State Duals

Updated 10:34pm

None.

Round 1

Glen Este (89) vs.
Fairfield (40)

Green (77) vs.
Massilon Jackson (52)

Groveport-madison (85) vs.
Teays Valley (44)

Harrison (57) vs.
Oak Hills (72)

Hilliard Bradley (43) vs.
Grove City (86)

Hilliard Darby (27) vs.
Westland (102)

Hudson (35) vs.
Bedford (94)

Lakota East (9) vs.
Logan (120)

Lakota West (25) vs.
Milford (104)

Lancaster (5) vs.
Franklin Heights (124)

Lebanon (39) vs.
Little Miami (90)

Loveland (41) vs.
St Xaiver (88)

Maple Heights (19) vs.
Will. South (110)

Mason (7) vs.
Toledo St Johns Jesuit (122)

Mayfield (99) vs.
Mentor (30)

Miamisburg (71) vs.
Fairmont (58)

Middletown (119) vs.
Butler (10)

Normandy (81) vs.
Shaker Heights (48)

Northmont F (23) vs.
Tren Edgewood (106)

Olentangy Orange (59) vs.
Central Crossing (70)

Oregon Clay (31) vs.
Lorain (98)

Painesville Riverside (83) vs.
Kentston (46)

Parma (49) vs.
Cle. Heights (80)

Perrysburg (15) vs.
Massilon Washington (114)

Rhodes (123) vs.
Marysville (6)

Solon (51) vs.
Chardon (78)

Springboro (55) vs.
Wayne (74)

Springfield (107) vs.
Olentangy (22)

St. Charles (101) vs.
Watkins Memorial (28)

Stebbins (87) vs.
Beavercreak (42)

Sylvania Northview (111) vs.
Wadsworth (18)

Tecumseh (91) vs.
Delaware Hayes (38)

Thomas Worthington (115) vs.
Aurora (14)

Twinsburg (67) vs.
Madison (62)

Uniontown Lake (13) vs.
Piqua (116)

Upper Arlington (21) vs.
Newark (108)

Wester. Central (69) vs.
Worthington Kilbourne (60)

Whetstone (125) vs.
Massilon Perry (4)

Xenia (103) vs.
Centerville (26)

Elimination 1

Cuyahoga Falls (100) vs.
Boardman (93)

Lakeside (96) vs.
John Marshall (97)

Pickerington North (76) vs.
Fairborn (117)

Sycamore (118) vs.
Hilliard Davidson (54)

Wooster (84) vs.
Canton McKinley (109)

Winners 1

Berea Midpark (33) vs.
Westlake (32)

Copley (29) vs.
Ellet (36)

Dover (45) vs.
Austintown Fitch (20)

Dublin Coffman (11) vs.
Dublin Jerome (75)

Findlay (66) vs.
Elyria (2)

Gahanna Lincoln (53) vs.
Westerville North (12)

St Edward (1) vs.
Valley Forge (65)

Scroll to the right to view bracket. →

St Edward (1)
(bye) (128)
Valley Forge (65)
John Adams (64)
Berea Midpark (33)
Lakeside (96)
John Marshall (97)
Westlake (32)
St Ignatius (17)
Garfield Heaights (112)
Normandy (81)
Shaker Heights (48)
Parma (49)
Cle. Heights (80)
Brush (113)
Olmsted Falls (16)
Lakota East (9)
Logan (120)
Anderson (73)
Moeller (56)
Loveland (41)
St Xaiver (88)
Colerain (105)
Lasalle (24)
Lakota West (25)
Milford (104)
Glen Este (89)
Fairfield (40)
Harrison (57)
Oak Hills (72)
Akron North (121)
Elder (8)
Lancaster (5)
Franklin Heights (124)
Wester. Central (69)
Worthington Kilbourne (60)
Big Walnut (37)
New Albany (92)
St. Charles (101)
Watkins Memorial (28)
Upper Arlington (21)
Newark (108)
Groveport-madison (85)
Teays Valley (44)
Gahanna Lincoln (53)
Pickerington North (76)
Fairborn (117)
Westerville North (12)
Uniontown Lake (13)
Piqua (116)
Green (77)
Massilon Jackson (52)
Dover (45)
Wooster (84)
Canton McKinley (109)
Austintown Fitch (20)
Copley (29)
Cuyahoga Falls (100)
Boardman (93)
Ellet (36)
Firestone (61)
Hoover (68)
Whetstone (125)
Massilon Perry (4)
Brecksville (3)
Hamilton (126)
Twinsburg (67)
Madison (62)
Hudson (35)
Bedford (94)
Mayfield (99)
Mentor (30)
Maple Heights (19)
Will. South (110)
Painesville Riverside (83)
Kentston (46)
Solon (51)
Chardon (78)
Thomas Worthington (115)
Aurora (14)
Dublin Coffman (11)
Sycamore (118)
Dublin Jerome (75)
Hilliard Davidson (54)
Hilliard Bradley (43)
Grove City (86)
Springfield (107)
Olentangy (22)
Hilliard Darby (27)
Westland (102)
Tecumseh (91)
Delaware Hayes (38)
Olentangy Orange (59)
Central Crossing (70)
Rhodes (123)
Marysville (6)
Mason (7)
Toledo St Johns Jesuit (122)
Miamisburg (71)
Fairmont (58)
Lebanon (39)
Little Miami (90)
Xenia (103)
Centerville (26)
Northmont F (23)
Tren Edgewood (106)
Stebbins (87)
Beavercreak (42)
Springboro (55)
Wayne (74)
Middletown (119)
Butler (10)
Perrysburg (15)
Massilon Washington (114)
Brunswick (79)
Medina (50)
Fremont Ross (47)
Holland Springfield (82)
Sylvania Northview (111)
Wadsworth (18)
Oregon Clay (31)
Lorain (98)
Avon Lake (95)
Midview (34)
Anthony Wayne (63)
Findlay (66)
(bye) (127)
Elyria (2)
St Edward (1)
A
Valley Forge (65)
Berea Midpark (33)
B
Westlake (32)
St Ignatius (17)
C
D
Olmsted Falls (16)
E
Moeller (56)
F
Lasalle (24)
G
H
Elder (8)
I
Big Walnut (37)
J
K
Gahanna Lincoln (53)
L
Westerville North (12)
M
Dover (45)
N
Austintown Fitch (20)
Copley (29)
O
Ellet (36)
Hoover (68)
P
Brecksville (3)
Q
R
S
T
Dublin Coffman (11)
U
Dublin Jerome (75)
V
W
X
Y
Z
AA
AB
AC
Medina (50)
Fremont Ross (47)
AD
AE
Midview (34)
Findlay (66)
AF
Elyria (2)
AG
AH
AI
AJ
AK
AL
AM
AN
AO
AP
AQ
AR
AS
AT
AU
AV
AW
AX
AY
AZ
BA
BB
BC
BD
BE
BF
BG
BH
BI
BJ
BK
John Adams (64)
Lakeside (96)
John Marshall (97)
Garfield Heaights (112)
Brush (113)
Anderson (73)
Colerain (105)
Akron North (121)
New Albany (92)
Pickerington North (76)
Fairborn (117)
Wooster (84)
Canton McKinley (109)
Cuyahoga Falls (100)
Boardman (93)
Firestone (61)
Hamilton (126)
Sycamore (118)
Hilliard Davidson (54)
Brunswick (79)
Holland Springfield (82)
Avon Lake (95)
Anthony Wayne (63)
(bye) (127)
John Adams (64)
AF
AE
AD
AC
AB
AA
Z
Y
X
W
V
U
T
S
R
Q
P
O
N
M
L
K
J
I
H
G
F
E
D
C
B
Anthony Wayne (63)
A
AN
AM
AL
AK
AJ
AI
AH
AG
AV
AU
AT
AS
AR
AQ
AP
AO
BD
BC
BB
BA
AZ
AY
AX
AW
BF
BE
BH
BG
BJ
BI
BK

97th

  (bye) (127)

Elimination 1

Anthony Wayne (63) W vs.
(bye) (127) L 12:55

Round 1

(bye) (127) L vs.
Elyria (2) W 54:49

Akron North (121) L vs.
Elder (8) W 00:24

Anderson (73) L vs.
Moeller (56) W 01:05

Anthony Wayne (63) L vs.
Findlay (66) W 00:48

Avon Lake (95) L vs.
Midview (34) W 00:21

Berea Midpark (33) W vs.
Lakeside (96) L 01:30

Big Walnut (37) W vs.
New Albany (92) L 00:04

Boardman (93) L vs.
Ellet (36) W 00:25

Brecksville (3) W vs.
Hamilton (126) L 00:13

Brunswick (79) L vs.
Medina (50) W 00:11

Brush (113) L vs.
Olmsted Falls (16) W 00:16

Canton McKinley (109) L vs.
Austintown Fitch (20) W 00:15

Colerain (105) L vs.
Lasalle (24) W 00:38

Copley (29) W vs.
Cuyahoga Falls (100) L 00:13

Dover (45) W vs.
Wooster (84) L 00:15

Dublin Coffman (11) W vs.
Sycamore (118) L 00:13

Dublin Jerome (75) W vs.
Hilliard Davidson (54) L 00:22

Fairborn (117) L vs.
Westerville North (12) W 00:16

Firestone (61) L vs.
Hoover (68) W 15:22:51

Fremont Ross (47) W vs.
Holland Springfield (82) L 00:21

Gahanna Lincoln (53) W vs.
Pickerington North (76) L 01:13

John Marshall (97) L vs.
Westlake (32) W 01:18

St Edward (1) W vs.
(bye) (128) L 54:49

St Ignatius (17) W vs.
Garfield Heaights (112) L 00:59

Valley Forge (65) W vs.
John Adams (64) L 06:27

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20