ACO Regional VFW Coed

Updated 8:05pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Matt Melinda Burnett (1)
(bye) (16)
Ronnie Brown Tammy Smith (9)
Board 3
Shane Rachel Matthews (8)
Kendra Carter Carlos Hatcher (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Sherry Chip Brown (4)
David Becky Rider (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Heather Wehking Larry Dunklin (6)
Larry Wissel Charlie Wayland (7)
Board 1
Skyler Seibert Riley Paynter (10)
(bye) (15)
Mike Jennifer Harrison (2)
Matt Melinda Burnett (1)
A
Board 1
Shane Rachel Matthews (8)
Kendra Carter Carlos Hatcher (5)
B
Board 3
Sherry Chip Brown (4)
David Becky Rider (3)
C
Board 1
Heather Wehking Larry Dunklin (6)
Skyler Seibert Riley Paynter (10)
D
Board 1
Mike Jennifer Harrison (2)
Matt Melinda Burnett (1)
E
Board 1
Sherry Chip Brown (4)
Heather Wehking Larry Dunklin (6)
F
Board 4
Mike Jennifer Harrison (2)
Matt Melinda Burnett (1)
G
Board 4
Heather Wehking Larry Dunklin (6)
Heather Wehking Larry Dunklin (6)
Board 1
Matt Melinda Burnett (1)
Heather Wehking Larry Dunklin (6)
(bye) (16)
Ronnie Brown Tammy Smith (9)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
Larry Wissel Charlie Wayland (7)
(bye) (15)
Ronnie Brown Tammy Smith (9)
D
Board 1
Skyler Seibert Riley Paynter (10)
(bye) (13)
C
David Becky Rider (3)
(bye) (11)
B
Kendra Carter Carlos Hatcher (5)
Larry Wissel Charlie Wayland (7)
A
Board 4
Shane Rachel Matthews (8)
Skyler Seibert Riley Paynter (10)
Board 1
David Becky Rider (3)
Kendra Carter Carlos Hatcher (5)
Board 3
Shane Rachel Matthews (8)
Skyler Seibert Riley Paynter (10)
E
Board 1
Sherry Chip Brown (4)
Shane Rachel Matthews (8)
F
Board 3
Mike Jennifer Harrison (2)
Skyler Seibert Riley Paynter (10)
Board 1
Shane Rachel Matthews (8)
Skyler Seibert Riley Paynter (10)
G
Board 1
Matt Melinda Burnett (1)
Matt Melinda Burnett (1)

1st

  Heather Wehking Larry Dunklin (6)

2nd

  Matt Melinda Burnett (1)

3rd

  Skyler Seibert Riley Paynter (10)

4th

  Shane Rachel Matthews (8)

5th

  Sherry Chip Brown (4)

  Mike Jennifer Harrison (2)

7th

  David Becky Rider (3)

  Kendra Carter Carlos Hatcher (5)

9th

  Ronnie Brown Tammy Smith (9)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  Larry Wissel Charlie Wayland (7)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Heather Wehking Larry Dunklin (6) W vs.
Matt Melinda Burnett (1) L Board 1 09:31

Elimination Final

Skyler Seibert Riley Paynter (10) L vs.
Matt Melinda Burnett (1) W Board 1 16:07

Elimination Semi-final

Skyler Seibert Riley Paynter (10) W vs.
Shane Rachel Matthews (8) L Board 1 22:05

Winners Final

Matt Melinda Burnett (1) L vs.
Heather Wehking Larry Dunklin (6) W Board 4 15:34

Elimination 4

Shane Rachel Matthews (8) W vs.
Mike Jennifer Harrison (2) L Board 3 15:44

Skyler Seibert Riley Paynter (10) W vs.
Sherry Chip Brown (4) L Board 1 14:26

Elimination 3

Kendra Carter Carlos Hatcher (5) L vs.
Shane Rachel Matthews (8) W Board 3 11:51

Skyler Seibert Riley Paynter (10) W vs.
David Becky Rider (3) L Board 1 28:18

Winners Semi-finals

Heather Wehking Larry Dunklin (6) W vs.
Mike Jennifer Harrison (2) L Board 4 23:13

Matt Melinda Burnett (1) W vs.
Sherry Chip Brown (4) L Board 1 10:04

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Kendra Carter Carlos Hatcher (5) W 35:02

(bye) (13) L vs.
David Becky Rider (3) W 36:37

Larry Wissel Charlie Wayland (7) L vs.
Shane Rachel Matthews (8) W Board 4 21:13

Ronnie Brown Tammy Smith (9) L vs.
Skyler Seibert Riley Paynter (10) W Board 1 16:41

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 23:49

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 23:49

(bye) (16) L vs.
Ronnie Brown Tammy Smith (9) W 42:35

Larry Wissel Charlie Wayland (7) W vs.
(bye) (15) L 38:18

Winners 1

David Becky Rider (3) L vs.
Heather Wehking Larry Dunklin (6) W Board 1 11:27

Kendra Carter Carlos Hatcher (5) L vs.
Sherry Chip Brown (4) W Board 3 10:48

Matt Melinda Burnett (1) W vs.
Shane Rachel Matthews (8) L Board 1 10:31

Skyler Seibert Riley Paynter (10) L vs.
Mike Jennifer Harrison (2) W Board 1 15:04

Round 1

(bye) (11) L vs.
Heather Wehking Larry Dunklin (6) W 23:49

(bye) (13) L vs.
Sherry Chip Brown (4) W 23:49

(bye) (15) L vs.
Mike Jennifer Harrison (2) W 23:49

David Becky Rider (3) W vs.
(bye) (14) L 23:49

Kendra Carter Carlos Hatcher (5) W vs.
(bye) (12) L 23:49

Larry Wissel Charlie Wayland (7) L vs.
Skyler Seibert Riley Paynter (10) W Board 1 18:44

Matt Melinda Burnett (1) W vs.
(bye) (16) L 23:49

Ronnie Brown Tammy Smith (9) L vs.
Shane Rachel Matthews (8) W Board 3 07:20

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20