OCA Regional SOCA Advanced Singles

Updated 12:29am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Edgar Cardenas
(bye)
Rod Shankles
Brian Mayfield
John Appleton
4
Jeff Jones
Brian Foley
4
Delmar Davis
Michael Melton
6
Andy Murphey
Chris Torgersen
Jon Fredericksen
Brandon Stabler
6
Roy Terry
Mike McKee
4
Victor Smith
Ashley Standridge
(bye)
Russ Allen
Doug Rippy
Shannon Underwood
Corey Creek
Daniel Harris
Jody Browning
Jerry Foley
Dustin Beasley
Pacer Lowe
Shane Creek
Hebo Standridge
Ryan Layman
(bye)
Devyn Smith
Edgar Cardenas
A
4
Rod Shankles
Jeff Jones
B
Delmar Davis
Michael Melton
C
Chris Torgersen
Brandon Stabler
D
Victor Smith
Ashley Standridge
E
Russ Allen
Corey Creek
F
3
Jody Browning
Jerry Foley
G
4
Pacer Lowe
Ryan Layman
H
Devyn Smith
Rod Shankles
I
1
Delmar Davis
Chris Torgersen
J
Victor Smith
Ashley Standridge
K
Jody Browning
Pacer Lowe
L
Devyn Smith
Delmar Davis
M
1
Victor Smith
Jody Browning
N
Devyn Smith
Victor Smith
O
1
Jody Browning
Jody Browning
2
Victor Smith
Jody Browning
(bye)
Brian Mayfield
John Appleton
4
Brian Foley
Andy Murphey
Jon Fredericksen
Roy Terry
6
Mike McKee
(bye)
Doug Rippy
Shannon Underwood
Daniel Harris
Dustin Beasley
6
Shane Creek
Hebo Standridge
(bye)
Brian Mayfield
H
Ryan Layman
Brian Foley
G
4
Jerry Foley
Jon Fredericksen
F
3
Corey Creek
Roy Terry
E
Russ Allen
Doug Rippy
D
Brandon Stabler
Shannon Underwood
C
Michael Melton
Shane Creek
B
1
Jeff Jones
Hebo Standridge
A
Edgar Cardenas
Ryan Layman
4
Jerry Foley
Jon Fredericksen
6
Russ Allen
Brandon Stabler
Shannon Underwood
Shane Creek
Edgar Cardenas
Ryan Layman
J
1
Chris Torgersen
Russ Allen
I
Rod Shankles
Shannon Underwood
L
3
Pacer Lowe
Shane Creek
K
Ashley Standridge
Ryan Layman
3
Russ Allen
Shannon Underwood
6
Shane Creek
Russ Allen
N
2
Devyn Smith
Shane Creek
M
3
Delmar Davis
Russ Allen
2
Delmar Davis
Russ Allen
O
2
Victor Smith
Victor Smith

1st

  Jody Browning

2nd

  Victor Smith

3rd

  Russ Allen

4th

  Delmar Davis

5th

  Devyn Smith

  Shane Creek

7th

  Ryan Layman

  Shannon Underwood

9th

  Chris Torgersen

  Rod Shankles

  Pacer Lowe

  Ashley Standridge

13th

  Jerry Foley

  Jon Fredericksen

  Brandon Stabler

  Edgar Cardenas

17th

  Brian Mayfield

  Brian Foley

  Corey Creek

  Roy Terry

  Doug Rippy

  Michael Melton

  Jeff Jones

  Hebo Standridge

25th

  John Appleton

  Andy Murphey

  Mike McKee

  Daniel Harris

  Dustin Beasley

Final

Jody Browning W vs.
Victor Smith L 2 11:54

Elimination Final

Russ Allen L vs.
Victor Smith W 2 14:35

Elimination Semi-final

Russ Allen W vs.
Delmar Davis L 2 13:17

Winners Final

Victor Smith L vs.
Jody Browning W 1 15:01

Elimination 6

Russ Allen W vs.
Devyn Smith L 2 11:41

Shane Creek L vs.
Delmar Davis W 3 09:07

Elimination 5

Ryan Layman L vs.
Russ Allen W 3 19:27

Shannon Underwood L vs.
Shane Creek W 6 18:33

Winners Semi-finals

Delmar Davis L vs.
Victor Smith W 1 12:08

Jody Browning W vs.
Devyn Smith L 14:06

Elimination 4

Russ Allen W vs.
Rod Shankles L 22:58

Ryan Layman W vs.
Chris Torgersen L 1 19:19

Shane Creek W vs.
Ashley Standridge L 11:54

Shannon Underwood W vs.
Pacer Lowe L 3 17:06

Elimination 3

Brandon Stabler L vs.
Shannon Underwood W 17:02

Jon Fredericksen L vs.
Russ Allen W 6 16:44

Ryan Layman W vs.
Jerry Foley L 4 20:49

Shane Creek W vs.
Edgar Cardenas L 19:56

Winners 2

Ashley Standridge L vs.
Jody Browning W 13:29

Chris Torgersen L vs.
Victor Smith W 28:38

Pacer Lowe L vs.
Devyn Smith W 10:47

Rod Shankles L vs.
Delmar Davis W 1 14:13

Elimination 2

Brian Foley L vs.
Jerry Foley W 4 18:48

Brian Mayfield L vs.
Ryan Layman W 27:46

Doug Rippy L vs.
Brandon Stabler W 15:42

Hebo Standridge L vs.
Edgar Cardenas W 18:15

Jon Fredericksen W vs.
Corey Creek L 3 12:24

Roy Terry L vs.
Russ Allen W 12:33

Shane Creek W vs.
Jeff Jones L 1 10:22

Shannon Underwood W vs.
Michael Melton L 15:56

Elimination 1

Andy Murphey L vs.
Jon Fredericksen W 16:08

Dustin Beasley L vs.
Shane Creek W 6 16:50

John Appleton L vs.
Brian Foley W 4 07:56

Roy Terry W vs.
Mike McKee L 6 13:51

Shannon Underwood W vs.
Daniel Harris L 11:44

Winners 1

Ashley Standridge W vs.
Russ Allen L 13:09

Brandon Stabler L vs.
Victor Smith W 16:04

Corey Creek L vs.
Jody Browning W 3 10:42

Edgar Cardenas L vs.
Rod Shankles W 4 12:16

Jeff Jones L vs.
Delmar Davis W 10:59

Jerry Foley L vs.
Pacer Lowe W 4 13:42

Michael Melton L vs.
Chris Torgersen W 10:55

Ryan Layman L vs.
Devyn Smith W 18:05

Round 1

Brandon Stabler W vs.
Roy Terry L 6 16:49

Brian Foley L vs.
Delmar Davis W 4 12:08

Chris Torgersen W vs.
Jon Fredericksen L 23:22

Daniel Harris L vs.
Jody Browning W 12:34

Hebo Standridge L vs.
Ryan Layman W 18:50

Jerry Foley W vs.
Dustin Beasley L 15:58

John Appleton L vs.
Jeff Jones W 4 14:02

Michael Melton W vs.
Andy Murphey L 6 15:48

Mike McKee L vs.
Victor Smith W 4 08:26

Pacer Lowe W vs.
Shane Creek L 19:40

Rod Shankles W vs.
Brian Mayfield L 12:09

Russ Allen W vs.
Doug Rippy L 12:45

Shannon Underwood L vs.
Corey Creek W 16:32

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20