NP Lions Club Tournament (10/18)

Updated 4:16am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Team Messner Hutson
Arena 6 - US Flag
Team Killea Hamm
Team Weaver Rozmerski
Arena 6 - US Flag
Team Gagliano Luboff
Team ​Jonovich Killen
Team Sorochen Sorochen
Team McKnight Foti
Arena 1 - US Army
Team ​Nook Graziano
Team Pilley Witt
(bye)
Team Saum Flanigan
Team Hageman Mcnamera
Team Santacross Lagana
Arena 9 - Local 908
Team Rust Waeschle
Team Santry Montrone
Arena 5 - The Fellaway Social Club
Team Gagliano Cardone
Team Everitt Morgan
(bye)
Team Ayers Truskowski
Arena 3 - US Flag
Team Doyle Angel
Team Ziggy Kilker
Arena 5 - The Fellaway Social Club
Team Tuyp Saffold
(bye)
Team Pierro Schmidt
Team Tuyp Pavey
Arena 4 - Moravian/Lehigh
Team Scopoletti Picardo
Team Saum Walls
Arena 8 - Saum Wrestling
Team ​Moschetti Sircacusa
Team Torsiello Torsiello
Arena 2 - US Flag
Team Helewa Ramos
(bye)
Team ​Briscoe Mueller
Team Killea Hamm
A
Arena 3 - US Flag
Team Weaver Rozmerski
Team ​Jonovich Killen
B
Arena 6 - US Flag
Team ​Nook Graziano
Team Pilley Witt
C
Arena 9 - Local 908
Team Saum Flanigan
Team Rust Waeschle
D
Team Santry Montrone
Team Everitt Morgan
E
Arena 1 - US Army
Team Ayers Truskowski
Team Ziggy Kilker
F
Arena 2 - US Flag
Team Pierro Schmidt
Team Tuyp Pavey
G
Arena 3 - US Flag
Team Saum Walls
Team Helewa Ramos
H
Arena 5 - The Fellaway Social Club
Team ​Briscoe Mueller
Team Weaver Rozmerski
I
Arena 8 - Saum Wrestling
Team ​Nook Graziano
Team Pilley Witt
J
Arena 5 - The Fellaway Social Club
Team Rust Waeschle
Team Ayers Truskowski
K
Arena 1 - US Army
Team Pierro Schmidt
Team Tuyp Pavey
L
Arena 9 - Local 908
Team Helewa Ramos
Team Weaver Rozmerski
M
Arena 2 - US Flag
Team Rust Waeschle
Team Ayers Truskowski
N
Team Helewa Ramos
Team Rust Waeschle
O
Arena 4 - Moravian/Lehigh
Team Helewa Ramos
Team Helewa Ramos
Arena 8 - Saum Wrestling
Team ​Nook Graziano
Team ​Nook Graziano
Arena 6 - US Flag
Team Helewa Ramos
Team ​Nook Graziano
Team Messner Hutson
Team Gagliano Luboff
Team Sorochen Sorochen
Arena 2 - US Flag
Team McKnight Foti
(bye)
Team Hageman Mcnamera
Team Santacross Lagana
Arena 4 - Moravian/Lehigh
Team Gagliano Cardone
(bye)
Team Doyle Angel
Team Tuyp Saffold
(bye)
Team Scopoletti Picardo
Arena 8 - Saum Wrestling
Team ​Moschetti Sircacusa
Team Torsiello Torsiello
(bye)
Team Gagliano Luboff
H
Arena 1 - US Army
Team ​Briscoe Mueller
Team McKnight Foti
G
Arena 2 - US Flag
Team Saum Walls
Team Hageman Mcnamera
F
Arena 8 - Saum Wrestling
Team Ziggy Kilker
Team Gagliano Cardone
E
Arena 4 - Moravian/Lehigh
Team Everitt Morgan
Team Doyle Angel
D
Arena 9 - Local 908
Team Santry Montrone
Team Tuyp Saffold
C
Arena 9 - Local 908
Team Saum Flanigan
Team Scopoletti Picardo
B
Arena 6 - US Flag
Team ​Jonovich Killen
Team Torsiello Torsiello
A
Arena 3 - US Flag
Team Killea Hamm
Team Gagliano Luboff
Arena 9 - Local 908
Team Saum Walls
Team Ziggy Kilker
Arena 6 - US Flag
Team Everitt Morgan
Team Doyle Angel
Arena 5 - The Fellaway Social Club
Team Saum Flanigan
Team ​Jonovich Killen
Arena 8 - Saum Wrestling
Team Killea Hamm
Team Saum Walls
J
Arena 1 - US Army
Team Pilley Witt
Team Ziggy Kilker
I
Arena 9 - Local 908
Team ​Nook Graziano
Team Saum Flanigan
L
Arena 2 - US Flag
Team Tuyp Pavey
Team ​Jonovich Killen
K
Arena 3 - US Flag
Team Pierro Schmidt
Team Pilley Witt
Arena 4 - Moravian/Lehigh
Team ​Nook Graziano
Team Saum Flanigan
Arena 4 - Moravian/Lehigh
Team Pierro Schmidt
Team ​Nook Graziano
N
Arena 2 - US Flag
Team Ayers Truskowski
Team Saum Flanigan
M
Arena 1 - US Army
Team Weaver Rozmerski
Team ​Nook Graziano
Arena 5 - The Fellaway Social Club
Team Weaver Rozmerski
Team ​Nook Graziano
O
Arena 3 - US Flag
Team Rust Waeschle
Team ​Nook Graziano

1st

  Team ​Nook Graziano

2nd

  Team Helewa Ramos

3rd

  Team Rust Waeschle

4th

  Team Weaver Rozmerski

5th

  Team Ayers Truskowski

  Team Saum Flanigan

7th

  Team Pilley Witt

  Team Pierro Schmidt

9th

  Team Saum Walls

  Team Ziggy Kilker

  Team Tuyp Pavey

  Team ​Jonovich Killen

13th

  Team Gagliano Luboff

  Team Everitt Morgan

  Team Doyle Angel

  Team Killea Hamm

17th

  Team ​Briscoe Mueller

  Team McKnight Foti

  Team Hageman Mcnamera

  Team Gagliano Cardone

  Team Santry Montrone

  Team Tuyp Saffold

  Team Scopoletti Picardo

  Team Torsiello Torsiello

25th

  Team Messner Hutson

  Team Sorochen Sorochen

  Team Santacross Lagana

  Team ​Moschetti Sircacusa

Final - Match 2

Team ​Nook Graziano W vs.
Team Helewa Ramos L Arena 6 - US Flag 00:10

Final

Team Helewa Ramos L vs.
Team ​Nook Graziano W Arena 8 - Saum Wrestling 41:25

Elimination Final

Team ​Nook Graziano W vs.
Team Rust Waeschle L Arena 3 - US Flag 16:22

Elimination Semi-final

Team ​Nook Graziano W vs.
Team Weaver Rozmerski L Arena 5 - The Fellaway Social Club 12:59

Winners Final

Team Rust Waeschle L vs.
Team Helewa Ramos W Arena 4 - Moravian/Lehigh 15:49

Elimination 6

Team ​Nook Graziano W vs.
Team Ayers Truskowski L Arena 2 - US Flag 14:51

Team Saum Flanigan L vs.
Team Weaver Rozmerski W Arena 1 - US Army 14:52

Elimination 5

Team Pilley Witt L vs.
Team ​Nook Graziano W Arena 4 - Moravian/Lehigh 15:30

Team Saum Flanigan W vs.
Team Pierro Schmidt L Arena 4 - Moravian/Lehigh 08:18

Winners Semi-finals

Team Ayers Truskowski L vs.
Team Helewa Ramos W 10:52

Team Weaver Rozmerski L vs.
Team Rust Waeschle W Arena 2 - US Flag 16:21

Elimination 4

Team ​Jonovich Killen L vs.
Team Pierro Schmidt W Arena 3 - US Flag 12:18

Team Saum Flanigan W vs.
Team Tuyp Pavey L Arena 2 - US Flag 07:23

Team Saum Walls L vs.
Team Pilley Witt W Arena 1 - US Army 11:42

Team Ziggy Kilker L vs.
Team ​Nook Graziano W Arena 9 - Local 908 16:43

Elimination 3

Team ​Jonovich Killen W vs.
Team Killea Hamm L Arena 8 - Saum Wrestling 15:45

Team Doyle Angel L vs.
Team Saum Flanigan W Arena 5 - The Fellaway Social Club 10:16

Team Gagliano Luboff L vs.
Team Saum Walls W Arena 9 - Local 908 16:22

Team Ziggy Kilker W vs.
Team Everitt Morgan L Arena 6 - US Flag 13:19

Winners 2

Team Ayers Truskowski W vs.
Team Pierro Schmidt L Arena 1 - US Army 09:30

Team Pilley Witt L vs.
Team Rust Waeschle W Arena 5 - The Fellaway Social Club 16:40

Team Tuyp Pavey L vs.
Team Helewa Ramos W Arena 9 - Local 908 12:54

Team Weaver Rozmerski W vs.
Team ​Nook Graziano L Arena 8 - Saum Wrestling 11:37

Elimination 2

Team Doyle Angel W vs.
Team Santry Montrone L Arena 9 - Local 908 14:01

Team Gagliano Cardone L vs.
Team Everitt Morgan W Arena 4 - Moravian/Lehigh 31:30

Team Gagliano Luboff W vs.
Team ​Briscoe Mueller L Arena 1 - US Army 19:30

Team Hageman Mcnamera L vs.
Team Ziggy Kilker W Arena 8 - Saum Wrestling 12:32

Team McKnight Foti L vs.
Team Saum Walls W Arena 2 - US Flag 10:42

Team Scopoletti Picardo L vs.
Team ​Jonovich Killen W Arena 6 - US Flag 16:49

Team Torsiello Torsiello L vs.
Team Killea Hamm W Arena 3 - US Flag 16:46

Team Tuyp Saffold L vs.
Team Saum Flanigan W Arena 9 - Local 908 07:19

Elimination 1

Team Messner Hutson L vs.
Team Gagliano Luboff W 20:50

Team Santacross Lagana L vs.
Team Gagliano Cardone W Arena 4 - Moravian/Lehigh 23:26

Team Scopoletti Picardo W vs.
Team ​Moschetti Sircacusa L Arena 8 - Saum Wrestling 16:14

Team Sorochen Sorochen L vs.
Team McKnight Foti W Arena 2 - US Flag 16:06

Winners 1

Team ​Jonovich Killen L vs.
Team ​Nook Graziano W Arena 6 - US Flag 13:44

Team Everitt Morgan L vs.
Team Ayers Truskowski W Arena 1 - US Army 20:01

Team Helewa Ramos W vs.
Team ​Briscoe Mueller L Arena 5 - The Fellaway Social Club 11:54

Team Killea Hamm L vs.
Team Weaver Rozmerski W Arena 3 - US Flag 13:06

Team Pilley Witt W vs.
Team Saum Flanigan L Arena 9 - Local 908 12:36

Team Rust Waeschle W vs.
Team Santry Montrone L 06:23

Team Tuyp Pavey W vs.
Team Saum Walls L Arena 3 - US Flag 11:31

Team Ziggy Kilker L vs.
Team Pierro Schmidt W Arena 2 - US Flag 12:46

Round 1

Team Ayers Truskowski W vs.
Team Doyle Angel L Arena 3 - US Flag 19:37

Team ​Jonovich Killen W vs.
Team Sorochen Sorochen L 12:48

Team McKnight Foti L vs.
Team ​Nook Graziano W Arena 1 - US Army 21:31

Team Messner Hutson L vs.
Team Killea Hamm W Arena 6 - US Flag 12:18

Team Santacross Lagana L vs.
Team Rust Waeschle W Arena 9 - Local 908 15:52

Team Santry Montrone W vs.
Team Gagliano Cardone L Arena 5 - The Fellaway Social Club 11:02

Team Saum Flanigan W vs.
Team Hageman Mcnamera L 14:10

Team Saum Walls W vs.
Team ​Moschetti Sircacusa L Arena 8 - Saum Wrestling 18:13

Team Torsiello Torsiello L vs.
Team Helewa Ramos W Arena 2 - US Flag 16:01

Team Tuyp Pavey W vs.
Team Scopoletti Picardo L Arena 4 - Moravian/Lehigh 19:36

Team Weaver Rozmerski W vs.
Team Gagliano Luboff L Arena 6 - US Flag 15:26

Team Ziggy Kilker W vs.
Team Tuyp Saffold L Arena 5 - The Fellaway Social Club 12:03

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20