Fortnite Skins Tourney #2

Updated 3:43am

Round 1

Tomatohead (crown) vs.
Zoey Jacob Squads 15:13:37

Round 1

Huntress vs.
Mission Specialist

Liteshow vs.
Cloaked Star

Winners 1

Artic Assassin vs.
Nog Ops

Battlehawk vs.
Valkyrie

Burnout vs.
Venturion

Carbide vs.
Sun Tan Specialist

Cuddle Team Leader vs.
Poised Playmaker

Dire vs.
The Ace

Drift vs.
Frozen Love Ranger

Dusk vs.
Frozen Raven

Frozen Red Knight vs.
Elite Agent

Giddy Up vs.
Overtaker

Krampus vs.
Rook

Lynx vs.
Brite Bomber

Merry Marauder vs.
Brite Gunner

Nightshade vs.
Power Chord

Onesie vs.
Wingman

Ragnarok vs.
Trog

Ravage vs.
Love Ranger

Recruit vs.
Valor

Rogue Agent vs.
Moonwalker

Rust Lord vs.
Zenith

Sgt. Winter vs.
The Visitor

Shadow Ops vs.
Fable

Skull Trooper vs.
Enforcer

Sledgehammer vs.
Rabbit Raider

Squad Leader vs.
Calamity

Strong Guard vs.
Raptor

Summit Striker vs.
Powder

Sun Strider vs.
Circuit Breaker

The Reaper vs.
Teknique

Scroll to the right to view bracket. →

The Reaper
(bye)
Teknique 8
Jacob Squads
Raven 5
Battlehawk
(bye)
(bye)
Valkyrie
Shadow Ops
(bye)
(bye)
Fable
Dusk
(bye)
(bye)
Frozen Raven
Hacivat
(bye)
Huntress
Mission Specialist
Lynx
(bye)
(bye)
Brite Bomber
Sledgehammer
(bye)
(bye)
Rabbit Raider
Alpine Ace (GBR) 7
Salty Springs
Rust Lord 8
(bye)
Zenith
Tomatohead
(bye)
Tomatohead (crown)
Jacob Squads
Zoey
Cuddle Team Leader
(bye)
(bye)
Poised Playmaker
Artic Assassin
(bye)
(bye)
Nog Ops
Giddy Up 6
Jacob Squads
DJ Yonder 1
(bye)
Overtaker
Carbide
(bye)
(bye)
Sun Tan Specialist
Frozen Red Knight
(bye)
(bye)
Elite Agent
Sgt. Winter
(bye)
(bye)
The Visitor
Liteshow
Cloaked Star
(bye)
Armadillo
Skull Trooper
(bye)
Enforcer 8
Jacob Squads
The Ice King 5
Strong Guard
(bye)
(bye)
Raptor
Ravage
(bye)
(bye)
Love Ranger
Rogue Agent
(bye)
(bye)
Moonwalker
Onesie
(bye)
Omega 6
Salty Springs
Wingman 7
Burnout
(bye)
(bye)
Venturion
Krampus
(bye)
(bye)
Rook
Summit Striker 13
Jacob Squads
Whiplash 2
(bye)
Powder
Squad Leader
(bye)
Fate 3
Jacob Squads
Calamity 17
Merry Marauder
(bye)
(bye)
Brite Gunner
Drift
(bye)
(bye)
Frozen Love Ranger
Dark Voyager 5
Gus
Recruit 14
(bye)
Valor
Dire
(bye)
(bye)
The Ace
Sun Strider
(bye)
(bye)
Circuit Breaker
Ragnarok
(bye)
(bye)
Trog
Nightshade 7
Jacob Squads
Redline 5
(bye)
Power Chord
The Reaper
A
Teknique
Battlehawk
B
Valkyrie
Shadow Ops
C
Fable
Dusk
D
Frozen Raven
Hacivat
E
Lynx
F
Brite Bomber
Sledgehammer
G
Rabbit Raider
Rust Lord
H
Zenith
Tomatohead
I
Cuddle Team Leader
J
Poised Playmaker
Artic Assassin
K
Nog Ops
Giddy Up
L
Overtaker
Carbide
M
Sun Tan Specialist
Frozen Red Knight
N
Elite Agent
Sgt. Winter
O
The Visitor
P
Armadillo
Skull Trooper
Q
Enforcer
Strong Guard
R
Raptor
Ravage
S
Love Ranger
Rogue Agent
T
Moonwalker
Onesie
U
Wingman
Burnout
V
Venturion
Krampus
W
Rook
Summit Striker
X
Powder
Squad Leader
Y
Calamity
Merry Marauder
Z
Brite Gunner
Drift
AA
Frozen Love Ranger
Recruit
AB
Valor
Dire
AC
The Ace
Sun Strider
AD
Circuit Breaker
Ragnarok
AE
Trog
Nightshade
AF
Power Chord
AG
AH
AI
AJ
AK
AL
AM
AN
AO
AP
AQ
AR
AS
AT
AU
AV
AW
AX
AY
AZ
BA
BB
BC
BD
BE
BF
BG
BH
BI
BJ
BK
(bye)
Raven
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Alpine Ace (GBR)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
DJ Yonder
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
The Ice King
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Omega
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Whiplash
(bye)
(bye)
Fate
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Dark Voyager
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Redline
(bye)
Raven
AF
(bye)
AE
(bye)
AD
(bye)
AC
AB
(bye)
AA
(bye)
Z
Alpine Ace (GBR)
Y
X
(bye)
W
(bye)
V
DJ Yonder
U
(bye)
T
(bye)
S
(bye)
R
Q
The Ice King
P
(bye)
O
(bye)
N
(bye)
M
Omega
L
(bye)
K
(bye)
J
Whiplash
I
Fate
H
(bye)
G
(bye)
F
Dark Voyager
E
(bye)
D
(bye)
C
(bye)
B
Redline
A
AN
AM
AL
AK
AJ
AI
AH
AG
AV
AU
AT
AS
AR
AQ
AP
AO
BD
BC
BB
BA
AZ
AY
AX
AW
BF
BE
BH
BG
BJ
BI
BK

Round 1

Alpine Ace (GBR) 7 L vs.
Rust Lord 8 W Salty Springs 03:59

Dark Voyager 5 L vs.
Recruit 14 W Gus 18:28

Enforcer 8 W vs.
The Ice King 5 L Jacob Squads 06:04

Fate 3 L vs.
Calamity 17 W Jacob Squads 14:03

Giddy Up 6 W vs.
DJ Yonder 1 L Jacob Squads 08:33

Nightshade 7 W vs.
Redline 5 L Jacob Squads 12:14

Omega 6 L vs.
Wingman 7 W Salty Springs 12:42

Summit Striker 13 W vs.
Whiplash 2 L Jacob Squads 16:54

Teknique 8 W vs.
Raven 5 L Jacob Squads 08:22

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20