Friday Blind Draw

Updated 5:18pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Stumpy // Trevor Buboltz
(bye)
Pete Schiro // Rene Soto
Board 11
Anthony Graham // Mike Roa
Julio Perez // Larry Keith
(bye)
(bye)
Jack Pearson // Tabitha Miller
Gus Rautanen // Joe Clodi
(bye)
Mike Tripp // Steve Jacobsen
Board 15
Amy Stock // Tom Stein
Josh Scott // Rob Hoglund
Board 12
John Zurick // Rick Dorossett
(bye)
Carl Janney // Chuck Bice
Brian Thomas // Jeremy Dusavage
(bye)
David Pearson // Diana Mason
Brian Sabino // Roxanne Jackson
Doug Pfundstein // Phil Schliefer
(bye)
(bye)
Corey Burke // Mario Rodriguez
Josh Decker // Taylor Garceau
(bye)
(bye)
Darin Kaiser // Fred Worley
Derek Collier // Rick Seroka
Board 8
Matt Schroeder // Megan Mau
(bye)
Ray Carver // Wayne Leal
Jeff Mappa // Kim Keefe
(bye)
Dave Shelton // Tom Barragan
Board 10
Jimmy Baxter // Slawek Pagos
Karin Lark // Mike Hintz
(bye)
(bye)
Darcy Carpenter // Dan Gumma
Dave Hatfill // Tyler Price
(bye)
(bye)
Chris Shields // Shawn Taylor
Donovan Eddards // Jordan Milsaps
Board 13
Kat McLoed // Melissa Proud
(bye)
Adam Holt // Dena Brewer
Bri Kelly // Ruben Camacho
(bye)
Brett Benoit // Tim Soto
Board 7
Ricky Valdez // Ted Mallary
Dan Kennedy // KJ
Paul Wicks // Tasso Garbis
(bye)
Josh Jardine // Tim Donahue
Bill Brown // Johnny Chadwick
(bye)
(bye)
Eric Ball // Tony Lenzie
Jonathan Singer // Kara Mason
Board 13
Culley Dotson // Geri Stein
(bye)
Carla Vocaty // Richie Turner
Stumpy // Trevor Buboltz
A
Board 5
Pete Schiro // Rene Soto
Julio Perez // Larry Keith
B
Jack Pearson // Tabitha Miller
Gus Rautanen // Joe Clodi
C
Mike Tripp // Steve Jacobsen
John Zurick // Rick Dorossett
D
Board 11
Carl Janney // Chuck Bice
Brian Thomas // Jeremy Dusavage
E
David Pearson // Diana Mason
Doug Pfundstein // Phil Schliefer
F
Board 8
Corey Burke // Mario Rodriguez
Josh Decker // Taylor Garceau
G
Board 9
Darin Kaiser // Fred Worley
Derek Collier // Rick Seroka
H
Board 5
Ray Carver // Wayne Leal
Jeff Mappa // Kim Keefe
I
Dave Shelton // Tom Barragan
Karin Lark // Mike Hintz
J
Board 15
Darcy Carpenter // Dan Gumma
Dave Hatfill // Tyler Price
K
Board 11
Chris Shields // Shawn Taylor
Donovan Eddards // Jordan Milsaps
L
Board 12
Adam Holt // Dena Brewer
Bri Kelly // Ruben Camacho
M
Board 13
Ricky Valdez // Ted Mallary
Paul Wicks // Tasso Garbis
N
Board 7
Josh Jardine // Tim Donahue
Bill Brown // Johnny Chadwick
O
Board 14
Eric Ball // Tony Lenzie
Culley Dotson // Geri Stein
P
Board 15
Carla Vocaty // Richie Turner
Stumpy // Trevor Buboltz
Q
Board 1
Julio Perez // Larry Keith
Mike Tripp // Steve Jacobsen
R
Carl Janney // Chuck Bice
Brian Thomas // Jeremy Dusavage
S
Board 1
Corey Burke // Mario Rodriguez
Darin Kaiser // Fred Worley
T
Board 8
Ray Carver // Wayne Leal
Dave Shelton // Tom Barragan
U
Board 7
Darcy Carpenter // Dan Gumma
Dave Hatfill // Tyler Price
V
Donovan Eddards // Jordan Milsaps
Ricky Valdez // Ted Mallary
W
Board 10
Josh Jardine // Tim Donahue
Eric Ball // Tony Lenzie
X
Board 13
Culley Dotson // Geri Stein
Stumpy // Trevor Buboltz
Y
Board 5
Mike Tripp // Steve Jacobsen
Corey Burke // Mario Rodriguez
Z
Board 5
Darin Kaiser // Fred Worley
Darcy Carpenter // Dan Gumma
AA
Donovan Eddards // Jordan Milsaps
Ricky Valdez // Ted Mallary
AB
Board 1
Eric Ball // Tony Lenzie
Mike Tripp // Steve Jacobsen
AC
Corey Burke // Mario Rodriguez
Donovan Eddards // Jordan Milsaps
AD
Board 7
Ricky Valdez // Ted Mallary
Corey Burke // Mario Rodriguez
AE
Board 1
Ricky Valdez // Ted Mallary
Ricky Valdez // Ted Mallary
Board 11
Corey Burke // Mario Rodriguez
Ricky Valdez // Ted Mallary
(bye)
Anthony Graham // Mike Roa
(bye)
(bye)
(bye)
Amy Stock // Tom Stein
Josh Scott // Rob Hoglund
(bye)
(bye)
Brian Sabino // Roxanne Jackson
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Matt Schroeder // Megan Mau
(bye)
(bye)
Jimmy Baxter // Slawek Pagos
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Kat McLoed // Melissa Proud
(bye)
(bye)
Brett Benoit // Tim Soto
Dan Kennedy // KJ
(bye)
(bye)
(bye)
Jonathan Singer // Kara Mason
(bye)
Anthony Graham // Mike Roa
P
Board 8
Carla Vocaty // Richie Turner
(bye)
O
Bill Brown // Johnny Chadwick
Amy Stock // Tom Stein
N
Board 15
Paul Wicks // Tasso Garbis
Josh Scott // Rob Hoglund
M
Board 3
Bri Kelly // Ruben Camacho
Brian Sabino // Roxanne Jackson
L
Board 3
Adam Holt // Dena Brewer
(bye)
K
Chris Shields // Shawn Taylor
(bye)
J
Karin Lark // Mike Hintz
Matt Schroeder // Megan Mau
I
Jeff Mappa // Kim Keefe
Jimmy Baxter // Slawek Pagos
H
Board 10
Derek Collier // Rick Seroka
(bye)
G
Josh Decker // Taylor Garceau
(bye)
F
Doug Pfundstein // Phil Schliefer
Kat McLoed // Melissa Proud
E
David Pearson // Diana Mason
Brett Benoit // Tim Soto
D
Board 8
John Zurick // Rick Dorossett
Dan Kennedy // KJ
C
Board 14
Gus Rautanen // Joe Clodi
(bye)
B
Jack Pearson // Tabitha Miller
Jonathan Singer // Kara Mason
A
Board 14
Pete Schiro // Rene Soto
Anthony Graham // Mike Roa
Bill Brown // Johnny Chadwick
Paul Wicks // Tasso Garbis
Josh Scott // Rob Hoglund
Adam Holt // Dena Brewer
Chris Shields // Shawn Taylor
Karin Lark // Mike Hintz
Board 11
Jeff Mappa // Kim Keefe
Derek Collier // Rick Seroka
Josh Decker // Taylor Garceau
Doug Pfundstein // Phil Schliefer
David Pearson // Diana Mason
John Zurick // Rick Dorossett
Board 8
Gus Rautanen // Joe Clodi
Jack Pearson // Tabitha Miller
Pete Schiro // Rene Soto
Anthony Graham // Mike Roa
T
Board 14
Ray Carver // Wayne Leal
Paul Wicks // Tasso Garbis
S
Board 14
Brian Thomas // Jeremy Dusavage
Adam Holt // Dena Brewer
R
Carl Janney // Chuck Bice
Jeff Mappa // Kim Keefe
Q
Board 9
Julio Perez // Larry Keith
Josh Decker // Taylor Garceau
X
Board 15
Culley Dotson // Geri Stein
Doug Pfundstein // Phil Schliefer
W
Josh Jardine // Tim Donahue
Gus Rautanen // Joe Clodi
V
Board 10
Dave Hatfill // Tyler Price
Pete Schiro // Rene Soto
U
Board 12
Dave Shelton // Tom Barragan
Ray Carver // Wayne Leal
Paul Wicks // Tasso Garbis
Carl Janney // Chuck Bice
Board 7
Jeff Mappa // Kim Keefe
Culley Dotson // Geri Stein
Board 5
Josh Jardine // Tim Donahue
Dave Hatfill // Tyler Price
Pete Schiro // Rene Soto
Paul Wicks // Tasso Garbis
AB
Board 1
Eric Ball // Tony Lenzie
Carl Janney // Chuck Bice
AA
Board 10
Darcy Carpenter // Dan Gumma
Josh Jardine // Tim Donahue
Z
Board 10
Darin Kaiser // Fred Worley
Pete Schiro // Rene Soto
Y
Board 9
Stumpy // Trevor Buboltz
Eric Ball // Tony Lenzie
Board 7
Carl Janney // Chuck Bice
Josh Jardine // Tim Donahue
Board 7
Pete Schiro // Rene Soto
Eric Ball // Tony Lenzie
AC
Board 15
Mike Tripp // Steve Jacobsen
Pete Schiro // Rene Soto
AD
Board 7
Donovan Eddards // Jordan Milsaps
Eric Ball // Tony Lenzie
Board 5
Pete Schiro // Rene Soto
Pete Schiro // Rene Soto
AE
Board 5
Corey Burke // Mario Rodriguez
Corey Burke // Mario Rodriguez

1st

  Ricky Valdez // Ted Mallary

2nd

  Corey Burke // Mario Rodriguez

3rd

  Pete Schiro // Rene Soto

4th

  Eric Ball // Tony Lenzie

5th

  Mike Tripp // Steve Jacobsen

  Donovan Eddards // Jordan Milsaps

7th

  Carl Janney // Chuck Bice

  Josh Jardine // Tim Donahue

9th

  Paul Wicks // Tasso Garbis

  Darcy Carpenter // Dan Gumma

  Darin Kaiser // Fred Worley

  Stumpy // Trevor Buboltz

13th

  Ray Carver // Wayne Leal

  Jeff Mappa // Kim Keefe

  Culley Dotson // Geri Stein

  Dave Hatfill // Tyler Price

17th

  Anthony Graham // Mike Roa

  Brian Thomas // Jeremy Dusavage

  Adam Holt // Dena Brewer

  Julio Perez // Larry Keith

  Josh Decker // Taylor Garceau

  Doug Pfundstein // Phil Schliefer

  Gus Rautanen // Joe Clodi

  Dave Shelton // Tom Barragan

25th

  Bill Brown // Johnny Chadwick

  Josh Scott // Rob Hoglund

  Chris Shields // Shawn Taylor

  Karin Lark // Mike Hintz

  Derek Collier // Rick Seroka

  David Pearson // Diana Mason

  John Zurick // Rick Dorossett

  Jack Pearson // Tabitha Miller

33th

  Carla Vocaty // Richie Turner

  Amy Stock // Tom Stein

  Bri Kelly // Ruben Camacho

  Brian Sabino // Roxanne Jackson

  Matt Schroeder // Megan Mau

  Jimmy Baxter // Slawek Pagos

  Kat McLoed // Melissa Proud

  Brett Benoit // Tim Soto

  Dan Kennedy // KJ

  Jonathan Singer // Kara Mason

Final

Ricky Valdez // Ted Mallary W vs.
Corey Burke // Mario Rodriguez L Board 11 16:09

Elimination Final

Pete Schiro // Rene Soto L vs.
Corey Burke // Mario Rodriguez W Board 5 12:50

Elimination Semi-final

Eric Ball // Tony Lenzie L vs.
Pete Schiro // Rene Soto W Board 5 07:39

Winners Final

Corey Burke // Mario Rodriguez L vs.
Ricky Valdez // Ted Mallary W Board 1 17:50

Elimination 8

Eric Ball // Tony Lenzie W vs.
Mike Tripp // Steve Jacobsen L Board 15 18:02

Pete Schiro // Rene Soto W vs.
Donovan Eddards // Jordan Milsaps L Board 7 06:02

Elimination 7

Eric Ball // Tony Lenzie W vs.
Carl Janney // Chuck Bice L Board 7 22:51

Josh Jardine // Tim Donahue L vs.
Pete Schiro // Rene Soto W Board 7 16:06

Winners Semi-finals

Donovan Eddards // Jordan Milsaps L vs.
Ricky Valdez // Ted Mallary W Board 7 22:16

Mike Tripp // Steve Jacobsen L vs.
Corey Burke // Mario Rodriguez W 17:50

Elimination 6

Carl Janney // Chuck Bice W vs.
Darcy Carpenter // Dan Gumma L Board 10 27:53

Josh Jardine // Tim Donahue W vs.
Darin Kaiser // Fred Worley L Board 10 23:47

Paul Wicks // Tasso Garbis L vs.
Eric Ball // Tony Lenzie W Board 1 17:35

Pete Schiro // Rene Soto W vs.
Stumpy // Trevor Buboltz L Board 9 27:19

Elimination 5

Carl Janney // Chuck Bice W vs.
Jeff Mappa // Kim Keefe L Board 7 20:56

Culley Dotson // Geri Stein L vs.
Josh Jardine // Tim Donahue W Board 5 26:56

Dave Hatfill // Tyler Price L vs.
Pete Schiro // Rene Soto W 19:35

Ray Carver // Wayne Leal L vs.
Paul Wicks // Tasso Garbis W 20:44

Winners 3

Corey Burke // Mario Rodriguez W vs.
Darin Kaiser // Fred Worley L Board 5 24:12

Darcy Carpenter // Dan Gumma L vs.
Donovan Eddards // Jordan Milsaps W 32:24

Ricky Valdez // Ted Mallary W vs.
Eric Ball // Tony Lenzie L Board 1 20:39

Stumpy // Trevor Buboltz L vs.
Mike Tripp // Steve Jacobsen W Board 5 23:35

Elimination 4

Adam Holt // Dena Brewer L vs.
Carl Janney // Chuck Bice W 12:52

Anthony Graham // Mike Roa L vs.
Ray Carver // Wayne Leal W Board 14 17:24

Doug Pfundstein // Phil Schliefer L vs.
Josh Jardine // Tim Donahue W 23:36

Gus Rautanen // Joe Clodi L vs.
Dave Hatfill // Tyler Price W Board 10 25:56

Jeff Mappa // Kim Keefe W vs.
Julio Perez // Larry Keith L Board 9 16:42

Josh Decker // Taylor Garceau L vs.
Culley Dotson // Geri Stein W Board 15 28:02

Paul Wicks // Tasso Garbis W vs.
Brian Thomas // Jeremy Dusavage L Board 14 21:40

Pete Schiro // Rene Soto W vs.
Dave Shelton // Tom Barragan L Board 12 25:28

Elimination 3

Adam Holt // Dena Brewer W vs.
Chris Shields // Shawn Taylor L 22:30

Anthony Graham // Mike Roa W vs.
Bill Brown // Johnny Chadwick L 13:38

Derek Collier // Rick Seroka L vs.
Josh Decker // Taylor Garceau W 20:21

Doug Pfundstein // Phil Schliefer W vs.
David Pearson // Diana Mason L 26:48

Jack Pearson // Tabitha Miller L vs.
Pete Schiro // Rene Soto W 16:47

John Zurick // Rick Dorossett L vs.
Gus Rautanen // Joe Clodi W Board 8 21:28

Karin Lark // Mike Hintz L vs.
Jeff Mappa // Kim Keefe W Board 11 26:18

Paul Wicks // Tasso Garbis W vs.
Josh Scott // Rob Hoglund L 32:40

Winners 2

Brian Thomas // Jeremy Dusavage L vs.
Corey Burke // Mario Rodriguez W Board 1 31:09

Darin Kaiser // Fred Worley W vs.
Ray Carver // Wayne Leal L Board 8 15:08

Dave Hatfill // Tyler Price L vs.
Donovan Eddards // Jordan Milsaps W 22:46

Dave Shelton // Tom Barragan L vs.
Darcy Carpenter // Dan Gumma W Board 7 27:30

Eric Ball // Tony Lenzie W vs.
Culley Dotson // Geri Stein L Board 13 39:34

Mike Tripp // Steve Jacobsen W vs.
Carl Janney // Chuck Bice L 56:54

Ricky Valdez // Ted Mallary W vs.
Josh Jardine // Tim Donahue L Board 10 35:06

Stumpy // Trevor Buboltz W vs.
Julio Perez // Larry Keith L Board 1 20:54

Elimination 2

Amy Stock // Tom Stein L vs.
Paul Wicks // Tasso Garbis W Board 15 26:56

Anthony Graham // Mike Roa W vs.
Carla Vocaty // Richie Turner L Board 8 22:19

Brett Benoit // Tim Soto L vs.
John Zurick // Rick Dorossett W Board 8 22:37

Brian Sabino // Roxanne Jackson L vs.
Adam Holt // Dena Brewer W Board 3 39:50

Dan Kennedy // KJ L vs.
Gus Rautanen // Joe Clodi W Board 14 22:28

Jimmy Baxter // Slawek Pagos L vs.
Derek Collier // Rick Seroka W Board 10 21:53

Jonathan Singer // Kara Mason L vs.
Pete Schiro // Rene Soto W Board 14 30:51

Josh Scott // Rob Hoglund W vs.
Bri Kelly // Ruben Camacho L Board 3 44:20

Kat McLoed // Melissa Proud L vs.
David Pearson // Diana Mason W 00:19

Matt Schroeder // Megan Mau L vs.
Jeff Mappa // Kim Keefe W 17:49

Winners 1

Bill Brown // Johnny Chadwick L vs.
Eric Ball // Tony Lenzie W Board 14 41:22

Bri Kelly // Ruben Camacho L vs.
Ricky Valdez // Ted Mallary W Board 13 31:11

Brian Thomas // Jeremy Dusavage W vs.
David Pearson // Diana Mason L 17:38

Culley Dotson // Geri Stein W vs.
Carla Vocaty // Richie Turner L Board 15 31:29

Dave Hatfill // Tyler Price W vs.
Chris Shields // Shawn Taylor L Board 11 23:06

Derek Collier // Rick Seroka L vs.
Ray Carver // Wayne Leal W Board 5 36:00

Donovan Eddards // Jordan Milsaps W vs.
Adam Holt // Dena Brewer L Board 12 27:12

Doug Pfundstein // Phil Schliefer L vs.
Corey Burke // Mario Rodriguez W Board 8 15:57

Gus Rautanen // Joe Clodi L vs.
Mike Tripp // Steve Jacobsen W 17:09

Jeff Mappa // Kim Keefe L vs.
Dave Shelton // Tom Barragan W 20:45

John Zurick // Rick Dorossett L vs.
Carl Janney // Chuck Bice W Board 11 26:20

Josh Decker // Taylor Garceau L vs.
Darin Kaiser // Fred Worley W Board 9 20:14

Julio Perez // Larry Keith W vs.
Jack Pearson // Tabitha Miller L 19:23

Karin Lark // Mike Hintz L vs.
Darcy Carpenter // Dan Gumma W Board 15 38:57

Paul Wicks // Tasso Garbis L vs.
Josh Jardine // Tim Donahue W Board 7 37:41

Stumpy // Trevor Buboltz W vs.
Pete Schiro // Rene Soto L Board 5 17:27

Round 1

Brett Benoit // Tim Soto L vs.
Ricky Valdez // Ted Mallary W Board 7 25:33

Dan Kennedy // KJ L vs.
Paul Wicks // Tasso Garbis W 27:45

Dave Shelton // Tom Barragan W vs.
Jimmy Baxter // Slawek Pagos L Board 10 57:55

David Pearson // Diana Mason W vs.
Brian Sabino // Roxanne Jackson L 22:13

Derek Collier // Rick Seroka W vs.
Matt Schroeder // Megan Mau L Board 8 35:38

Donovan Eddards // Jordan Milsaps W vs.
Kat McLoed // Melissa Proud L Board 13 28:11

Jonathan Singer // Kara Mason L vs.
Culley Dotson // Geri Stein W Board 13 28:03

Josh Scott // Rob Hoglund L vs.
John Zurick // Rick Dorossett W Board 12 57:27

Mike Tripp // Steve Jacobsen W vs.
Amy Stock // Tom Stein L Board 15 22:31

Pete Schiro // Rene Soto W vs.
Anthony Graham // Mike Roa L Board 11 27:15

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20