CCL Tier 2 Double D's

Updated 4:08am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Lauren McLeod // Tim Wilson
(bye)
Cooper Dail // Karina Hesterberg
4
Chad Wagnor // Tim Overby
Jay Suess // Zane Mickey
(bye)
(bye)
Brad Jeffords // Gary Johnson
Damon Landreth // Gary Davis
(bye)
(bye)
Drew Mickey // Marc Wagoner
Chris Caudle // Missie Thompson
(bye)
(bye)
Gary Brown // Tommy Robertson
Lauren McLeod // Tim Wilson
A
5
Cooper Dail // Karina Hesterberg
Jay Suess // Zane Mickey
B
4
Brad Jeffords // Gary Johnson
Damon Landreth // Gary Davis
C
5
Drew Mickey // Marc Wagoner
Chris Caudle // Missie Thompson
D
5
Gary Brown // Tommy Robertson
Cooper Dail // Karina Hesterberg
E
4
Brad Jeffords // Gary Johnson
Damon Landreth // Gary Davis
F
4
Gary Brown // Tommy Robertson
Brad Jeffords // Gary Johnson
G
4
Gary Brown // Tommy Robertson
Brad Jeffords // Gary Johnson
3
Damon Landreth // Gary Davis
Brad Jeffords // Gary Johnson
(bye)
Chad Wagnor // Tim Overby
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Chad Wagnor // Tim Overby
D
3
Chris Caudle // Missie Thompson
(bye)
C
Drew Mickey // Marc Wagoner
(bye)
B
Jay Suess // Zane Mickey
(bye)
A
Lauren McLeod // Tim Wilson
Chad Wagnor // Tim Overby
3
Drew Mickey // Marc Wagoner
Jay Suess // Zane Mickey
5
Lauren McLeod // Tim Wilson
Drew Mickey // Marc Wagoner
E
3
Cooper Dail // Karina Hesterberg
Jay Suess // Zane Mickey
F
5
Damon Landreth // Gary Davis
Drew Mickey // Marc Wagoner
4
Damon Landreth // Gary Davis
Damon Landreth // Gary Davis
G
3
Gary Brown // Tommy Robertson
Damon Landreth // Gary Davis

1st

  Brad Jeffords // Gary Johnson

2nd

  Damon Landreth // Gary Davis

3rd

  Gary Brown // Tommy Robertson

4th

  Drew Mickey // Marc Wagoner

5th

  Cooper Dail // Karina Hesterberg

  Jay Suess // Zane Mickey

7th

  Chad Wagnor // Tim Overby

  Lauren McLeod // Tim Wilson

9th

  Chris Caudle // Missie Thompson

Final

Brad Jeffords // Gary Johnson W vs.
Damon Landreth // Gary Davis L 3 14:13

Elimination Final

Damon Landreth // Gary Davis W vs.
Gary Brown // Tommy Robertson L 3 12:48

Elimination Semi-final

Drew Mickey // Marc Wagoner L vs.
Damon Landreth // Gary Davis W 4 12:55

Winners Final

Brad Jeffords // Gary Johnson W vs.
Gary Brown // Tommy Robertson L 4 14:40

Elimination 4

Drew Mickey // Marc Wagoner W vs.
Cooper Dail // Karina Hesterberg L 3 17:50

Jay Suess // Zane Mickey L vs.
Damon Landreth // Gary Davis W 5 12:47

Elimination 3

Chad Wagnor // Tim Overby L vs.
Drew Mickey // Marc Wagoner W 3 18:32

Jay Suess // Zane Mickey W vs.
Lauren McLeod // Tim Wilson L 5 18:55

Winners Semi-finals

Cooper Dail // Karina Hesterberg L vs.
Brad Jeffords // Gary Johnson W 4 06:04

Damon Landreth // Gary Davis L vs.
Gary Brown // Tommy Robertson W 4 10:15

Elimination 2

Chad Wagnor // Tim Overby W vs.
Chris Caudle // Missie Thompson L 3 13:08

Winners 1

Chris Caudle // Missie Thompson L vs.
Gary Brown // Tommy Robertson W 5 11:44

Damon Landreth // Gary Davis W vs.
Drew Mickey // Marc Wagoner L 5 15:15

Jay Suess // Zane Mickey L vs.
Brad Jeffords // Gary Johnson W 4 21:10

Lauren McLeod // Tim Wilson L vs.
Cooper Dail // Karina Hesterberg W 5 19:39

Round 1

Cooper Dail // Karina Hesterberg W vs.
Chad Wagnor // Tim Overby L 4 18:49

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20