TCCH 2020 EOS Tourney

Updated 1:42am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Scott Etheridge (1)
Board 8
Dennis Gibson (64)
Alyson Davis (33)
Board 5
Jimmy Smith (32)
Jeremy Moreland (17)
Board 4
Amelia Smith (48)
Richie O’leary (49)
Board 5
Wesley Ballard (16)
Bruce Jones (9)
Board 8
Keith Castleberry (56)
Chad Jordan (41)
Board 2
Doyle Taylor (24)
Thomas Freeman (25)
Board 5
Austin Castleberry (40)
Danny Caffee (57)
Board 3
Ben Barron (8)
David Sanchez (5)
Board 4
Jerry Greene (60)
Troy Calhoon (37)
Board 7
Luther Garrison (28)
John McKinnon (21)
Board 2
Clint Hansen (44)
Lee Lowery (53)
Board 7
Jeff Beasley (12)
Kevin Jones (13)
Board 6
Cole Bussie (52)
Amanda Castleberry (45)
Board 9
Shirley Jones (20)
Cade Cater (29)
Board 4
Shannon Chandler (36)
Hunter Martin (61)
Board 2
John Etheridge (4)
Kevin Fisk (3)
Board 8
Zach Davis (62)
Mooder Smith (35)
Board 1
Ben Guinn (30)
Brian Jackson (19)
Board 3
Marcus Deloney (46)
Adam Plier (51)
Board 6
Stephanie Gibson (14)
Brian Moreland (11)
Board 1
Gary Davis (54)
Rick Sutton (43)
Board 3
Andre Hollenquest (22)
Chad Reeves (27)
Board 7
Jason Potvin (38)
Hunter Lowery (59)
Board 6
Matt Ledbetter (6)
Daniel Moody (7)
Board 7
Steve Smith (58)
Cyndi Tyner (39)
Board 5
Brodie Mann (26)
Jeff Keith (23)
Board 1
Nick Lowery (42)
Kip Smith (55)
Board 3
Darren Gibson (10)
Ron Moreland (15)
Board 4
Tony Williams (50)
Joe Faulk (47)
Board 9
Jeff Rambo (18)
Jenna Castleberry (31)
Board 8
Jeff McGinty (34)
Chris Laney (63)
Board 9
Brandon Horsley (2)
Scott Etheridge (1)
A
Board 1
Jimmy Smith (32)
Jeremy Moreland (17)
B
Board 7
Wesley Ballard (16)
Bruce Jones (9)
C
Board 5
Doyle Taylor (24)
Austin Castleberry (40)
D
Board 6
Ben Barron (8)
David Sanchez (5)
E
Board 4
Troy Calhoon (37)
John McKinnon (21)
F
Board 9
Jeff Beasley (12)
Cole Bussie (52)
G
Board 1
Amanda Castleberry (45)
Cade Cater (29)
H
Board 3
John Etheridge (4)
Kevin Fisk (3)
I
Board 3
Mooder Smith (35)
Marcus Deloney (46)
J
Board 5
Stephanie Gibson (14)
Gary Davis (54)
K
Board 8
Rick Sutton (43)
Chad Reeves (27)
L
Board 2
Matt Ledbetter (6)
Steve Smith (58)
M
Board 6
Brodie Mann (26)
Nick Lowery (42)
N
Board 2
Darren Gibson (10)
Tony Williams (50)
O
Board 7
Jeff Rambo (18)
Jenna Castleberry (31)
P
Board 4
Brandon Horsley (2)
Scott Etheridge (1)
Q
Board 6
Wesley Ballard (16)
Doyle Taylor (24)
R
Board 8
Ben Barron (8)
David Sanchez (5)
S
Board 2
John McKinnon (21)
Cole Bussie (52)
T
Board 4
John Etheridge (4)
Kevin Fisk (3)
U
Board 7
Marcus Deloney (46)
Rick Sutton (43)
V
Board 9
Matt Ledbetter (6)
Steve Smith (58)
W
Board 5
Darren Gibson (10)
Tony Williams (50)
X
Board 2
Jenna Castleberry (31)
Wesley Ballard (16)
Y
Board 1
Ben Barron (8)
David Sanchez (5)
Z
Board 1
John Etheridge (4)
Kevin Fisk (3)
AA
Board 8
Rick Sutton (43)
Darren Gibson (10)
AB
Board 7
Jenna Castleberry (31)
Wesley Ballard (16)
AC
Board 8
John Etheridge (4)
Rick Sutton (43)
AD
Board 5
Jenna Castleberry (31)
John Etheridge (4)
AE
Board 6
Jenna Castleberry (31)
John Etheridge (4)
Board 7
David Sanchez (5)
David Sanchez (5)
Board 8
John Etheridge (4)
John Etheridge (4)
Dennis Gibson (64)
Board 9
Alyson Davis (33)
Amelia Smith (48)
Board 6
Richie O’leary (49)
Keith Castleberry (56)
Board 4
Chad Jordan (41)
Thomas Freeman (25)
Board 7
Danny Caffee (57)
Jerry Greene (60)
Board 8
Luther Garrison (28)
Clint Hansen (44)
Board 1
Lee Lowery (53)
Kevin Jones (13)
Board 7
Shirley Jones (20)
Shannon Chandler (36)
Board 8
Hunter Martin (61)
Zach Davis (62)
Board 9
Ben Guinn (30)
Brian Jackson (19)
Board 2
Adam Plier (51)
Brian Moreland (11)
Board 2
Andre Hollenquest (22)
Jason Potvin (38)
Board 3
Hunter Lowery (59)
Daniel Moody (7)
Board 9
Cyndi Tyner (39)
Jeff Keith (23)
Board 6
Kip Smith (55)
Ron Moreland (15)
Board 1
Joe Faulk (47)
Jeff McGinty (34)
Board 5
Chris Laney (63)
Alyson Davis (33)
P
Board 2
Brandon Horsley (2)
Richie O’leary (49)
O
Board 4
Jeff Rambo (18)
Keith Castleberry (56)
N
Board 9
Nick Lowery (42)
Danny Caffee (57)
M
Board 1
Brodie Mann (26)
Jerry Greene (60)
L
Board 1
Chad Reeves (27)
Clint Hansen (44)
K
Board 9
Gary Davis (54)
Kevin Jones (13)
J
Board 2
Stephanie Gibson (14)
Shannon Chandler (36)
I
Board 6
Mooder Smith (35)
Zach Davis (62)
H
Board 3
Cade Cater (29)
Brian Jackson (19)
G
Board 8
Amanda Castleberry (45)
Andre Hollenquest (22)
F
Board 6
Jeff Beasley (12)
Hunter Lowery (59)
E
Board 5
Troy Calhoon (37)
Daniel Moody (7)
D
Board 4
Austin Castleberry (40)
Kip Smith (55)
C
Board 7
Bruce Jones (9)
Ron Moreland (15)
B
Board 5
Jeremy Moreland (17)
Jeff McGinty (34)
A
Board 3
Jimmy Smith (32)
Brandon Horsley (2)
Board 1
Richie O’leary (49)
Nick Lowery (42)
Board 8
Danny Caffee (57)
Chad Reeves (27)
Board 3
Gary Davis (54)
Kevin Jones (13)
Board 5
Shannon Chandler (36)
Cade Cater (29)
Board 7
Brian Jackson (19)
Andre Hollenquest (22)
Board 8
Troy Calhoon (37)
Austin Castleberry (40)
Board 9
Kip Smith (55)
Jeremy Moreland (17)
Board 6
Jimmy Smith (32)
Brandon Horsley (2)
T
Board 3
Cole Bussie (52)
Danny Caffee (57)
S
Board 4
John McKinnon (21)
Gary Davis (54)
R
Board 4
Doyle Taylor (24)
Kevin Jones (13)
Q
Board 3
Scott Etheridge (1)
Cade Cater (29)
X
Board 5
Tony Williams (50)
Troy Calhoon (37)
W
Board 2
Steve Smith (58)
Austin Castleberry (40)
V
Board 1
Matt Ledbetter (6)
Jimmy Smith (32)
U
Board 9
Marcus Deloney (46)
Brandon Horsley (2)
Board 6
Danny Caffee (57)
Doyle Taylor (24)
Board 9
Scott Etheridge (1)
Cade Cater (29)
Board 8
Steve Smith (58)
Matt Ledbetter (6)
Board 4
Marcus Deloney (46)
Brandon Horsley (2)
AB
Board 6
Darren Gibson (10)
Scott Etheridge (1)
AA
Board 5
Kevin Fisk (3)
Steve Smith (58)
Z
Board 9
David Sanchez (5)
Matt Ledbetter (6)
Y
Board 7
Ben Barron (8)
Brandon Horsley (2)
Board 2
Kevin Fisk (3)
David Sanchez (5)
Board 5
Ben Barron (8)
Brandon Horsley (2)
AC
Board 7
Wesley Ballard (16)
David Sanchez (5)
AD
Board 6
Rick Sutton (43)
Wesley Ballard (16)
Board 3
David Sanchez (5)
David Sanchez (5)
AE
Board 3
Jenna Castleberry (31)
David Sanchez (5)

1st

  John Etheridge (4)

2nd

  David Sanchez (5)

3rd

  Jenna Castleberry (31)

4th

  Wesley Ballard (16)

5th

  Brandon Horsley (2)

  Rick Sutton (43)

7th

  Kevin Fisk (3)

  Ben Barron (8)

9th

  Darren Gibson (10)

  Scott Etheridge (1)

  Steve Smith (58)

  Matt Ledbetter (6)

13th

  Danny Caffee (57)

  Doyle Taylor (24)

  Cade Cater (29)

  Marcus Deloney (46)

17th

  Cole Bussie (52)

  John McKinnon (21)

  Gary Davis (54)

  Kevin Jones (13)

  Tony Williams (50)

  Troy Calhoon (37)

  Austin Castleberry (40)

  Jimmy Smith (32)

25th

  Richie O’leary (49)

  Nick Lowery (42)

  Chad Reeves (27)

  Shannon Chandler (36)

  Brian Jackson (19)

  Andre Hollenquest (22)

  Kip Smith (55)

  Jeremy Moreland (17)

33th

  Alyson Davis (33)

  Jeff Rambo (18)

  Keith Castleberry (56)

  Brodie Mann (26)

  Jerry Greene (60)

  Clint Hansen (44)

  Stephanie Gibson (14)

  Mooder Smith (35)

  Zach Davis (62)

  Amanda Castleberry (45)

  Jeff Beasley (12)

  Hunter Lowery (59)

  Daniel Moody (7)

  Bruce Jones (9)

  Ron Moreland (15)

  Jeff McGinty (34)

49th

  Dennis Gibson (64)

  Amelia Smith (48)

  Chad Jordan (41)

  Thomas Freeman (25)

  Luther Garrison (28)

  Lee Lowery (53)

  Shirley Jones (20)

  Hunter Martin (61)

  Ben Guinn (30)

  Adam Plier (51)

  Brian Moreland (11)

  Jason Potvin (38)

  Cyndi Tyner (39)

  Jeff Keith (23)

  Joe Faulk (47)

  Chris Laney (63)

Final - Match 2

David Sanchez (5) L vs.
John Etheridge (4) W Board 8 00:10

Final

John Etheridge (4) L vs.
David Sanchez (5) W Board 7 00:09

Elimination Final

David Sanchez (5) W vs.
Jenna Castleberry (31) L Board 3 00:15

Elimination Semi-final

Wesley Ballard (16) L vs.
David Sanchez (5) W Board 3 00:06

Winners Final

John Etheridge (4) W vs.
Jenna Castleberry (31) L Board 6 00:13

Elimination 8

Brandon Horsley (2) L vs.
Wesley Ballard (16) W Board 7 00:23

David Sanchez (5) W vs.
Rick Sutton (43) L Board 6 00:14

Elimination 7

Brandon Horsley (2) W vs.
Kevin Fisk (3) L Board 2 00:37

David Sanchez (5) W vs.
Ben Barron (8) L Board 5 00:24

Winners Semi-finals

Rick Sutton (43) L vs.
Jenna Castleberry (31) W Board 5 00:13

Wesley Ballard (16) L vs.
John Etheridge (4) W Board 8 00:10

Elimination 6

Brandon Horsley (2) W vs.
Darren Gibson (10) L Board 6 00:23

Matt Ledbetter (6) L vs.
Ben Barron (8) W Board 7 00:53

Scott Etheridge (1) L vs.
Kevin Fisk (3) W Board 5 00:41

Steve Smith (58) L vs.
David Sanchez (5) W Board 9 00:18

Elimination 5

Brandon Horsley (2) W vs.
Danny Caffee (57) L Board 6 00:36

Cade Cater (29) L vs.
Steve Smith (58) W Board 8 01:10

Doyle Taylor (24) L vs.
Scott Etheridge (1) W Board 9 00:50

Matt Ledbetter (6) W vs.
Marcus Deloney (46) L Board 4 00:42

Winners 3

Darren Gibson (10) L vs.
Jenna Castleberry (31) W Board 7 00:28

David Sanchez (5) L vs.
John Etheridge (4) W Board 1 00:18

Kevin Fisk (3) L vs.
Rick Sutton (43) W Board 8 00:18

Wesley Ballard (16) W vs.
Ben Barron (8) L Board 1 00:33

Elimination 4

Austin Castleberry (40) L vs.
Matt Ledbetter (6) W Board 1 01:46

Brandon Horsley (2) W vs.
Cole Bussie (52) L Board 3 00:36

Cade Cater (29) W vs.
Tony Williams (50) L Board 5 01:38

Danny Caffee (57) W vs.
John McKinnon (21) L Board 4 00:27

Gary Davis (54) L vs.
Doyle Taylor (24) W Board 4 01:29

Jimmy Smith (32) L vs.
Marcus Deloney (46) W Board 9 01:20

Kevin Jones (13) L vs.
Scott Etheridge (1) W Board 3 01:10

Troy Calhoon (37) L vs.
Steve Smith (58) W Board 2 00:45

Elimination 3

Andre Hollenquest (22) L vs.
Troy Calhoon (37) W Board 8 00:23

Austin Castleberry (40) W vs.
Kip Smith (55) L Board 9 01:20

Brandon Horsley (2) W vs.
Richie O’leary (49) L Board 1 01:10

Cade Cater (29) W vs.
Brian Jackson (19) L Board 7 01:03

Chad Reeves (27) L vs.
Gary Davis (54) W Board 3 00:54

Jeremy Moreland (17) L vs.
Jimmy Smith (32) W Board 6 00:45

Kevin Jones (13) W vs.
Shannon Chandler (36) L Board 5 00:35

Nick Lowery (42) L vs.
Danny Caffee (57) W Board 8 00:28

Winners 2

Cole Bussie (52) L vs.
John Etheridge (4) W Board 4 00:19

David Sanchez (5) W vs.
John McKinnon (21) L Board 2 00:11

Doyle Taylor (24) L vs.
Ben Barron (8) W Board 8 01:38

Kevin Fisk (3) W vs.
Marcus Deloney (46) L Board 7 01:25

Rick Sutton (43) W vs.
Matt Ledbetter (6) L Board 9 01:18

Scott Etheridge (1) L vs.
Wesley Ballard (16) W Board 6 01:05

Steve Smith (58) L vs.
Darren Gibson (10) W Board 5 00:56

Tony Williams (50) L vs.
Jenna Castleberry (31) W Board 2 00:43

Elimination 2

Alyson Davis (33) L vs.
Brandon Horsley (2) W Board 2 01:29

Andre Hollenquest (22) W vs.
Jeff Beasley (12) L Board 6 01:22

Brian Jackson (19) W vs.
Amanda Castleberry (45) L Board 8 01:13

Clint Hansen (44) L vs.
Gary Davis (54) W Board 9 01:05

Daniel Moody (7) L vs.
Austin Castleberry (40) W Board 4 00:53

Danny Caffee (57) W vs.
Brodie Mann (26) L Board 1 00:46

Hunter Lowery (59) L vs.
Troy Calhoon (37) W Board 5 00:37

Jeff McGinty (34) L vs.
Jimmy Smith (32) W Board 3 00:25

Jerry Greene (60) L vs.
Chad Reeves (27) W Board 1 01:35

Keith Castleberry (56) L vs.
Nick Lowery (42) W Board 9 01:23

Kevin Jones (13) W vs.
Stephanie Gibson (14) L Board 2 01:15

Kip Smith (55) W vs.
Bruce Jones (9) L Board 7 01:05

Richie O’leary (49) W vs.
Jeff Rambo (18) L Board 4 00:56

Ron Moreland (15) L vs.
Jeremy Moreland (17) W Board 5 00:49

Shannon Chandler (36) W vs.
Mooder Smith (35) L Board 6 00:39

Zach Davis (62) L vs.
Cade Cater (29) W Board 3 00:31

Elimination 1

Amelia Smith (48) L vs.
Richie O’leary (49) W Board 6 01:14

Brian Jackson (19) W vs.
Adam Plier (51) L Board 2 01:07

Brian Moreland (11) L vs.
Andre Hollenquest (22) W Board 2 01:59

Clint Hansen (44) W vs.
Lee Lowery (53) L Board 1 00:58

Daniel Moody (7) W vs.
Cyndi Tyner (39) L Board 9 00:07

Dennis Gibson (64) L vs.
Alyson Davis (33) W Board 9 01:51

Jason Potvin (38) L vs.
Hunter Lowery (59) W Board 3 01:43

Jeff Keith (23) L vs.
Kip Smith (55) W Board 6 01:34

Jeff McGinty (34) W vs.
Chris Laney (63) L Board 5 01:27

Jerry Greene (60) W vs.
Luther Garrison (28) L Board 8 01:18

Keith Castleberry (56) W vs.
Chad Jordan (41) L Board 4 01:09

Kevin Jones (13) W vs.
Shirley Jones (20) L Board 7 00:18

Ron Moreland (15) W vs.
Joe Faulk (47) L Board 1 00:11

Shannon Chandler (36) W vs.
Hunter Martin (61) L Board 8 01:54

Thomas Freeman (25) L vs.
Danny Caffee (57) W Board 7 01:12

Zach Davis (62) W vs.
Ben Guinn (30) L Board 9 01:03

Winners 1

Austin Castleberry (40) L vs.
Ben Barron (8) W Board 6 00:55

Bruce Jones (9) L vs.
Doyle Taylor (24) W Board 5 00:45

Cade Cater (29) L vs.
John Etheridge (4) W Board 3 00:37

Chad Reeves (27) L vs.
Matt Ledbetter (6) W Board 2 00:29

Cole Bussie (52) W vs.
Amanda Castleberry (45) L Board 1 00:20

David Sanchez (5) W vs.
Troy Calhoon (37) L Board 4 00:12

Gary Davis (54) L vs.
Rick Sutton (43) W Board 8 01:48

Jenna Castleberry (31) W vs.
Brandon Horsley (2) L Board 4 01:41

Jeremy Moreland (17) L vs.
Wesley Ballard (16) W Board 7 01:31

John McKinnon (21) W vs.
Jeff Beasley (12) L Board 9 01:23

Kevin Fisk (3) W vs.
Mooder Smith (35) L Board 3 01:03

Marcus Deloney (46) W vs.
Stephanie Gibson (14) L Board 5 00:55

Nick Lowery (42) L vs.
Darren Gibson (10) W Board 2 00:37

Scott Etheridge (1) W vs.
Jimmy Smith (32) L Board 1 00:24

Steve Smith (58) W vs.
Brodie Mann (26) L Board 6 00:14

Tony Williams (50) W vs.
Jeff Rambo (18) L Board 7 01:36

Round 1

Adam Plier (51) L vs.
Stephanie Gibson (14) W Board 6 00:28

Alyson Davis (33) L vs.
Jimmy Smith (32) W Board 5 00:38

Amanda Castleberry (45) W vs.
Shirley Jones (20) L Board 9 00:47

Brian Jackson (19) L vs.
Marcus Deloney (46) W Board 3 01:38

Brian Moreland (11) L vs.
Gary Davis (54) W Board 1 01:47

Bruce Jones (9) W vs.
Keith Castleberry (56) L Board 8 01:56

Cade Cater (29) W vs.
Shannon Chandler (36) L Board 4 02:05

Chad Jordan (41) L vs.
Doyle Taylor (24) W Board 2 02:16

Chad Reeves (27) W vs.
Jason Potvin (38) L Board 7 00:17

Chris Laney (63) L vs.
Brandon Horsley (2) W Board 9 01:34

Cyndi Tyner (39) L vs.
Brodie Mann (26) W Board 5 01:25

Daniel Moody (7) L vs.
Steve Smith (58) W Board 7 01:16

Danny Caffee (57) L vs.
Ben Barron (8) W Board 3 01:03

David Sanchez (5) W vs.
Jerry Greene (60) L Board 4 00:54

Hunter Lowery (59) L vs.
Matt Ledbetter (6) W Board 6 00:46

Hunter Martin (61) L vs.
John Etheridge (4) W Board 2 00:35

Jeff Keith (23) L vs.
Nick Lowery (42) W Board 1 00:25

Jenna Castleberry (31) W vs.
Jeff McGinty (34) L Board 8 00:12

Jeremy Moreland (17) W vs.
Amelia Smith (48) L Board 4 01:33

Joe Faulk (47) L vs.
Jeff Rambo (18) W Board 9 01:24

John McKinnon (21) W vs.
Clint Hansen (44) L Board 2 01:17

Kevin Fisk (3) W vs.
Zach Davis (62) L Board 8 00:59

Kevin Jones (13) L vs.
Cole Bussie (52) W Board 6 00:52

Kip Smith (55) L vs.
Darren Gibson (10) W Board 3 00:38

Lee Lowery (53) L vs.
Jeff Beasley (12) W Board 7 00:31

Mooder Smith (35) W vs.
Ben Guinn (30) L Board 1 00:21

Richie O’leary (49) L vs.
Wesley Ballard (16) W Board 5 00:08

Rick Sutton (43) W vs.
Andre Hollenquest (22) L Board 3 01:58

Ron Moreland (15) L vs.
Tony Williams (50) W Board 4 01:51

Scott Etheridge (1) W vs.
Dennis Gibson (64) L Board 8 01:41

Thomas Freeman (25) L vs.
Austin Castleberry (40) W Board 5 01:33

Troy Calhoon (37) W vs.
Luther Garrison (28) L Board 7 01:24

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20