SandBar 08/03/2019

Updated 10:52am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Derrick Thrasher / Will Stephens (1)
(bye) (64)
Amber Williamson / Robert Nelms (33)
Board 3
Barry / Joe (32)
Derrick Pardue / Kait (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Coach / Tommy (16)
Marvin Stafford / Big Country (9)
(bye) (56)
Kevin Davison / Brian Burchfield (41)
Board 3
Jennifer Samples / Chip Pollard (24)
Tim Alverson / April Loyd (25)
Board 1
Mike Cook / Eddie Sterling (40)
(bye) (57)
Stephanie / Tyler Marcus (8)
Shane Dowdey / Noah (5)
(bye) (60)
Keisha Nobles / Dylan Pugh (37)
Board 5
Jennifer Cleveland / Anthony (28)
Mark Loyd / Danny Delfino (21)
Board 4
Joey Wallace / Big John (44)
(bye) (53)
Rondingo / Mike Rose (12)
April Marcus / Teddy (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Jewel / Laura (20)
Amber Rowland / Chip Mitchell (29)
Board 2
Pawpaw / Sandra (36)
(bye) (61)
Donnie / Laney (4)
Amber White / Nathan (3)
(bye) (62)
Todd / Deb (35)
Board 2
Greg Stewart / Courtney Wallace (30)
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Jordan / Randy Bright (14)
Tim Wilcox / Micah (11)
(bye) (54)
Keith Rowland / Shawn Robertson (43)
Board 4
Shane Nobles / Patrick (22)
Waylon Vickery / Whitley (27)
Board 3
Animal / Wynelle (38)
(bye) (59)
Cricket / Scooba Steve (6)
A.O. / Tracy White (7)
(bye) (58)
Buzz / Yancey (39)
Board 4
Veg / Mike Alford (26)
Gene / Ronald (23)
Board 1
Deidra / Bugg (42)
(bye) (55)
Beth Sumner / Chris Campbell (10)
Keith Sims / Trint Sumner (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Carlos Hammett / Bubba (18)
Chris Ponder / SuperDave (31)
Board 5
Will Lett / Lil Scott (34)
(bye) (63)
Tucker / Nancy (2)
Derrick Thrasher / Will Stephens (1)
A
Board 5
Barry / Joe (32)
Derrick Pardue / Kait (17)
B
Board 5
Coach / Tommy (16)
Marvin Stafford / Big Country (9)
C
Board 1
Jennifer Samples / Chip Pollard (24)
Tim Alverson / April Loyd (25)
D
Board 2
Stephanie / Tyler Marcus (8)
Shane Dowdey / Noah (5)
E
Board 1
Jennifer Cleveland / Anthony (28)
Mark Loyd / Danny Delfino (21)
F
Board 4
Rondingo / Mike Rose (12)
April Marcus / Teddy (13)
G
Board 4
Jewel / Laura (20)
Amber Rowland / Chip Mitchell (29)
H
Board 3
Donnie / Laney (4)
Amber White / Nathan (3)
I
Board 1
Greg Stewart / Courtney Wallace (30)
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19)
J
Board 5
Jordan / Randy Bright (14)
Tim Wilcox / Micah (11)
K
Board 3
Shane Nobles / Patrick (22)
Waylon Vickery / Whitley (27)
L
Board 2
Cricket / Scooba Steve (6)
A.O. / Tracy White (7)
M
Board 2
Buzz / Yancey (39)
Deidra / Bugg (42)
N
Board 5
Beth Sumner / Chris Campbell (10)
Keith Sims / Trint Sumner (15)
O
Board 3
Carlos Hammett / Bubba (18)
Chris Ponder / SuperDave (31)
P
Board 2
Tucker / Nancy (2)
Barry / Joe (32)
Q
Board 3
Coach / Tommy (16)
Marvin Stafford / Big Country (9)
R
Board 4
Tim Alverson / April Loyd (25)
Shane Dowdey / Noah (5)
S
Board 5
Mark Loyd / Danny Delfino (21)
April Marcus / Teddy (13)
T
Board 5
Amber Rowland / Chip Mitchell (29)
Amber White / Nathan (3)
U
Board 4
Jordan / Randy Bright (14)
Shane Nobles / Patrick (22)
V
Board 1
Waylon Vickery / Whitley (27)
Buzz / Yancey (39)
W
Board 1
Beth Sumner / Chris Campbell (10)
Keith Sims / Trint Sumner (15)
X
Board 2
Chris Ponder / SuperDave (31)
Barry / Joe (32)
Y
Board 2
Tim Alverson / April Loyd (25)
Mark Loyd / Danny Delfino (21)
Z
Board 3
April Marcus / Teddy (13)
Jordan / Randy Bright (14)
AA
Board 1
Shane Nobles / Patrick (22)
Beth Sumner / Chris Campbell (10)
AB
Board 5
Keith Sims / Trint Sumner (15)
Barry / Joe (32)
AC
Board 2
Mark Loyd / Danny Delfino (21)
Shane Nobles / Patrick (22)
AD
Board 4
Keith Sims / Trint Sumner (15)
Barry / Joe (32)
AE
Board 4
Keith Sims / Trint Sumner (15)
Barry / Joe (32)
Board 3
Mark Loyd / Danny Delfino (21)
Barry / Joe (32)
(bye) (64)
Amber Williamson / Robert Nelms (33)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
Kevin Davison / Brian Burchfield (41)
Mike Cook / Eddie Sterling (40)
(bye) (57)
(bye) (60)
Keisha Nobles / Dylan Pugh (37)
Joey Wallace / Big John (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
Pawpaw / Sandra (36)
(bye) (61)
(bye) (62)
Todd / Deb (35)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
Keith Rowland / Shawn Robertson (43)
Animal / Wynelle (38)
(bye) (59)
(bye) (58)
Veg / Mike Alford (26)
Gene / Ronald (23)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
Will Lett / Lil Scott (34)
(bye) (63)
Amber Williamson / Robert Nelms (33)
P
Board 1
Tucker / Nancy (2)
(bye) (49)
O
Carlos Hammett / Bubba (18)
Kevin Davison / Brian Burchfield (41)
N
Board 5
Deidra / Bugg (42)
Mike Cook / Eddie Sterling (40)
M
Board 4
A.O. / Tracy White (7)
Keisha Nobles / Dylan Pugh (37)
L
Board 1
Cricket / Scooba Steve (6)
Joey Wallace / Big John (44)
K
Board 3
Tim Wilcox / Micah (11)
(bye) (45)
J
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19)
Pawpaw / Sandra (36)
I
Board 5
Greg Stewart / Courtney Wallace (30)
Todd / Deb (35)
H
Board 1
Donnie / Laney (4)
(bye) (51)
G
Jewel / Laura (20)
Keith Rowland / Shawn Robertson (43)
F
Board 2
Rondingo / Mike Rose (12)
Animal / Wynelle (38)
E
Board 5
Jennifer Cleveland / Anthony (28)
Veg / Mike Alford (26)
D
Board 2
Stephanie / Tyler Marcus (8)
Gene / Ronald (23)
C
Board 4
Jennifer Samples / Chip Pollard (24)
(bye) (47)
B
Derrick Pardue / Kait (17)
Will Lett / Lil Scott (34)
A
Board 4
Derrick Thrasher / Will Stephens (1)
Tucker / Nancy (2)
Board 4
Carlos Hammett / Bubba (18)
Deidra / Bugg (42)
Board 3
Mike Cook / Eddie Sterling (40)
Keisha Nobles / Dylan Pugh (37)
Board 2
Joey Wallace / Big John (44)
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19)
Board 5
Greg Stewart / Courtney Wallace (30)
Todd / Deb (35)
Board 2
Jewel / Laura (20)
Rondingo / Mike Rose (12)
Board 3
Jennifer Cleveland / Anthony (28)
Veg / Mike Alford (26)
Board 1
Gene / Ronald (23)
Derrick Pardue / Kait (17)
Board 1
Will Lett / Lil Scott (34)
Carlos Hammett / Bubba (18)
T
Board 2
Amber Rowland / Chip Mitchell (29)
Deidra / Bugg (42)
S
Board 4
Shane Dowdey / Noah (5)
Joey Wallace / Big John (44)
R
Board 3
Marvin Stafford / Big Country (9)
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19)
Q
Board 2
Coach / Tommy (16)
Jewel / Laura (20)
X
Board 5
Chris Ponder / SuperDave (31)
Jennifer Cleveland / Anthony (28)
W
Board 3
Buzz / Yancey (39)
Gene / Ronald (23)
V
Board 1
Waylon Vickery / Whitley (27)
Will Lett / Lil Scott (34)
U
Board 3
Amber White / Nathan (3)
Amber Rowland / Chip Mitchell (29)
Board 4
Shane Dowdey / Noah (5)
Marvin Stafford / Big Country (9)
Board 2
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19)
Chris Ponder / SuperDave (31)
Board 4
Jennifer Cleveland / Anthony (28)
Waylon Vickery / Whitley (27)
Board 3
Amber White / Nathan (3)
Shane Dowdey / Noah (5)
AB
Board 3
Beth Sumner / Chris Campbell (10)
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19)
AA
Board 3
Jordan / Randy Bright (14)
Jennifer Cleveland / Anthony (28)
Z
Board 4
April Marcus / Teddy (13)
Amber White / Nathan (3)
Y
Board 5
Tim Alverson / April Loyd (25)
Shane Dowdey / Noah (5)
Board 3
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19)
Jennifer Cleveland / Anthony (28)
Board 4
Amber White / Nathan (3)
Shane Dowdey / Noah (5)
AC
Board 3
Mark Loyd / Danny Delfino (21)
Amber White / Nathan (3)
AD
Board 2
Shane Nobles / Patrick (22)
Mark Loyd / Danny Delfino (21)
Board 3
Shane Nobles / Patrick (22)
Mark Loyd / Danny Delfino (21)
AE
Board 3
Keith Sims / Trint Sumner (15)
Mark Loyd / Danny Delfino (21)

1st

  Barry / Joe (32)

2nd

  Mark Loyd / Danny Delfino (21)

3rd

  Keith Sims / Trint Sumner (15)

4th

  Shane Nobles / Patrick (22)

5th

  Shane Dowdey / Noah (5)

  Amber White / Nathan (3)

7th

  Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19)

  Jennifer Cleveland / Anthony (28)

9th

  Beth Sumner / Chris Campbell (10)

  Jordan / Randy Bright (14)

  April Marcus / Teddy (13)

  Tim Alverson / April Loyd (25)

13th

  Amber Rowland / Chip Mitchell (29)

  Marvin Stafford / Big Country (9)

  Chris Ponder / SuperDave (31)

  Waylon Vickery / Whitley (27)

17th

  Carlos Hammett / Bubba (18)

  Deidra / Bugg (42)

  Joey Wallace / Big John (44)

  Coach / Tommy (16)

  Jewel / Laura (20)

  Buzz / Yancey (39)

  Gene / Ronald (23)

  Will Lett / Lil Scott (34)

25th

  Tucker / Nancy (2)

  Mike Cook / Eddie Sterling (40)

  Keisha Nobles / Dylan Pugh (37)

  Greg Stewart / Courtney Wallace (30)

  Todd / Deb (35)

  Rondingo / Mike Rose (12)

  Veg / Mike Alford (26)

  Derrick Pardue / Kait (17)

33th

  Amber Williamson / Robert Nelms (33)

  (bye) (49)

  Kevin Davison / Brian Burchfield (41)

  A.O. / Tracy White (7)

  Cricket / Scooba Steve (6)

  Tim Wilcox / Micah (11)

  (bye) (45)

  Pawpaw / Sandra (36)

  Donnie / Laney (4)

  (bye) (51)

  Keith Rowland / Shawn Robertson (43)

  Animal / Wynelle (38)

  Stephanie / Tyler Marcus (8)

  Jennifer Samples / Chip Pollard (24)

  (bye) (47)

  Derrick Thrasher / Will Stephens (1)

49th

  (bye) (64)

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (57)

  (bye) (60)

  (bye) (53)

  (bye) (52)

  (bye) (61)

  (bye) (62)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (59)

  (bye) (58)

  (bye) (55)

  (bye) (50)

  (bye) (63)

Final

Barry / Joe (32) W vs.
Mark Loyd / Danny Delfino (21) L Board 3 23:06

Elimination Final

Mark Loyd / Danny Delfino (21) W vs.
Keith Sims / Trint Sumner (15) L Board 3 11:17

Elimination Semi-final

Mark Loyd / Danny Delfino (21) W vs.
Shane Nobles / Patrick (22) L Board 3 14:32

Winners Final

Barry / Joe (32) W vs.
Keith Sims / Trint Sumner (15) L Board 4 17:07

Elimination 8

Amber White / Nathan (3) L vs.
Shane Nobles / Patrick (22) W Board 2 17:21

Shane Dowdey / Noah (5) L vs.
Mark Loyd / Danny Delfino (21) W Board 3 17:38

Elimination 7

Jennifer Cleveland / Anthony (28) L vs.
Amber White / Nathan (3) W Board 4 10:01

Shane Dowdey / Noah (5) W vs.
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19) L Board 3 10:22

Winners Semi-finals

Barry / Joe (32) W vs.
Mark Loyd / Danny Delfino (21) L Board 2 20:48

Shane Nobles / Patrick (22) L vs.
Keith Sims / Trint Sumner (15) W Board 4 16:21

Elimination 6

Amber White / Nathan (3) W vs.
Tim Alverson / April Loyd (25) L Board 5 07:43

Jennifer Cleveland / Anthony (28) W vs.
April Marcus / Teddy (13) L Board 4 08:07

Shane Dowdey / Noah (5) W vs.
Beth Sumner / Chris Campbell (10) L Board 3 09:09

Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19) W vs.
Jordan / Randy Bright (14) L Board 3 20:06

Elimination 5

Amber Rowland / Chip Mitchell (29) L vs.
Shane Dowdey / Noah (5) W Board 4 11:59

Chris Ponder / SuperDave (31) L vs.
Jennifer Cleveland / Anthony (28) W Board 4 10:53

Marvin Stafford / Big Country (9) L vs.
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19) W Board 2 11:54

Waylon Vickery / Whitley (27) L vs.
Amber White / Nathan (3) W Board 3 06:52

Winners 3

Barry / Joe (32) W vs.
Tim Alverson / April Loyd (25) L Board 2 12:39

Beth Sumner / Chris Campbell (10) L vs.
Keith Sims / Trint Sumner (15) W Board 5 21:35

Jordan / Randy Bright (14) L vs.
Shane Nobles / Patrick (22) W Board 1 24:20

Mark Loyd / Danny Delfino (21) W vs.
April Marcus / Teddy (13) L Board 3 11:09

Elimination 4

Carlos Hammett / Bubba (18) L vs.
Amber Rowland / Chip Mitchell (29) W Board 2 14:08

Deidra / Bugg (42) L vs.
Shane Dowdey / Noah (5) W Board 4 11:01

Gene / Ronald (23) L vs.
Waylon Vickery / Whitley (27) W Board 1 18:33

Jennifer Cleveland / Anthony (28) W vs.
Buzz / Yancey (39) L Board 3 10:49

Jewel / Laura (20) L vs.
Chris Ponder / SuperDave (31) W Board 5 13:54

Joey Wallace / Big John (44) L vs.
Marvin Stafford / Big Country (9) W Board 3 11:08

Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19) W vs.
Coach / Tommy (16) L Board 2 12:07

Will Lett / Lil Scott (34) L vs.
Amber White / Nathan (3) W Board 3 09:01

Elimination 3

Deidra / Bugg (42) W vs.
Mike Cook / Eddie Sterling (40) L Board 3 13:04

Derrick Pardue / Kait (17) L vs.
Will Lett / Lil Scott (34) W Board 1 10:35

Keisha Nobles / Dylan Pugh (37) L vs.
Joey Wallace / Big John (44) W Board 2 13:23

Rondingo / Mike Rose (12) L vs.
Jennifer Cleveland / Anthony (28) W Board 3 18:08

Todd / Deb (35) L vs.
Jewel / Laura (20) W Board 2 19:34

Tucker / Nancy (2) L vs.
Carlos Hammett / Bubba (18) W Board 4 13:46

Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19) W vs.
Greg Stewart / Courtney Wallace (30) L Board 5 20:38

Veg / Mike Alford (26) L vs.
Gene / Ronald (23) W Board 1 12:08

Winners 2

Amber White / Nathan (3) L vs.
Jordan / Randy Bright (14) W Board 4 17:42

April Marcus / Teddy (13) W vs.
Amber Rowland / Chip Mitchell (29) L Board 5 16:02

Barry / Joe (32) W vs.
Coach / Tommy (16) L Board 3 21:37

Buzz / Yancey (39) L vs.
Beth Sumner / Chris Campbell (10) W Board 1 13:12

Keith Sims / Trint Sumner (15) W vs.
Chris Ponder / SuperDave (31) L Board 2 09:58

Marvin Stafford / Big Country (9) L vs.
Tim Alverson / April Loyd (25) W Board 4 25:07

Shane Dowdey / Noah (5) L vs.
Mark Loyd / Danny Delfino (21) W Board 5 12:29

Shane Nobles / Patrick (22) W vs.
Waylon Vickery / Whitley (27) L Board 1 25:25

Elimination 2

(bye) (45) L vs.
Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19) W 20:39

(bye) (47) L vs.
Derrick Pardue / Kait (17) W 58:04

(bye) (49) L vs.
Carlos Hammett / Bubba (18) W 26:03

(bye) (51) L vs.
Jewel / Laura (20) W 16:32

Amber Williamson / Robert Nelms (33) L vs.
Tucker / Nancy (2) W Board 1 17:33

Animal / Wynelle (38) L vs.
Jennifer Cleveland / Anthony (28) W Board 5 11:46

Gene / Ronald (23) W vs.
Jennifer Samples / Chip Pollard (24) L Board 4 13:33

Joey Wallace / Big John (44) W vs.
Tim Wilcox / Micah (11) L Board 3 15:37

Keisha Nobles / Dylan Pugh (37) W vs.
Cricket / Scooba Steve (6) L Board 1 14:10

Keith Rowland / Shawn Robertson (43) L vs.
Rondingo / Mike Rose (12) W Board 2 15:12

Kevin Davison / Brian Burchfield (41) L vs.
Deidra / Bugg (42) W Board 5 09:14

Mike Cook / Eddie Sterling (40) W vs.
A.O. / Tracy White (7) L Board 4 12:22

Pawpaw / Sandra (36) L vs.
Greg Stewart / Courtney Wallace (30) W Board 5 20:53

Todd / Deb (35) W vs.
Donnie / Laney (4) L Board 1 12:26

Veg / Mike Alford (26) W vs.
Stephanie / Tyler Marcus (8) L Board 2 10:03

Will Lett / Lil Scott (34) W vs.
Derrick Thrasher / Will Stephens (1) L Board 4 09:52

Elimination 1

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 47:41

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 47:41

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 47:41

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 47:41

(bye) (54) L vs.
Keith Rowland / Shawn Robertson (43) W 56:37

(bye) (56) L vs.
Kevin Davison / Brian Burchfield (41) W 22:24

(bye) (58) L vs.
Veg / Mike Alford (26) W 10:59

(bye) (60) L vs.
Keisha Nobles / Dylan Pugh (37) W 26:48

(bye) (62) L vs.
Todd / Deb (35) W 35:30

(bye) (64) L vs.
Amber Williamson / Robert Nelms (33) W 05:31

Animal / Wynelle (38) W vs.
(bye) (59) L 47:30

Gene / Ronald (23) W vs.
(bye) (55) L 08:16

Joey Wallace / Big John (44) W vs.
(bye) (53) L 23:38

Mike Cook / Eddie Sterling (40) W vs.
(bye) (57) L 32:06

Pawpaw / Sandra (36) W vs.
(bye) (61) L 13:04

Will Lett / Lil Scott (34) W vs.
(bye) (63) L 09:47

Winners 1

A.O. / Tracy White (7) L vs.
Buzz / Yancey (39) W Board 2 22:41

Amber Rowland / Chip Mitchell (29) W vs.
Donnie / Laney (4) L Board 3 21:49

Amber White / Nathan (3) W vs.
Greg Stewart / Courtney Wallace (30) L Board 1 14:59

April Marcus / Teddy (13) W vs.
Jewel / Laura (20) L Board 4 19:52

Chris Ponder / SuperDave (31) W vs.
Tucker / Nancy (2) L Board 2 14:01

Deidra / Bugg (42) L vs.
Beth Sumner / Chris Campbell (10) W Board 5 14:00

Derrick Pardue / Kait (17) L vs.
Coach / Tommy (16) W Board 5 18:17

Derrick Thrasher / Will Stephens (1) L vs.
Barry / Joe (32) W Board 5 11:56

Keith Sims / Trint Sumner (15) W vs.
Carlos Hammett / Bubba (18) L Board 3 16:12

Mark Loyd / Danny Delfino (21) W vs.
Rondingo / Mike Rose (12) L Board 4 22:47

Marvin Stafford / Big Country (9) W vs.
Jennifer Samples / Chip Pollard (24) L Board 1 23:05

Shane Dowdey / Noah (5) W vs.
Jennifer Cleveland / Anthony (28) L Board 1 18:25

Tim Alverson / April Loyd (25) W vs.
Stephanie / Tyler Marcus (8) L Board 2 13:20

Tim Wilcox / Micah (11) L vs.
Shane Nobles / Patrick (22) W Board 3 26:42

Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19) L vs.
Jordan / Randy Bright (14) W Board 5 20:51

Waylon Vickery / Whitley (27) W vs.
Cricket / Scooba Steve (6) L Board 2 22:53

Round 1

(bye) (45) L vs.
Jewel / Laura (20) W 47:41

(bye) (47) L vs.
Carlos Hammett / Bubba (18) W 47:41

(bye) (49) L vs.
Coach / Tommy (16) W 47:41

(bye) (51) L vs.
Jordan / Randy Bright (14) W 47:41

(bye) (53) L vs.
Rondingo / Mike Rose (12) W 47:41

(bye) (55) L vs.
Beth Sumner / Chris Campbell (10) W 47:41

(bye) (57) L vs.
Stephanie / Tyler Marcus (8) W 47:41

(bye) (59) L vs.
Cricket / Scooba Steve (6) W 47:41

(bye) (61) L vs.
Donnie / Laney (4) W 47:41

(bye) (63) L vs.
Tucker / Nancy (2) W 47:41

A.O. / Tracy White (7) W vs.
(bye) (58) L 47:41

Amber Rowland / Chip Mitchell (29) W vs.
Pawpaw / Sandra (36) L Board 2 24:05

Amber White / Nathan (3) W vs.
(bye) (62) L 47:41

Amber Williamson / Robert Nelms (33) L vs.
Barry / Joe (32) W Board 3 16:19

April Marcus / Teddy (13) W vs.
(bye) (52) L 47:41

Buzz / Yancey (39) W vs.
Veg / Mike Alford (26) L Board 4 21:37

Chris Ponder / SuperDave (31) W vs.
Will Lett / Lil Scott (34) L Board 5 20:08

Derrick Pardue / Kait (17) W vs.
(bye) (48) L 47:41

Derrick Thrasher / Will Stephens (1) W vs.
(bye) (64) L 47:41

Gene / Ronald (23) L vs.
Deidra / Bugg (42) W Board 1 18:25

Keisha Nobles / Dylan Pugh (37) L vs.
Jennifer Cleveland / Anthony (28) W Board 5 16:44

Keith Rowland / Shawn Robertson (43) L vs.
Shane Nobles / Patrick (22) W Board 4 30:46

Keith Sims / Trint Sumner (15) W vs.
(bye) (50) L 47:41

Kevin Davison / Brian Burchfield (41) L vs.
Jennifer Samples / Chip Pollard (24) W Board 3 16:40

Mark Loyd / Danny Delfino (21) W vs.
Joey Wallace / Big John (44) L Board 4 10:28

Marvin Stafford / Big Country (9) W vs.
(bye) (56) L 47:41

Shane Dowdey / Noah (5) W vs.
(bye) (60) L 47:41

Tim Alverson / April Loyd (25) W vs.
Mike Cook / Eddie Sterling (40) L Board 1 22:59

Tim Wilcox / Micah (11) W vs.
(bye) (54) L 47:41

Todd / Deb (35) L vs.
Greg Stewart / Courtney Wallace (30) W Board 2 21:57

Tyler Bohannon / Lance Lavergne (19) W vs.
(bye) (46) L 47:41

Waylon Vickery / Whitley (27) W vs.
Animal / Wynelle (38) L Board 3 21:20

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20