Faitas 16.05

Updated 10:24pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Maik Böhmer
(bye)
Mike "Jedi" Rösler
Automat 3
Dennis Bader
Ilias Faitas „klein“
(bye)
(bye)
Timo Rousek
Lisa Kleingeist
(bye)
Elena Kurzenknabe
Automat 2
Marius Heuser
Michael Schneider Oberscheld
Automat 1
Leon Zammert
(bye)
Ronald Merz
Thorsten Heuser
(bye)
Michael Müller
Automat 1
Thomas Diehl
Christoph Mader
(bye)
(bye)
Sascha Merz
Kosta
(bye)
(bye)
Fabian Kluge
Maik Theis
Automat 1
Rainer Schulewski
(bye)
Volker Krauskopf
Maik Böhmer
A
Automat 2
Mike "Jedi" Rösler
Ilias Faitas „klein“
B
Automat 3
Timo Rousek
Lisa Kleingeist
C
Automat 1
Marius Heuser
Leon Zammert
D
Automat 1
Ronald Merz
Thorsten Heuser
E
Automat 2
Michael Müller
Christoph Mader
F
Automat 2
Sascha Merz
Kosta
G
Automat 3
Fabian Kluge
Rainer Schulewski
H
Automat 3
Volker Krauskopf
Mike "Jedi" Rösler
I
Automat 3
Timo Rousek
Marius Heuser
J
Automat 1
Leon Zammert
Thorsten Heuser
K
Automat 2
Sascha Merz
Fabian Kluge
L
Automat 1
Volker Krauskopf
Mike "Jedi" Rösler
M
Automat 1
Leon Zammert
Thorsten Heuser
N
Automat 3
Volker Krauskopf
Mike "Jedi" Rösler
O
Automat 1
Volker Krauskopf
Volker Krauskopf
Automat 2
Mike "Jedi" Rösler
Mike "Jedi" Rösler
Automat 2
Volker Krauskopf
Mike "Jedi" Rösler
(bye)
Dennis Bader
(bye)
(bye)
(bye)
Elena Kurzenknabe
Michael Schneider Oberscheld
(bye)
(bye)
Thomas Diehl
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Maik Theis
(bye)
Dennis Bader
H
Automat 1
Rainer Schulewski
(bye)
G
Kosta
Elena Kurzenknabe
F
Automat 3
Christoph Mader
Michael Schneider Oberscheld
E
Automat 3
Michael Müller
Thomas Diehl
D
Automat 2
Ronald Merz
(bye)
C
Lisa Kleingeist
(bye)
B
Ilias Faitas „klein“
Maik Theis
A
Automat 2
Maik Böhmer
Dennis Bader
Automat 3
Kosta
Christoph Mader
Automat 2
Michael Schneider Oberscheld
Thomas Diehl
Automat 1
Lisa Kleingeist
Ilias Faitas „klein“
Automat 3
Maik Böhmer
Dennis Bader
J
Automat 2
Marius Heuser
Michael Schneider Oberscheld
I
Automat 1
Timo Rousek
Thomas Diehl
L
Automat 2
Fabian Kluge
Maik Böhmer
K
Automat 3
Sascha Merz
Dennis Bader
Automat 1
Timo Rousek
Fabian Kluge
Automat 2
Maik Böhmer
Timo Rousek
N
Automat 1
Thorsten Heuser
Maik Böhmer
M
Automat 2
Leon Zammert
Timo Rousek
Automat 2
Leon Zammert
Leon Zammert
O
Automat 3
Mike "Jedi" Rösler
Mike "Jedi" Rösler

1st

  Mike "Jedi" Rösler

2nd

  Volker Krauskopf

3rd

  Leon Zammert

4th

  Timo Rousek

5th

  Thorsten Heuser

  Maik Böhmer

7th

  Dennis Bader

  Fabian Kluge

9th

  Marius Heuser

  Michael Schneider Oberscheld

  Thomas Diehl

  Sascha Merz

13th

  Kosta

  Christoph Mader

  Lisa Kleingeist

  Ilias Faitas „klein“

17th

  Rainer Schulewski

  Elena Kurzenknabe

  Michael Müller

  Ronald Merz

  Maik Theis

Final - Match 2

Mike "Jedi" Rösler W vs.
Volker Krauskopf L Automat 2 00:07

Final

Volker Krauskopf L vs.
Mike "Jedi" Rösler W Automat 2 21:29

Elimination Final

Leon Zammert L vs.
Mike "Jedi" Rösler W Automat 3 07:01

Elimination Semi-final

Timo Rousek L vs.
Leon Zammert W Automat 2 09:50

Winners Final

Mike "Jedi" Rösler L vs.
Volker Krauskopf W Automat 1 12:21

Elimination 6

Maik Böhmer L vs.
Leon Zammert W Automat 2 09:07

Timo Rousek W vs.
Thorsten Heuser L Automat 1 09:15

Elimination 5

Dennis Bader L vs.
Timo Rousek W Automat 1 07:30

Fabian Kluge L vs.
Maik Böhmer W Automat 2 09:40

Winners Semi-finals

Mike "Jedi" Rösler W vs.
Leon Zammert L Automat 1 10:15

Thorsten Heuser L vs.
Volker Krauskopf W Automat 3 16:12

Elimination 4

Dennis Bader W vs.
Marius Heuser L Automat 2 08:52

Maik Böhmer W vs.
Sascha Merz L Automat 3 09:30

Michael Schneider Oberscheld L vs.
Timo Rousek W Automat 1 16:44

Thomas Diehl L vs.
Fabian Kluge W Automat 2 18:37

Elimination 3

Christoph Mader L vs.
Michael Schneider Oberscheld W Automat 2 15:29

Dennis Bader W vs.
Kosta L Automat 3 16:04

Ilias Faitas „klein“ L vs.
Maik Böhmer W Automat 3 15:21

Thomas Diehl W vs.
Lisa Kleingeist L Automat 1 09:02

Winners 2

Fabian Kluge L vs.
Volker Krauskopf W Automat 1 12:47

Marius Heuser L vs.
Leon Zammert W Automat 1 14:10

Mike "Jedi" Rösler W vs.
Timo Rousek L Automat 3 11:27

Thorsten Heuser W vs.
Sascha Merz L Automat 2 10:08

Elimination 2

Dennis Bader W vs.
Rainer Schulewski L Automat 1 09:00

Elena Kurzenknabe L vs.
Christoph Mader W Automat 3 11:38

Maik Theis L vs.
Maik Böhmer W Automat 2 11:20

Michael Schneider Oberscheld W vs.
Michael Müller L Automat 3 13:07

Thomas Diehl W vs.
Ronald Merz L Automat 2 17:04

Winners 1

Christoph Mader L vs.
Sascha Merz W Automat 2 16:36

Ilias Faitas „klein“ L vs.
Timo Rousek W Automat 3 09:53

Kosta L vs.
Fabian Kluge W Automat 3 18:04

Leon Zammert W vs.
Ronald Merz L Automat 1 07:14

Lisa Kleingeist L vs.
Marius Heuser W Automat 1 20:48

Maik Böhmer L vs.
Mike "Jedi" Rösler W Automat 2 10:28

Rainer Schulewski L vs.
Volker Krauskopf W Automat 3 11:26

Thorsten Heuser W vs.
Michael Müller L Automat 2 11:56

Round 1

Elena Kurzenknabe L vs.
Marius Heuser W Automat 2 10:41

Maik Theis L vs.
Rainer Schulewski W Automat 1 10:33

Michael Müller W vs.
Thomas Diehl L Automat 1 09:51

Michael Schneider Oberscheld L vs.
Leon Zammert W Automat 1 11:11

Mike "Jedi" Rösler W vs.
Dennis Bader L Automat 3 11:39

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20