126

Updated 3:42am

None.

Elimination 7

Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) vs.
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3)

Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8)

Winners Semi-finals

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4)

Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) vs.
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2)

Scroll to the right to view bracket. →

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1)
Mat 3
Steven Witt (Salesianum, DE) (64)
Bye__ (33)
David Shelleck (Vienna Hills, CT) (32)
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 1
Mat 6
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 4
Jeffrey Goldsmith (East Roanoke, VA) (49) 2
Mat 4
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 17
Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 5
Mat 4
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 8
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41)
Bye------ (24)
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25)
Bye____ (40)
Nick Greenwald (Powhatan, VA) (57)
Mat 7
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8)
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5)
Mat 2
Jordan Russell (Camden Catholic, GA) (60)
Bye—- (37)
Dane Whiley (Sussex Central, DE) (28)
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21)
Bye_ (44)
Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) 1
Mat 6
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 13
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 5
Mat 1
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 7
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (45) 6
Mat 5
Jack Earnest (Roselle Park, NJ) (20) 11
Matt Scandlon (Kingsway Regional, NJ) (29)
Mat 9
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (36)
Bye——- (61)
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4)
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 16
Mat 8
Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) 4
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35)
Bye———— (30)
Bye- (19)
Tobias Unger (Mount Carmel, IL) (46)
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 6
Mat 9
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 4
Scottie Chirrela (Davison, MI) (11)
Bye___ (54)
Sam Bitzman (Westerville North, OH) (43) 1
Mat 3
Luke Geener (Bergen Catholic, NJ) (22) 9
Bye______ (27)
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38)
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59)
Mat 8
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6)
Michael Jenkins (Easton, PA) (7)
Bye_______ (58)
Joel Young (Windsor, NY) (39) 3
Mat 5
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 12
Bye—— (23)
Ryan Hokes (Cathedral Prep, PA) (42)
Casey Geller (Central Dauphin, PA) (55)
Mat 2
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10)
Jake Belter (New Canaan, CT) (15)
Bye_____ (50)
Carson Tschantz (Germantown Academy, PA) (47) 4
Mat 7
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (18) 3
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31) 5
Mat 1
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) 3
Bye________ (63)
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2)
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 16
A
Mat 7
David Shelleck (Vienna Hills, CT) (32) 1
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 2
B
Mat 3
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 8
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 11
C
Mat 1
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) 2
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 3
D
Mat 9
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 13
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5)
E
Mat 2
Dane Whiley (Sussex Central, DE) (28)
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21)
F
Mat 2
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12)
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 6
G
Mat 3
Jack Earnest (Roselle Park, NJ) (20) 2
Matt Scandlon (Kingsway Regional, NJ) (29) 3
H
Mat 6
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 18
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 15
I
Mat 4
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) 2
Tobias Unger (Mount Carmel, IL) (46)
J
Mat 5
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51)
Scottie Chirrela (Davison, MI) (11)
K
Mat 1
Luke Geener (Bergen Catholic, NJ) (22)
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38)
L
Mat 4
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6)
Michael Jenkins (Easton, PA) (7) 6
M
Mat 8
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 8
Ryan Hokes (Cathedral Prep, PA) (42) 2
N
Mat 7
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 3
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 14
O
Mat 5
Carson Tschantz (Germantown Academy, PA) (47) 1
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31)
P
Mat 6
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2)
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 7
Q
Mat 5
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 2
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 5
R
Mat 4
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 13
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) 1
S
Mat 3
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12)
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 3
T
Mat 8
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 14
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 11
U
Mat 2
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 4
Scottie Chirrela (Davison, MI) (11) 3
V
Mat 6
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) 8
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 4
W
Mat 1
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 1
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 1
X
Mat 9
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2) 10
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 4
Y
Mat 1
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 3
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) 1
Z
Mat 2
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 3
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 3
AA
Mat 3
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) 8
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 2
AB
Mat 1
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2) 14
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1)
AC
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4)
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6)
AD
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2)
AE
Steven Witt (Salesianum, DE) (64)
Mat 2
Bye__ (33)
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 4
Mat 2
Jeffrey Goldsmith (East Roanoke, VA) (49) 2
Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9)
Mat 7
Bye------ (24)
Bye____ (40)
Mat 8
Nick Greenwald (Powhatan, VA) (57)
Jordan Russell (Camden Catholic, GA) (60)
Mat 5
Bye—- (37)
Bye_ (44)
Mat 3
Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53)
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 12
Mat 7
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (45) 1
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (36)
Mat 8
Bye——- (61)
Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62)
Mat 6
Bye———— (30)
Bye- (19)
Mat 2
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14)
Bye___ (54)
Mat 5
Sam Bitzman (Westerville North, OH) (43)
Bye______ (27)
Mat 4
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59)
Bye_______ (58)
Mat 7
Joel Young (Windsor, NY) (39)
Bye—— (23)
Mat 9
Casey Geller (Central Dauphin, PA) (55)
Bye_____ (50)
Mat 1
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (18)
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34)
Mat 6
Bye________ (63)
Steven Witt (Salesianum, DE) (64)
P
Mat 1
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31)
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 3
O
Mat 2
Carson Tschantz (Germantown Academy, PA) (47) 1
Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 5
N
Mat 8
Ryan Hokes (Cathedral Prep, PA) (42) 2
Nick Greenwald (Powhatan, VA) (57) 1
M
Mat 7
Michael Jenkins (Easton, PA) (7) 17
Jordan Russell (Camden Catholic, GA) (60)
L
Mat 5
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38)
Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) 6
K
Mat 2
Luke Geener (Bergen Catholic, NJ) (22) 4
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13)
J
Mat 8
Tobias Unger (Mount Carmel, IL) (46)
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (36) 2
I
Mat 6
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) 13
Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) 17
H
Mat 7
Matt Scandlon (Kingsway Regional, NJ) (29) 2
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 12
G
Mat 4
Jack Earnest (Roselle Park, NJ) (20) 4
Sam Bitzman (Westerville North, OH) (43) 1
F
Mat 3
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21) 2
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) 8
E
Mat 3
Dane Whiley (Sussex Central, DE) (28) 3
Joel Young (Windsor, NY) (39) 2
D
Mat 1
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 9
Casey Geller (Central Dauphin, PA) (55) 4
C
Mat 6
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) 10
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (18) 1
B
Mat 9
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 7
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) 9
A
Mat 9
David Shelleck (Vienna Hills, CT) (32) 6
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31) 4
Mat 9
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 5
Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 5
Mat 4
Michael Jenkins (Easton, PA) (7) 2
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) 4
Mat 6
Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) 2
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 3
Mat 7
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) 2
Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) 3
Mat 3
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 5
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21)
Mat 2
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) 5
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 9
Mat 5
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) 4
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 7
Mat 7
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) 3
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17)
T
Mat 5
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52)
Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 4
S
Mat 1
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 5
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) 2
R
Mat 9
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 7
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 2
Q
Mat 2
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 6
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 1
X
Mat 7
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 3
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) 3
W
Mat 6
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 11
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 6
V
Mat 8
Scottie Chirrela (Davison, MI) (11) 5
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 2
U
Mat 4
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 12
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 3
Mat 6
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 8
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 2
Mat 8
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 4
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 9
Mat 4
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 6
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 3
Mat 7
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 6
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 3
AB
Mat 4
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 2
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 2
AA
Mat 2
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 8
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 2
Z
Mat 6
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) 5
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 4
Y
Mat 3
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 13
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12)
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3)
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5)
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8)
AC
AD
AE

9th

  Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26)

  Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16)

  Jake Belter (New Canaan, CT) (15)

  Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51)

13th

  Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52)

  Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56)

  Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10)

  Nate Klimek (Reynolds, PA) (25)

17th

  Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17)

  Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9)

  DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38)

  Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13)

  Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14)

  Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59)

  Scottie Chirrela (Davison, MI) (11)

  Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48)

25th

  Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31)

  Michael Jenkins (Easton, PA) (7)

  Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53)

  Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35)

  Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62)

  Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21)

  Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41)

  Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34)

33th

  Steven Witt (Salesianum, DE) (64)

  Carson Tschantz (Germantown Academy, PA) (47)

  Ryan Hokes (Cathedral Prep, PA) (42)

  Nick Greenwald (Powhatan, VA) (57)

  Jordan Russell (Camden Catholic, GA) (60)

  Luke Geener (Bergen Catholic, NJ) (22)

  Tobias Unger (Mount Carmel, IL) (46)

  Owen Grissom (Culver Academy, IN) (36)

  Matt Scandlon (Kingsway Regional, NJ) (29)

  Jack Earnest (Roselle Park, NJ) (20)

  Sam Bitzman (Westerville North, OH) (43)

  Dane Whiley (Sussex Central, DE) (28)

  Joel Young (Windsor, NY) (39)

  Casey Geller (Central Dauphin, PA) (55)

  Ben Hipner (Notre Dame, PA) (18)

  David Shelleck (Vienna Hills, CT) (32)

49th

  Bye__ (33)

  Jeffrey Goldsmith (East Roanoke, VA) (49)

  Bye------ (24)

  Bye____ (40)

  Bye—- (37)

  Bye_ (44)

  Adam Gruber (North Allegheny, PA) (45)

  Bye——- (61)

  Bye———— (30)

  Bye- (19)

  Bye___ (54)

  Bye______ (27)

  Bye_______ (58)

  Bye—— (23)

  Bye_____ (50)

  Bye________ (63)

Elimination 6

Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 4 L vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 13 W Mat 3 03:16

Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 3 W vs.
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 2 L Mat 4 03:34

Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 2 L vs.
Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) 5 W Mat 6 03:22

Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 2 L vs.
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 8 W Mat 2 03:46

Elimination 5

Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 2 L vs.
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 4 W Mat 8 03:35

Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 9 W vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 6 L Mat 4 05:20

Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 3 L vs.
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 6 W Mat 7 05:30

Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 3 L vs.
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 8 W Mat 6 05:21

Winners 3

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 4 W vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 3 L Mat 1 01:19:25

Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 2 L vs.
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2) 14 W Mat 1 01:09:19

Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) 1 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 3 W Mat 2 01:19:32

Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 3 L vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) 8 W Mat 3 01:24:48

Elimination 4

Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 2 L vs.
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 12 W Mat 4 02:01

DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) 2 L vs.
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 7 W Mat 9 02:43

Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) 3 L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 11 W Mat 6 02:53

Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 2 L vs.
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 6 W Mat 2 03:16

Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 1 L vs.
Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 3 W Mat 7 03:29

Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) L vs.
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) W Mat 5 03:35

Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 6 W vs.
Scottie Chirrela (Davison, MI) (11) 5 L Mat 8 03:49

Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 4 L vs.
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 5 W Mat 1 04:24

Elimination 3

Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 7 W vs.
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) 3 L Mat 7 02:36

Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) 3 L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 5 W Mat 3 04:01

Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21) L vs.
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) 5 W Mat 2 05:20

DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) 4 W vs.
Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) 2 L Mat 6 05:55

Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 3 W vs.
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) 2 L Mat 7 05:43

Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 9 W vs.
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) 4 L Mat 5 04:56

Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 5 W vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (7) 2 L Mat 4 04:22

Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31) 4 L vs.
Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 5 W Mat 9 04:14

Winners 2

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 7 W vs.
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 2 L Mat 5 03:27

Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 5 L vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 13 W Mat 4 04:57

Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 1 L vs.
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2) 10 W Mat 9 05:38

Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 4 W vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 1 L Mat 1 05:51

Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 3 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 14 W Mat 8 05:36

Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) 1 W vs.
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) L Mat 3 04:47

Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 11 W vs.
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 4 L Mat 2 04:16

Scottie Chirrela (Davison, MI) (11) 3 L vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) 8 W Mat 6 04:10

Elimination 2

Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) 6 W vs.
Luke Geener (Bergen Catholic, NJ) (22) 4 L Mat 2 00:57

Ben Hipner (Notre Dame, PA) (18) 1 L vs.
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 7 W Mat 9 01:17

Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) 17 W vs.
Matt Scandlon (Kingsway Regional, NJ) (29) 2 L Mat 7 01:41

Casey Geller (Central Dauphin, PA) (55) 4 L vs.
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) 10 W Mat 6 01:57

Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) 8 W vs.
Dane Whiley (Sussex Central, DE) (28) 3 L Mat 3 02:19

Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) W vs.
Tobias Unger (Mount Carmel, IL) (46) L Mat 8 02:25

Joel Young (Windsor, NY) (39) 2 L vs.
Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 9 W Mat 1 03:09

Jordan Russell (Camden Catholic, GA) (60) L vs.
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) W Mat 5 03:17

Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 12 W vs.
Jack Earnest (Roselle Park, NJ) (20) 4 L Mat 4 03:49

Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 3 W vs.
Carson Tschantz (Germantown Academy, PA) (47) 1 L Mat 2 03:48

Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) 9 W vs.
David Shelleck (Vienna Hills, CT) (32) 6 L Mat 9 03:46

Nick Greenwald (Powhatan, VA) (57) 1 L vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (7) 17 W Mat 7 05:51

Owen Grissom (Culver Academy, IN) (36) 2 L vs.
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) 13 W Mat 6 05:40

Sam Bitzman (Westerville North, OH) (43) 1 L vs.
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21) 2 W Mat 3 05:42

Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 5 W vs.
Ryan Hokes (Cathedral Prep, PA) (42) 2 L Mat 8 05:41

Steven Witt (Salesianum, DE) (64) L vs.
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31) W Mat 1 05:29

Elimination 1

Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) W vs.
Bye———— (30) L Mat 6 00:31

Bye- (19) L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) W Mat 2 00:31

Bye—— (23) L vs.
Casey Geller (Central Dauphin, PA) (55) W Mat 9 00:40

Bye_ (44) L vs.
Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) W Mat 3 00:32

Bye___ (54) L vs.
Sam Bitzman (Westerville North, OH) (43) W Mat 5 00:32

Bye____ (40) L vs.
Nick Greenwald (Powhatan, VA) (57) W Mat 8 00:33

Bye_____ (50) L vs.
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (18) W Mat 1 00:34

Bye______ (27) L vs.
Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) W Mat 4 00:38

Bye_______ (58) L vs.
Joel Young (Windsor, NY) (39) W Mat 7 00:38

Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 12 W vs.
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (45) 1 L Mat 7 00:25

Jordan Russell (Camden Catholic, GA) (60) W vs.
Bye—- (37) L Mat 5 00:23

Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 4 W vs.
Jeffrey Goldsmith (East Roanoke, VA) (49) 2 L Mat 2 00:46

Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) W vs.
Bye________ (63) L Mat 6 00:22

Owen Grissom (Culver Academy, IN) (36) W vs.
Bye——- (61) L Mat 8 00:22

Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) W vs.
Bye------ (24) L Mat 7 00:19

Steven Witt (Salesianum, DE) (64) W vs.
Bye__ (33) L Mat 2 00:19

Winners 1

Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 2 L vs.
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 8 W Mat 3 07:01

Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21) L vs.
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) W Mat 2 07:19

DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) L vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) W Mat 4 08:10

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 16 W vs.
David Shelleck (Vienna Hills, CT) (32) 1 L Mat 7 08:20

Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 11 W vs.
Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) 2 L Mat 1 07:45

Jake Belter (New Canaan, CT) (15) 14 W vs.
Carson Tschantz (Germantown Academy, PA) (47) 1 L Mat 5 08:24

Matt Scandlon (Kingsway Regional, NJ) (29) 3 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 18 W Mat 6 08:18

Michael Jenkins (Easton, PA) (7) 6 L vs.
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 8 W Mat 8 09:32

Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) 3 L vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) 13 W Mat 9 10:14

Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 6 W vs.
Jack Earnest (Roselle Park, NJ) (20) 2 L Mat 3 07:29

Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) W vs.
Dane Whiley (Sussex Central, DE) (28) L Mat 2 06:37

Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 15 W vs.
Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) 2 L Mat 4 06:22

Ryan Hokes (Cathedral Prep, PA) (42) 2 L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 3 W Mat 7 05:50

Scottie Chirrela (Davison, MI) (11) W vs.
Luke Geener (Bergen Catholic, NJ) (22) L Mat 1 05:15

Tobias Unger (Mount Carmel, IL) (46) L vs.
Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) W Mat 5 04:39

Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31) L vs.
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2) W Mat 6 04:22

Round 1

Adam Gruber (North Allegheny, PA) (45) 6 L vs.
Jack Earnest (Roselle Park, NJ) (20) 11 W Mat 5 03:18

Andrew Belka (Franklin Regional, PA) (53) 1 L vs.
Edmund Schleigh (Wadsworth, OH) (12) 13 W Mat 6 04:11

Brian Dahl (Caravel Academy, DE) (35) W vs.
Bye———— (30) L 01:04

Bryce Zuckerman (Lake Norman, NC) (51) 6 W vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 4 L Mat 9 05:21

Bye- (19) L vs.
Tobias Unger (Mount Carmel, IL) (46) W 01:03

Bye—- (37) L vs.
Dane Whiley (Sussex Central, DE) (28) W 00:53

Bye—— (23) L vs.
Ryan Hokes (Cathedral Prep, PA) (42) W 00:54

Bye——- (61) L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) W 00:54

Bye__ (33) L vs.
David Shelleck (Vienna Hills, CT) (32) W 01:03

Bye______ (27) L vs.
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (38) W 00:04

Bye________ (63) L vs.
Trayton Clark (Delbarton, NJ) (2) W 00:54

Carson Tschantz (Germantown Academy, PA) (47) 4 W vs.
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (18) 3 L Mat 7 05:25

Casey Geller (Central Dauphin, PA) (55) L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) W Mat 2 06:25

Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (21) W vs.
Bye_ (44) L 00:54

Derek Astrel (Somerset Jesuit, PA) (59) L vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (6) W Mat 8 07:21

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) W vs.
Steven Witt (Salesianum, DE) (64) L Mat 3 07:26

Jake Belter (New Canaan, CT) (15) W vs.
Bye_____ (50) L 00:54

Jeffrey Goldsmith (East Roanoke, VA) (49) 2 L vs.
Liam Bierdumpfel (Don Bosco Prep, NJ) (16) 17 W Mat 4 07:48

Joel Cavit (McDonogh School, MD) (13) 5 L vs.
Nolan Hobresa (New Kent, VA) (52) 7 W Mat 1 09:30

Joel Young (Windsor, NY) (39) 3 L vs.
Joshua Lambrel (Timberlane, NH) (26) 12 W Mat 5 08:29

Justin Granela (Canon-McMillan, PA) (41) W vs.
Bye------ (24) L 00:06

Logan Kalamasz (Cambridge, DE) (17) 1 L vs.
Aaron Leekman (Villa-Angela St. Christopher, DE) (48) 4 W Mat 6 07:55

Matt Scandlon (Kingsway Regional, NJ) (29) W vs.
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (36) L Mat 9 07:49

Michael Jenkins (Easton, PA) (7) W vs.
Bye_______ (58) L 00:53

Nate Klimek (Reynolds, PA) (25) W vs.
Bye____ (40) L 00:54

Nick Greenwald (Powhatan, VA) (57) L vs.
Zac Eckhart (Brandon, FL) (8) W Mat 7 07:32

Paul Dreama (Poughkeepsie Catholic, NY) (5) W vs.
Jordan Russell (Camden Catholic, GA) (60) L Mat 2 07:58

Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 16 W vs.
Benjamin Dean (Caesar Rodney, DE) (62) 4 L Mat 8 07:15

Sam Bitzman (Westerville North, OH) (43) 1 L vs.
Luke Geener (Bergen Catholic, NJ) (22) 9 W Mat 3 07:11

Scottie Chirrela (Davison, MI) (11) W vs.
Bye___ (54) L 00:54

Sheldon Stephek (Dewey North, DE) (9) 5 L vs.
Dwier Houndec (McCallie School, TN) (56) 8 W Mat 4 09:38

Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (31) 5 W vs.
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (34) 3 L Mat 1 08:13

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20