ACO Tipton Co Blind Draw

Updated 3:01pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Landon Jackson // Maddie McBride
(bye)
David Vaughan // Todd Shouse
Marissa Eastep // Michael Wingo
Doug Wescott // Rob Thomson
(bye)
(bye)
Daniel Perry // David Tummins
Denise Johnson // Lance Mansfield
(bye)
(bye)
Johnny Koonce // Scott Kirksey
Cannon Hatcher // Davis Mckinney
(bye)
(bye)
Jack Beckman // Ryan Shoe
Chris Day // Valerie Koonce
(bye)
Ashton Eastep // Travis Hatcher
Spencer Garner // Terry Amos
Jake Garner // Kolby Slater
(bye)
(bye)
Ian Price // Mike Yarbro
Jimmy Penny // Kyle Anderson
(bye)
(bye)
Christy Hamm // Terrance (TJ) Facelli
Chris Vance // Yana Dyess
Board 3
Branden Groves // Kayman Bryant
(bye)
Josh Keene // Scott Mitchel
Brent Hollowell // Jarred Scott
(bye)
Kevin Turner // Steven Eastep
Blake Reed // Derick Boone
Broady Cooper // Kelan Gourley
(bye)
(bye)
Jackie Amos // Jacob Shea
Brandon Sparks // Danyale Dowell
(bye)
(bye)
Hunter Gott // Johnny Smith
Becca Williams // Shane Morgan
Board 5
Charlene Mitchell // Zach Mitchell
(bye)
Devin Smith // Will Billingsley
Mary Tummins // Rick Gray
(bye)
Jeremy Blackard // Stanley Nelson
Board 1
Bret Musekamp // Zach Stanley
Chad Keene // Tom Carpenter
(bye)
(bye)
Jason Mckinney // Kris Pugh
Andy Hamm // Josh Glover
(bye)
(bye)
Jordan Mitchell // Nick Gardner
David Slough // Robert Thomas
Board 2
Brandon Lee // Katlyn Hamm
(bye)
Braden Eastep // Lynda Oglesby
Landon Jackson // Maddie McBride
A
Board 4
David Vaughan // Todd Shouse
Doug Wescott // Rob Thomson
B
Daniel Perry // David Tummins
Denise Johnson // Lance Mansfield
C
Johnny Koonce // Scott Kirksey
Cannon Hatcher // Davis Mckinney
D
Jack Beckman // Ryan Shoe
Chris Day // Valerie Koonce
E
Spencer Garner // Terry Amos
Jake Garner // Kolby Slater
F
Ian Price // Mike Yarbro
Jimmy Penny // Kyle Anderson
G
Board 9
Christy Hamm // Terrance (TJ) Facelli
Branden Groves // Kayman Bryant
H
Board 2
Josh Keene // Scott Mitchel
Brent Hollowell // Jarred Scott
I
Board 5
Blake Reed // Derick Boone
Broady Cooper // Kelan Gourley
J
Jackie Amos // Jacob Shea
Brandon Sparks // Danyale Dowell
K
Board 1
Hunter Gott // Johnny Smith
Becca Williams // Shane Morgan
L
Devin Smith // Will Billingsley
Mary Tummins // Rick Gray
M
Jeremy Blackard // Stanley Nelson
Chad Keene // Tom Carpenter
N
Board 4
Jason Mckinney // Kris Pugh
Andy Hamm // Josh Glover
O
Jordan Mitchell // Nick Gardner
Brandon Lee // Katlyn Hamm
P
Board 3
Braden Eastep // Lynda Oglesby
David Vaughan // Todd Shouse
Q
Board 5
Daniel Perry // David Tummins
Johnny Koonce // Scott Kirksey
R
Board 2
Cannon Hatcher // Davis Mckinney
Spencer Garner // Terry Amos
S
Board 3
Jake Garner // Kolby Slater
Jimmy Penny // Kyle Anderson
T
Branden Groves // Kayman Bryant
Brent Hollowell // Jarred Scott
U
Jackie Amos // Jacob Shea
Brandon Sparks // Danyale Dowell
V
Devin Smith // Will Billingsley
Jeremy Blackard // Stanley Nelson
W
Chad Keene // Tom Carpenter
Andy Hamm // Josh Glover
X
Brandon Lee // Katlyn Hamm
Daniel Perry // David Tummins
Y
Board 1
Cannon Hatcher // Davis Mckinney
Spencer Garner // Terry Amos
Z
Board 4
Branden Groves // Kayman Bryant
Jackie Amos // Jacob Shea
AA
Board 5
Brandon Sparks // Danyale Dowell
Jeremy Blackard // Stanley Nelson
AB
Board 5
Andy Hamm // Josh Glover
Cannon Hatcher // Davis Mckinney
AC
Spencer Garner // Terry Amos
Jackie Amos // Jacob Shea
AD
Board 4
Andy Hamm // Josh Glover
Spencer Garner // Terry Amos
AE
Board 1
Jackie Amos // Jacob Shea
Spencer Garner // Terry Amos
Board 2
Jimmy Penny // Kyle Anderson
Jimmy Penny // Kyle Anderson
Board 5
Spencer Garner // Terry Amos
Jimmy Penny // Kyle Anderson
(bye)
Marissa Eastep // Michael Wingo
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Ashton Eastep // Travis Hatcher
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Chris Vance // Yana Dyess
(bye)
(bye)
Kevin Turner // Steven Eastep
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Charlene Mitchell // Zach Mitchell
(bye)
(bye)
Bret Musekamp // Zach Stanley
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
David Slough // Robert Thomas
(bye)
Marissa Eastep // Michael Wingo
P
Braden Eastep // Lynda Oglesby
(bye)
O
Jordan Mitchell // Nick Gardner
(bye)
N
Jason Mckinney // Kris Pugh
(bye)
M
Mary Tummins // Rick Gray
Ashton Eastep // Travis Hatcher
L
Becca Williams // Shane Morgan
(bye)
K
Hunter Gott // Johnny Smith
(bye)
J
Broady Cooper // Kelan Gourley
Chris Vance // Yana Dyess
I
Board 5
Blake Reed // Derick Boone
Kevin Turner // Steven Eastep
H
Board 1
Josh Keene // Scott Mitchel
(bye)
G
Christy Hamm // Terrance (TJ) Facelli
(bye)
F
Ian Price // Mike Yarbro
Charlene Mitchell // Zach Mitchell
E
Chris Day // Valerie Koonce
Bret Musekamp // Zach Stanley
D
Board 4
Jack Beckman // Ryan Shoe
(bye)
C
Denise Johnson // Lance Mansfield
(bye)
B
Doug Wescott // Rob Thomson
David Slough // Robert Thomas
A
Landon Jackson // Maddie McBride
Braden Eastep // Lynda Oglesby
Jordan Mitchell // Nick Gardner
Jason Mckinney // Kris Pugh
Board 1
Mary Tummins // Rick Gray
Becca Williams // Shane Morgan
Hunter Gott // Johnny Smith
Broady Cooper // Kelan Gourley
Board 3
Blake Reed // Derick Boone
Josh Keene // Scott Mitchel
Board 4
Christy Hamm // Terrance (TJ) Facelli
Ian Price // Mike Yarbro
Board 1
Charlene Mitchell // Zach Mitchell
Jack Beckman // Ryan Shoe
Board 2
Denise Johnson // Lance Mansfield
Doug Wescott // Rob Thomson
Landon Jackson // Maddie McBride
Braden Eastep // Lynda Oglesby
T
Board 2
Jimmy Penny // Kyle Anderson
Jason Mckinney // Kris Pugh
S
Board 2
Jake Garner // Kolby Slater
Hunter Gott // Johnny Smith
R
Johnny Koonce // Scott Kirksey
Blake Reed // Derick Boone
Q
Board 3
David Vaughan // Todd Shouse
Josh Keene // Scott Mitchel
X
Brandon Lee // Katlyn Hamm
Ian Price // Mike Yarbro
W
Chad Keene // Tom Carpenter
Jack Beckman // Ryan Shoe
V
Board 2
Devin Smith // Will Billingsley
Landon Jackson // Maddie McBride
U
Board 4
Brent Hollowell // Jarred Scott
Jimmy Penny // Kyle Anderson
Board 1
Jake Garner // Kolby Slater
Hunter Gott // Johnny Smith
David Vaughan // Todd Shouse
Josh Keene // Scott Mitchel
Board 3
Chad Keene // Tom Carpenter
Devin Smith // Will Billingsley
Brent Hollowell // Jarred Scott
Jimmy Penny // Kyle Anderson
AB
Board 4
Jeremy Blackard // Stanley Nelson
David Vaughan // Todd Shouse
AA
Board 2
Brandon Sparks // Danyale Dowell
Josh Keene // Scott Mitchel
Z
Board 5
Branden Groves // Kayman Bryant
Brent Hollowell // Jarred Scott
Y
Daniel Perry // David Tummins
Jimmy Penny // Kyle Anderson
Board 3
David Vaughan // Todd Shouse
Branden Groves // Kayman Bryant
Brent Hollowell // Jarred Scott
Jimmy Penny // Kyle Anderson
AC
Board 5
Cannon Hatcher // Davis Mckinney
Brent Hollowell // Jarred Scott
AD
Board 1
Andy Hamm // Josh Glover
Jimmy Penny // Kyle Anderson
Board 3
Brent Hollowell // Jarred Scott
Jimmy Penny // Kyle Anderson
AE
Board 2
Jackie Amos // Jacob Shea
Jimmy Penny // Kyle Anderson

1st

  Jimmy Penny // Kyle Anderson

2nd

  Spencer Garner // Terry Amos

3rd

  Jackie Amos // Jacob Shea

4th

  Brent Hollowell // Jarred Scott

5th

  Cannon Hatcher // Davis Mckinney

  Andy Hamm // Josh Glover

7th

  David Vaughan // Todd Shouse

  Branden Groves // Kayman Bryant

9th

  Jeremy Blackard // Stanley Nelson

  Brandon Sparks // Danyale Dowell

  Josh Keene // Scott Mitchel

  Daniel Perry // David Tummins

13th

  Jake Garner // Kolby Slater

  Hunter Gott // Johnny Smith

  Chad Keene // Tom Carpenter

  Devin Smith // Will Billingsley

17th

  Braden Eastep // Lynda Oglesby

  Jason Mckinney // Kris Pugh

  Johnny Koonce // Scott Kirksey

  Blake Reed // Derick Boone

  Brandon Lee // Katlyn Hamm

  Ian Price // Mike Yarbro

  Jack Beckman // Ryan Shoe

  Landon Jackson // Maddie McBride

25th

  Jordan Mitchell // Nick Gardner

  Mary Tummins // Rick Gray

  Becca Williams // Shane Morgan

  Broady Cooper // Kelan Gourley

  Christy Hamm // Terrance (TJ) Facelli

  Charlene Mitchell // Zach Mitchell

  Denise Johnson // Lance Mansfield

  Doug Wescott // Rob Thomson

33th

  Marissa Eastep // Michael Wingo

  Ashton Eastep // Travis Hatcher

  Chris Vance // Yana Dyess

  Kevin Turner // Steven Eastep

  Chris Day // Valerie Koonce

  Bret Musekamp // Zach Stanley

  David Slough // Robert Thomas

Final - Match 2

Jimmy Penny // Kyle Anderson W vs.
Spencer Garner // Terry Amos L Board 5 02:26

Final

Spencer Garner // Terry Amos L vs.
Jimmy Penny // Kyle Anderson W Board 2 29:36

Elimination Final

Jimmy Penny // Kyle Anderson W vs.
Jackie Amos // Jacob Shea L Board 2 16:45

Elimination Semi-final

Jimmy Penny // Kyle Anderson W vs.
Brent Hollowell // Jarred Scott L Board 3 13:11

Winners Final

Spencer Garner // Terry Amos W vs.
Jackie Amos // Jacob Shea L Board 1 17:52

Elimination 8

Brent Hollowell // Jarred Scott W vs.
Andy Hamm // Josh Glover L Board 1 16:55

Jimmy Penny // Kyle Anderson W vs.
Cannon Hatcher // Davis Mckinney L Board 5 14:03

Elimination 7

Branden Groves // Kayman Bryant L vs.
Brent Hollowell // Jarred Scott W 24:58

Jimmy Penny // Kyle Anderson W vs.
David Vaughan // Todd Shouse L Board 3 11:33

Winners Semi-finals

Cannon Hatcher // Davis Mckinney L vs.
Spencer Garner // Terry Amos W 12:48

Jackie Amos // Jacob Shea W vs.
Andy Hamm // Josh Glover L Board 4 21:23

Elimination 6

Brent Hollowell // Jarred Scott W vs.
Daniel Perry // David Tummins L 18:28

David Vaughan // Todd Shouse W vs.
Brandon Sparks // Danyale Dowell L Board 2 09:38

Jimmy Penny // Kyle Anderson W vs.
Jeremy Blackard // Stanley Nelson L Board 4 08:55

Josh Keene // Scott Mitchel L vs.
Branden Groves // Kayman Bryant W Board 5 10:32

Elimination 5

Devin Smith // Will Billingsley L vs.
Brent Hollowell // Jarred Scott W 10:58

Hunter Gott // Johnny Smith L vs.
David Vaughan // Todd Shouse W 14:34

Jimmy Penny // Kyle Anderson W vs.
Jake Garner // Kolby Slater L Board 1 12:40

Josh Keene // Scott Mitchel W vs.
Chad Keene // Tom Carpenter L Board 3 10:52

Winners 3

Daniel Perry // David Tummins L vs.
Cannon Hatcher // Davis Mckinney W Board 1 21:38

Jackie Amos // Jacob Shea W vs.
Brandon Sparks // Danyale Dowell L Board 5 11:18

Jeremy Blackard // Stanley Nelson L vs.
Andy Hamm // Josh Glover W Board 5 10:38

Spencer Garner // Terry Amos W vs.
Branden Groves // Kayman Bryant L Board 4 17:26

Elimination 4

Blake Reed // Derick Boone L vs.
David Vaughan // Todd Shouse W Board 3 14:05

Braden Eastep // Lynda Oglesby L vs.
Jimmy Penny // Kyle Anderson W Board 2 13:28

Hunter Gott // Johnny Smith W vs.
Johnny Koonce // Scott Kirksey L 17:43

Ian Price // Mike Yarbro L vs.
Chad Keene // Tom Carpenter W 15:51

Jack Beckman // Ryan Shoe L vs.
Devin Smith // Will Billingsley W Board 2 07:35

Jason Mckinney // Kris Pugh L vs.
Jake Garner // Kolby Slater W Board 2 18:56

Josh Keene // Scott Mitchel W vs.
Brandon Lee // Katlyn Hamm L 20:38

Landon Jackson // Maddie McBride L vs.
Brent Hollowell // Jarred Scott W Board 4 11:09

Elimination 3

Becca Williams // Shane Morgan L vs.
Hunter Gott // Johnny Smith W 08:27

Braden Eastep // Lynda Oglesby W vs.
Jordan Mitchell // Nick Gardner L 14:25

Broady Cooper // Kelan Gourley L vs.
Blake Reed // Derick Boone W Board 3 20:11

Doug Wescott // Rob Thomson L vs.
Landon Jackson // Maddie McBride W 22:05

Ian Price // Mike Yarbro W vs.
Charlene Mitchell // Zach Mitchell L Board 1 13:11

Jack Beckman // Ryan Shoe W vs.
Denise Johnson // Lance Mansfield L Board 2 15:04

Jason Mckinney // Kris Pugh W vs.
Mary Tummins // Rick Gray L Board 1 12:11

Josh Keene // Scott Mitchel W vs.
Christy Hamm // Terrance (TJ) Facelli L Board 4 09:21

Winners 2

Andy Hamm // Josh Glover W vs.
Brandon Lee // Katlyn Hamm L 17:10

Brandon Sparks // Danyale Dowell W vs.
Devin Smith // Will Billingsley L 08:55

Brent Hollowell // Jarred Scott L vs.
Jackie Amos // Jacob Shea W 29:32

David Vaughan // Todd Shouse L vs.
Daniel Perry // David Tummins W Board 5 17:58

Jeremy Blackard // Stanley Nelson W vs.
Chad Keene // Tom Carpenter L 12:41

Jimmy Penny // Kyle Anderson L vs.
Branden Groves // Kayman Bryant W 15:50

Johnny Koonce // Scott Kirksey L vs.
Cannon Hatcher // Davis Mckinney W Board 2 12:34

Spencer Garner // Terry Amos W vs.
Jake Garner // Kolby Slater L Board 3 15:09

Elimination 2

Ashton Eastep // Travis Hatcher L vs.
Becca Williams // Shane Morgan W 16:20

Bret Musekamp // Zach Stanley L vs.
Jack Beckman // Ryan Shoe W Board 4 13:15

Charlene Mitchell // Zach Mitchell W vs.
Chris Day // Valerie Koonce L 12:05

Chris Vance // Yana Dyess L vs.
Blake Reed // Derick Boone W Board 5 09:10

David Slough // Robert Thomas L vs.
Landon Jackson // Maddie McBride W 19:18

Kevin Turner // Steven Eastep L vs.
Josh Keene // Scott Mitchel W Board 1 10:06

Marissa Eastep // Michael Wingo L vs.
Braden Eastep // Lynda Oglesby W 01:13:12

Winners 1

Andy Hamm // Josh Glover W vs.
Jordan Mitchell // Nick Gardner L 17:51

Becca Williams // Shane Morgan L vs.
Devin Smith // Will Billingsley W 13:46

Branden Groves // Kayman Bryant W vs.
Josh Keene // Scott Mitchel L Board 2 13:52

Brandon Lee // Katlyn Hamm W vs.
Braden Eastep // Lynda Oglesby L Board 3 09:37

Brandon Sparks // Danyale Dowell W vs.
Hunter Gott // Johnny Smith L Board 1 12:55

Brent Hollowell // Jarred Scott W vs.
Blake Reed // Derick Boone L Board 5 14:01

Broady Cooper // Kelan Gourley L vs.
Jackie Amos // Jacob Shea W 13:39

Cannon Hatcher // Davis Mckinney W vs.
Jack Beckman // Ryan Shoe L 15:45

Chad Keene // Tom Carpenter W vs.
Jason Mckinney // Kris Pugh L Board 4 12:04

Chris Day // Valerie Koonce L vs.
Spencer Garner // Terry Amos W 08:33

Denise Johnson // Lance Mansfield L vs.
Johnny Koonce // Scott Kirksey W 13:14

Doug Wescott // Rob Thomson L vs.
Daniel Perry // David Tummins W 13:18

Jake Garner // Kolby Slater W vs.
Ian Price // Mike Yarbro L 10:48

Jimmy Penny // Kyle Anderson W vs.
Christy Hamm // Terrance (TJ) Facelli L Board 9 15:49

Landon Jackson // Maddie McBride L vs.
David Vaughan // Todd Shouse W Board 4 12:22

Mary Tummins // Rick Gray L vs.
Jeremy Blackard // Stanley Nelson W 14:01

Round 1

Ashton Eastep // Travis Hatcher L vs.
Spencer Garner // Terry Amos W 14:54

Becca Williams // Shane Morgan W vs.
Charlene Mitchell // Zach Mitchell L Board 5 16:46

Chris Vance // Yana Dyess L vs.
Branden Groves // Kayman Bryant W Board 3 16:30

David Slough // Robert Thomas L vs.
Brandon Lee // Katlyn Hamm W Board 2 16:14

David Vaughan // Todd Shouse W vs.
Marissa Eastep // Michael Wingo L 07:19

Jeremy Blackard // Stanley Nelson W vs.
Bret Musekamp // Zach Stanley L Board 1 11:21

Kevin Turner // Steven Eastep L vs.
Blake Reed // Derick Boone W 16:00

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20