WCC ACO February Regional Singles

Updated 9:51pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jon Richards (1)
(bye) (16)
Jennifer Esakson (9)
Board 01
Curt Cristensen (8)
Lionel Ayhee (5) 21
Board 06
Eric Olson (12) 16
Erik Esakson (13)
Board 02
Dan Stokes (4)
Ron Stokes (3)
(bye) (14)
Clay Rice (11)
Board 04
Gary Campbell (6)
Kelly Lyle (7)
Board 05
Wendy Olson (10)
(bye) (15)
Nick Renevitz (2)
Jon Richards (1)
A
Board 06
Curt Cristensen (8)
Lionel Ayhee (5)
B
Board 04
Dan Stokes (4)
Ron Stokes (3)
C
Board 05
Clay Rice (11)
Kelly Lyle (7)
D
Board 03
Nick Renevitz (2)
Jon Richards (1)
E
Board 04
Lionel Ayhee (5)
Ron Stokes (3)
F
Board 03
Nick Renevitz (2)
Lionel Ayhee (5)
G
Board 03
Nick Renevitz (2)
Nick Renevitz (2)
Board 02
Lionel Ayhee (5)
Nick Renevitz (2)
(bye) (16)
Jennifer Esakson (9)
Eric Olson (12)
Board 02
Erik Esakson (13)
(bye) (14)
Gary Campbell (6)
Wendy Olson (10)
(bye) (15)
Jennifer Esakson (9)
D
Board 05
Kelly Lyle (7)
Erik Esakson (13)
C
Board 03
Clay Rice (11)
Gary Campbell (6)
B
Board 02
Dan Stokes (4)
Wendy Olson (10)
A
Board 01
Curt Cristensen (8)
Kelly Lyle (7)
Board 04
Clay Rice (11)
Dan Stokes (4)
Board 02
Curt Cristensen (8)
Clay Rice (11)
E
Board 05
Jon Richards (1)
Curt Cristensen (8)
F
Board 01
Ron Stokes (3)
Jon Richards (1)
Board 02
Curt Cristensen (8)
Jon Richards (1)
G
Board 04
Lionel Ayhee (5)
Lionel Ayhee (5)

1st

  Nick Renevitz (2)

2nd

  Lionel Ayhee (5)

3rd

  Jon Richards (1)

4th

  Curt Cristensen (8)

5th

  Clay Rice (11)

  Ron Stokes (3)

7th

  Kelly Lyle (7)

  Dan Stokes (4)

9th

  Jennifer Esakson (9)

  Erik Esakson (13)

  Gary Campbell (6)

  Wendy Olson (10)

13th

  (bye) (16)

  Eric Olson (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Nick Renevitz (2) W vs.
Lionel Ayhee (5) L Board 02 00:04

Elimination Final

Jon Richards (1) L vs.
Lionel Ayhee (5) W Board 04 25:08

Elimination Semi-final

Jon Richards (1) W vs.
Curt Cristensen (8) L Board 02 17:36

Winners Final

Lionel Ayhee (5) L vs.
Nick Renevitz (2) W Board 03 14:21

Elimination 4

Clay Rice (11) L vs.
Jon Richards (1) W Board 05 17:14

Curt Cristensen (8) W vs.
Ron Stokes (3) L Board 01 16:09

Elimination 3

Dan Stokes (4) L vs.
Curt Cristensen (8) W Board 02 19:21

Kelly Lyle (7) L vs.
Clay Rice (11) W Board 04 15:03

Winners Semi-finals

Jon Richards (1) L vs.
Lionel Ayhee (5) W Board 04 14:50

Ron Stokes (3) L vs.
Nick Renevitz (2) W Board 03 05:59

Elimination 2

Erik Esakson (13) L vs.
Clay Rice (11) W Board 03 15:54

Gary Campbell (6) L vs.
Dan Stokes (4) W Board 02 17:33

Jennifer Esakson (9) L vs.
Kelly Lyle (7) W Board 05 36:13

Wendy Olson (10) L vs.
Curt Cristensen (8) W Board 01 17:20

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Gary Campbell (6) W 12:47

(bye) (16) L vs.
Jennifer Esakson (9) W 21:04

Eric Olson (12) L vs.
Erik Esakson (13) W Board 02 17:15

Wendy Olson (10) W vs.
(bye) (15) L 12:26

Winners 1

Jon Richards (1) W vs.
Curt Cristensen (8) L Board 06 15:30

Kelly Lyle (7) L vs.
Nick Renevitz (2) W Board 03 17:26

Lionel Ayhee (5) W vs.
Dan Stokes (4) L Board 04 18:22

Ron Stokes (3) W vs.
Clay Rice (11) L Board 05 07:56

Round 1

(bye) (15) L vs.
Nick Renevitz (2) W 01:06

Clay Rice (11) W vs.
Gary Campbell (6) L Board 04 11:24

Erik Esakson (13) L vs.
Dan Stokes (4) W Board 02 12:15

Jennifer Esakson (9) L vs.
Curt Cristensen (8) W Board 01 19:35

Jon Richards (1) W vs.
(bye) (16) L 01:06

Kelly Lyle (7) W vs.
Wendy Olson (10) L Board 05 10:53

Lionel Ayhee (5) 21 W vs.
Eric Olson (12) 16 L Board 06 18:35

Ron Stokes (3) W vs.
(bye) (14) L 01:06

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20