Aco 740 Oct Doubles

Updated 4:35am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Dennis Posey / Ted Wiley (1)
(bye) (16)
Jeremy Miller/Jeremy Williamson (9)
Jd Denman/Jr Dermer (8)
Kevin Carver Sr/Kevin Carver Jr (5)
Joe Schneider/Charity Thomas (12)
Austin Wilson / Kenny Wilson (13)
Chad Mayberry/Austin Mayberry (4)
Mindy Miller/Pete Bishop (3)
(bye) (14)
Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11)
Shane Dansby/Lee Thomas (6)
Todd Green/Crae Green (7)
Spencer Robbins/Dave Bowlus (10)
(bye) (15)
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2)
Dennis Posey / Ted Wiley (1)
A
Board 3
Jeremy Miller/Jeremy Williamson (9)
Kevin Carver Sr/Kevin Carver Jr (5)
B
Chad Mayberry/Austin Mayberry (4)
Mindy Miller/Pete Bishop (3)
C
Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11)
Todd Green/Crae Green (7)
D
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2)
Dennis Posey / Ted Wiley (1)
E
Chad Mayberry/Austin Mayberry (4)
Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11)
F
Board 3
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2)
Chad Mayberry/Austin Mayberry (4)
G
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2)
Chad Mayberry/Austin Mayberry (4)
Board 3
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2)
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2)
Board 3
Chad Mayberry/Austin Mayberry (4)
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2)
(bye) (16)
Jd Denman/Jr Dermer (8)
Joe Schneider/Charity Thomas (12)
Austin Wilson / Kenny Wilson (13)
(bye) (14)
Shane Dansby/Lee Thomas (6)
Spencer Robbins/Dave Bowlus (10)
(bye) (15)
Jd Denman/Jr Dermer (8)
D
Todd Green/Crae Green (7)
Austin Wilson / Kenny Wilson (13)
C
Mindy Miller/Pete Bishop (3)
Shane Dansby/Lee Thomas (6)
B
Kevin Carver Sr/Kevin Carver Jr (5)
Spencer Robbins/Dave Bowlus (10)
A
Jeremy Miller/Jeremy Williamson (9)
Todd Green/Crae Green (7)
Austin Wilson / Kenny Wilson (13)
Kevin Carver Sr/Kevin Carver Jr (5)
Board 3
Spencer Robbins/Dave Bowlus (10)
Todd Green/Crae Green (7)
E
Dennis Posey / Ted Wiley (1)
Spencer Robbins/Dave Bowlus (10)
F
Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11)
Todd Green/Crae Green (7)
Board 3
Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11)
Todd Green/Crae Green (7)
G
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2)
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2)

1st

  Mike Schaffer / Rex Uhrig (2)

2nd

  Chad Mayberry/Austin Mayberry (4)

3rd

  Todd Green/Crae Green (7)

4th

  Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11)

5th

  Dennis Posey / Ted Wiley (1)

  Spencer Robbins/Dave Bowlus (10)

7th

  Austin Wilson / Kenny Wilson (13)

  Kevin Carver Sr/Kevin Carver Jr (5)

9th

  Jd Denman/Jr Dermer (8)

  Mindy Miller/Pete Bishop (3)

  Shane Dansby/Lee Thomas (6)

  Jeremy Miller/Jeremy Williamson (9)

13th

  (bye) (16)

  Joe Schneider/Charity Thomas (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Mike Schaffer / Rex Uhrig (2) W vs.
Chad Mayberry/Austin Mayberry (4) L Board 3 17:34

Final

Chad Mayberry/Austin Mayberry (4) L vs.
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2) W Board 3 23:03

Elimination Final

Todd Green/Crae Green (7) L vs.
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2) W 23:03

Elimination Semi-final

Todd Green/Crae Green (7) W vs.
Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11) L Board 3 10:44

Winners Final

Chad Mayberry/Austin Mayberry (4) W vs.
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2) L 19:44

Elimination 4

Spencer Robbins/Dave Bowlus (10) L vs.
Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11) W 15:17

Todd Green/Crae Green (7) W vs.
Dennis Posey / Ted Wiley (1) L 12:32

Elimination 3

Kevin Carver Sr/Kevin Carver Jr (5) L vs.
Spencer Robbins/Dave Bowlus (10) W Board 3 17:30

Todd Green/Crae Green (7) W vs.
Austin Wilson / Kenny Wilson (13) L 21:46

Winners Semi-finals

Dennis Posey / Ted Wiley (1) L vs.
Chad Mayberry/Austin Mayberry (4) W 18:33

Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11) L vs.
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2) W Board 3 24:03

Elimination 2

Austin Wilson / Kenny Wilson (13) W vs.
Mindy Miller/Pete Bishop (3) L 12:16

Jd Denman/Jr Dermer (8) L vs.
Todd Green/Crae Green (7) W 19:53

Shane Dansby/Lee Thomas (6) L vs.
Kevin Carver Sr/Kevin Carver Jr (5) W 13:52

Spencer Robbins/Dave Bowlus (10) W vs.
Jeremy Miller/Jeremy Williamson (9) L 16:00

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Shane Dansby/Lee Thomas (6) W 41:29

(bye) (16) L vs.
Jd Denman/Jr Dermer (8) W 37:02

Joe Schneider/Charity Thomas (12) L vs.
Austin Wilson / Kenny Wilson (13) W 18:15

Spencer Robbins/Dave Bowlus (10) W vs.
(bye) (15) L 52:06

Winners 1

Dennis Posey / Ted Wiley (1) W vs.
Jeremy Miller/Jeremy Williamson (9) L Board 3 11:42

Kevin Carver Sr/Kevin Carver Jr (5) L vs.
Chad Mayberry/Austin Mayberry (4) W 11:08

Mindy Miller/Pete Bishop (3) L vs.
Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11) W 14:58

Todd Green/Crae Green (7) L vs.
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2) W 15:18

Round 1

(bye) (15) L vs.
Mike Schaffer / Rex Uhrig (2) W 22:47

Austin Wilson / Kenny Wilson (13) L vs.
Chad Mayberry/Austin Mayberry (4) W 17:02

Dennis Posey / Ted Wiley (1) W vs.
(bye) (16) L 22:47

Jeremiah Ellis/Shawn Preece (11) W vs.
Shane Dansby/Lee Thomas (6) L 17:03

Jeremy Miller/Jeremy Williamson (9) W vs.
Jd Denman/Jr Dermer (8) L 12:21

Kevin Carver Sr/Kevin Carver Jr (5) W vs.
Joe Schneider/Charity Thomas (12) L 08:59

Mindy Miller/Pete Bishop (3) W vs.
(bye) (14) L 22:47

Todd Green/Crae Green (7) W vs.
Spencer Robbins/Dave Bowlus (10) L 27:01

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20