Final
Andrew Richmond (Donkey Kong) 3 W vs.
Jared Martens (Inkling) L Right Stage 15:14
Elimination Final
Sam Rosenau (Captain Falcon) L vs.
Jared Martens (Inkling) 3 W Right Stage 16:39
Elimination Semi-final
Sam Rosenau (Captain Falcon) 2 W vs.
Alex Macdonald (Greninja) L Main Stage 09:14
Winners Final
Andrew Richmond (Donkey Kong) 3 W vs.
Jared Martens (Inkling) L Left Stage 13:13
Elimination 6
Alex Macdonald (Greninja) W vs.
Brayden Collie (Wolf) L Right Stage 00:06
Dakoda Huber (Lucas) 1 L vs.
Sam Rosenau (Captain Falcon) 2 W Main Stage 10:53
Elimination 5
Jacob Chisholm (Snake) L vs.
Alex Macdonald (Greninja) 2 W Right Stage 10:04
Matt Magaw (Lucas) L vs.
Dakoda Huber (Lucas) 2 W Left Stage 07:46
Winners Semi-finals
Andrew Richmond (Donkey Kong) 3 W vs.
Brayden Collie (Wolf) L Main Stage 12:34
Jared Martens (Inkling) 3 W vs.
Sam Rosenau (Captain Falcon) 2 L Main Stage 23:36
Elimination 4
Francisco Mejia (Ness) L vs.
Dakoda Huber (Lucas) 2 W Right Stage 07:40
Jacob Chisholm (Snake) 2 W vs.
Ariel Chihan (Cloud) L Right Stage 13:53
Matt Magaw (Lucas) 2 W vs.
Chasyn Enns (Pokémon Trainer) 1 L Left Stage 08:50
Peter Mittermaier (Cloud) L vs.
Alex Macdonald (Greninja) 2 W Left Stage 07:52
Elimination 3
Francisco Mejia (Ness) 2 W vs.
Manuel Sosa (Lucas) L Left Stage 10:44
Jackson Vanderveen (Mewtwo) L vs.
Jacob Chisholm (Snake) 2 W Right Stage 11:25
Joey Schweitzer (Lucas) L vs.
Matt Magaw (Lucas) 2 W Main Stage 09:58
Peter Mittermaier (Cloud) 2 W vs.
Nathan Ahrendt (Ganondorf) 1 L Main Stage 12:26
Winners 2
Andrew Richmond (Donkey Kong) 2 W vs.
Dakoda Huber (Lucas) L Right Stage 07:17
Ariel Chihan (Cloud) L vs.
Sam Rosenau (Captain Falcon) 2 W Main Stage 11:37
Brayden Collie (Wolf) 2 W vs.
Chasyn Enns (Pokémon Trainer) L Right Stage 07:40
Jared Martens (Inkling) 2 W vs.
Alex Macdonald (Greninja) 1 L Left Stage 16:13
Elimination 2
Alex Pernsteiner (Olimar) L vs.
Nathan Ahrendt (Ganondorf) 2 W Right Stage 09:41
Calvin Tan (R.O.B.) L vs.
Matt Magaw (Lucas) 2 W Left Stage 09:55
Deryk Kirchner (Corrin) L vs.
Jackson Vanderveen (Mewtwo) 2 W Main Stage 10:48
Francisco Mejia (Ness) W vs.
Sam Corbett (Dark Samus) L Right Stage 00:06
Jacob Chisholm (Snake) 2 W vs.
Isaac Derksen (Simon) L Main Stage 09:08
Joey Schweitzer (Lucas) 2 W vs.
John Goudy (Marth) L Left Stage 13:27
Kyle Martins (Luigi) L vs.
Manuel Sosa (Lucas) W Right Stage 00:04
Peter Mittermaier (Cloud) 2 W vs.
Drew Kauzlaric (Pikachu) 1 L Left Stage 18:05
Elimination 1
Deryk Kirchner (Corrin) 2 W vs.
Jose Javier (Shiek) L Left Stage 11:44
Francisco Mejia (Ness) 2 W vs.
Calvin Bergen (Simon) L Main Stage 09:16
Jacob Chisholm (Snake) 2 W vs.
Nate Lieuwen (Corrin) L Left Stage 08:03
Manny Dewsbury (Isabelle) 1 L vs.
Calvin Tan (R.O.B.) 2 W Main Stage 16:38
Peter Mittermaier (Cloud) 2 W vs.
Logan Betsworth (Cloud) 1 L Right Stage 15:12
Winners 1
Brayden Collie (Wolf) 2 W vs.
Isaac Derksen (Simon) L Main Stage 09:16
Chasyn Enns (Pokémon Trainer) 2 W vs.
Jackson Vanderveen (Mewtwo) L Left Stage 08:27
Dakoda Huber (Lucas) 2 W vs.
Drew Kauzlaric (Pikachu) L Main Stage 07:36
Manuel Sosa (Lucas) L vs.
Jared Martens (Inkling) 2 W Left Stage 09:58
Matt Magaw (Lucas) 1 L vs.
Ariel Chihan (Cloud) 2 W Right Stage 21:27
Nathan Ahrendt (Ganondorf) L vs.
Andrew Richmond (Donkey Kong) 2 W Main Stage 05:45
Sam Corbett (Dark Samus) 1 L vs.
Alex Macdonald (Greninja) 2 W Right Stage 13:55
Sam Rosenau (Captain Falcon) 2 W vs.
John Goudy (Marth) L Right Stage 12:33
Round 1
Brayden Collie (Wolf) 2 W vs.
Francisco Mejia (Ness) 1 L Left Stage 13:40
Calvin Bergen (Simon) L vs.
Isaac Derksen (Simon) 2 W Right Stage 10:52
Deryk Kirchner (Corrin) 1 L vs.
Manuel Sosa (Lucas) 2 W Main Stage 16:11
Drew Kauzlaric (Pikachu) 2 W vs.
Calvin Tan (R.O.B.) L Right Stage 10:42
Jacob Chisholm (Snake) 1 L vs.
Sam Corbett (Dark Samus) 2 W Main Stage 18:23
Joey Schweitzer (Lucas) L vs.
Andrew Richmond (Donkey Kong) 2 W Right Stage 10:25
Jose Javier (Shiek) L vs.
Jared Martens (Inkling) 2 W Main Stage 08:30
Kyle Martins (Luigi) L vs.
Chasyn Enns (Pokémon Trainer) 2 W Right Stage 07:47
Logan Betsworth (Cloud) 1 L vs.
Ariel Chihan (Cloud) 2 W Left Stage 18:07
Manny Dewsbury (Isabelle) L vs.
Dakoda Huber (Lucas) 2 W Left Stage 07:46
Nate Lieuwen (Corrin) L vs.
Alex Macdonald (Greninja) 2 W Right Stage 11:39
Peter Mittermaier (Cloud) 1 L vs.
Matt Magaw (Lucas) 2 W Main Stage 14:49
Sam Rosenau (Captain Falcon) 2 W vs.
Alex Pernsteiner (Olimar) 1 L Left Stage 16:02