DSV Schocht e.V. - Osterdart 2018

Updated 8:01am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Johannes "El Longo" Schardt
(bye)
Hansi "Highlander" Burgwinkel 2
Automat 2
Matthias "Matsinger" Schlimm
Arno "-Kli-Kla-" Klawitter
(bye)
(bye)
Dietmar "Backes" Heep
Martin "Kapitän" Kundermann
(bye)
(bye)
Norbert Heep
Adrian Burgwinkel 2
Automat 1
Alina Wedder
(bye)
Alexander "Der Meister" Ernst
Johannes "El Longo" Schardt
A
Automat 2
Hansi "Highlander" Burgwinkel 2
Arno "-Kli-Kla-" Klawitter
B
Automat 3
Dietmar "Backes" Heep 2
Martin "Kapitän" Kundermann
C
Automat 3
Norbert Heep 2
Adrian Burgwinkel 1
D
Automat 1
Alexander "Der Meister" Ernst 2
Hansi "Highlander" Burgwinkel 2
E
Automat 2
Dietmar "Backes" Heep
Norbert Heep
F
Automat 1
Alexander "Der Meister" Ernst 2
Hansi "Highlander" Burgwinkel 1
G
Automat 1
Alexander "Der Meister" Ernst 2
Alexander "Der Meister" Ernst 1
Automat 1
Norbert Heep 2
Norbert Heep 1
Automat 1
Alexander "Der Meister" Ernst 2
Alexander "Der Meister" Ernst
(bye)
Matthias "Matsinger" Schlimm
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Alina Wedder
(bye)
Matthias "Matsinger" Schlimm
D
Automat 1
Adrian Burgwinkel 2
(bye)
C
Martin "Kapitän" Kundermann
(bye)
B
Arno "-Kli-Kla-" Klawitter
Alina Wedder
A
Automat 3
Johannes "El Longo" Schardt 2
Adrian Burgwinkel 2
Automat 2
Martin "Kapitän" Kundermann 1
Arno "-Kli-Kla-" Klawitter
Automat 3
Johannes "El Longo" Schardt 2
Adrian Burgwinkel 1
E
Automat 2
Dietmar "Backes" Heep 2
Johannes "El Longo" Schardt 1
F
Automat 3
Norbert Heep 2
Dietmar "Backes" Heep
Automat 1
Norbert Heep 2
Norbert Heep 2
G
Automat 1
Hansi "Highlander" Burgwinkel
Norbert Heep

1st

  Alexander "Der Meister" Ernst

2nd

  Norbert Heep

3rd

  Hansi "Highlander" Burgwinkel

4th

  Dietmar "Backes" Heep

5th

  Adrian Burgwinkel

  Johannes "El Longo" Schardt

7th

  Martin "Kapitän" Kundermann

  Arno "-Kli-Kla-" Klawitter

9th

  Matthias "Matsinger" Schlimm

  Alina Wedder

Final - Match 2

Norbert Heep 1 L vs.
Alexander "Der Meister" Ernst 2 W Automat 1 16:16

Final

Alexander "Der Meister" Ernst 1 L vs.
Norbert Heep 2 W Automat 1 16:15

Elimination Final

Norbert Heep 2 W vs.
Hansi "Highlander" Burgwinkel L Automat 1 12:44

Elimination Semi-final

Dietmar "Backes" Heep L vs.
Norbert Heep 2 W Automat 1 15:39

Winners Final

Hansi "Highlander" Burgwinkel 1 L vs.
Alexander "Der Meister" Ernst 2 W Automat 1 23:27

Elimination 4

Adrian Burgwinkel 1 L vs.
Dietmar "Backes" Heep 2 W Automat 2 15:18

Johannes "El Longo" Schardt 1 L vs.
Norbert Heep 2 W Automat 3 21:04

Elimination 3

Adrian Burgwinkel 2 W vs.
Martin "Kapitän" Kundermann 1 L Automat 2 28:31

Arno "-Kli-Kla-" Klawitter L vs.
Johannes "El Longo" Schardt 2 W Automat 3 22:15

Winners Semi-finals

Hansi "Highlander" Burgwinkel 2 W vs.
Dietmar "Backes" Heep L Automat 2 23:33

Norbert Heep L vs.
Alexander "Der Meister" Ernst 2 W Automat 1 13:43

Elimination 2

Alina Wedder L vs.
Johannes "El Longo" Schardt 2 W Automat 3 26:17

Matthias "Matsinger" Schlimm L vs.
Adrian Burgwinkel 2 W Automat 1 19:24

Winners 1

Adrian Burgwinkel 1 L vs.
Alexander "Der Meister" Ernst 2 W Automat 1 23:12

Arno "-Kli-Kla-" Klawitter L vs.
Dietmar "Backes" Heep 2 W Automat 3 17:13

Johannes "El Longo" Schardt L vs.
Hansi "Highlander" Burgwinkel 2 W Automat 2 17:38

Martin "Kapitän" Kundermann L vs.
Norbert Heep 2 W Automat 3 20:12

Round 1

Adrian Burgwinkel 2 W vs.
Alina Wedder L Automat 1 23:25

Hansi "Highlander" Burgwinkel 2 W vs.
Matthias "Matsinger" Schlimm L Automat 2 26:42

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20