ACO Regional VFW Blind Draw

Updated 12:11am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Josh Boyd // Nick Utley
(bye)
Eric Davis // Kathy Harrison
Board 5
Joey Persinger // Ronnie Brown
Larry Wissel // Melinda Burnett
(bye)
(bye)
Dalton Turner // Steve Smith
Jeremy Taylor // Kyle Sauls
(bye)
(bye)
Matt Burnett
Corey Caldwell // David Rider
Board 4
Dan Deisher // Kolby Davis
(bye)
Krista Norman // Randy Seibert
Josh Boyd // Nick Utley
A
Board 5
Joey Persinger // Ronnie Brown
Larry Wissel // Melinda Burnett
B
Board 6
Dalton Turner // Steve Smith
Jeremy Taylor // Kyle Sauls
C
Board 6
Matt Burnett
Corey Caldwell // David Rider
D
Board 4
Krista Norman // Randy Seibert
Josh Boyd // Nick Utley
E
Board 5
Dalton Turner // Steve Smith
Jeremy Taylor // Kyle Sauls
F
Board 2
Krista Norman // Randy Seibert
Josh Boyd // Nick Utley
G
Board 5
Jeremy Taylor // Kyle Sauls
Jeremy Taylor // Kyle Sauls
Board 1
Joey Persinger // Ronnie Brown
Joey Persinger // Ronnie Brown
Board 3
Jeremy Taylor // Kyle Sauls
Joey Persinger // Ronnie Brown
(bye)
Eric Davis // Kathy Harrison
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Dan Deisher // Kolby Davis
(bye)
Eric Davis // Kathy Harrison
D
Board 4
Corey Caldwell // David Rider
(bye)
C
Matt Burnett
(bye)
B
Larry Wissel // Melinda Burnett
Dan Deisher // Kolby Davis
A
Board 5
Joey Persinger // Ronnie Brown
Eric Davis // Kathy Harrison
Board 4
Matt Burnett
Larry Wissel // Melinda Burnett
Board 5
Joey Persinger // Ronnie Brown
Matt Burnett
E
Board 3
Dalton Turner // Steve Smith
Joey Persinger // Ronnie Brown
F
Board 1
Krista Norman // Randy Seibert
Dalton Turner // Steve Smith
Board 3
Joey Persinger // Ronnie Brown
Joey Persinger // Ronnie Brown
G
Board 3
Josh Boyd // Nick Utley
Joey Persinger // Ronnie Brown

1st

  Joey Persinger // Ronnie Brown

2nd

  Jeremy Taylor // Kyle Sauls

3rd

  Josh Boyd // Nick Utley

4th

  Dalton Turner // Steve Smith

5th

  Matt Burnett

  Krista Norman // Randy Seibert

7th

  Eric Davis // Kathy Harrison

  Larry Wissel // Melinda Burnett

9th

  Corey Caldwell // David Rider

  Dan Deisher // Kolby Davis

Final - Match 2

Joey Persinger // Ronnie Brown W vs.
Jeremy Taylor // Kyle Sauls L Board 3 17:20

Final

Jeremy Taylor // Kyle Sauls L vs.
Joey Persinger // Ronnie Brown W Board 1 18:36

Elimination Final

Joey Persinger // Ronnie Brown W vs.
Josh Boyd // Nick Utley L Board 3 22:55

Elimination Semi-final

Dalton Turner // Steve Smith L vs.
Joey Persinger // Ronnie Brown W Board 3 17:13

Winners Final

Josh Boyd // Nick Utley L vs.
Jeremy Taylor // Kyle Sauls W Board 5 12:09

Elimination 4

Joey Persinger // Ronnie Brown W vs.
Krista Norman // Randy Seibert L Board 1 10:41

Matt Burnett L vs.
Dalton Turner // Steve Smith W Board 3 09:04

Elimination 3

Eric Davis // Kathy Harrison L vs.
Matt Burnett W Board 4 16:37

Larry Wissel // Melinda Burnett L vs.
Joey Persinger // Ronnie Brown W Board 5 12:27

Winners Semi-finals

Jeremy Taylor // Kyle Sauls W vs.
Krista Norman // Randy Seibert L Board 2 21:28

Josh Boyd // Nick Utley W vs.
Dalton Turner // Steve Smith L Board 5 14:19

Elimination 2

Dan Deisher // Kolby Davis L vs.
Joey Persinger // Ronnie Brown W Board 5 20:57

Eric Davis // Kathy Harrison W vs.
Corey Caldwell // David Rider L Board 4 11:24

Winners 1

Corey Caldwell // David Rider L vs.
Krista Norman // Randy Seibert W Board 4 24:04

Jeremy Taylor // Kyle Sauls W vs.
Matt Burnett L Board 6 12:43

Josh Boyd // Nick Utley W vs.
Joey Persinger // Ronnie Brown L Board 5 14:49

Larry Wissel // Melinda Burnett L vs.
Dalton Turner // Steve Smith W Board 6 08:53

Round 1

Corey Caldwell // David Rider W vs.
Dan Deisher // Kolby Davis L Board 4 26:21

Eric Davis // Kathy Harrison L vs.
Joey Persinger // Ronnie Brown W Board 5 14:25

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20