District 106

Updated 7:05pm

None.

Elimination Final

EL-2 Torwin Montgomery NRID (6) vs.
EL-1 Aidan Feckley SEDW (1)

Scroll to the right to view bracket. →

EL-1 Aidan Feckley SEDW (1)
1
MA-4 Eric Haney ASHL (16)
OC-3 Ramon Marquez TSFD (9) 2
2
WA-2 Gabriel Weiss WADS (8) 1
OC-2 Jake Stetler AWAY (5) 2
3
WA-3 Bryce Caulick BRUN (12) 8
EL-4 Isaac Calhoun WEST (13) 7
4
MA-1 Devione Albertson FROS (4) 8
WA-1 Nick Hornack MEDI (3)
1
OC-4 Drew Banek FIND (14)
MA-3 Luke Porter MHAR (11)
2
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6)
MA-2 Joey Strong WOOS (7) 1
3
EL-3 Dylan Cardenas NOOL (10) 12
WA-4 Trent Felder CUFA (15) 4
4
OC-1 Chase Ryan PBRG (2) 19
EL-1 Aidan Feckley SEDW (1)
A
1
OC-3 Ramon Marquez TSFD (9)
WA-3 Bryce Caulick BRUN (12)
B
2
MA-1 Devione Albertson FROS (4)
WA-1 Nick Hornack MEDI (3)
C
3
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6)
EL-3 Dylan Cardenas NOOL (10)
D
4
OC-1 Chase Ryan PBRG (2)
EL-1 Aidan Feckley SEDW (1)
E
2
WA-3 Bryce Caulick BRUN (12)
WA-1 Nick Hornack MEDI (3)
F
3
OC-1 Chase Ryan PBRG (2)
EL-1 Aidan Feckley SEDW (1)
G
1
WA-1 Nick Hornack MEDI (3)
WA-1 Nick Hornack MEDI (3)
MA-4 Eric Haney ASHL (16)
1
WA-2 Gabriel Weiss WADS (8)
OC-2 Jake Stetler AWAY (5)
2
EL-4 Isaac Calhoun WEST (13)
OC-4 Drew Banek FIND (14)
3
MA-3 Luke Porter MHAR (11)
MA-2 Joey Strong WOOS (7)
4
WA-4 Trent Felder CUFA (15)
WA-2 Gabriel Weiss WADS (8)
D
1
EL-3 Dylan Cardenas NOOL (10)
EL-4 Isaac Calhoun WEST (13)
C
2
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6)
OC-4 Drew Banek FIND (14)
B
3
MA-1 Devione Albertson FROS (4)
MA-2 Joey Strong WOOS (7)
A
4
OC-3 Ramon Marquez TSFD (9)
EL-3 Dylan Cardenas NOOL (10)
1
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6)
MA-1 Devione Albertson FROS (4)
4
OC-3 Ramon Marquez TSFD (9)
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6)
E
1
WA-3 Bryce Caulick BRUN (12)
OC-3 Ramon Marquez TSFD (9)
F
2
OC-1 Chase Ryan PBRG (2)
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6)
2
OC-1 Chase Ryan PBRG (2)
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6)
G
EL-1 Aidan Feckley SEDW (1)

4th

  OC-1 Chase Ryan PBRG (2)

5th

  WA-3 Bryce Caulick BRUN (12)

  OC-3 Ramon Marquez TSFD (9)

7th

  EL-3 Dylan Cardenas NOOL (10)

  MA-1 Devione Albertson FROS (4)

9th

  WA-2 Gabriel Weiss WADS (8)

  EL-4 Isaac Calhoun WEST (13)

  OC-4 Drew Banek FIND (14)

  MA-2 Joey Strong WOOS (7)

13th

  MA-4 Eric Haney ASHL (16)

  OC-2 Jake Stetler AWAY (5)

  MA-3 Luke Porter MHAR (11)

  WA-4 Trent Felder CUFA (15)

Elimination Semi-final

EL-2 Torwin Montgomery NRID (6) W vs.
OC-1 Chase Ryan PBRG (2) L 2 01:16:17

Winners Final

EL-1 Aidan Feckley SEDW (1) L vs.
WA-1 Nick Hornack MEDI (3) W 1 01:18:19

Elimination 4

EL-2 Torwin Montgomery NRID (6) W vs.
WA-3 Bryce Caulick BRUN (12) L 1 04:42

OC-3 Ramon Marquez TSFD (9) L vs.
OC-1 Chase Ryan PBRG (2) W 2 05:25

Elimination 3

EL-3 Dylan Cardenas NOOL (10) L vs.
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6) W 1 00:19

MA-1 Devione Albertson FROS (4) L vs.
OC-3 Ramon Marquez TSFD (9) W 4 01:58

Winners Semi-finals

EL-1 Aidan Feckley SEDW (1) W vs.
WA-3 Bryce Caulick BRUN (12) L 2 00:31

WA-1 Nick Hornack MEDI (3) W vs.
OC-1 Chase Ryan PBRG (2) L 3 01:10

Elimination 2

EL-4 Isaac Calhoun WEST (13) L vs.
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6) W 2 00:51

MA-2 Joey Strong WOOS (7) L vs.
OC-3 Ramon Marquez TSFD (9) W 4 01:52

OC-4 Drew Banek FIND (14) L vs.
MA-1 Devione Albertson FROS (4) W 3 00:52

WA-2 Gabriel Weiss WADS (8) L vs.
EL-3 Dylan Cardenas NOOL (10) W 1 00:46

Elimination 1

MA-2 Joey Strong WOOS (7) W vs.
WA-4 Trent Felder CUFA (15) L 4 01:24

MA-4 Eric Haney ASHL (16) L vs.
WA-2 Gabriel Weiss WADS (8) W 1 00:34

OC-2 Jake Stetler AWAY (5) L vs.
EL-4 Isaac Calhoun WEST (13) W 2 00:44

OC-4 Drew Banek FIND (14) W vs.
MA-3 Luke Porter MHAR (11) L 3 01:18

Winners 1

EL-1 Aidan Feckley SEDW (1) W vs.
OC-3 Ramon Marquez TSFD (9) L 1 04:26

EL-3 Dylan Cardenas NOOL (10) L vs.
OC-1 Chase Ryan PBRG (2) W 4 09:50

WA-1 Nick Hornack MEDI (3) W vs.
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6) L 3 08:17

WA-3 Bryce Caulick BRUN (12) W vs.
MA-1 Devione Albertson FROS (4) L 2 05:49

Round 1

EL-1 Aidan Feckley SEDW (1) W vs.
MA-4 Eric Haney ASHL (16) L 1 03:09

EL-4 Isaac Calhoun WEST (13) 7 L vs.
MA-1 Devione Albertson FROS (4) 8 W 4 13:12

MA-2 Joey Strong WOOS (7) 1 L vs.
EL-3 Dylan Cardenas NOOL (10) 12 W 3 10:23

MA-3 Luke Porter MHAR (11) L vs.
EL-2 Torwin Montgomery NRID (6) W 2 12:05

OC-2 Jake Stetler AWAY (5) 2 L vs.
WA-3 Bryce Caulick BRUN (12) 8 W 3 10:25

OC-3 Ramon Marquez TSFD (9) 2 W vs.
WA-2 Gabriel Weiss WADS (8) 1 L 2 05:09

WA-1 Nick Hornack MEDI (3) W vs.
OC-4 Drew Banek FIND (14) L 1 11:50

WA-4 Trent Felder CUFA (15) 4 L vs.
OC-1 Chase Ryan PBRG (2) 19 W 4 08:42

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20