BCDA End Season Grab Bag

Updated 4:37pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Kate Keathley // Norman Burke
(bye)
Daryl Piso // Rob vaughn
Board 8
Darren Smallwood // Jim Kramarz
Randy McCullough // Tink
(bye)
(bye)
Adrian Vieru // Dave Brett
Marty Waldron // Matt McGuire
(bye)
(bye)
Anne Harle // Joe Nicilosi
John Keathley // Karlyn Bonalsky
(bye)
(bye)
Charles Brennan // Chuck Zebrowski
Sean Hanrahan // William Smith
(bye)
(bye)
Brittany Truemper // Connie O'callaghan
Anton Simon // Mike Powers
(bye)
(bye)
Eddie Hall // Steve Aaron
Bill Hamilton // Pam Salim
(bye)
(bye)
Bernadette Stevenson // Carlos Parales
Amy Downs // Joe Parascando
Board 6
Christine Mack // Murray Battiste
(bye)
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson
Bud Buzzard // Jim King
(bye)
Brent Kasper // Tucker Davey
Board 3
Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky
Chris Kennedy // Will Konko
(bye)
(bye)
Chris Kremper // Gerard Piette
Cathy Foster // Jerry Cunningham
(bye)
(bye)
Bill Bishop // Josh Blacksten
Jeff Dugan // Johnny O
(bye)
(bye)
Joe Yen // Julie Brandon
Gino Montefiori // Nikki McCullough
(bye)
(bye)
Chris Perry // Scott West
Gary Fetterman // Tim Quirey
(bye)
(bye)
John Reiger // Natasha striegle
Dalva Fagundez // Dan Finn
(bye)
(bye)
Jon DeWitt // Mark Schongar
Bob Simon // Zane Schmiedeknezht
Board 10
James Mulcahy // John Perry
(bye)
Jessica Rogers // Ralph Freed
Kate Keathley // Norman Burke
A
Board 3
Darren Smallwood // Jim Kramarz
Randy McCullough // Tink
B
Board 2
Adrian Vieru // Dave Brett
Marty Waldron // Matt McGuire
C
Board 12
Anne Harle // Joe Nicilosi
John Keathley // Karlyn Bonalsky
D
Board 10
Charles Brennan // Chuck Zebrowski
Sean Hanrahan // William Smith
E
Board 7
Brittany Truemper // Connie O'callaghan
Anton Simon // Mike Powers
F
Board 7
Eddie Hall // Steve Aaron
Bill Hamilton // Pam Salim
G
Board 12
Bernadette Stevenson // Carlos Parales
Christine Mack // Murray Battiste
H
Board 9
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson
Bud Buzzard // Jim King
I
Board 5
Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky
Chris Kennedy // Will Konko
J
Board 1
Chris Kremper // Gerard Piette
Cathy Foster // Jerry Cunningham
K
Board 5
Bill Bishop // Josh Blacksten
Jeff Dugan // Johnny O
L
Board 11
Joe Yen // Julie Brandon
Gino Montefiori // Nikki McCullough
M
Board 8
Chris Perry // Scott West
Gary Fetterman // Tim Quirey
N
Board 6
John Reiger // Natasha striegle
Dalva Fagundez // Dan Finn
O
Board 2
Jon DeWitt // Mark Schongar
Bob Simon // Zane Schmiedeknezht
P
Board 4
Jessica Rogers // Ralph Freed
Kate Keathley // Norman Burke
Q
Board 10
Randy McCullough // Tink
Anne Harle // Joe Nicilosi
R
Board 6
Charles Brennan // Chuck Zebrowski
Sean Hanrahan // William Smith
S
Board 10
Anton Simon // Mike Powers
Bernadette Stevenson // Carlos Parales
T
Board 9
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson
Bud Buzzard // Jim King
U
Board 11
Chris Kremper // Gerard Piette
Bill Bishop // Josh Blacksten
V
Board 4
Joe Yen // Julie Brandon
Chris Perry // Scott West
W
Board 7
John Reiger // Natasha striegle
Dalva Fagundez // Dan Finn
X
Board 1
Bob Simon // Zane Schmiedeknezht
Randy McCullough // Tink
Y
Board 4
Charles Brennan // Chuck Zebrowski
Sean Hanrahan // William Smith
Z
Board 2
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson
Chris Kremper // Gerard Piette
AA
Board 6
Joe Yen // Julie Brandon
John Reiger // Natasha striegle
AB
Board 5
Dalva Fagundez // Dan Finn
Charles Brennan // Chuck Zebrowski
AC
Board 4
Sean Hanrahan // William Smith
Chris Kremper // Gerard Piette
AD
Board 12
John Reiger // Natasha striegle
Charles Brennan // Chuck Zebrowski
AE
Board 1
John Reiger // Natasha striegle
Charles Brennan // Chuck Zebrowski
Board 4
Chris Kremper // Gerard Piette
Charles Brennan // Chuck Zebrowski
(bye)
Daryl Piso // Rob vaughn
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Amy Downs // Joe Parascando
(bye)
(bye)
Brent Kasper // Tucker Davey
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
James Mulcahy // John Perry
(bye)
Daryl Piso // Rob vaughn
P
Board 4
Jessica Rogers // Ralph Freed
(bye)
O
Jon DeWitt // Mark Schongar
(bye)
N
Gary Fetterman // Tim Quirey
(bye)
M
Gino Montefiori // Nikki McCullough
(bye)
L
Jeff Dugan // Johnny O
(bye)
K
Cathy Foster // Jerry Cunningham
(bye)
J
Chris Kennedy // Will Konko
Amy Downs // Joe Parascando
I
Board 2
Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky
Brent Kasper // Tucker Davey
H
Board 8
Christine Mack // Murray Battiste
(bye)
G
Bill Hamilton // Pam Salim
(bye)
F
Eddie Hall // Steve Aaron
(bye)
E
Brittany Truemper // Connie O'callaghan
(bye)
D
John Keathley // Karlyn Bonalsky
(bye)
C
Marty Waldron // Matt McGuire
(bye)
B
Adrian Vieru // Dave Brett
James Mulcahy // John Perry
A
Board 5
Darren Smallwood // Jim Kramarz
Daryl Piso // Rob vaughn
Board 12
Jon DeWitt // Mark Schongar
Gary Fetterman // Tim Quirey
Board 3
Gino Montefiori // Nikki McCullough
Jeff Dugan // Johnny O
Board 1
Cathy Foster // Jerry Cunningham
Chris Kennedy // Will Konko
Board 12
Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky
Brent Kasper // Tucker Davey
Board 4
Bill Hamilton // Pam Salim
Eddie Hall // Steve Aaron
Board 9
Brittany Truemper // Connie O'callaghan
John Keathley // Karlyn Bonalsky
Board 8
Marty Waldron // Matt McGuire
Adrian Vieru // Dave Brett
Board 7
Darren Smallwood // Jim Kramarz
Daryl Piso // Rob vaughn
T
Board 1
Bernadette Stevenson // Carlos Parales
Gary Fetterman // Tim Quirey
S
Board 11
Anton Simon // Mike Powers
Jeff Dugan // Johnny O
R
Board 8
Anne Harle // Joe Nicilosi
Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky
Q
Board 9
Kate Keathley // Norman Burke
Brent Kasper // Tucker Davey
X
Board 7
Bob Simon // Zane Schmiedeknezht
Brittany Truemper // Connie O'callaghan
W
Board 11
Chris Perry // Scott West
Marty Waldron // Matt McGuire
V
Board 3
Bill Bishop // Josh Blacksten
Adrian Vieru // Dave Brett
U
Board 9
Bud Buzzard // Jim King
Bernadette Stevenson // Carlos Parales
Board 4
Gary Fetterman // Tim Quirey
Jeff Dugan // Johnny O
Board 9
Kate Keathley // Norman Burke
Bob Simon // Zane Schmiedeknezht
Board 5
Chris Perry // Scott West
Bill Bishop // Josh Blacksten
Board 12
Bud Buzzard // Jim King
Gary Fetterman // Tim Quirey
AB
Board 7
Dalva Fagundez // Dan Finn
Jeff Dugan // Johnny O
AA
Board 1
Joe Yen // Julie Brandon
Chris Perry // Scott West
Z
Board 3
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson
Bud Buzzard // Jim King
Y
Board 10
Randy McCullough // Tink
Gary Fetterman // Tim Quirey
Board 5
Jeff Dugan // Johnny O
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson
Board 12
Bud Buzzard // Jim King
Gary Fetterman // Tim Quirey
AC
Board 3
Sean Hanrahan // William Smith
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson
AD
Board 5
Chris Kremper // Gerard Piette
Gary Fetterman // Tim Quirey
Board 1
Chris Kremper // Gerard Piette
Chris Kremper // Gerard Piette
AE
Board 3
John Reiger // Natasha striegle
Chris Kremper // Gerard Piette

1st

  Charles Brennan // Chuck Zebrowski

2nd

  Chris Kremper // Gerard Piette

3rd

  John Reiger // Natasha striegle

4th

  Gary Fetterman // Tim Quirey

5th

  Sean Hanrahan // William Smith

  Anthnoy Nieves // Daisja Brinson

7th

  Jeff Dugan // Johnny O

  Bud Buzzard // Jim King

9th

  Dalva Fagundez // Dan Finn

  Joe Yen // Julie Brandon

  Chris Perry // Scott West

  Randy McCullough // Tink

13th

  Bernadette Stevenson // Carlos Parales

  Kate Keathley // Norman Burke

  Bob Simon // Zane Schmiedeknezht

  Bill Bishop // Josh Blacksten

17th

  Daryl Piso // Rob vaughn

  Anton Simon // Mike Powers

  Anne Harle // Joe Nicilosi

  Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky

  Brent Kasper // Tucker Davey

  Brittany Truemper // Connie O'callaghan

  Marty Waldron // Matt McGuire

  Adrian Vieru // Dave Brett

25th

  Jon DeWitt // Mark Schongar

  Gino Montefiori // Nikki McCullough

  Cathy Foster // Jerry Cunningham

  Chris Kennedy // Will Konko

  Bill Hamilton // Pam Salim

  Eddie Hall // Steve Aaron

  John Keathley // Karlyn Bonalsky

  Darren Smallwood // Jim Kramarz

33th

  Jessica Rogers // Ralph Freed

  Amy Downs // Joe Parascando

  Christine Mack // Murray Battiste

  James Mulcahy // John Perry

Final

Charles Brennan // Chuck Zebrowski W vs.
Chris Kremper // Gerard Piette L Board 4 07:02:41

Elimination Final

Chris Kremper // Gerard Piette W vs.
John Reiger // Natasha striegle L Board 3 16:18

Elimination Semi-final

Gary Fetterman // Tim Quirey L vs.
Chris Kremper // Gerard Piette W Board 1 15:40

Winners Final

Charles Brennan // Chuck Zebrowski W vs.
John Reiger // Natasha striegle L Board 1 20:47

Elimination 8

Anthnoy Nieves // Daisja Brinson L vs.
Chris Kremper // Gerard Piette W Board 5 12:44

Gary Fetterman // Tim Quirey W vs.
Sean Hanrahan // William Smith L Board 3 13:42

Elimination 7

Anthnoy Nieves // Daisja Brinson W vs.
Bud Buzzard // Jim King L Board 12 14:31

Gary Fetterman // Tim Quirey W vs.
Jeff Dugan // Johnny O L Board 5 22:32

Winners Semi-finals

Charles Brennan // Chuck Zebrowski W vs.
Sean Hanrahan // William Smith L Board 4 25:29

Chris Kremper // Gerard Piette L vs.
John Reiger // Natasha striegle W Board 12 42:33

Elimination 6

Bud Buzzard // Jim King W vs.
Randy McCullough // Tink L Board 10 21:45

Chris Perry // Scott West L vs.
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson W Board 3 23:57

Gary Fetterman // Tim Quirey W vs.
Dalva Fagundez // Dan Finn L Board 7 12:41

Jeff Dugan // Johnny O W vs.
Joe Yen // Julie Brandon L Board 1 18:56

Elimination 5

Bernadette Stevenson // Carlos Parales L vs.
Gary Fetterman // Tim Quirey W Board 4 12:29

Bill Bishop // Josh Blacksten L vs.
Bud Buzzard // Jim King W Board 12 14:13

Bob Simon // Zane Schmiedeknezht L vs.
Chris Perry // Scott West W Board 5 18:02

Jeff Dugan // Johnny O W vs.
Kate Keathley // Norman Burke L Board 9 23:23

Winners 3

Chris Kremper // Gerard Piette W vs.
Joe Yen // Julie Brandon L Board 6 40:06

John Reiger // Natasha striegle W vs.
Dalva Fagundez // Dan Finn L Board 5 51:17

Randy McCullough // Tink L vs.
Charles Brennan // Chuck Zebrowski W Board 4 40:03

Sean Hanrahan // William Smith W vs.
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson L Board 2 36:40

Elimination 4

Adrian Vieru // Dave Brett L vs.
Bud Buzzard // Jim King W Board 9 15:05

Brent Kasper // Tucker Davey L vs.
Bob Simon // Zane Schmiedeknezht W Board 7 21:17

Brittany Truemper // Connie O'callaghan L vs.
Chris Perry // Scott West W Board 11 26:03

Daryl Piso // Rob vaughn L vs.
Bernadette Stevenson // Carlos Parales W Board 1 19:01

Gary Fetterman // Tim Quirey W vs.
Anton Simon // Mike Powers L Board 11 13:43

Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky L vs.
Kate Keathley // Norman Burke W Board 9 12:47

Jeff Dugan // Johnny O W vs.
Anne Harle // Joe Nicilosi L Board 8 19:21

Marty Waldron // Matt McGuire L vs.
Bill Bishop // Josh Blacksten W Board 3 11:20

Elimination 3

Adrian Vieru // Dave Brett W vs.
Darren Smallwood // Jim Kramarz L Board 7 13:48

Brent Kasper // Tucker Davey W vs.
Bill Hamilton // Pam Salim L Board 4 26:03

Chris Kennedy // Will Konko L vs.
Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky W Board 12 14:56

Daryl Piso // Rob vaughn W vs.
Jon DeWitt // Mark Schongar L Board 12 14:18

Eddie Hall // Steve Aaron L vs.
Brittany Truemper // Connie O'callaghan W Board 9 17:24

Gary Fetterman // Tim Quirey W vs.
Gino Montefiori // Nikki McCullough L Board 3 19:16

Jeff Dugan // Johnny O W vs.
Cathy Foster // Jerry Cunningham L Board 1 18:39

John Keathley // Karlyn Bonalsky L vs.
Marty Waldron // Matt McGuire W Board 8 16:51

Winners 2

Anne Harle // Joe Nicilosi L vs.
Charles Brennan // Chuck Zebrowski W Board 6 29:47

Bernadette Stevenson // Carlos Parales L vs.
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson W Board 9 34:59

Bill Bishop // Josh Blacksten L vs.
Joe Yen // Julie Brandon W Board 4 29:18

Bud Buzzard // Jim King L vs.
Chris Kremper // Gerard Piette W Board 11 38:38

Chris Perry // Scott West L vs.
John Reiger // Natasha striegle W Board 7 34:07

Dalva Fagundez // Dan Finn W vs.
Bob Simon // Zane Schmiedeknezht L Board 1 30:20

Kate Keathley // Norman Burke L vs.
Randy McCullough // Tink W Board 10 01:01:37

Sean Hanrahan // William Smith W vs.
Anton Simon // Mike Powers L Board 10 19:03

Elimination 2

Amy Downs // Joe Parascando L vs.
Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky W Board 2 09:58

Brent Kasper // Tucker Davey W vs.
Christine Mack // Murray Battiste L Board 8 26:46

Daryl Piso // Rob vaughn W vs.
Jessica Rogers // Ralph Freed L Board 4 20:45

James Mulcahy // John Perry L vs.
Darren Smallwood // Jim Kramarz W Board 5 17:47

Winners 1

Anton Simon // Mike Powers W vs.
Eddie Hall // Steve Aaron L Board 7 40:36

Bill Hamilton // Pam Salim L vs.
Bernadette Stevenson // Carlos Parales W Board 12 37:56

Bob Simon // Zane Schmiedeknezht W vs.
Jessica Rogers // Ralph Freed L Board 4 26:35

Bud Buzzard // Jim King W vs.
Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky L Board 5 29:48

Cathy Foster // Jerry Cunningham L vs.
Bill Bishop // Josh Blacksten W Board 5 27:49

Chris Kennedy // Will Konko L vs.
Chris Kremper // Gerard Piette W Board 1 36:24

Christine Mack // Murray Battiste L vs.
Anthnoy Nieves // Daisja Brinson W Board 9 40:23

Dalva Fagundez // Dan Finn W vs.
Jon DeWitt // Mark Schongar L Board 2 20:06

Gary Fetterman // Tim Quirey L vs.
John Reiger // Natasha striegle W Board 6 45:12

Gino Montefiori // Nikki McCullough L vs.
Chris Perry // Scott West W Board 8 29:50

Jeff Dugan // Johnny O L vs.
Joe Yen // Julie Brandon W Board 11 43:46

John Keathley // Karlyn Bonalsky L vs.
Charles Brennan // Chuck Zebrowski W Board 10 28:13

Kate Keathley // Norman Burke W vs.
Darren Smallwood // Jim Kramarz L Board 3 43:04

Marty Waldron // Matt McGuire L vs.
Anne Harle // Joe Nicilosi W Board 12 33:33

Randy McCullough // Tink W vs.
Adrian Vieru // Dave Brett L Board 2 28:18

Sean Hanrahan // William Smith W vs.
Brittany Truemper // Connie O'callaghan L Board 7 22:33

Round 1

Amy Downs // Joe Parascando L vs.
Christine Mack // Murray Battiste W Board 6 24:50

Bob Simon // Zane Schmiedeknezht W vs.
James Mulcahy // John Perry L Board 10 25:46

Brent Kasper // Tucker Davey L vs.
Jeff Bussmann // Norm Fialkowsky W Board 3 29:46

Daryl Piso // Rob vaughn L vs.
Darren Smallwood // Jim Kramarz W Board 8 25:01

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20