2016 Best Of The Midwest- 92A

Updated 7:01pm

None.

Round 1

Joey Gard CLJH (27) vs.
Seth Loomlich MTV (38)

Matthew Davis ETOL (29) vs.
Wyatt Briden WAR (36)

Nickolas Bates LCW* (33) vs.
Luke Anderson CLAY (32)

Payton Graham NAU (35) vs.
Dylan Damont HWC* (30)

Steven Diedrick ORAN (31) vs.
Isaac Lewis HWC** (34)

Zack Rein CCW (37) vs.
Jonah Lesko PERR (28)

Winners 1

Andrew Eckert PHIL (23) vs.
Elijah Gorman STAN (10)

Bradey Chesterfield AAWC* (7) vs.
Kolton Bahl DMT (26)

Devon Morris ELIV (21) vs.
Jesse Perkins SOW (12)

Ian Voltz AUR (17) vs.
Gage Didley UPAR (16)

J.R. Bryyd HIGW (15) vs.
Garrett Tasinda NAWC (18)

Jayden Locast BRAD (25) vs.
Kent Milhowse SLW* (8)

Kagan Brusco HAYE (19) vs.
Aidan Mackenzie SHAM (14)

Logan Noonan AAWC (13) vs.
Michael Mayness LCW (20)

Nick Spearman LANC (9) vs.
James Rollins MAGS (24)

Simon Burcher BUX (11) vs.
Enrique Bartolo GRAH (22)

Scroll to the right to view bracket. →

Christian Amine FRW (1)
(bye) (64)
Nickolas Bates LCW* (33)
Luke Anderson CLAY (32)
Ian Voltz AUR (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Gage Didley UPAR (16)
Nick Spearman LANC (9)
(bye) (56)
(bye) (41)
James Rollins MAGS (24)
Jayden Locast BRAD (25)
(bye) (40)
(bye) (57)
Kent Milhowse SLW* (8)
Alex Young LASA (5)
(bye) (60)
Zack Rein CCW (37)
Jonah Lesko PERR (28)
Devon Morris ELIV (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Jesse Perkins SOW (12)
Logan Noonan AAWC (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Michael Mayness LCW (20)
Matthew Davis ETOL (29)
Wyatt Briden WAR (36)
(bye) (61)
Lamonte Jones SLW (4)
Brennan Haesch HWC (3)
(bye) (62)
Payton Graham NAU (35)
Dylan Damont HWC* (30)
Kagan Brusco HAYE (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Aidan Mackenzie SHAM (14)
Simon Burcher BUX (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
Enrique Bartolo GRAH (22)
Joey Gard CLJH (27)
Seth Loomlich MTV (38)
(bye) (59)
Noah Bavery MASS (6)
Bradey Chesterfield AAWC* (7)
(bye) (58)
(bye) (39)
Kolton Bahl DMT (26)
Andrew Eckert PHIL (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
Elijah Gorman STAN (10)
J.R. Bryyd HIGW (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Garrett Tasinda NAWC (18)
Steven Diedrick ORAN (31)
Isaac Lewis HWC** (34)
(bye) (63)
Tanner Rosen NYAS (2)
Christian Amine FRW (1)
A
Ian Voltz AUR (17)
B
Gage Didley UPAR (16)
Nick Spearman LANC (9)
C
James Rollins MAGS (24)
Jayden Locast BRAD (25)
D
Kent Milhowse SLW* (8)
Alex Young LASA (5)
E
Devon Morris ELIV (21)
F
Jesse Perkins SOW (12)
Logan Noonan AAWC (13)
G
Michael Mayness LCW (20)
H
Lamonte Jones SLW (4)
Brennan Haesch HWC (3)
I
Kagan Brusco HAYE (19)
J
Aidan Mackenzie SHAM (14)
Simon Burcher BUX (11)
K
Enrique Bartolo GRAH (22)
L
Noah Bavery MASS (6)
Bradey Chesterfield AAWC* (7)
M
Kolton Bahl DMT (26)
Andrew Eckert PHIL (23)
N
Elijah Gorman STAN (10)
J.R. Bryyd HIGW (15)
O
Garrett Tasinda NAWC (18)
P
Tanner Rosen NYAS (2)
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
AA
AB
AC
AD
AE
(bye) (64)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
(bye) (41)
(bye) (40)
(bye) (57)
(bye) (60)
(bye) (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
(bye) (61)
(bye) (62)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
(bye) (43)
(bye) (59)
(bye) (58)
(bye) (39)
(bye) (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
(bye) (63)
P
(bye) (49)
O
(bye) (41)
N
(bye) (57)
M
L
(bye) (53)
K
(bye) (45)
J
I
H
(bye) (51)
G
(bye) (43)
F
E
(bye) (39)
D
(bye) (55)
C
(bye) (47)
B
A
T
S
R
Q
X
W
V
U
AB
AA
Z
Y
AC
AD
AE

49th

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (40)

  (bye) (44)

  (bye) (52)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (58)

  (bye) (42)

  (bye) (50)

Elimination 1

(bye) (40) L vs.
(bye) (57) W 21:12

(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 21:11

(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 21:12

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 21:11

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 21:12

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 21:11

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 21:12

(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 21:11

(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 21:12

(bye) (58) L vs.
(bye) (39) W 21:11

Round 1

(bye) (39) L vs.
Kolton Bahl DMT (26) W 21:11

(bye) (41) L vs.
James Rollins MAGS (24) W 21:11

(bye) (43) L vs.
Enrique Bartolo GRAH (22) W 21:11

(bye) (45) L vs.
Michael Mayness LCW (20) W 21:11

(bye) (47) L vs.
Garrett Tasinda NAWC (18) W 21:11

(bye) (49) L vs.
Gage Didley UPAR (16) W 21:11

(bye) (51) L vs.
Aidan Mackenzie SHAM (14) W 21:11

(bye) (53) L vs.
Jesse Perkins SOW (12) W 21:11

(bye) (55) L vs.
Elijah Gorman STAN (10) W 21:11

(bye) (57) L vs.
Kent Milhowse SLW* (8) W 21:11

(bye) (59) L vs.
Noah Bavery MASS (6) W 21:11

(bye) (61) L vs.
Lamonte Jones SLW (4) W 21:11

(bye) (63) L vs.
Tanner Rosen NYAS (2) W 21:11

Alex Young LASA (5) W vs.
(bye) (60) L 21:11

Andrew Eckert PHIL (23) W vs.
(bye) (42) L 21:11

Bradey Chesterfield AAWC* (7) W vs.
(bye) (58) L 21:11

Brennan Haesch HWC (3) W vs.
(bye) (62) L 21:11

Christian Amine FRW (1) W vs.
(bye) (64) L 21:11

Devon Morris ELIV (21) W vs.
(bye) (44) L 21:11

Ian Voltz AUR (17) W vs.
(bye) (48) L 21:11

J.R. Bryyd HIGW (15) W vs.
(bye) (50) L 21:11

Jayden Locast BRAD (25) W vs.
(bye) (40) L 21:11

Kagan Brusco HAYE (19) W vs.
(bye) (46) L 21:11

Logan Noonan AAWC (13) W vs.
(bye) (52) L 21:11

Nick Spearman LANC (9) W vs.
(bye) (56) L 21:11

Simon Burcher BUX (11) W vs.
(bye) (54) L 21:11

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20