Ncaa 184

Updated 12:14pm

None.

Elimination Final

Drew Foster (Northern Iowa) (5) vs.
Shakur Rasheed (Penn St) (2)

Scroll to the right to view bracket. →

Myles Martin (Ohio St) (1)
(bye) (64)
Kordell Norfleet (Arizona St) (33) 2
Alan Clothier (App St) (32)
Dylan Wisman (Mizzou) (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Cash Wilke (Iowa) (16)
Nino Bonacorssi (Pitt) (9)
(bye) (56)
(bye) (41)
Noah Stewart (Army) (24)
Will Sumner (UtahV) (25)
(bye) (40)
(bye) (57)
Max Dean (Corn) (8)
Drew Foster (Northern Iowa) (5)
(bye) (60)
(bye) (37)
Kaden Russell (Duke) (28)
Jackson Hemauer (Fres St) (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Ryna Preisch (Leh) (12)
Chip Ness (North Carolina) (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Will Schany (Virginia) (20)
Mason Reinhardt (Wisc) (29)
(bye) (36)
(bye) (61)
Taylor Venz (Nebraska) (4)
Nick Reenan (Nc St) (3)
(bye) (62)
(bye) (35)
Dom Ducharme (CSUBak) (30)
Sam Colbray (iowa St) (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Cameron Caffey (Mich St) (14)
Jacobe Smith (OK St) (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
Andrew Mcnally (Kent St) (22)
Max Lyon (Purd) (27)
(bye) (38)
(bye) (59)
Emery Parker (Illini) (6)
Louie Deprez (Bing) (7)
(bye) (58)
(bye) (39)
Tanner Harvey (Amer) (26)
Tate Samuelson (wyo) (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
Zack Zavatsky (Vtech (10)
Jelanie Embree (Mich) (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Nick Gravina (Rutgers) (18)
Kevin Parker (Prince) (31)
(bye) (34)
(bye) (63)
Shakur Rasheed (Penn St) (2)
Myles Martin (Ohio St) (1) 10
A
Kordell Norfleet (Arizona St) (33) 1
Dylan Wisman (Mizzou) (17) 4
B
Cash Wilke (Iowa) (16) 7
Nino Bonacorssi (Pitt) (9) 12
C
Noah Stewart (Army) (24) 6
Will Sumner (UtahV) (25) 11
D
Max Dean (Corn) (8) 17
Drew Foster (Northern Iowa) (5) 15
E
Kaden Russell (Duke) (28) 2
Jackson Hemauer (Fres St) (21)
F
Ryna Preisch (Leh) (12)
Chip Ness (North Carolina) (13) 5
G
Will Schany (Virginia) (20) 1
Mason Reinhardt (Wisc) (29) 1
H
Taylor Venz (Nebraska) (4) 14
Nick Reenan (Nc St) (3) 18
I
Dom Ducharme (CSUBak) (30) 2
Sam Colbray (iowa St) (19) 10
J
Cameron Caffey (Mich St) (14) 7
Jacobe Smith (OK St) (11) 5
K
Andrew Mcnally (Kent St) (22) 3
Max Lyon (Purd) (27)
L
Emery Parker (Illini) (6)
Louie Deprez (Bing) (7) 13
M
Tanner Harvey (Amer) (26) 7
Tate Samuelson (wyo) (23)
N
Zack Zavatsky (Vtech (10)
Jelanie Embree (Mich) (15) 10
O
Nick Gravina (Rutgers) (18) 3
Kevin Parker (Prince) (31)
P
Shakur Rasheed (Penn St) (2)
Myles Martin (Ohio St) (1) 16
Q
Cash Wilke (Iowa) (16) 1
Nino Bonacorssi (Pitt) (9) 1
R
Max Dean (Corn) (8) 4
Drew Foster (Northern Iowa) (5) 12
S
Ryna Preisch (Leh) (12) 7
Chip Ness (North Carolina) (13) 5
T
Taylor Venz (Nebraska) (4) 1
Nick Reenan (Nc St) (3) 4
U
Sam Colbray (iowa St) (19) 3
Jacobe Smith (OK St) (11) 2
V
Emery Parker (Illini) (6) 5
Louie Deprez (Bing) (7) 12
W
Zack Zavatsky (Vtech (10) 15
Jelanie Embree (Mich) (15) 5
X
Shakur Rasheed (Penn St) (2) 15
Myles Martin (Ohio St) (1) 10
Y
Max Dean (Corn) (8) 4
Drew Foster (Northern Iowa) (5) 13
Z
Chip Ness (North Carolina) (13) 7
Nick Reenan (Nc St) (3) 2
AA
Emery Parker (Illini) (6) 5
Zack Zavatsky (Vtech (10) 5
AB
Shakur Rasheed (Penn St) (2) 7
Myles Martin (Ohio St) (1) 9
AC
Drew Foster (Northern Iowa) (5) 3
Emery Parker (Illini) (6) 5
AD
Shakur Rasheed (Penn St) (2) 8
Myles Martin (Ohio St) (1) 11
AE
Shakur Rasheed (Penn St) (2) 3
Myles Martin (Ohio St) (1)
(bye) (64)
Alan Clothier (App St) (32)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
(bye) (41)
(bye) (40)
(bye) (57)
(bye) (60)
(bye) (37)
(bye) (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
(bye) (36)
(bye) (61)
(bye) (62)
(bye) (35)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
(bye) (43)
(bye) (38)
(bye) (59)
(bye) (58)
(bye) (39)
(bye) (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
(bye) (34)
(bye) (63)
Alan Clothier (App St) (32) 3
P
Kevin Parker (Prince) (31) 6
(bye) (49)
O
Nick Gravina (Rutgers) (18)
(bye) (41)
N
Tate Samuelson (wyo) (23)
(bye) (57)
M
Tanner Harvey (Amer) (26)
(bye) (37)
L
Max Lyon (Purd) (27)
(bye) (53)
K
Andrew Mcnally (Kent St) (22)
(bye) (45)
J
Cameron Caffey (Mich St) (14)
(bye) (61)
I
Dom Ducharme (CSUBak) (30)
(bye) (35)
H
Mason Reinhardt (Wisc) (29)
(bye) (51)
G
Will Schany (Virginia) (20)
(bye) (43)
F
Jackson Hemauer (Fres St) (21)
(bye) (59)
E
Kaden Russell (Duke) (28)
(bye) (39)
D
Will Sumner (UtahV) (25)
(bye) (55)
C
Noah Stewart (Army) (24)
(bye) (47)
B
Dylan Wisman (Mizzou) (17)
(bye) (63)
A
Kordell Norfleet (Arizona St) (33)
Kevin Parker (Prince) (31) 3
Nick Gravina (Rutgers) (18) 5
Tate Samuelson (wyo) (23) 4
Tanner Harvey (Amer) (26) 5
Max Lyon (Purd) (27)
Andrew Mcnally (Kent St) (22)
Cameron Caffey (Mich St) (14) 5
Dom Ducharme (CSUBak) (30) 8
Mason Reinhardt (Wisc) (29) 14
Will Schany (Virginia) (20) 6
Jackson Hemauer (Fres St) (21)
Kaden Russell (Duke) (28)
Will Sumner (UtahV) (25) 1
Noah Stewart (Army) (24) 5
Dylan Wisman (Mizzou) (17) 1
Kordell Norfleet (Arizona St) (33) 6
Nick Gravina (Rutgers) (18)
T
Taylor Venz (Nebraska) (4)
Tanner Harvey (Amer) (26) 4
S
Ryna Preisch (Leh) (12) 7
Andrew Mcnally (Kent St) (22) 5
R
Nino Bonacorssi (Pitt) (9) 3
Dom Ducharme (CSUBak) (30) 1
Q
Cash Wilke (Iowa) (16) 10
Mason Reinhardt (Wisc) (29) 1
X
Jelanie Embree (Mich) (15) 3
Kaden Russell (Duke) (28) 2
W
Louie Deprez (Bing) (7) 7
Noah Stewart (Army) (24)
V
Jacobe Smith (OK St) (11)
Kordell Norfleet (Arizona St) (33) 2
U
Sam Colbray (iowa St) (19) 5
Taylor Venz (Nebraska) (4) 2
Ryna Preisch (Leh) (12)
Andrew Mcnally (Kent St) (22) 5
Cash Wilke (Iowa) (16) 2
Jelanie Embree (Mich) (15) 7
Louie Deprez (Bing) (7) 10
Jacobe Smith (OK St) (11)
Sam Colbray (iowa St) (19)
Taylor Venz (Nebraska) (4) 2
AB
Zack Zavatsky (Vtech (10) 1
Andrew Mcnally (Kent St) (22) 1
AA
Nick Reenan (Nc St) (3) 5
Louie Deprez (Bing) (7)
Z
Chip Ness (North Carolina) (13)
Jacobe Smith (OK St) (11) 2
Y
Max Dean (Corn) (8) 7
Taylor Venz (Nebraska) (4) 6
Nick Reenan (Nc St) (3) 2
Louie Deprez (Bing) (7) 5
Max Dean (Corn) (8) 1
Taylor Venz (Nebraska) (4) 7
AC
Drew Foster (Northern Iowa) (5) 9
Louie Deprez (Bing) (7) 12
AD
Emery Parker (Illini) (6) 10
Drew Foster (Northern Iowa) (5) 4
Louie Deprez (Bing) (7) 1
Drew Foster (Northern Iowa) (5)
AE
Shakur Rasheed (Penn St) (2)

4th

  Louie Deprez (Bing) (7)

5th

  Taylor Venz (Nebraska) (4)

  Emery Parker (Illini) (6)

7th

  Nick Reenan (Nc St) (3)

  Max Dean (Corn) (8)

9th

  Zack Zavatsky (Vtech (10)

  Andrew Mcnally (Kent St) (22)

  Chip Ness (North Carolina) (13)

  Jacobe Smith (OK St) (11)

13th

  Ryna Preisch (Leh) (12)

  Cash Wilke (Iowa) (16)

  Jelanie Embree (Mich) (15)

  Sam Colbray (iowa St) (19)

17th

  Nick Gravina (Rutgers) (18)

  Tanner Harvey (Amer) (26)

  Nino Bonacorssi (Pitt) (9)

  Dom Ducharme (CSUBak) (30)

  Mason Reinhardt (Wisc) (29)

  Kaden Russell (Duke) (28)

  Noah Stewart (Army) (24)

  Kordell Norfleet (Arizona St) (33)

25th

  Kevin Parker (Prince) (31)

  Tate Samuelson (wyo) (23)

  Max Lyon (Purd) (27)

  Cameron Caffey (Mich St) (14)

  Will Schany (Virginia) (20)

  Jackson Hemauer (Fres St) (21)

  Will Sumner (UtahV) (25)

  Dylan Wisman (Mizzou) (17)

33th

  Alan Clothier (App St) (32)

  (bye) (49)

  (bye) (41)

  (bye) (57)

  (bye) (37)

  (bye) (53)

  (bye) (45)

  (bye) (61)

  (bye) (35)

  (bye) (51)

  (bye) (43)

  (bye) (59)

  (bye) (39)

  (bye) (55)

  (bye) (47)

  (bye) (63)

49th

  (bye) (64)

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (40)

  (bye) (60)

  (bye) (44)

  (bye) (52)

  (bye) (36)

  (bye) (62)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (38)

  (bye) (58)

  (bye) (42)

  (bye) (50)

  (bye) (34)

Elimination Semi-final

Drew Foster (Northern Iowa) (5) 4 W vs.
Louie Deprez (Bing) (7) 1 L 00:14

Winners Final

Myles Martin (Ohio St) (1) 11 W vs.
Shakur Rasheed (Penn St) (2) 3 L 00:16

Elimination 8

Louie Deprez (Bing) (7) 12 W vs.
Emery Parker (Illini) (6) 10 L 00:12

Taylor Venz (Nebraska) (4) 7 L vs.
Drew Foster (Northern Iowa) (5) 9 W 00:16

Elimination 7

Louie Deprez (Bing) (7) 5 W vs.
Max Dean (Corn) (8) 1 L 00:10

Taylor Venz (Nebraska) (4) 6 W vs.
Nick Reenan (Nc St) (3) 2 L 00:15

Winners Semi-finals

Emery Parker (Illini) (6) 5 L vs.
Shakur Rasheed (Penn St) (2) 8 W 00:11

Myles Martin (Ohio St) (1) 9 W vs.
Drew Foster (Northern Iowa) (5) 3 L 00:18

Elimination 6

Andrew Mcnally (Kent St) (22) 1 L vs.
Nick Reenan (Nc St) (3) 5 W 00:14

Jacobe Smith (OK St) (11) 2 L vs.
Max Dean (Corn) (8) 7 W 00:18

Louie Deprez (Bing) (7) W vs.
Chip Ness (North Carolina) (13) L 00:19

Taylor Venz (Nebraska) (4) 2 W vs.
Zack Zavatsky (Vtech (10) 1 L 00:22

Elimination 5

Andrew Mcnally (Kent St) (22) 5 W vs.
Cash Wilke (Iowa) (16) 2 L 00:42

Jacobe Smith (OK St) (11) W vs.
Sam Colbray (iowa St) (19) L 00:42

Jelanie Embree (Mich) (15) 7 L vs.
Louie Deprez (Bing) (7) 10 W 01:03

Taylor Venz (Nebraska) (4) 2 W vs.
Ryna Preisch (Leh) (12) L 01:24

Winners 3

Drew Foster (Northern Iowa) (5) 13 W vs.
Chip Ness (North Carolina) (13) 7 L 00:25

Myles Martin (Ohio St) (1) 10 W vs.
Max Dean (Corn) (8) 4 L 00:32

Nick Reenan (Nc St) (3) 2 L vs.
Emery Parker (Illini) (6) 5 W 00:55

Zack Zavatsky (Vtech (10) 5 L vs.
Shakur Rasheed (Penn St) (2) 7 W 00:16

Elimination 4

Andrew Mcnally (Kent St) (22) 5 W vs.
Nino Bonacorssi (Pitt) (9) 3 L 08:58

Dom Ducharme (CSUBak) (30) 1 L vs.
Cash Wilke (Iowa) (16) 10 W 09:06

Kaden Russell (Duke) (28) 2 L vs.
Louie Deprez (Bing) (7) 7 W 09:13

Kordell Norfleet (Arizona St) (33) 2 L vs.
Sam Colbray (iowa St) (19) 5 W 09:11

Mason Reinhardt (Wisc) (29) 1 L vs.
Jelanie Embree (Mich) (15) 3 W 09:19

Nick Gravina (Rutgers) (18) L vs.
Taylor Venz (Nebraska) (4) W 09:21

Noah Stewart (Army) (24) L vs.
Jacobe Smith (OK St) (11) W 09:22

Tanner Harvey (Amer) (26) 4 L vs.
Ryna Preisch (Leh) (12) 7 W 09:27

Elimination 3

Cameron Caffey (Mich St) (14) 5 L vs.
Dom Ducharme (CSUBak) (30) 8 W 25:09

Dylan Wisman (Mizzou) (17) 1 L vs.
Kordell Norfleet (Arizona St) (33) 6 W 25:14

Jackson Hemauer (Fres St) (21) L vs.
Kaden Russell (Duke) (28) W 28:20

Kevin Parker (Prince) (31) 3 L vs.
Nick Gravina (Rutgers) (18) 5 W 28:26

Mason Reinhardt (Wisc) (29) 14 W vs.
Will Schany (Virginia) (20) 6 L 28:35

Max Lyon (Purd) (27) L vs.
Andrew Mcnally (Kent St) (22) W 28:35

Tate Samuelson (wyo) (23) 4 L vs.
Tanner Harvey (Amer) (26) 5 W 28:36

Will Sumner (UtahV) (25) 1 L vs.
Noah Stewart (Army) (24) 5 W 00:10

Winners 2

Chip Ness (North Carolina) (13) 5 W vs.
Taylor Venz (Nebraska) (4) 1 L 00:37

Drew Foster (Northern Iowa) (5) 12 W vs.
Ryna Preisch (Leh) (12) 7 L 00:48

Jacobe Smith (OK St) (11) 2 L vs.
Emery Parker (Illini) (6) 5 W 00:57

Jelanie Embree (Mich) (15) 5 L vs.
Shakur Rasheed (Penn St) (2) 15 W 01:02

Louie Deprez (Bing) (7) 12 L vs.
Zack Zavatsky (Vtech (10) 15 W 01:11

Myles Martin (Ohio St) (1) 16 W vs.
Cash Wilke (Iowa) (16) 1 L 01:16

Nick Reenan (Nc St) (3) 4 W vs.
Sam Colbray (iowa St) (19) 3 L 01:23

Nino Bonacorssi (Pitt) (9) 1 L vs.
Max Dean (Corn) (8) 4 W 01:40

Elimination 2

(bye) (35) L vs.
Mason Reinhardt (Wisc) (29) W 07:07

(bye) (37) L vs.
Max Lyon (Purd) (27) W 07:12

(bye) (39) L vs.
Will Sumner (UtahV) (25) W 08:27

(bye) (41) L vs.
Tate Samuelson (wyo) (23) W 08:17

(bye) (43) L vs.
Jackson Hemauer (Fres St) (21) W 05:54

(bye) (45) L vs.
Cameron Caffey (Mich St) (14) W 08:14

(bye) (47) L vs.
Dylan Wisman (Mizzou) (17) W 05:46

(bye) (49) L vs.
Nick Gravina (Rutgers) (18) W 06:22

(bye) (51) L vs.
Will Schany (Virginia) (20) W 05:28

(bye) (53) L vs.
Andrew Mcnally (Kent St) (22) W 06:12

(bye) (55) L vs.
Noah Stewart (Army) (24) W 08:06

(bye) (57) L vs.
Tanner Harvey (Amer) (26) W 06:35

(bye) (59) L vs.
Kaden Russell (Duke) (28) W 05:37

(bye) (61) L vs.
Dom Ducharme (CSUBak) (30) W 07:45

(bye) (63) L vs.
Kordell Norfleet (Arizona St) (33) W 07:18

Alan Clothier (App St) (32) 3 L vs.
Kevin Parker (Prince) (31) 6 W 00:07

Elimination 1

(bye) (34) L vs.
(bye) (63) W 16:15

(bye) (36) L vs.
(bye) (61) W 16:15

(bye) (38) L vs.
(bye) (59) W 16:15

(bye) (40) L vs.
(bye) (57) W 16:15

(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 16:15

(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 16:15

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 16:15

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 16:15

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 16:15

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 16:15

(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 16:15

(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 16:15

(bye) (58) L vs.
(bye) (39) W 16:15

(bye) (60) L vs.
(bye) (37) W 16:15

(bye) (62) L vs.
(bye) (35) W 16:15

(bye) (64) L vs.
Alan Clothier (App St) (32) W 21:24

Winners 1

Chip Ness (North Carolina) (13) 5 W vs.
Will Schany (Virginia) (20) 1 L 00:51

Drew Foster (Northern Iowa) (5) 15 W vs.
Kaden Russell (Duke) (28) 2 L 00:58

Dylan Wisman (Mizzou) (17) 4 L vs.
Cash Wilke (Iowa) (16) 7 W 01:04

Jackson Hemauer (Fres St) (21) L vs.
Ryna Preisch (Leh) (12) W 01:10

Jacobe Smith (OK St) (11) 5 W vs.
Andrew Mcnally (Kent St) (22) 3 L 01:10

Jelanie Embree (Mich) (15) 10 W vs.
Nick Gravina (Rutgers) (18) 3 L 01:18

Kevin Parker (Prince) (31) L vs.
Shakur Rasheed (Penn St) (2) W 01:13

Louie Deprez (Bing) (7) 13 W vs.
Tanner Harvey (Amer) (26) 7 L 01:22

Mason Reinhardt (Wisc) (29) 1 L vs.
Taylor Venz (Nebraska) (4) 14 W 00:31

Max Lyon (Purd) (27) L vs.
Emery Parker (Illini) (6) W 00:33

Myles Martin (Ohio St) (1) 10 W vs.
Kordell Norfleet (Arizona St) (33) 1 L 00:37

Nick Reenan (Nc St) (3) 18 W vs.
Dom Ducharme (CSUBak) (30) 2 L 01:01

Nino Bonacorssi (Pitt) (9) 12 W vs.
Noah Stewart (Army) (24) 6 L 01:19

Sam Colbray (iowa St) (19) 10 W vs.
Cameron Caffey (Mich St) (14) 7 L 01:25

Tate Samuelson (wyo) (23) L vs.
Zack Zavatsky (Vtech (10) W 01:25

Will Sumner (UtahV) (25) 11 L vs.
Max Dean (Corn) (8) 17 W 01:33

Round 1

(bye) (35) L vs.
Dom Ducharme (CSUBak) (30) W 16:15

(bye) (37) L vs.
Kaden Russell (Duke) (28) W 16:15

(bye) (39) L vs.
Tanner Harvey (Amer) (26) W 16:15

(bye) (41) L vs.
Noah Stewart (Army) (24) W 16:15

(bye) (43) L vs.
Andrew Mcnally (Kent St) (22) W 16:15

(bye) (45) L vs.
Will Schany (Virginia) (20) W 16:15

(bye) (47) L vs.
Nick Gravina (Rutgers) (18) W 16:15

(bye) (49) L vs.
Cash Wilke (Iowa) (16) W 16:15

(bye) (51) L vs.
Cameron Caffey (Mich St) (14) W 16:15

(bye) (53) L vs.
Ryna Preisch (Leh) (12) W 16:15

(bye) (55) L vs.
Zack Zavatsky (Vtech (10) W 16:15

(bye) (57) L vs.
Max Dean (Corn) (8) W 16:15

(bye) (59) L vs.
Emery Parker (Illini) (6) W 16:15

(bye) (61) L vs.
Taylor Venz (Nebraska) (4) W 16:15

(bye) (63) L vs.
Shakur Rasheed (Penn St) (2) W 16:15

Chip Ness (North Carolina) (13) W vs.
(bye) (52) L 16:15

Drew Foster (Northern Iowa) (5) W vs.
(bye) (60) L 16:15

Dylan Wisman (Mizzou) (17) W vs.
(bye) (48) L 16:15

Jackson Hemauer (Fres St) (21) W vs.
(bye) (44) L 16:15

Jacobe Smith (OK St) (11) W vs.
(bye) (54) L 16:15

Jelanie Embree (Mich) (15) W vs.
(bye) (50) L 16:15

Kevin Parker (Prince) (31) W vs.
(bye) (34) L 16:15

Kordell Norfleet (Arizona St) (33) 2 W vs.
Alan Clothier (App St) (32) L 05:07

Louie Deprez (Bing) (7) W vs.
(bye) (58) L 16:15

Mason Reinhardt (Wisc) (29) W vs.
(bye) (36) L 16:15

Max Lyon (Purd) (27) W vs.
(bye) (38) L 16:15

Myles Martin (Ohio St) (1) W vs.
(bye) (64) L 16:15

Nick Reenan (Nc St) (3) W vs.
(bye) (62) L 16:15

Nino Bonacorssi (Pitt) (9) W vs.
(bye) (56) L 16:15

Sam Colbray (iowa St) (19) W vs.
(bye) (46) L 16:15

Tate Samuelson (wyo) (23) W vs.
(bye) (42) L 16:15

Will Sumner (UtahV) (25) W vs.
(bye) (40) L 16:15

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20