Blind Draw 1

Updated 7:53am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Chicken Joshua (1)
(bye) (16)
Deanna Tammy (9)
Board 2
Mike W Mike P (8)
David H Devon M (5)
Board 1
Jaslyn Brad (12)
Red John Napel (13)
Board 7
Mike S Bobby B (4)
Third Chad (3)
Board 4
Jimmy C Tina (14)
Steve M Eugene (11)
Board 8
Tink Garret (6)
Jud Katie (7)
Board 5
Ralph Dee (10)
(bye) (15)
Peewee Adrain (2)
Chicken Joshua (1)
A
Board 1
Mike W Mike P (8)
David H Devon M (5)
B
Board 6
Red John Napel (13)
Third Chad (3)
C
Board 4
Steve M Eugene (11)
Ralph Dee (10)
D
Board 8
Peewee Adrain (2)
Mike W Mike P (8)
E
Board 5
Red John Napel (13)
Third Chad (3)
F
Board 7
Ralph Dee (10)
Mike W Mike P (8)
G
Board 5
Third Chad (3)
Third Chad (3)
Board 7
Mike W Mike P (8)
Third Chad (3)
(bye) (16)
Deanna Tammy (9)
Jaslyn Brad (12)
Board 7
Mike S Bobby B (4)
Jimmy C Tina (14)
Board 3
Tink Garret (6)
Jud Katie (7)
(bye) (15)
Deanna Tammy (9)
D
Board 5
Peewee Adrain (2)
Mike S Bobby B (4)
C
Board 6
Steve M Eugene (11)
Jimmy C Tina (14)
B
Board 2
David H Devon M (5)
Jud Katie (7)
A
Board 1
Chicken Joshua (1)
Peewee Adrain (2)
Board 1
Mike S Bobby B (4)
David H Devon M (5)
Board 4
Jud Katie (7)
Peewee Adrain (2)
E
Board 2
Red John Napel (13)
David H Devon M (5)
F
Board 3
Ralph Dee (10)
Peewee Adrain (2)
Board 6
Ralph Dee (10)
Ralph Dee (10)
G
Board 6
Mike W Mike P (8)
Mike W Mike P (8)

1st

  Third Chad (3)

2nd

  Mike W Mike P (8)

3rd

  Ralph Dee (10)

4th

  Peewee Adrain (2)

5th

  Red John Napel (13)

  David H Devon M (5)

7th

  Mike S Bobby B (4)

  Jud Katie (7)

9th

  Deanna Tammy (9)

  Steve M Eugene (11)

  Jimmy C Tina (14)

  Chicken Joshua (1)

13th

  (bye) (16)

  Jaslyn Brad (12)

  Tink Garret (6)

  (bye) (15)

Final

Third Chad (3) W vs.
Mike W Mike P (8) L Board 7 26:42

Elimination Final

Ralph Dee (10) L vs.
Mike W Mike P (8) W Board 6 17:33

Elimination Semi-final

Peewee Adrain (2) L vs.
Ralph Dee (10) W Board 6 15:44

Winners Final

Mike W Mike P (8) L vs.
Third Chad (3) W Board 5 12:48

Elimination 4

David H Devon M (5) L vs.
Ralph Dee (10) W Board 3 11:40

Peewee Adrain (2) W vs.
Red John Napel (13) L Board 2 10:48

Elimination 3

David H Devon M (5) W vs.
Jud Katie (7) L Board 4 17:01

Peewee Adrain (2) W vs.
Mike S Bobby B (4) L Board 1 09:16

Winners Semi-finals

Mike W Mike P (8) W vs.
Red John Napel (13) L Board 5 12:36

Third Chad (3) W vs.
Ralph Dee (10) L Board 7 12:18

Elimination 2

Deanna Tammy (9) L vs.
Peewee Adrain (2) W Board 5 05:34

Jimmy C Tina (14) L vs.
David H Devon M (5) W Board 2 18:39

Jud Katie (7) W vs.
Chicken Joshua (1) L Board 1 13:55

Mike S Bobby B (4) W vs.
Steve M Eugene (11) L Board 6 12:30

Elimination 1

(bye) (16) L vs.
Deanna Tammy (9) W 30:00

Jaslyn Brad (12) L vs.
Mike S Bobby B (4) W Board 7 10:00

Jimmy C Tina (14) W vs.
Tink Garret (6) L Board 3 07:26

Jud Katie (7) W vs.
(bye) (15) L 29:06

Winners 1

Chicken Joshua (1) L vs.
Mike W Mike P (8) W Board 1 10:05

David H Devon M (5) L vs.
Red John Napel (13) W Board 6 15:16

Ralph Dee (10) W vs.
Peewee Adrain (2) L Board 8 09:44

Third Chad (3) W vs.
Steve M Eugene (11) L Board 4 16:59

Round 1

(bye) (15) L vs.
Peewee Adrain (2) W 15:52

Chicken Joshua (1) W vs.
(bye) (16) L 15:52

David H Devon M (5) W vs.
Jaslyn Brad (12) L Board 1 09:19

Deanna Tammy (9) L vs.
Mike W Mike P (8) W Board 2 12:39

Jud Katie (7) L vs.
Ralph Dee (10) W Board 5 09:56

Red John Napel (13) W vs.
Mike S Bobby B (4) L Board 7 12:11

Steve M Eugene (11) W vs.
Tink Garret (6) L Board 8 10:24

Third Chad (3) W vs.
Jimmy C Tina (14) L Board 4 12:50

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20