2015 Best Of The Midwest- 92A

Updated 3:34pm

None.

Round 1

Dylan Damont HWC* (27) vs.
Seth Loomlich MTV (38)

Enrique Bartolo GRAH (33) vs.
Gage Didley UPAR (32)

Garrett Tasinda NAWC (31) vs.
Wyatt Briden WAR (34)

Jayden Locast BRAD (35) vs.
Luke Anderson CLAY (30)

Jonah Lesko PERR (37) vs.
Steven Diedrick ORAN (28)

Kagan Brusco HAYE (29) vs.
Matthew Davis ETOL (36)

Winners 1

Aidan Mackenzie SHAM (7) vs.
Isaac Lewis HWC** (26)

Devon Morris ELIV (25) vs.
Kent Milhowse SLW* (8)

Ian Voltz AUR (17) vs.
Bradey Chesterfield AAWC* (16)

J.R. Bryyd HIGW (11) vs.
Zack Rein CCW (22)

James Rollins MAGS (21) vs.
Simon Burcher BUX (12)

Joey Gard CLJH (15) vs.
Payton Graham NAU (18)

Kolton Bahl DMT (19) vs.
Jesse Perkins SOW (14)

Logan Noonan AAWC (13) vs.
Michael Mayness LCW (20)

Nick Spearman LANC (9) vs.
Andrew Eckert PHIL (24)

Nickolas Bates LCW* (23) vs.
Elijah Gorman STAN (10)

Scroll to the right to view bracket. →

Christian Amine FRW (1)
(bye) (64)
Enrique Bartolo GRAH (33)
Gage Didley UPAR (32)
Ian Voltz AUR (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Bradey Chesterfield AAWC* (16)
Nick Spearman LANC (9)
(bye) (56)
(bye) (41)
Andrew Eckert PHIL (24)
Devon Morris ELIV (25)
(bye) (40)
(bye) (57)
Kent Milhowse SLW* (8)
Alex Young LASA (5)
(bye) (60)
Jonah Lesko PERR (37)
Steven Diedrick ORAN (28)
James Rollins MAGS (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Simon Burcher BUX (12)
Logan Noonan AAWC (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Michael Mayness LCW (20)
Kagan Brusco HAYE (29)
Matthew Davis ETOL (36)
(bye) (61)
Noah Bavery MASS (4)
Brennan Haesch HWC (3)
(bye) (62)
Jayden Locast BRAD (35)
Luke Anderson CLAY (30)
Kolton Bahl DMT (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Jesse Perkins SOW (14)
J.R. Bryyd HIGW (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
Zack Rein CCW (22)
Dylan Damont HWC* (27)
Seth Loomlich MTV (38)
(bye) (59)
Lamonte Jones SLW (6)
Aidan Mackenzie SHAM (7)
(bye) (58)
(bye) (39)
Isaac Lewis HWC** (26)
Nickolas Bates LCW* (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
Elijah Gorman STAN (10)
Joey Gard CLJH (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Payton Graham NAU (18)
Garrett Tasinda NAWC (31)
Wyatt Briden WAR (34)
(bye) (63)
Tanner Rosen NYAS (2)
Christian Amine FRW (1)
A
Ian Voltz AUR (17)
B
Bradey Chesterfield AAWC* (16)
Nick Spearman LANC (9)
C
Andrew Eckert PHIL (24)
Devon Morris ELIV (25)
D
Kent Milhowse SLW* (8)
Alex Young LASA (5)
E
James Rollins MAGS (21)
F
Simon Burcher BUX (12)
Logan Noonan AAWC (13)
G
Michael Mayness LCW (20)
H
Noah Bavery MASS (4)
Brennan Haesch HWC (3)
I
Kolton Bahl DMT (19)
J
Jesse Perkins SOW (14)
J.R. Bryyd HIGW (11)
K
Zack Rein CCW (22)
L
Lamonte Jones SLW (6)
Aidan Mackenzie SHAM (7)
M
Isaac Lewis HWC** (26)
Nickolas Bates LCW* (23)
N
Elijah Gorman STAN (10)
Joey Gard CLJH (15)
O
Payton Graham NAU (18)
P
Tanner Rosen NYAS (2)
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
AA
AB
AC
AD
AE
(bye) (64)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
(bye) (41)
(bye) (40)
(bye) (57)
(bye) (60)
(bye) (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
(bye) (61)
(bye) (62)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
(bye) (43)
(bye) (59)
(bye) (58)
(bye) (39)
(bye) (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
(bye) (63)
P
(bye) (49)
O
(bye) (41)
N
(bye) (57)
M
L
(bye) (53)
K
(bye) (45)
J
I
H
(bye) (51)
G
(bye) (43)
F
E
(bye) (39)
D
(bye) (55)
C
(bye) (47)
B
A
T
S
R
Q
X
W
V
U
AB
AA
Z
Y
AC
AD
AE

49th

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (40)

  (bye) (44)

  (bye) (52)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (58)

  (bye) (42)

  (bye) (50)

Elimination 1

(bye) (40) L vs.
(bye) (57) W 26:32

(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 26:32

(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 26:32

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 26:32

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 26:32

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 26:32

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 26:32

(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 26:32

(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 26:32

(bye) (58) L vs.
(bye) (39) W 26:32

Round 1

(bye) (39) L vs.
Isaac Lewis HWC** (26) W 26:31

(bye) (41) L vs.
Andrew Eckert PHIL (24) W 26:31

(bye) (43) L vs.
Zack Rein CCW (22) W 26:31

(bye) (45) L vs.
Michael Mayness LCW (20) W 26:31

(bye) (47) L vs.
Payton Graham NAU (18) W 26:31

(bye) (49) L vs.
Bradey Chesterfield AAWC* (16) W 26:31

(bye) (51) L vs.
Jesse Perkins SOW (14) W 26:31

(bye) (53) L vs.
Simon Burcher BUX (12) W 26:31

(bye) (55) L vs.
Elijah Gorman STAN (10) W 26:31

(bye) (57) L vs.
Kent Milhowse SLW* (8) W 26:31

(bye) (59) L vs.
Lamonte Jones SLW (6) W 26:31

(bye) (61) L vs.
Noah Bavery MASS (4) W 26:31

(bye) (63) L vs.
Tanner Rosen NYAS (2) W 26:31

Aidan Mackenzie SHAM (7) W vs.
(bye) (58) L 26:31

Alex Young LASA (5) W vs.
(bye) (60) L 26:31

Brennan Haesch HWC (3) W vs.
(bye) (62) L 26:31

Christian Amine FRW (1) W vs.
(bye) (64) L 26:31

Devon Morris ELIV (25) W vs.
(bye) (40) L 26:31

Ian Voltz AUR (17) W vs.
(bye) (48) L 26:31

J.R. Bryyd HIGW (11) W vs.
(bye) (54) L 26:31

James Rollins MAGS (21) W vs.
(bye) (44) L 26:31

Joey Gard CLJH (15) W vs.
(bye) (50) L 26:31

Kolton Bahl DMT (19) W vs.
(bye) (46) L 26:31

Logan Noonan AAWC (13) W vs.
(bye) (52) L 26:31

Nick Spearman LANC (9) W vs.
(bye) (56) L 26:31

Nickolas Bates LCW* (23) W vs.
(bye) (42) L 26:31

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20