Elkhart 2022 PRO

Updated 6:45pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Team Divided (Blair/Gallagher)
(bye)
Old School (Pena/Heath/Downard)
Court 06
Full Throttle (Knebel/Owen)
Big Guns (Novy/Augle x2)
Court 10
4 On The Floor (Luster/Ernsburger)
Cornholios (Phelps/Hapner)
Court 07
Rookies (Harrison/Abbot)
Dead Nutz (Butler/Taylor)
(bye)
Where's The Who (Abbiehl/Reyes)
Court 08
Destroyers (Stammis/Comanse)
Airflight (Miller/Gingrich)
Court 09
First Timers (Greenboam/Somogyi)
(bye)
Bags Don’t Lie (Wochele/Freet/Hanwell)
Cubbie Blue (Ryder/Geiersbach)
(bye)
Bert & Ernie (Sulski/Urban)
Court 04
Crown $ Coke (Vogel/Bobilya)
Worthless 10 (Pacione/Dillingham)
Court 02
Beast Mode (Malless/Martinez)
(bye)
J & A (Eby/Welch)
Team Yoder Oil (Sobol/Battles/Sherven)
Court 03
Olympus (Dorton/Stull/Keller)
D-will & Unc (Smith/Williams)
Court 01
Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3)
Fighter Boards (Ruthruff x2)
Court 05
Two Amigos (Martin/Wiseman)
(bye)
Amish Boys (Helmuth/Marsh)
Team Divided (Blair/Gallagher)
A
Court 05
Old School (Pena/Heath/Downard)
Big Guns (Novy/Augle x2)
B
Court 06
Rookies (Harrison/Abbot)
Dead Nutz (Butler/Taylor)
C
Court 07
Destroyers (Stammis/Comanse)
Airflight (Miller/Gingrich)
D
Court 02
Bags Don’t Lie (Wochele/Freet/Hanwell)
Cubbie Blue (Ryder/Geiersbach)
E
Court 08
Crown $ Coke (Vogel/Bobilya)
Beast Mode (Malless/Martinez)
F
Court 03
J & A (Eby/Welch)
Olympus (Dorton/Stull/Keller)
G
Court 04
Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3)
Two Amigos (Martin/Wiseman)
H
Court 01
Amish Boys (Helmuth/Marsh)
Old School (Pena/Heath/Downard)
I
Court 04
Rookies (Harrison/Abbot)
Dead Nutz (Butler/Taylor)
J
Court 02
Airflight (Miller/Gingrich)
Crown $ Coke (Vogel/Bobilya)
K
Court 10
Beast Mode (Malless/Martinez)
Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3)
L
Court 08
Amish Boys (Helmuth/Marsh)
Old School (Pena/Heath/Downard)
M
Court 01
Dead Nutz (Butler/Taylor)
Crown $ Coke (Vogel/Bobilya)
N
Court 02
Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3)
Old School (Pena/Heath/Downard)
O
Court 07
Crown $ Coke (Vogel/Bobilya)
Crown $ Coke (Vogel/Bobilya)
Court 01
Beast Mode (Malless/Martinez)
Crown $ Coke (Vogel/Bobilya)
(bye)
Full Throttle (Knebel/Owen)
4 On The Floor (Luster/Ernsburger)
Court 09
Cornholios (Phelps/Hapner)
(bye)
Where's The Who (Abbiehl/Reyes)
First Timers (Greenboam/Somogyi)
(bye)
(bye)
Bert & Ernie (Sulski/Urban)
Worthless 10 (Pacione/Dillingham)
(bye)
Team Yoder Oil (Sobol/Battles/Sherven)
Court 09
D-will & Unc (Smith/Williams)
Fighter Boards (Ruthruff x2)
(bye)
Full Throttle (Knebel/Owen)
H
Court 03
Two Amigos (Martin/Wiseman)
4 On The Floor (Luster/Ernsburger)
G
Court 09
Olympus (Dorton/Stull/Keller)
Where's The Who (Abbiehl/Reyes)
F
Court 01
J & A (Eby/Welch)
First Timers (Greenboam/Somogyi)
E
Court 04
Cubbie Blue (Ryder/Geiersbach)
Bert & Ernie (Sulski/Urban)
D
Court 07
Bags Don’t Lie (Wochele/Freet/Hanwell)
Worthless 10 (Pacione/Dillingham)
C
Court 10
Destroyers (Stammis/Comanse)
D-will & Unc (Smith/Williams)
B
Court 07
Big Guns (Novy/Augle x2)
Fighter Boards (Ruthruff x2)
A
Court 05
Team Divided (Blair/Gallagher)
Two Amigos (Martin/Wiseman)
Court 06
4 On The Floor (Luster/Ernsburger)
J & A (Eby/Welch)
Court 09
Cubbie Blue (Ryder/Geiersbach)
Bert & Ernie (Sulski/Urban)
Court 01
Worthless 10 (Pacione/Dillingham)
Big Guns (Novy/Augle x2)
Court 08
Team Divided (Blair/Gallagher)
4 On The Floor (Luster/Ernsburger)
J
Court 04
Airflight (Miller/Gingrich)
Cubbie Blue (Ryder/Geiersbach)
I
Court 05
Rookies (Harrison/Abbot)
Bert & Ernie (Sulski/Urban)
L
Court 03
Amish Boys (Helmuth/Marsh)
Team Divided (Blair/Gallagher)
K
Court 01
Beast Mode (Malless/Martinez)
Airflight (Miller/Gingrich)
Court 08
Rookies (Harrison/Abbot)
Bert & Ernie (Sulski/Urban)
Court 05
Beast Mode (Malless/Martinez)
Rookies (Harrison/Abbot)
N
Court 03
Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3)
Beast Mode (Malless/Martinez)
M
Court 08
Dead Nutz (Butler/Taylor)
Rookies (Harrison/Abbot)
Court 01
Beast Mode (Malless/Martinez)
Beast Mode (Malless/Martinez)
O
Court 01
Old School (Pena/Heath/Downard)
Beast Mode (Malless/Martinez)

1st

  Crown $ Coke (Vogel/Bobilya)

2nd

  Beast Mode (Malless/Martinez)

3rd

  Old School (Pena/Heath/Downard)

4th

  Rookies (Harrison/Abbot)

5th

  Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3)

  Dead Nutz (Butler/Taylor)

7th

  Airflight (Miller/Gingrich)

  Bert & Ernie (Sulski/Urban)

9th

  4 On The Floor (Luster/Ernsburger)

  Cubbie Blue (Ryder/Geiersbach)

  Amish Boys (Helmuth/Marsh)

  Team Divided (Blair/Gallagher)

13th

  Two Amigos (Martin/Wiseman)

  J & A (Eby/Welch)

  Worthless 10 (Pacione/Dillingham)

  Big Guns (Novy/Augle x2)

17th

  Full Throttle (Knebel/Owen)

  Olympus (Dorton/Stull/Keller)

  Where's The Who (Abbiehl/Reyes)

  First Timers (Greenboam/Somogyi)

  Bags Don’t Lie (Wochele/Freet/Hanwell)

  Destroyers (Stammis/Comanse)

  D-will & Unc (Smith/Williams)

  Fighter Boards (Ruthruff x2)

25th

  Cornholios (Phelps/Hapner)

  Team Yoder Oil (Sobol/Battles/Sherven)

Final

Crown $ Coke (Vogel/Bobilya) W vs.
Beast Mode (Malless/Martinez) L Court 01 00:05

Elimination Final

Beast Mode (Malless/Martinez) W vs.
Old School (Pena/Heath/Downard) L Court 01 30:35

Elimination Semi-final

Rookies (Harrison/Abbot) L vs.
Beast Mode (Malless/Martinez) W Court 01 15:13

Winners Final

Old School (Pena/Heath/Downard) L vs.
Crown $ Coke (Vogel/Bobilya) W Court 07 15:14

Elimination 6

Beast Mode (Malless/Martinez) W vs.
Dead Nutz (Butler/Taylor) L Court 08 13:35

Rookies (Harrison/Abbot) W vs.
Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3) L Court 03 17:14

Elimination 5

Airflight (Miller/Gingrich) L vs.
Rookies (Harrison/Abbot) W Court 08 15:56

Bert & Ernie (Sulski/Urban) L vs.
Beast Mode (Malless/Martinez) W Court 05 14:36

Winners Semi-finals

Crown $ Coke (Vogel/Bobilya) W vs.
Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3) L Court 02 18:07

Old School (Pena/Heath/Downard) W vs.
Dead Nutz (Butler/Taylor) L Court 01 09:26

Elimination 4

4 On The Floor (Luster/Ernsburger) L vs.
Airflight (Miller/Gingrich) W Court 04 12:46

Bert & Ernie (Sulski/Urban) W vs.
Amish Boys (Helmuth/Marsh) L Court 03 10:22

Cubbie Blue (Ryder/Geiersbach) L vs.
Rookies (Harrison/Abbot) W Court 05 17:22

Team Divided (Blair/Gallagher) L vs.
Beast Mode (Malless/Martinez) W Court 01 21:16

Elimination 3

Bert & Ernie (Sulski/Urban) W vs.
Worthless 10 (Pacione/Dillingham) L Court 01 10:06

Big Guns (Novy/Augle x2) L vs.
Team Divided (Blair/Gallagher) W Court 08 17:36

J & A (Eby/Welch) L vs.
Cubbie Blue (Ryder/Geiersbach) W Court 09 11:17

Two Amigos (Martin/Wiseman) L vs.
4 On The Floor (Luster/Ernsburger) W Court 06 18:19

Winners 2

Crown $ Coke (Vogel/Bobilya) W vs.
Beast Mode (Malless/Martinez) L Court 10 13:05

Dead Nutz (Butler/Taylor) W vs.
Airflight (Miller/Gingrich) L Court 02 18:40

Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3) W vs.
Amish Boys (Helmuth/Marsh) L Court 08 11:51

Old School (Pena/Heath/Downard) W vs.
Rookies (Harrison/Abbot) L Court 04 16:23

Elimination 2

4 On The Floor (Luster/Ernsburger) W vs.
Olympus (Dorton/Stull/Keller) L Court 09 09:17

Bert & Ernie (Sulski/Urban) W vs.
Bags Don’t Lie (Wochele/Freet/Hanwell) L Court 07 16:27

D-will & Unc (Smith/Williams) L vs.
Big Guns (Novy/Augle x2) W Court 07 09:26

Fighter Boards (Ruthruff x2) L vs.
Team Divided (Blair/Gallagher) W Court 05 09:53

First Timers (Greenboam/Somogyi) L vs.
Cubbie Blue (Ryder/Geiersbach) W Court 04 10:06

Full Throttle (Knebel/Owen) L vs.
Two Amigos (Martin/Wiseman) W Court 03 11:54

Where's The Who (Abbiehl/Reyes) L vs.
J & A (Eby/Welch) W Court 01 12:46

Worthless 10 (Pacione/Dillingham) W vs.
Destroyers (Stammis/Comanse) L Court 10 09:57

Elimination 1

4 On The Floor (Luster/Ernsburger) W vs.
Cornholios (Phelps/Hapner) L Court 09 09:01

Team Yoder Oil (Sobol/Battles/Sherven) L vs.
D-will & Unc (Smith/Williams) W Court 09 08:11

Winners 1

Airflight (Miller/Gingrich) W vs.
Bags Don’t Lie (Wochele/Freet/Hanwell) L Court 02 14:40

Beast Mode (Malless/Martinez) W vs.
J & A (Eby/Welch) L Court 03 11:53

Big Guns (Novy/Augle x2) L vs.
Rookies (Harrison/Abbot) W Court 06 19:14

Cubbie Blue (Ryder/Geiersbach) L vs.
Crown $ Coke (Vogel/Bobilya) W Court 08 13:05

Dead Nutz (Butler/Taylor) W vs.
Destroyers (Stammis/Comanse) L Court 07 08:41

Olympus (Dorton/Stull/Keller) L vs.
Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3) W Court 04 11:57

Team Divided (Blair/Gallagher) L vs.
Old School (Pena/Heath/Downard) W Court 05 13:27

Two Amigos (Martin/Wiseman) L vs.
Amish Boys (Helmuth/Marsh) W Court 01 15:50

Round 1

Airflight (Miller/Gingrich) W vs.
First Timers (Greenboam/Somogyi) L Court 09 15:33

Bert & Ernie (Sulski/Urban) L vs.
Crown $ Coke (Vogel/Bobilya) W Court 04 14:57

Big Guns (Novy/Augle x2) W vs.
4 On The Floor (Luster/Ernsburger) L Court 10 20:46

Cornholios (Phelps/Hapner) L vs.
Rookies (Harrison/Abbot) W Court 07 09:06

D-will & Unc (Smith/Williams) L vs.
Fire In The Hole 🔥 (Hagen x3) W Court 01 12:11

Fighter Boards (Ruthruff x2) L vs.
Two Amigos (Martin/Wiseman) W Court 05 10:46

Old School (Pena/Heath/Downard) W vs.
Full Throttle (Knebel/Owen) L Court 06 09:48

Team Yoder Oil (Sobol/Battles/Sherven) L vs.
Olympus (Dorton/Stull/Keller) W Court 03 08:56

Where's The Who (Abbiehl/Reyes) L vs.
Destroyers (Stammis/Comanse) W Court 08 13:48

Worthless 10 (Pacione/Dillingham) L vs.
Beast Mode (Malless/Martinez) W Court 02 08:50

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20