Cherry Bomb Mixed Cricket Doubles 6/24/17

Updated 7:05am

None.

None.

Norman Madhoo / Deanna Marsh
(bye)
Steve Glass / Christina Banks
Board 3
Norm Fialkowsky / Daisja Brinson
Gary Springstoh / Maria Kitterman
Board 13
Kyle Kennison / Sandy Haas
James Furlong / Ashley Saint
Board 19
Aaron Campbell / Ashley Richey
Michel Wolters / Jennifer Cardenas
Board 18
Lee Weiss / Lisa Hunt
Glenn Allamon / Mary-Margaret Satterfield
Board 16
Scott Deas / Amanda Deas
Forrest Harris / Jewel Cameron
Board 25
Glenn Knichel / Jenni Graff
Michael Werner / Mechella Wright
Board 1
Justin Schmader / Michelle Grippo
Brian Lewis / Deanna Carotenuto
Board 32
Joe Slivan / Marina Trevisani
George Donovan / Cindy Bullington
Board 15
Jim Kramarz / Connie O'Callaghan
Tim Adams / Kris Grimal
Board 6
Robin Albury / Jennifer Reid
Larry Lurie / Rhonda Combs
Board 17
John Beard / Kelly Meares
Daniel Decelles / Karen Evans-Macleod
Board 27
Brandon Asato / Jean Purgold
Dennis Bullock / Michelle Bullock
Board 4
Paul Friedrich / Lori Raymond
Mark Meares / Tyler Meares
Board 30
Dave Travers / Julie Atkinson
Alex Heffner / Karah Sickler
Board 12
Jack Bullington / Steffanie Scott
Chris Cherry / JJ Lear
Board 31
Ronnie Lott / Beth Lexus
Joey Corman / Jennifer Reid
Board 17
Buzz Carocci / Jen Schaffer
Andrew Stanjones / Allyson Stocum
Board 7
Chris Sams / Sandy Hudson
James Wilkin / Jen Cocchi
Board 29
Michael Powers / Dalva Fagundes
Kevin Spencer / Connie O'Callaghan
Board 22
Charles Brennan / Laura Lentoski
David Llerena / Tara Carrillo
Board 26
Gary Horn / Cris Cwalinski
Jobin Weiss / Rhonda Combs
Board 5
Al Landers / Cris Cwalinski
Mark Rydman / Kat Doole
Board 10
Robert Mitchell / Wally Rivera
Jim Widmayer / Melissa Wright
Board 29
Mike Comiskey / Brittany Truemper
Adam Da Costa / Brittany Truemper
Board 6
William T Smith / Georgia Heffner
Rick Cassady / Anne Harle
Board 24
Tommy Evans / Tanja Taylor
Michael Rannazzisi / Paula Murphy
Board 23
Daniel Hisaw / Vicki Boulanger
Zachary Monster / Lisa Hunt
Board 20
James Taylor / Lorraine Symon
Nigel Jeanty / Jen Cocchi
Board 5
Danny Pace / Stacey Pace
Adam Hepburn / Michelle Bullock
Board 14
Darren Banks / Erin Baric
(bye)
Richie Schibler / Penny Boulanger
Norman Madhoo / Deanna Marsh
Board 13
Steve Glass / Christina Banks
Kyle Kennison / Sandy Haas
Board 31
Aaron Campbell / Ashley Richey
Michel Wolters / Jennifer Cardenas
Board 2
Glenn Allamon / Mary-Margaret Satterfield
Forrest Harris / Jewel Cameron
Board 16
Michael Werner / Mechella Wright
Joe Slivan / Marina Trevisani
Board 30
George Donovan / Cindy Bullington
Tim Adams / Kris Grimal
Board 12
John Beard / Kelly Meares
Brandon Asato / Jean Purgold
Board 18
Paul Friedrich / Lori Raymond
Mark Meares / Tyler Meares
Board 4
Jack Bullington / Steffanie Scott
Ronnie Lott / Beth Lexus
Board 1
Joey Corman / Jennifer Reid
Chris Sams / Sandy Hudson
Board 6
James Wilkin / Jen Cocchi
Charles Brennan / Laura Lentoski
Board 7
David Llerena / Tara Carrillo
Al Landers / Cris Cwalinski
Board 26
Mark Rydman / Kat Doole
Jim Widmayer / Melissa Wright
Board 19
Adam Da Costa / Brittany Truemper
Tommy Evans / Tanja Taylor
Board 28
Michael Rannazzisi / Paula Murphy
James Taylor / Lorraine Symon
Board 14
Danny Pace / Stacey Pace
Darren Banks / Erin Baric
Board 10
Richie Schibler / Penny Boulanger
Norman Madhoo / Deanna Marsh
Board 23
Aaron Campbell / Ashley Richey
Michel Wolters / Jennifer Cardenas
Board 8
Michael Werner / Mechella Wright
Joe Slivan / Marina Trevisani
Board 16
John Beard / Kelly Meares
Brandon Asato / Jean Purgold
Board 20
Mark Meares / Tyler Meares
Joey Corman / Jennifer Reid
Board 30
Chris Sams / Sandy Hudson
David Llerena / Tara Carrillo
Board 3
Al Landers / Cris Cwalinski
Jim Widmayer / Melissa Wright
Board 12
Michael Rannazzisi / Paula Murphy
Danny Pace / Stacey Pace
Board 11
Darren Banks / Erin Baric
Norman Madhoo / Deanna Marsh
Board 12
Michael Werner / Mechella Wright
John Beard / Kelly Meares
Board 24
Brandon Asato / Jean Purgold
Chris Sams / Sandy Hudson
Board 12
Al Landers / Cris Cwalinski
Jim Widmayer / Melissa Wright
Board 13
Danny Pace / Stacey Pace
Norman Madhoo / Deanna Marsh
Board 14
John Beard / Kelly Meares
Chris Sams / Sandy Hudson
Board 12
Danny Pace / Stacey Pace
John Beard / Kelly Meares
Board 12
Chris Sams / Sandy Hudson
John Beard / Kelly Meares

1st

  John Beard / Kelly Meares

2nd

  Chris Sams / Sandy Hudson

Final

John Beard / Kelly Meares W vs.
Chris Sams / Sandy Hudson L Board 12 20:52:54

Semi-finals

Chris Sams / Sandy Hudson W vs.
Danny Pace / Stacey Pace L Board 12 38:11

Norman Madhoo / Deanna Marsh L vs.
John Beard / Kelly Meares W Board 14 23:46

Quarter-finals

Chris Sams / Sandy Hudson W vs.
Al Landers / Cris Cwalinski L Board 12 24:38

Jim Widmayer / Melissa Wright L vs.
Danny Pace / Stacey Pace W Board 13 27:59

John Beard / Kelly Meares W vs.
Brandon Asato / Jean Purgold L Board 24 27:06

Norman Madhoo / Deanna Marsh W vs.
Michael Werner / Mechella Wright L Board 12 19:36

Round 3

Brandon Asato / Jean Purgold W vs.
Mark Meares / Tyler Meares L Board 20 30:06

Danny Pace / Stacey Pace W vs.
Darren Banks / Erin Baric L Board 11 15:39

David Llerena / Tara Carrillo L vs.
Al Landers / Cris Cwalinski W Board 3 33:27

Jim Widmayer / Melissa Wright W vs.
Michael Rannazzisi / Paula Murphy L Board 12 32:51

Joe Slivan / Marina Trevisani L vs.
John Beard / Kelly Meares W Board 16 42:49

Joey Corman / Jennifer Reid L vs.
Chris Sams / Sandy Hudson W Board 30 24:18

Michel Wolters / Jennifer Cardenas L vs.
Michael Werner / Mechella Wright W Board 8 29:00

Norman Madhoo / Deanna Marsh W vs.
Aaron Campbell / Ashley Richey L Board 23 38:04

Round 2

Al Landers / Cris Cwalinski W vs.
Mark Rydman / Kat Doole L Board 26 54:42

Brandon Asato / Jean Purgold W vs.
Paul Friedrich / Lori Raymond L Board 18 39:30

Charles Brennan / Laura Lentoski L vs.
David Llerena / Tara Carrillo W Board 7 29:38

Chris Sams / Sandy Hudson W vs.
James Wilkin / Jen Cocchi L Board 6 37:51

Darren Banks / Erin Baric W vs.
Richie Schibler / Penny Boulanger L Board 10 29:42

Forrest Harris / Jewel Cameron L vs.
Michael Werner / Mechella Wright W Board 16 31:05

James Taylor / Lorraine Symon L vs.
Danny Pace / Stacey Pace W Board 14 21:15

Jim Widmayer / Melissa Wright W vs.
Adam Da Costa / Brittany Truemper L Board 19 13:44

Joe Slivan / Marina Trevisani W vs.
George Donovan / Cindy Bullington L Board 30 28:10

Kyle Kennison / Sandy Haas L vs.
Aaron Campbell / Ashley Richey W Board 31 35:00

Mark Meares / Tyler Meares W vs.
Jack Bullington / Steffanie Scott L Board 4 27:49

Michel Wolters / Jennifer Cardenas W vs.
Glenn Allamon / Mary-Margaret Satterfield L Board 2 01:05:51

Norman Madhoo / Deanna Marsh W vs.
Steve Glass / Christina Banks L Board 13 39:36

Ronnie Lott / Beth Lexus L vs.
Joey Corman / Jennifer Reid W Board 1 25:56

Tim Adams / Kris Grimal L vs.
John Beard / Kelly Meares W Board 12 42:08

Tommy Evans / Tanja Taylor L vs.
Michael Rannazzisi / Paula Murphy W Board 28 41:49

Round 1

Adam Da Costa / Brittany Truemper W vs.
William T Smith / Georgia Heffner L Board 6 23:51

Adam Hepburn / Michelle Bullock L vs.
Darren Banks / Erin Baric W Board 14 28:55

Alex Heffner / Karah Sickler L vs.
Jack Bullington / Steffanie Scott W Board 12 42:38

Andrew Stanjones / Allyson Stocum L vs.
Chris Sams / Sandy Hudson W Board 7 38:44

Brian Lewis / Deanna Carotenuto L vs.
Joe Slivan / Marina Trevisani W Board 32 42:21

Chris Cherry / JJ Lear L vs.
Ronnie Lott / Beth Lexus W Board 31 43:04

Daniel Decelles / Karen Evans-Macleod L vs.
Brandon Asato / Jean Purgold W Board 27 54:57

David Llerena / Tara Carrillo W vs.
Gary Horn / Cris Cwalinski L Board 26 41:25

Dennis Bullock / Michelle Bullock L vs.
Paul Friedrich / Lori Raymond W Board 4 28:57

Forrest Harris / Jewel Cameron W vs.
Glenn Knichel / Jenni Graff L Board 25 45:27

Gary Springstoh / Maria Kitterman L vs.
Kyle Kennison / Sandy Haas W Board 13 45:08

George Donovan / Cindy Bullington W vs.
Jim Kramarz / Connie O'Callaghan L Board 15 36:06

Glenn Allamon / Mary-Margaret Satterfield W vs.
Scott Deas / Amanda Deas L Board 16 39:47

James Furlong / Ashley Saint L vs.
Aaron Campbell / Ashley Richey W Board 19 40:11

James Wilkin / Jen Cocchi W vs.
Michael Powers / Dalva Fagundes L Board 29 27:22

Jim Widmayer / Melissa Wright W vs.
Mike Comiskey / Brittany Truemper L Board 29 27:00

Jobin Weiss / Rhonda Combs L vs.
Al Landers / Cris Cwalinski W Board 5 24:12

Joey Corman / Jennifer Reid W vs.
Buzz Carocci / Jen Schaffer L Board 17 49:09

Kevin Spencer / Connie O'Callaghan L vs.
Charles Brennan / Laura Lentoski W Board 22 01:02:33

Larry Lurie / Rhonda Combs L vs.
John Beard / Kelly Meares W Board 17 33:57

Mark Meares / Tyler Meares W vs.
Dave Travers / Julie Atkinson L Board 30 34:38

Mark Rydman / Kat Doole W vs.
Robert Mitchell / Wally Rivera L Board 10 37:24

Michael Rannazzisi / Paula Murphy W vs.
Daniel Hisaw / Vicki Boulanger L Board 23 33:04

Michael Werner / Mechella Wright W vs.
Justin Schmader / Michelle Grippo L Board 1 36:45

Michel Wolters / Jennifer Cardenas W vs.
Lee Weiss / Lisa Hunt L Board 18 36:27

Nigel Jeanty / Jen Cocchi L vs.
Danny Pace / Stacey Pace W Board 5 24:15

Rick Cassady / Anne Harle L vs.
Tommy Evans / Tanja Taylor W Board 24 41:06

Steve Glass / Christina Banks W vs.
Norm Fialkowsky / Daisja Brinson L Board 3 40:00

Tim Adams / Kris Grimal W vs.
Robin Albury / Jennifer Reid L Board 6 24:13

Zachary Monster / Lisa Hunt L vs.
James Taylor / Lorraine Symon W Board 20 25:02

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20