138 Super 32

Updated 6:11am

None.

Elimination Final

Theron Kenniston OPRF (2) vs.
Sheldon Thomas (Indian River) (1)

Scroll to the right to view bracket. →

Sheldon Thomas (Indian River) (1) 15
Mat 3
Page Eldin (Apple-Valley) (32)
Justin Lashaway (Davidson) (17) 3
Mat 4
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) 6
Antonio Buono (Providence Prep) (9) 12
Mat 2
Frank Garland (Parkersburg South) (24) 3
Gannon Hale (Dells-Falls High) (25) 1
Mat 4
Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8) 5
Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) 12
Mat 2
Keenan Nixon (DCC) (28)
Brandon Turgeon (West Fargo) (21) 1
Mat 1
Alex Edwards (Montini Catholic) (12) 4
Alex Michel (Lasalle) (13) 6
Mat 4
Michael Zabulon (Union County) (20) 8
Jae Brais (Robinson-Senior) (29) 4
Mat 2
David Schwarm (Omaha Burke) (4) 7
Michi Humbert (McCallie) (3)
Mat 1
Jeremy Heavrin (Chiwonokee) (30)
Isaac Benin (Christian Brothers) (19) 6
Mat 1
Cam Isadore (Hilton) (14) 5
Philip Mckee (Michael-Albertville) (11) 3
Mat 4
Corbin Cochran (Camden) (22) 2
Beau Witte (Corbett) (27) 2
Mat 3
Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6) 17
Derek Gryphon (Exeter) (7) 7
Mat 3
Gunner Carillo (Dekalb) (26) 2
Jose Laliberte (Tuttle) (23)
Mat 3
Eric Dorano (Blair Academy) (10)
Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15)
Mat 2
Evander Cameron (Montini Catholic) (18)
Kiane Cook (Lakeland) (31) 4
Mat 1
Theron Kenniston OPRF (2) 10
Sheldon Thomas (Indian River) (1) 3
A
Mat 3
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) 1
Antonio Buono (Providence Prep) (9) 1
B
Mat 1
Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8) 3
Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) 10
C
Mat 3
Alex Edwards (Montini Catholic) (12) 1
Michael Zabulon (Union County) (20) 6
D
Mat 2
David Schwarm (Omaha Burke) (4) 2
Michi Humbert (McCallie) (3) 15
E
Mat 2
Isaac Benin (Christian Brothers) (19) 2
Philip Mckee (Michael-Albertville) (11) 5
F
Mat 1
Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6) 7
Derek Gryphon (Exeter) (7) 5
G
Mat 4
Eric Dorano (Blair Academy) (10) 10
Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15) 3
H
Mat 4
Theron Kenniston OPRF (2) 2
Sheldon Thomas (Indian River) (1) 6
I
Mat 2
Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8) 4
Kyle Marden (Bergen Catholic) (5)
J
Mat 3
Michael Zabulon (Union County) (20)
Michi Humbert (McCallie) (3) 3
K
Mat 4
Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6) 5
Eric Dorano (Blair Academy) (10) 3
L
Mat 1
Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15) 7
Sheldon Thomas (Indian River) (1) 9
M
Mat 1
Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) 1
Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6) 2
N
Mat 2
Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15) 4
Sheldon Thomas (Indian River) (1) 3
O
Mat 4
Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15) 5
Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15)
Page Eldin (Apple-Valley) (32) 3
Mat 1
Justin Lashaway (Davidson) (17) 8
Frank Garland (Parkersburg South) (24) 7
Mat 4
Gannon Hale (Dells-Falls High) (25) 3
Keenan Nixon (DCC) (28) 1
Mat 3
Brandon Turgeon (West Fargo) (21)
Alex Michel (Lasalle) (13) 5
Mat 1
Jae Brais (Robinson-Senior) (29)
Jeremy Heavrin (Chiwonokee) (30) 3
Mat 2
Cam Isadore (Hilton) (14) 15
Corbin Cochran (Camden) (22) 2
Mat 2
Beau Witte (Corbett) (27) 8
Gunner Carillo (Dekalb) (26)
Mat 4
Jose Laliberte (Tuttle) (23)
Evander Cameron (Montini Catholic) (18) 3
Mat 3
Kiane Cook (Lakeland) (31)
Justin Lashaway (Davidson) (17) 9
H
Mat 3
Theron Kenniston OPRF (2) 16
Frank Garland (Parkersburg South) (24) 3
G
Mat 1
Derek Gryphon (Exeter) (7) 1
Keenan Nixon (DCC) (28) 1
F
Mat 2
Philip Mckee (Michael-Albertville) (11) 4
Alex Michel (Lasalle) (13)
E
Mat 3
Isaac Benin (Christian Brothers) (19)
Cam Isadore (Hilton) (14) 1
D
Mat 1
David Schwarm (Omaha Burke) (4) 5
Beau Witte (Corbett) (27) 3
C
Mat 4
Alex Edwards (Montini Catholic) (12) 4
Gunner Carillo (Dekalb) (26) 2
B
Mat 4
Antonio Buono (Providence Prep) (9) 6
Evander Cameron (Montini Catholic) (18)
A
Mat 2
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16)
Theron Kenniston OPRF (2) 6
Mat 4
Frank Garland (Parkersburg South) (24) 2
Philip Mckee (Michael-Albertville) (11) 1
Mat 2
Alex Michel (Lasalle) (13) 4
David Schwarm (Omaha Burke) (4)
Mat 3
Alex Edwards (Montini Catholic) (12)
Antonio Buono (Providence Prep) (9) 3
Mat 1
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) 7
Theron Kenniston OPRF (2) 3
J
Mat 1
Michael Zabulon (Union County) (20) 1
Alex Michel (Lasalle) (13) 4
I
Mat 3
Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8) 9
David Schwarm (Omaha Burke) (4)
L
Mat 4
Eric Dorano (Blair Academy) (10)
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16)
K
Mat 2
Michi Humbert (McCallie) (3)
Theron Kenniston OPRF (2) 5
Mat 2
Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8) 2
Eric Dorano (Blair Academy) (10) 4
Mat 1
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) 7
Theron Kenniston OPRF (2) 2
N
Mat 2
Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6) 1
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) 3
M
Mat 4
Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) 5
Theron Kenniston OPRF (2) 6
Mat 4
Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) 4
Theron Kenniston OPRF (2)
O
Sheldon Thomas (Indian River) (1)

4th

  Kyle Marden (Bergen Catholic) (5)

5th

  Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6)

  Devin Marks (Baxtere Catholic) (16)

7th

  Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8)

  Eric Dorano (Blair Academy) (10)

9th

  Michael Zabulon (Union County) (20)

  Alex Michel (Lasalle) (13)

  David Schwarm (Omaha Burke) (4)

  Michi Humbert (McCallie) (3)

13th

  Frank Garland (Parkersburg South) (24)

  Philip Mckee (Michael-Albertville) (11)

  Alex Edwards (Montini Catholic) (12)

  Antonio Buono (Providence Prep) (9)

17th

  Justin Lashaway (Davidson) (17)

  Derek Gryphon (Exeter) (7)

  Keenan Nixon (DCC) (28)

  Isaac Benin (Christian Brothers) (19)

  Cam Isadore (Hilton) (14)

  Beau Witte (Corbett) (27)

  Gunner Carillo (Dekalb) (26)

  Evander Cameron (Montini Catholic) (18)

25th

  Page Eldin (Apple-Valley) (32)

  Gannon Hale (Dells-Falls High) (25)

  Brandon Turgeon (West Fargo) (21)

  Jae Brais (Robinson-Senior) (29)

  Jeremy Heavrin (Chiwonokee) (30)

  Corbin Cochran (Camden) (22)

  Jose Laliberte (Tuttle) (23)

  Kiane Cook (Lakeland) (31)

Elimination Semi-final

Theron Kenniston OPRF (2) 6 W vs.
Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) 4 L Mat 4 01:32

Winners Final

Sheldon Thomas (Indian River) (1) 3 L vs.
Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15) 5 W Mat 4 00:12

Elimination 6

Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) 3 L vs.
Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) 5 W Mat 4 01:38

Theron Kenniston OPRF (2) 2 W vs.
Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6) 1 L Mat 2 01:23

Elimination 5

Eric Dorano (Blair Academy) (10) 4 L vs.
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) 7 W Mat 1 00:11

Theron Kenniston OPRF (2) 5 W vs.
Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8) 2 L Mat 2 00:44

Winners Semi-finals

Sheldon Thomas (Indian River) (1) 9 W vs.
Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) 1 L Mat 1 01:15

Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6) 2 L vs.
Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15) 4 W Mat 2 01:21

Elimination 4

Alex Michel (Lasalle) (13) 4 L vs.
Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8) 9 W Mat 3 00:19

David Schwarm (Omaha Burke) (4) L vs.
Eric Dorano (Blair Academy) (10) W Mat 4 00:29

Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) W vs.
Michi Humbert (McCallie) (3) L Mat 2 00:35

Theron Kenniston OPRF (2) 3 W vs.
Michael Zabulon (Union County) (20) 1 L Mat 1 00:42

Elimination 3

Antonio Buono (Providence Prep) (9) 3 L vs.
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) 7 W Mat 1 00:30

David Schwarm (Omaha Burke) (4) W vs.
Alex Edwards (Montini Catholic) (12) L Mat 3 01:39

Philip Mckee (Michael-Albertville) (11) 1 L vs.
Alex Michel (Lasalle) (13) 4 W Mat 2 01:45

Theron Kenniston OPRF (2) 6 W vs.
Frank Garland (Parkersburg South) (24) 2 L Mat 4 01:53

Winners 2

Eric Dorano (Blair Academy) (10) 3 L vs.
Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15) 7 W Mat 1 01:12

Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) W vs.
Michael Zabulon (Union County) (20) L Mat 3 01:11

Michi Humbert (McCallie) (3) 3 L vs.
Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6) 5 W Mat 4 01:21

Sheldon Thomas (Indian River) (1) 6 W vs.
Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8) 4 L Mat 2 01:19

Elimination 2

Alex Michel (Lasalle) (13) W vs.
Isaac Benin (Christian Brothers) (19) L Mat 3 00:12

Beau Witte (Corbett) (27) 3 L vs.
Alex Edwards (Montini Catholic) (12) 4 W Mat 4 00:29

Cam Isadore (Hilton) (14) 1 L vs.
David Schwarm (Omaha Burke) (4) 5 W Mat 1 00:39

Evander Cameron (Montini Catholic) (18) L vs.
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) W Mat 2 00:41

Frank Garland (Parkersburg South) (24) 3 W vs.
Derek Gryphon (Exeter) (7) 1 L Mat 1 00:48

Gunner Carillo (Dekalb) (26) 2 L vs.
Antonio Buono (Providence Prep) (9) 6 W Mat 4 00:40

Justin Lashaway (Davidson) (17) 9 L vs.
Theron Kenniston OPRF (2) 16 W Mat 3 00:26

Keenan Nixon (DCC) (28) 1 L vs.
Philip Mckee (Michael-Albertville) (11) 4 W Mat 2 00:09

Elimination 1

Alex Michel (Lasalle) (13) 5 W vs.
Jae Brais (Robinson-Senior) (29) L Mat 1 00:20

Corbin Cochran (Camden) (22) 2 L vs.
Beau Witte (Corbett) (27) 8 W Mat 2 00:28

Evander Cameron (Montini Catholic) (18) 3 W vs.
Kiane Cook (Lakeland) (31) L Mat 3 00:37

Frank Garland (Parkersburg South) (24) 7 W vs.
Gannon Hale (Dells-Falls High) (25) 3 L Mat 4 00:43

Gunner Carillo (Dekalb) (26) W vs.
Jose Laliberte (Tuttle) (23) L Mat 4 00:55

Jeremy Heavrin (Chiwonokee) (30) 3 L vs.
Cam Isadore (Hilton) (14) 15 W Mat 2 01:10

Keenan Nixon (DCC) (28) 1 W vs.
Brandon Turgeon (West Fargo) (21) L Mat 3 01:19

Page Eldin (Apple-Valley) (32) 3 L vs.
Justin Lashaway (Davidson) (17) 8 W Mat 1 01:36

Winners 1

Antonio Buono (Providence Prep) (9) 1 L vs.
Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8) 3 W Mat 1 00:54

Derek Gryphon (Exeter) (7) 5 L vs.
Eric Dorano (Blair Academy) (10) 10 W Mat 4 01:06

Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) 10 W vs.
Alex Edwards (Montini Catholic) (12) 1 L Mat 3 02:24

Michael Zabulon (Union County) (20) 6 W vs.
David Schwarm (Omaha Burke) (4) 2 L Mat 2 02:31

Michi Humbert (McCallie) (3) 15 W vs.
Isaac Benin (Christian Brothers) (19) 2 L Mat 2 00:28

Philip Mckee (Michael-Albertville) (11) 5 L vs.
Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6) 7 W Mat 1 00:34

Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15) 3 W vs.
Theron Kenniston OPRF (2) 2 L Mat 4 00:43

Sheldon Thomas (Indian River) (1) 3 W vs.
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) 1 L Mat 3 00:50

Round 1

Alex Michel (Lasalle) (13) 6 L vs.
Michael Zabulon (Union County) (20) 8 W Mat 4 00:34

Antonio Buono (Providence Prep) (9) 12 W vs.
Frank Garland (Parkersburg South) (24) 3 L Mat 2 00:46

Beau Witte (Corbett) (27) 2 L vs.
Thomas Kaczmarek (Franklin Regional) (6) 17 W Mat 3 01:01

Brandon Turgeon (West Fargo) (21) 1 L vs.
Alex Edwards (Montini Catholic) (12) 4 W Mat 1 01:07

Derek Gryphon (Exeter) (7) 7 W vs.
Gunner Carillo (Dekalb) (26) 2 L Mat 3 00:28

Gannon Hale (Dells-Falls High) (25) 1 L vs.
Christian O'Donnel (Bishop Ready) (8) 5 W Mat 4 00:34

Isaac Benin (Christian Brothers) (19) 6 W vs.
Cam Isadore (Hilton) (14) 5 L Mat 1 00:47

Jae Brais (Robinson-Senior) (29) 4 L vs.
David Schwarm (Omaha Burke) (4) 7 W Mat 2 01:04

Jose Laliberte (Tuttle) (23) L vs.
Eric Dorano (Blair Academy) (10) W Mat 3 01:42

Justin Lashaway (Davidson) (17) 3 L vs.
Devin Marks (Baxtere Catholic) (16) 6 W Mat 4 00:49

Kiane Cook (Lakeland) (31) 4 L vs.
Theron Kenniston OPRF (2) 10 W Mat 1 00:34

Kyle Marden (Bergen Catholic) (5) 12 W vs.
Keenan Nixon (DCC) (28) L Mat 2 00:23

Michi Humbert (McCallie) (3) W vs.
Jeremy Heavrin (Chiwonokee) (30) L Mat 1 00:56

Philip Mckee (Michael-Albertville) (11) 3 W vs.
Corbin Cochran (Camden) (22) 2 L Mat 4 00:50

Robert Annichiarico (Mount Sinai) (15) W vs.
Evander Cameron (Montini Catholic) (18) L Mat 2 00:32

Sheldon Thomas (Indian River) (1) 15 W vs.
Page Eldin (Apple-Valley) (32) L Mat 3 00:24

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20