Cherry Bomb Mens Doubles Cricket 6/23/18

Updated 11:56pm

None.

None.

Craig Elder / Joey Carman
(bye)
Michel Wolters / Mark Lowe
Board 27
Nick Guilford / Carlos Parales
Tony Polk / Kevin West
Board 12
Nick Kielman / Chris Sams
James Furlong / Glenn Knichel
Board 10
Rick Paez / David Travers
Jim Widmayer / Danny Baggish
Board 16
Mike Werner / Keith Switzer
Rodney Pryor / Pat Hewitt
Board 2
Joe Chaney / Matt Booth
Shaun Brown / Tim Asher
Board 16
Kevin Czipo / Rich Hammand
Jerry Hubbrard / Rodrick Barrow
Board 18
John Beard / Robin Albury
Buzz Carocci / Forrest Harris
Board 14
Jerome Ebert / Mike Stocum
Mike Kisor / Seth Morrow
Board 32
Jeff Dugan / Justin Chichester
Paul Willard / Dave Giordano
Board 21
Kevin Thompson / Sean Moran
Mike Kasemeyer / Lou Hunt
Board 37
Joe Stinette / Bill Whitley
Norman Fialkowsky / Nigel Jeanty
Board 19
Ed Labarbera / Randy Wornstaff
Ronnie Lott / Joe Slivan
Board 33
Jason Belland / Michael Newman
Wayne Greer / Joseph Callari
Board 32
Peter Stewart / Rick Cassady
Dave Blalock / Michael Rannazzisi
Board 8
Vinney Grudinsky / Petur Rudrik
Scott Kramer / Peter Kramer
Board 30
Steve Spahler / Dennis Bullock
Maury Alpert / Doug Snider
Board 38
David Lemon / Richard Leman
Romy Diana / Brandon Asato
Board 18
Chris Perry / Sean Hanrahan
Danny Pace / David Llerena
Board 36
Scott Deas / Dedrick Daniels
Mike Comiskey / Aaron Campbell
Board 28
JP Everett / Tucker Davey
Ryan Westover / Nick Dihirini
Board 31
Jim Kramarz / Chris Kremper
David Tillery / Chriss Amore
Board 6
Gregory Manze / Gregory Thomas
Niko Moss / Michael Moss
Board 35
Daniel Decelles / Lee Weiss
Casey Horn / Dick Wescott
Board 1
Gregory Hammes / Chris Wilkinson
Dan Finn / Greg Ganci
Board 25
Jeff Adams / Charles Brennan
Tom Bush / Buster Graves
Board 10
Mark Meares / Ryan Richards
Barry Russell / Tenge Brown
Board 2
Steve Glass / Michael Powers
Eric Dennison / JT Sain
Board 4
Al Landers / Rick Loughry
Simon Wells / Mike Sanders
Board 4
Dane Clark / Rodney Clark
James Taylor / Kenny Spoonhoward
Board 30
Bryan Schnitzer / Rusty Lewis
(bye)
Rick Birmingham / Roy Castillo
Craig Elder / Joey Carman
Board 14
Michel Wolters / Mark Lowe
Nick Kielman / Chris Sams
Board 2
Rick Paez / David Travers
Jim Widmayer / Danny Baggish
Board 8
Joe Chaney / Matt Booth
Kevin Czipo / Rich Hammand
Board 6
John Beard / Robin Albury
Buzz Carocci / Forrest Harris
Board 38
Mike Kisor / Seth Morrow
Kevin Thompson / Sean Moran
Board 28
Joe Stinette / Bill Whitley
Ed Labarbera / Randy Wornstaff
Board 21
Ronnie Lott / Joe Slivan
Wayne Greer / Joseph Callari
Board 19
Dave Blalock / Michael Rannazzisi
Steve Spahler / Dennis Bullock
Board 6
Maury Alpert / Doug Snider
Chris Perry / Sean Hanrahan
Board 27
Danny Pace / David Llerena
JP Everett / Tucker Davey
Board 25
Ryan Westover / Nick Dihirini
David Tillery / Chriss Amore
Board 16
Niko Moss / Michael Moss
Casey Horn / Dick Wescott
Board 1
Jeff Adams / Charles Brennan
Mark Meares / Ryan Richards
Board 12
Barry Russell / Tenge Brown
Eric Dennison / JT Sain
Board 37
Simon Wells / Mike Sanders
Bryan Schnitzer / Rusty Lewis
Board 36
Rick Birmingham / Roy Castillo
Craig Elder / Joey Carman
Board 4
Rick Paez / David Travers
Jim Widmayer / Danny Baggish
Board 10
John Beard / Robin Albury
Mike Kisor / Seth Morrow
Board 14
Kevin Thompson / Sean Moran
Ronnie Lott / Joe Slivan
Board 18
Dave Blalock / Michael Rannazzisi
Maury Alpert / Doug Snider
Board 1
Danny Pace / David Llerena
JP Everett / Tucker Davey
Board 4
David Tillery / Chriss Amore
Casey Horn / Dick Wescott
Board 18
Mark Meares / Ryan Richards
Eric Dennison / JT Sain
Board 1
Bryan Schnitzer / Rusty Lewis
Rick Paez / David Travers
Board 12
Jim Widmayer / Danny Baggish
Mike Kisor / Seth Morrow
Board 14
Ronnie Lott / Joe Slivan
Maury Alpert / Doug Snider
Board 10
JP Everett / Tucker Davey
Mark Meares / Ryan Richards
Board 16
Bryan Schnitzer / Rusty Lewis
Jim Widmayer / Danny Baggish
Board 1
Mike Kisor / Seth Morrow
JP Everett / Tucker Davey
Board 6
Mark Meares / Ryan Richards
Jim Widmayer / Danny Baggish
Board 1
Mark Meares / Ryan Richards
Jim Widmayer / Danny Baggish

1st

  Jim Widmayer / Danny Baggish

2nd

  Mark Meares / Ryan Richards

Final

Jim Widmayer / Danny Baggish W vs.
Mark Meares / Ryan Richards L Board 1 01:15:12

Semi-finals

Jim Widmayer / Danny Baggish W vs.
Mike Kisor / Seth Morrow L Board 1 27:50

JP Everett / Tucker Davey L vs.
Mark Meares / Ryan Richards W Board 6 19:27

Quarter-finals

Mark Meares / Ryan Richards W vs.
Bryan Schnitzer / Rusty Lewis L Board 16 25:46

Maury Alpert / Doug Snider L vs.
JP Everett / Tucker Davey W Board 10 41:12

Mike Kisor / Seth Morrow W vs.
Ronnie Lott / Joe Slivan L Board 14 40:23

Rick Paez / David Travers L vs.
Jim Widmayer / Danny Baggish W Board 12 19:49

Round 3

Casey Horn / Dick Wescott L vs.
Mark Meares / Ryan Richards W Board 18 20:45

Craig Elder / Joey Carman L vs.
Rick Paez / David Travers W Board 4 17:46

Eric Dennison / JT Sain L vs.
Bryan Schnitzer / Rusty Lewis W Board 1 21:15

Jim Widmayer / Danny Baggish W vs.
John Beard / Robin Albury L Board 10 26:39

JP Everett / Tucker Davey W vs.
David Tillery / Chriss Amore L Board 4 42:29

Maury Alpert / Doug Snider W vs.
Danny Pace / David Llerena L Board 1 30:36

Mike Kisor / Seth Morrow W vs.
Kevin Thompson / Sean Moran L Board 14 38:28

Ronnie Lott / Joe Slivan W vs.
Dave Blalock / Michael Rannazzisi L Board 18 39:26

Round 2

Bryan Schnitzer / Rusty Lewis W vs.
Rick Birmingham / Roy Castillo L Board 36 23:26

Buzz Carocci / Forrest Harris L vs.
Mike Kisor / Seth Morrow W Board 38 26:07

Casey Horn / Dick Wescott W vs.
Jeff Adams / Charles Brennan L Board 1 40:14

Chris Perry / Sean Hanrahan L vs.
Danny Pace / David Llerena W Board 27 31:07

Craig Elder / Joey Carman W vs.
Michel Wolters / Mark Lowe L Board 14 31:12

David Tillery / Chriss Amore W vs.
Niko Moss / Michael Moss L Board 16 42:36

Ed Labarbera / Randy Wornstaff L vs.
Ronnie Lott / Joe Slivan W Board 21 31:18

Eric Dennison / JT Sain W vs.
Simon Wells / Mike Sanders L Board 37 25:45

Jim Widmayer / Danny Baggish W vs.
Joe Chaney / Matt Booth L Board 8 39:42

JP Everett / Tucker Davey W vs.
Ryan Westover / Nick Dihirini L Board 25 43:52

Kevin Czipo / Rich Hammand L vs.
John Beard / Robin Albury W Board 6 27:19

Kevin Thompson / Sean Moran W vs.
Joe Stinette / Bill Whitley L Board 28 27:36

Mark Meares / Ryan Richards W vs.
Barry Russell / Tenge Brown L Board 12 26:27

Nick Kielman / Chris Sams L vs.
Rick Paez / David Travers W Board 2 32:40

Steve Spahler / Dennis Bullock L vs.
Maury Alpert / Doug Snider W Board 6 23:02

Wayne Greer / Joseph Callari L vs.
Dave Blalock / Michael Rannazzisi W Board 19 39:43

Round 1

Barry Russell / Tenge Brown W vs.
Steve Glass / Michael Powers L Board 2 26:11

Buzz Carocci / Forrest Harris W vs.
Jerome Ebert / Mike Stocum L Board 14 33:56

Casey Horn / Dick Wescott W vs.
Gregory Hammes / Chris Wilkinson L Board 1 46:18

Dan Finn / Greg Ganci L vs.
Jeff Adams / Charles Brennan W Board 25 46:03

Danny Pace / David Llerena W vs.
Scott Deas / Dedrick Daniels L Board 36 32:33

Dave Blalock / Michael Rannazzisi W vs.
Vinney Grudinsky / Petur Rudrik L Board 8 34:05

David Tillery / Chriss Amore W vs.
Gregory Manze / Gregory Thomas L Board 6 48:24

Eric Dennison / JT Sain W vs.
Al Landers / Rick Loughry L Board 4 24:00

James Furlong / Glenn Knichel L vs.
Rick Paez / David Travers W Board 10 23:06

James Taylor / Kenny Spoonhoward L vs.
Bryan Schnitzer / Rusty Lewis W Board 30 20:00

Jerry Hubbrard / Rodrick Barrow L vs.
John Beard / Robin Albury W Board 18 19:25

Jim Widmayer / Danny Baggish W vs.
Mike Werner / Keith Switzer L Board 16 21:46

Maury Alpert / Doug Snider W vs.
David Lemon / Richard Leman L Board 38 24:45

Michel Wolters / Mark Lowe W vs.
Nick Guilford / Carlos Parales L Board 27 35:32

Mike Comiskey / Aaron Campbell L vs.
JP Everett / Tucker Davey W Board 28 34:34

Mike Kasemeyer / Lou Hunt L vs.
Joe Stinette / Bill Whitley W Board 37 41:30

Mike Kisor / Seth Morrow W vs.
Jeff Dugan / Justin Chichester L Board 32 23:05

Niko Moss / Michael Moss W vs.
Daniel Decelles / Lee Weiss L Board 35 35:52

Norman Fialkowsky / Nigel Jeanty L vs.
Ed Labarbera / Randy Wornstaff W Board 19 31:37

Paul Willard / Dave Giordano L vs.
Kevin Thompson / Sean Moran W Board 21 30:21

Rodney Pryor / Pat Hewitt L vs.
Joe Chaney / Matt Booth W Board 2 25:05

Romy Diana / Brandon Asato L vs.
Chris Perry / Sean Hanrahan W Board 18 35:16

Ronnie Lott / Joe Slivan W vs.
Jason Belland / Michael Newman L Board 33 34:56

Ryan Westover / Nick Dihirini W vs.
Jim Kramarz / Chris Kremper L Board 31 40:54

Scott Kramer / Peter Kramer L vs.
Steve Spahler / Dennis Bullock W Board 30 59:40

Shaun Brown / Tim Asher L vs.
Kevin Czipo / Rich Hammand W Board 16 23:37

Simon Wells / Mike Sanders W vs.
Dane Clark / Rodney Clark L Board 4 23:08

Tom Bush / Buster Graves L vs.
Mark Meares / Ryan Richards W Board 10 36:45

Tony Polk / Kevin West L vs.
Nick Kielman / Chris Sams W Board 12 17:00

Wayne Greer / Joseph Callari W vs.
Peter Stewart / Rick Cassady L Board 32 43:41

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20