South Main Cornhole 5-16-2019

Updated 4:40am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Trevor/Lewis
BOARDS 2
Josh/Travis
Jimmy/Ricky
BOARDS 2
Robbie/Wynn
Jack/Darren
BOARDS 4
Jesse/Conrad
Jake/Scott
BOARDS 4
Neil/Jay
Brewster/Yeti
BOARDS 3
Amy/Danny Jr
Boyd/Bayden
BOARDS 1
Summer/Tristan
Mitchell/Terry
BOARDS 1
Derek/Mark
Ralph/Big John
BOARDS 3
Windy/Barber
Josh/Travis
A
BOARDS 2
Jimmy/Ricky
Jesse/Conrad
B
BOARDS 4
Jake/Scott
Amy/Danny Jr
C
BOARDS 3
Summer/Tristan
Derek/Mark
D
BOARDS 1
Windy/Barber
Josh/Travis
E
BOARDS 4
Jake/Scott
Amy/Danny Jr
F
BOARDS 4
Windy/Barber
Josh/Travis
G
BOARDS 3
Windy/Barber
Josh/Travis
BOARDS 1
Jimmy/Ricky
Josh/Travis
Trevor/Lewis
BOARDS 1
Robbie/Wynn
Jack/Darren
BOARDS 3
Neil/Jay
Brewster/Yeti
BOARDS 1
Boyd/Bayden
Mitchell/Terry
BOARDS 4
Ralph/Big John
Robbie/Wynn
D
BOARDS 2
Derek/Mark
Jack/Darren
C
BOARDS 2
Summer/Tristan
Boyd/Bayden
B
BOARDS 1
Jesse/Conrad
Ralph/Big John
A
BOARDS 2
Jimmy/Ricky
Derek/Mark
BOARDS 2
Summer/Tristan
Boyd/Bayden
BOARDS 1
Jimmy/Ricky
Derek/Mark
E
BOARDS 2
Jake/Scott
Jimmy/Ricky
F
BOARDS 1
Amy/Danny Jr
Derek/Mark
BOARDS 2
Jimmy/Ricky
Jimmy/Ricky
G
BOARDS 1
Windy/Barber
Jimmy/Ricky

1st

  Josh/Travis

2nd

  Jimmy/Ricky

3rd

  Windy/Barber

4th

  Derek/Mark

5th

  Jake/Scott

  Amy/Danny Jr

7th

  Summer/Tristan

  Boyd/Bayden

9th

  Robbie/Wynn

  Jack/Darren

  Jesse/Conrad

  Ralph/Big John

13th

  Trevor/Lewis

  Neil/Jay

  Brewster/Yeti

  Mitchell/Terry

Final

Josh/Travis W vs.
Jimmy/Ricky L BOARDS 1 15:26

Elimination Final

Jimmy/Ricky W vs.
Windy/Barber L BOARDS 1 08:52

Elimination Semi-final

Derek/Mark L vs.
Jimmy/Ricky W BOARDS 2 17:38

Winners Final

Josh/Travis W vs.
Windy/Barber L BOARDS 3 14:34

Elimination 4

Derek/Mark W vs.
Jake/Scott L BOARDS 2 10:20

Jimmy/Ricky W vs.
Amy/Danny Jr L BOARDS 1 12:10

Elimination 3

Boyd/Bayden L vs.
Jimmy/Ricky W BOARDS 1 16:55

Derek/Mark W vs.
Summer/Tristan L BOARDS 2 11:48

Winners Semi-finals

Amy/Danny Jr L vs.
Windy/Barber W BOARDS 4 19:35

Josh/Travis W vs.
Jake/Scott L BOARDS 4 10:40

Elimination 2

Boyd/Bayden W vs.
Jesse/Conrad L BOARDS 1 15:19

Jack/Darren L vs.
Summer/Tristan W BOARDS 2 16:06

Ralph/Big John L vs.
Jimmy/Ricky W BOARDS 2 15:07

Robbie/Wynn L vs.
Derek/Mark W BOARDS 2 13:46

Elimination 1

Brewster/Yeti L vs.
Boyd/Bayden W BOARDS 1 13:32

Jack/Darren W vs.
Neil/Jay L BOARDS 3 15:29

Mitchell/Terry L vs.
Ralph/Big John W BOARDS 4 16:51

Trevor/Lewis L vs.
Robbie/Wynn W BOARDS 1 15:44

Winners 1

Amy/Danny Jr W vs.
Summer/Tristan L BOARDS 3 23:46

Derek/Mark L vs.
Windy/Barber W BOARDS 1 14:22

Jesse/Conrad L vs.
Jake/Scott W BOARDS 4 17:20

Josh/Travis W vs.
Jimmy/Ricky L BOARDS 2 15:37

Round 1

Boyd/Bayden L vs.
Summer/Tristan W BOARDS 1 13:21

Brewster/Yeti L vs.
Amy/Danny Jr W BOARDS 3 16:16

Jack/Darren L vs.
Jesse/Conrad W BOARDS 4 17:19

Jake/Scott W vs.
Neil/Jay L BOARDS 4 09:36

Jimmy/Ricky W vs.
Robbie/Wynn L BOARDS 2 18:47

Mitchell/Terry L vs.
Derek/Mark W BOARDS 1 11:15

Ralph/Big John L vs.
Windy/Barber W BOARDS 3 19:26

Trevor/Lewis L vs.
Josh/Travis W BOARDS 2 11:30

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20