TopShooters 2020 ThanksEve

Updated 7:16pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Bobby Dees // Holly Boston
(bye)
Kevin Fowler // Shelton
Board 7
Susan F // Tyler Bower
Cody Willis // Justin Sumner
(bye)
(bye)
Dan Hardin // Garrett M
Crow // Dean G
(bye)
Ashlee Knox // Sara Lovejoy
Charlie Boyer // Paul Reynolds
Robby W // Scott Irby
Board 6
Jroc // Michael Heisman
(bye)
Jon Elias // Pascua
Daren Mantz // Pam R
(bye)
John Ward // Lia Kohl
Board 2
Lee Green // Michael Schieffler
Josh // Josh Scott
(bye)
(bye)
Justin B // Mack
Jen Campagna // Thomas
(bye)
(bye)
Jackson L // Mandy
Jim Schoemaker // Stubbs
Board 4
Austin Theis // Mike Daugherty
(bye)
PK // Rob Haley
Mike Willis // Tony N
(bye)
Ben Theis // Bill Begis
Board 7
Tabitha Walster // Tanner
Danny G // Roc Swick
(bye)
(bye)
Estevan // Mike Smith
Brandt Khounsana // Ryan Quick
(bye)
Jerry Brown // Robert Daniels
Board 6
Eddie Tune // Jameson
Ellie Sanders // Tom G
Board 5
Brian Phelps // Scott Sanders
(bye)
James Cotton // Jason Boston
Pat Jans // Wes W
(bye)
Ian T // Josh Roth
Board 1
Bobby H // Jon Walster
Lee Garrison // Taylor Dickey
Aaron Chappell // Jimmy Beechler
(bye)
Danielle // Nikki Haley
Bobzilla // Rodney Taylor
(bye)
(bye)
Cat Nasty // Lori G
Carrie Khounsana // Pat Lein
Board 3
Dennis Sanden // Tim Donahue
(bye)
Alex Young // Tommy Bantle
Bobby Dees // Holly Boston
A
Board 5
Kevin Fowler // Shelton
Cody Willis // Justin Sumner
B
Board 6
Dan Hardin // Garrett M
Crow // Dean G
C
Board 7
Charlie Boyer // Paul Reynolds
Jroc // Michael Heisman
D
Jon Elias // Pascua
Daren Mantz // Pam R
E
Board 1
John Ward // Lia Kohl
Josh // Josh Scott
F
Board 5
Justin B // Mack
Jen Campagna // Thomas
G
Board 3
Jackson L // Mandy
Austin Theis // Mike Daugherty
H
Board 4
PK // Rob Haley
Mike Willis // Tony N
I
Board 2
Ben Theis // Bill Begis
Danny G // Roc Swick
J
Board 2
Estevan // Mike Smith
Brandt Khounsana // Ryan Quick
K
Eddie Tune // Jameson
Brian Phelps // Scott Sanders
L
Board 7
James Cotton // Jason Boston
Pat Jans // Wes W
M
Board 2
Ian T // Josh Roth
Aaron Chappell // Jimmy Beechler
N
Board 3
Danielle // Nikki Haley
Bobzilla // Rodney Taylor
O
Board 1
Cat Nasty // Lori G
Dennis Sanden // Tim Donahue
P
Board 6
Alex Young // Tommy Bantle
Kevin Fowler // Shelton
Q
Board 3
Cody Willis // Justin Sumner
Charlie Boyer // Paul Reynolds
R
Board 5
Jon Elias // Pascua
Daren Mantz // Pam R
S
Board 2
Josh // Josh Scott
Jackson L // Mandy
T
Board 6
Austin Theis // Mike Daugherty
Ben Theis // Bill Begis
U
Board 3
Danny G // Roc Swick
Eddie Tune // Jameson
V
Board 1
Brian Phelps // Scott Sanders
Ian T // Josh Roth
W
Board 4
Aaron Chappell // Jimmy Beechler
Bobzilla // Rodney Taylor
X
Board 7
Dennis Sanden // Tim Donahue
Cody Willis // Justin Sumner
Y
Board 3
Charlie Boyer // Paul Reynolds
Josh // Josh Scott
Z
Board 1
Austin Theis // Mike Daugherty
Danny G // Roc Swick
AA
Board 7
Brian Phelps // Scott Sanders
Ian T // Josh Roth
AB
Board 5
Dennis Sanden // Tim Donahue
Cody Willis // Justin Sumner
AC
Board 4
Josh // Josh Scott
Danny G // Roc Swick
AD
Board 2
Dennis Sanden // Tim Donahue
Cody Willis // Justin Sumner
AE
Board 2
Dennis Sanden // Tim Donahue
Dennis Sanden // Tim Donahue
Board 1
Cody Willis // Justin Sumner
Dennis Sanden // Tim Donahue
(bye)
Susan F // Tyler Bower
(bye)
(bye)
(bye)
Ashlee Knox // Sara Lovejoy
Robby W // Scott Irby
(bye)
(bye)
Lee Green // Michael Schieffler
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Jim Schoemaker // Stubbs
(bye)
(bye)
Tabitha Walster // Tanner
(bye)
(bye)
(bye)
Jerry Brown // Robert Daniels
Ellie Sanders // Tom G
(bye)
(bye)
Bobby H // Jon Walster
Lee Garrison // Taylor Dickey
(bye)
(bye)
(bye)
Carrie Khounsana // Pat Lein
(bye)
Susan F // Tyler Bower
P
Board 1
Alex Young // Tommy Bantle
(bye)
O
Cat Nasty // Lori G
Ashlee Knox // Sara Lovejoy
N
Board 4
Danielle // Nikki Haley
Robby W // Scott Irby
M
Board 7
Pat Jans // Wes W
Lee Green // Michael Schieffler
L
Board 6
James Cotton // Jason Boston
(bye)
K
Brandt Khounsana // Ryan Quick
(bye)
J
Estevan // Mike Smith
Jim Schoemaker // Stubbs
I
Board 3
Mike Willis // Tony N
Tabitha Walster // Tanner
H
Board 6
PK // Rob Haley
(bye)
G
Jen Campagna // Thomas
Jerry Brown // Robert Daniels
F
Board 2
Justin B // Mack
Ellie Sanders // Tom G
E
Board 5
John Ward // Lia Kohl
Bobby H // Jon Walster
D
Board 2
Jroc // Michael Heisman
Lee Garrison // Taylor Dickey
C
Board 5
Crow // Dean G
(bye)
B
Dan Hardin // Garrett M
Carrie Khounsana // Pat Lein
A
Board 1
Bobby Dees // Holly Boston
Susan F // Tyler Bower
Board 6
Cat Nasty // Lori G
Danielle // Nikki Haley
Board 5
Robby W // Scott Irby
James Cotton // Jason Boston
Board 1
Brandt Khounsana // Ryan Quick
Estevan // Mike Smith
Board 3
Jim Schoemaker // Stubbs
PK // Rob Haley
Board 2
Jen Campagna // Thomas
Justin B // Mack
Board 7
Ellie Sanders // Tom G
Bobby H // Jon Walster
Board 1
Crow // Dean G
Dan Hardin // Garrett M
Board 4
Carrie Khounsana // Pat Lein
Susan F // Tyler Bower
T
Board 1
Jackson L // Mandy
Robby W // Scott Irby
S
Board 5
Daren Mantz // Pam R
James Cotton // Jason Boston
R
Board 2
Jon Elias // Pascua
Jim Schoemaker // Stubbs
Q
Board 1
Kevin Fowler // Shelton
PK // Rob Haley
X
Board 2
Bobzilla // Rodney Taylor
Justin B // Mack
W
Board 4
Aaron Chappell // Jimmy Beechler
Crow // Dean G
V
Board 3
Eddie Tune // Jameson
Dan Hardin // Garrett M
U
Board 7
Ben Theis // Bill Begis
Susan F // Tyler Bower
Board 2
Robby W // Scott Irby
Jon Elias // Pascua
Board 4
Kevin Fowler // Shelton
Bobzilla // Rodney Taylor
Board 6
Justin B // Mack
Eddie Tune // Jameson
Board 4
Ben Theis // Bill Begis
Susan F // Tyler Bower
AB
Board 6
Ian T // Josh Roth
Jon Elias // Pascua
AA
Board 3
Brian Phelps // Scott Sanders
Justin B // Mack
Z
Board 5
Austin Theis // Mike Daugherty
Eddie Tune // Jameson
Y
Board 2
Charlie Boyer // Paul Reynolds
Ian T // Josh Roth
Board 3
Brian Phelps // Scott Sanders
Justin B // Mack
Board 1
Charlie Boyer // Paul Reynolds
Ian T // Josh Roth
AC
Board 7
Josh // Josh Scott
Charlie Boyer // Paul Reynolds
AD
Board 4
Danny G // Roc Swick
Ian T // Josh Roth
Board 1
Danny G // Roc Swick
Danny G // Roc Swick
AE
Board 5
Cody Willis // Justin Sumner
Cody Willis // Justin Sumner

1st

  Dennis Sanden // Tim Donahue

2nd

  Cody Willis // Justin Sumner

3rd

  Danny G // Roc Swick

4th

  Ian T // Josh Roth

5th

  Josh // Josh Scott

  Charlie Boyer // Paul Reynolds

7th

  Brian Phelps // Scott Sanders

  Justin B // Mack

9th

  Susan F // Tyler Bower

  Jon Elias // Pascua

  Austin Theis // Mike Daugherty

  Eddie Tune // Jameson

13th

  Robby W // Scott Irby

  Kevin Fowler // Shelton

  Bobzilla // Rodney Taylor

  Ben Theis // Bill Begis

17th

  Jackson L // Mandy

  Daren Mantz // Pam R

  James Cotton // Jason Boston

  Jim Schoemaker // Stubbs

  PK // Rob Haley

  Aaron Chappell // Jimmy Beechler

  Crow // Dean G

  Dan Hardin // Garrett M

25th

  Cat Nasty // Lori G

  Danielle // Nikki Haley

  Brandt Khounsana // Ryan Quick

  Estevan // Mike Smith

  Jen Campagna // Thomas

  Ellie Sanders // Tom G

  Bobby H // Jon Walster

  Carrie Khounsana // Pat Lein

33th

  Alex Young // Tommy Bantle

  Ashlee Knox // Sara Lovejoy

  Pat Jans // Wes W

  Lee Green // Michael Schieffler

  Mike Willis // Tony N

  Tabitha Walster // Tanner

  Jerry Brown // Robert Daniels

  John Ward // Lia Kohl

  Jroc // Michael Heisman

  Lee Garrison // Taylor Dickey

  Bobby Dees // Holly Boston

Final

Dennis Sanden // Tim Donahue W vs.
Cody Willis // Justin Sumner L Board 1 18:34

Elimination Final

Danny G // Roc Swick L vs.
Cody Willis // Justin Sumner W Board 5 11:14

Elimination Semi-final

Ian T // Josh Roth L vs.
Danny G // Roc Swick W Board 1 12:35

Winners Final

Cody Willis // Justin Sumner L vs.
Dennis Sanden // Tim Donahue W Board 2 22:50

Elimination 8

Charlie Boyer // Paul Reynolds L vs.
Danny G // Roc Swick W Board 4 13:07

Ian T // Josh Roth W vs.
Josh // Josh Scott L Board 7 10:39

Elimination 7

Ian T // Josh Roth W vs.
Brian Phelps // Scott Sanders L Board 3 10:19

Justin B // Mack L vs.
Charlie Boyer // Paul Reynolds W Board 1 12:30

Winners Semi-finals

Cody Willis // Justin Sumner W vs.
Josh // Josh Scott L Board 4 15:39

Danny G // Roc Swick L vs.
Dennis Sanden // Tim Donahue W Board 2 20:33

Elimination 6

Eddie Tune // Jameson L vs.
Charlie Boyer // Paul Reynolds W Board 2 11:00

Jon Elias // Pascua L vs.
Brian Phelps // Scott Sanders W Board 3 12:27

Justin B // Mack W vs.
Austin Theis // Mike Daugherty L Board 5 09:21

Susan F // Tyler Bower L vs.
Ian T // Josh Roth W Board 6 09:59

Elimination 5

Bobzilla // Rodney Taylor L vs.
Justin B // Mack W Board 6 11:06

Eddie Tune // Jameson W vs.
Ben Theis // Bill Begis L Board 4 10:36

Jon Elias // Pascua W vs.
Kevin Fowler // Shelton L Board 4 12:15

Susan F // Tyler Bower W vs.
Robby W // Scott Irby L Board 2 14:03

Winners 3

Cody Willis // Justin Sumner W vs.
Charlie Boyer // Paul Reynolds L Board 3 23:58

Danny G // Roc Swick W vs.
Brian Phelps // Scott Sanders L Board 7 21:28

Ian T // Josh Roth L vs.
Dennis Sanden // Tim Donahue W Board 5 15:33

Josh // Josh Scott W vs.
Austin Theis // Mike Daugherty L Board 1 18:50

Elimination 4

Crow // Dean G L vs.
Eddie Tune // Jameson W Board 3 17:31

Dan Hardin // Garrett M L vs.
Ben Theis // Bill Begis W Board 7 30:37

James Cotton // Jason Boston L vs.
Jon Elias // Pascua W Board 2 19:15

Jim Schoemaker // Stubbs L vs.
Kevin Fowler // Shelton W Board 1 12:02

Justin B // Mack W vs.
Aaron Chappell // Jimmy Beechler L Board 4 17:39

PK // Rob Haley L vs.
Bobzilla // Rodney Taylor W Board 2 21:50

Robby W // Scott Irby W vs.
Daren Mantz // Pam R L Board 5 11:52

Susan F // Tyler Bower W vs.
Jackson L // Mandy L Board 1 10:14

Elimination 3

Bobby H // Jon Walster L vs.
Crow // Dean G W Board 1 15:24

Dan Hardin // Garrett M W vs.
Carrie Khounsana // Pat Lein L Board 4 35:09

Danielle // Nikki Haley L vs.
Robby W // Scott Irby W Board 5 14:12

Estevan // Mike Smith L vs.
Jim Schoemaker // Stubbs W Board 3 20:04

James Cotton // Jason Boston W vs.
Brandt Khounsana // Ryan Quick L Board 1 10:25

Justin B // Mack W vs.
Ellie Sanders // Tom G L Board 7 10:09

PK // Rob Haley W vs.
Jen Campagna // Thomas L Board 2 16:06

Susan F // Tyler Bower W vs.
Cat Nasty // Lori G L Board 6 23:35

Winners 2

Ben Theis // Bill Begis L vs.
Danny G // Roc Swick W Board 3 16:41

Bobzilla // Rodney Taylor L vs.
Dennis Sanden // Tim Donahue W Board 7 16:23

Charlie Boyer // Paul Reynolds W vs.
Jon Elias // Pascua L Board 5 39:53

Daren Mantz // Pam R L vs.
Josh // Josh Scott W Board 2 13:19

Eddie Tune // Jameson L vs.
Brian Phelps // Scott Sanders W Board 1 20:50

Ian T // Josh Roth W vs.
Aaron Chappell // Jimmy Beechler L Board 4 22:25

Jackson L // Mandy L vs.
Austin Theis // Mike Daugherty W Board 6 33:53

Kevin Fowler // Shelton L vs.
Cody Willis // Justin Sumner W Board 3 17:41

Elimination 2

Ashlee Knox // Sara Lovejoy L vs.
Danielle // Nikki Haley W Board 4 15:56

Bobby H // Jon Walster W vs.
Jroc // Michael Heisman L Board 2 21:41

Carrie Khounsana // Pat Lein W vs.
Bobby Dees // Holly Boston L Board 1 18:49

Ellie Sanders // Tom G W vs.
John Ward // Lia Kohl L Board 5 16:43

Jerry Brown // Robert Daniels L vs.
Justin B // Mack W Board 2 07:24

Jim Schoemaker // Stubbs W vs.
Mike Willis // Tony N L Board 3 16:12

Lee Garrison // Taylor Dickey L vs.
Crow // Dean G W Board 5 17:28

Lee Green // Michael Schieffler L vs.
James Cotton // Jason Boston W Board 6 14:29

Robby W // Scott Irby W vs.
Pat Jans // Wes W L Board 7 15:30

Susan F // Tyler Bower W vs.
Alex Young // Tommy Bantle L Board 1 12:33

Tabitha Walster // Tanner L vs.
PK // Rob Haley W Board 6 17:36

Winners 1

Aaron Chappell // Jimmy Beechler W vs.
Danielle // Nikki Haley L Board 3 26:15

Austin Theis // Mike Daugherty W vs.
PK // Rob Haley L Board 4 51:17

Bobby Dees // Holly Boston L vs.
Kevin Fowler // Shelton W Board 5 33:09

Bobzilla // Rodney Taylor W vs.
Cat Nasty // Lori G L Board 1 20:30

Brandt Khounsana // Ryan Quick L vs.
Eddie Tune // Jameson W 17:23

Brian Phelps // Scott Sanders W vs.
James Cotton // Jason Boston L Board 7 23:10

Cody Willis // Justin Sumner W vs.
Dan Hardin // Garrett M L Board 6 16:14

Crow // Dean G L vs.
Charlie Boyer // Paul Reynolds W Board 7 33:30

Danny G // Roc Swick W vs.
Estevan // Mike Smith L Board 2 16:14

Daren Mantz // Pam R W vs.
John Ward // Lia Kohl L Board 1 33:05

Dennis Sanden // Tim Donahue W vs.
Alex Young // Tommy Bantle L Board 6 11:58

Jen Campagna // Thomas L vs.
Jackson L // Mandy W Board 3 25:53

Josh // Josh Scott W vs.
Justin B // Mack L Board 5 18:18

Jroc // Michael Heisman L vs.
Jon Elias // Pascua W 32:35

Mike Willis // Tony N L vs.
Ben Theis // Bill Begis W Board 2 15:25

Pat Jans // Wes W L vs.
Ian T // Josh Roth W Board 2 19:31

Round 1

Ashlee Knox // Sara Lovejoy L vs.
Charlie Boyer // Paul Reynolds W 17:35

Ben Theis // Bill Begis W vs.
Tabitha Walster // Tanner L Board 7 17:19

Carrie Khounsana // Pat Lein L vs.
Dennis Sanden // Tim Donahue W Board 3 23:56

Ellie Sanders // Tom G L vs.
Brian Phelps // Scott Sanders W Board 5 19:51

Ian T // Josh Roth W vs.
Bobby H // Jon Walster L Board 1 19:46

Jerry Brown // Robert Daniels L vs.
Eddie Tune // Jameson W Board 6 17:37

Jim Schoemaker // Stubbs L vs.
Austin Theis // Mike Daugherty W Board 4 26:39

John Ward // Lia Kohl W vs.
Lee Green // Michael Schieffler L Board 2 25:50

Kevin Fowler // Shelton W vs.
Susan F // Tyler Bower L Board 7 18:26

Lee Garrison // Taylor Dickey L vs.
Aaron Chappell // Jimmy Beechler W 24:02

Robby W // Scott Irby L vs.
Jroc // Michael Heisman W Board 6 32:59

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20