Elimination 6
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 4 L vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 13 W Mat 3 03:16
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 3 W vs.
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 2 L Mat 4 03:34
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 2 L vs.
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) 5 W Mat 6 03:22
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 2 L vs.
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 8 W Mat 2 03:46
Elimination 5
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 2 L vs.
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 4 W Mat 8 03:35
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 9 W vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 6 L Mat 4 05:20
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 3 L vs.
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 6 W Mat 7 05:30
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 3 L vs.
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 8 W Mat 6 05:21
Winners 3
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 4 W vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 3 L Mat 1 01:19:25
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 2 L vs.
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2) 14 W Mat 1 01:09:19
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) 1 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 3 W Mat 2 01:19:32
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 3 L vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) 8 W Mat 3 01:24:48
Elimination 4
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 2 L vs.
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 12 W Mat 4 02:01
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) 2 L vs.
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 7 W Mat 9 02:43
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) 3 L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 11 W Mat 6 02:53
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 2 L vs.
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 6 W Mat 2 03:16
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 1 L vs.
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 3 W Mat 7 03:29
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) L vs.
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) W Mat 5 03:35
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 6 W vs.
Scottie Chirrela (Davison, MI) (11) 5 L Mat 8 03:49
Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 4 L vs.
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 5 W Mat 1 04:24
Elimination 3
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 7 W vs.
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) 3 L Mat 7 02:36
Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) 3 L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 5 W Mat 3 04:01
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21) L vs.
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) 5 W Mat 2 05:20
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) 4 W vs.
Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) 2 L Mat 6 05:55
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 3 W vs.
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) 2 L Mat 7 05:43
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 9 W vs.
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) 4 L Mat 5 04:56
Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 5 W vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (7) 2 L Mat 4 04:22
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31) 4 L vs.
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 5 W Mat 9 04:14
Winners 2
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 7 W vs.
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 2 L Mat 5 03:27
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 5 L vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 13 W Mat 4 04:57
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 1 L vs.
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2) 10 W Mat 9 05:38
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 4 W vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 1 L Mat 1 05:51
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 3 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 14 W Mat 8 05:36
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) 1 W vs.
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) L Mat 3 04:47
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 11 W vs.
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 4 L Mat 2 04:16
Scottie Chirrela (Davison, MI) (11) 3 L vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) 8 W Mat 6 04:10
Elimination 2
Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) 6 W vs.
Luke Geener (Bergen Catholic, NJ) (22) 4 L Mat 2 00:57
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (18) 1 L vs.
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 7 W Mat 9 01:17
Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) 17 W vs.
Matt Scandlon (Kingsway Regional, NJ) (29) 2 L Mat 7 01:41
Casey Geller (Central Dauphin, PA) (55) 4 L vs.
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) 10 W Mat 6 01:57
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) 8 W vs.
Dane Whiley (Sussex Central, DE) (28) 3 L Mat 3 02:19
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) W vs.
Tobias Unger (Mount Carmel, IL) (46) L Mat 8 02:25
Joel Young (Windsor, NY) (39) 2 L vs.
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 9 W Mat 1 03:09
Jordan Russell (Camden Catholic, GA) (60) L vs.
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) W Mat 5 03:17
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 12 W vs.
Jack Earnest (Roselle Park, NJ) (20) 4 L Mat 4 03:49
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 3 W vs.
Carson Tschantz (Germantown Academy, PA) (47) 1 L Mat 2 03:48
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) 9 W vs.
David Shelleck (Vienna Hills, CT) (32) 6 L Mat 9 03:46
Nick Greenwald (Powhatan, VA) (57) 1 L vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (7) 17 W Mat 7 05:51
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (36) 2 L vs.
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) 13 W Mat 6 05:40
Sam Bitzman (Westerville North, OH) (43) 1 L vs.
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21) 2 W Mat 3 05:42
Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 5 W vs.
Ryan Hokes (Cathedral Prep, PA) (42) 2 L Mat 8 05:41
Steven Witt (Salesianum, DE) (64) L vs.
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31) W Mat 1 05:29
Elimination 1
Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) W vs.
Bye———— (30) L Mat 6 00:31
Bye- (19) L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) W Mat 2 00:31
Bye—— (23) L vs.
Casey Geller (Central Dauphin, PA) (55) W Mat 9 00:40
Bye_ (44) L vs.
Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) W Mat 3 00:32
Bye___ (54) L vs.
Sam Bitzman (Westerville North, OH) (43) W Mat 5 00:32
Bye____ (40) L vs.
Nick Greenwald (Powhatan, VA) (57) W Mat 8 00:33
Bye_____ (50) L vs.
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (18) W Mat 1 00:34
Bye______ (27) L vs.
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) W Mat 4 00:38
Bye_______ (58) L vs.
Joel Young (Windsor, NY) (39) W Mat 7 00:38
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 12 W vs.
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (45) 1 L Mat 7 00:25
Jordan Russell (Camden Catholic, GA) (60) W vs.
Bye—- (37) L Mat 5 00:23
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 4 W vs.
Jeffrey Goldsmith (East Roanoke, VA) (49) 2 L Mat 2 00:46
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) W vs.
Bye________ (63) L Mat 6 00:22
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (36) W vs.
Bye——- (61) L Mat 8 00:22
Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) W vs.
Bye------ (24) L Mat 7 00:19
Steven Witt (Salesianum, DE) (64) W vs.
Bye__ (33) L Mat 2 00:19
Winners 1
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 2 L vs.
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 8 W Mat 3 07:01
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21) L vs.
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) W Mat 2 07:19
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) L vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) W Mat 4 08:10
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 16 W vs.
David Shelleck (Vienna Hills, CT) (32) 1 L Mat 7 08:20
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 11 W vs.
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) 2 L Mat 1 07:45
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 14 W vs.
Carson Tschantz (Germantown Academy, PA) (47) 1 L Mat 5 08:24
Matt Scandlon (Kingsway Regional, NJ) (29) 3 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 18 W Mat 6 08:18
Michael Jenkins (Easton, PA) (7) 6 L vs.
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 8 W Mat 8 09:32
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 3 L vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 13 W Mat 9 10:14
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 6 W vs.
Jack Earnest (Roselle Park, NJ) (20) 2 L Mat 3 07:29
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) W vs.
Dane Whiley (Sussex Central, DE) (28) L Mat 2 06:37
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 15 W vs.
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) 2 L Mat 4 06:22
Ryan Hokes (Cathedral Prep, PA) (42) 2 L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 3 W Mat 7 05:50
Scottie Chirrela (Davison, MI) (11) W vs.
Luke Geener (Bergen Catholic, NJ) (22) L Mat 1 05:15
Tobias Unger (Mount Carmel, IL) (46) L vs.
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) W Mat 5 04:39
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31) L vs.
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2) W Mat 6 04:22
Round 1
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (45) 6 L vs.
Jack Earnest (Roselle Park, NJ) (20) 11 W Mat 5 03:18
Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) 1 L vs.
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 13 W Mat 6 04:11
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) W vs.
Bye———— (30) L 01:04
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 6 W vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 4 L Mat 9 05:21
Bye- (19) L vs.
Tobias Unger (Mount Carmel, IL) (46) W 01:03
Bye—- (37) L vs.
Dane Whiley (Sussex Central, DE) (28) W 00:53
Bye—— (23) L vs.
Ryan Hokes (Cathedral Prep, PA) (42) W 00:54
Bye——- (61) L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) W 00:54
Bye__ (33) L vs.
David Shelleck (Vienna Hills, CT) (32) W 01:03
Bye______ (27) L vs.
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) W 00:04
Bye________ (63) L vs.
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2) W 00:54
Carson Tschantz (Germantown Academy, PA) (47) 4 W vs.
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (18) 3 L Mat 7 05:25
Casey Geller (Central Dauphin, PA) (55) L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) W Mat 2 06:25
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21) W vs.
Bye_ (44) L 00:54
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) L vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) W Mat 8 07:21
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) W vs.
Steven Witt (Salesianum, DE) (64) L Mat 3 07:26
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) W vs.
Bye_____ (50) L 00:54
Jeffrey Goldsmith (East Roanoke, VA) (49) 2 L vs.
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 17 W Mat 4 07:48
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 5 L vs.
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 7 W Mat 1 09:30
Joel Young (Windsor, NY) (39) 3 L vs.
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 12 W Mat 5 08:29
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) W vs.
Bye------ (24) L 00:06
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 1 L vs.
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 4 W Mat 6 07:55
Matt Scandlon (Kingsway Regional, NJ) (29) W vs.
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (36) L Mat 9 07:49
Michael Jenkins (Easton, PA) (7) W vs.
Bye_______ (58) L 00:53
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) W vs.
Bye____ (40) L 00:54
Nick Greenwald (Powhatan, VA) (57) L vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) W Mat 7 07:32
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) W vs.
Jordan Russell (Camden Catholic, GA) (60) L Mat 2 07:58
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 16 W vs.
Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) 4 L Mat 8 07:15
Sam Bitzman (Westerville North, OH) (43) 1 L vs.
Luke Geener (Bergen Catholic, NJ) (22) 9 W Mat 3 07:11
Scottie Chirrela (Davison, MI) (11) W vs.
Bye___ (54) L 00:54
Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 5 L vs.
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 8 W Mat 4 09:38
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31) 5 W vs.
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) 3 L Mat 1 08:13