ACO January Regional Doubles

Updated 3:35am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jones/Newcomb (1)
(bye) (16)
Coon/Garret (9)
4
Gomerac/ Gauch (8)
Hewkin/Kassler (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Webb/Tyler (4)
Fry/Abromovich (3)
(bye) (14)
Cummings/Schulte (11)
1
Bock/Wells (6)
Goss/Jones (7)
3
Rhodes/Davenport (10)
(bye) (15)
Ranek/Stumpe (2)
Jones/Newcomb (1)
A
4
Gomerac/ Gauch (8)
Hewkin/Kassler (5)
B
5
Webb/Tyler (4)
Fry/Abromovich (3)
C
2
Bock/Wells (6)
Goss/Jones (7)
D
5
Ranek/Stumpe (2)
Jones/Newcomb (1)
E
5
Hewkin/Kassler (5)
Bock/Wells (6)
F
4
Ranek/Stumpe (2)
Jones/Newcomb (1)
G
5
Ranek/Stumpe (2)
Jones/Newcomb (1)
5
Ranek/Stumpe (2)
Jones/Newcomb (1)
(bye) (16)
Coon/Garret (9)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Cummings/Schulte (11)
Rhodes/Davenport (10)
(bye) (15)
Coon/Garret (9)
D
3
Goss/Jones (7)
(bye) (13)
C
Fry/Abromovich (3)
Cummings/Schulte (11)
B
3
Webb/Tyler (4)
Rhodes/Davenport (10)
A
1
Gomerac/ Gauch (8)
Coon/Garret (9)
5
Fry/Abromovich (3)
Webb/Tyler (4)
4
Rhodes/Davenport (10)
Fry/Abromovich (3)
E
3
Hewkin/Kassler (5)
Rhodes/Davenport (10)
F
4
Bock/Wells (6)
Fry/Abromovich (3)
4
Rhodes/Davenport (10)
Fry/Abromovich (3)
G
5
Ranek/Stumpe (2)
Ranek/Stumpe (2)

1st

  Jones/Newcomb (1)

2nd

  Ranek/Stumpe (2)

3rd

  Fry/Abromovich (3)

4th

  Rhodes/Davenport (10)

5th

  Hewkin/Kassler (5)

  Bock/Wells (6)

7th

  Coon/Garret (9)

  Webb/Tyler (4)

9th

  Goss/Jones (7)

  (bye) (13)

  Cummings/Schulte (11)

  Gomerac/ Gauch (8)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Jones/Newcomb (1) W vs.
Ranek/Stumpe (2) L 5 04:04

Elimination Final

Fry/Abromovich (3) L vs.
Ranek/Stumpe (2) W 5 22:52

Elimination Semi-final

Fry/Abromovich (3) W vs.
Rhodes/Davenport (10) L 4 13:40

Winners Final

Jones/Newcomb (1) W vs.
Ranek/Stumpe (2) L 5 18:11

Elimination 4

Fry/Abromovich (3) W vs.
Hewkin/Kassler (5) L 3 15:18

Rhodes/Davenport (10) W vs.
Bock/Wells (6) L 4 16:48

Elimination 3

Coon/Garret (9) L vs.
Fry/Abromovich (3) W 5 16:21

Webb/Tyler (4) L vs.
Rhodes/Davenport (10) W 4 10:33

Winners Semi-finals

Bock/Wells (6) L vs.
Ranek/Stumpe (2) W 4 17:07

Jones/Newcomb (1) W vs.
Hewkin/Kassler (5) L 5 08:56

Elimination 2

(bye) (13) L vs.
Fry/Abromovich (3) W 45:57

Coon/Garret (9) W vs.
Goss/Jones (7) L 3 15:57

Cummings/Schulte (11) L vs.
Webb/Tyler (4) W 3 19:07

Rhodes/Davenport (10) W vs.
Gomerac/ Gauch (8) L 1 16:05

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 15:58

(bye) (14) L vs.
Cummings/Schulte (11) W 31:56

(bye) (16) L vs.
Coon/Garret (9) W 36:17

Rhodes/Davenport (10) W vs.
(bye) (15) L 34:19

Winners 1

Fry/Abromovich (3) L vs.
Bock/Wells (6) W 2 13:59

Goss/Jones (7) L vs.
Ranek/Stumpe (2) W 5 11:55

Hewkin/Kassler (5) W vs.
Webb/Tyler (4) L 5 18:27

Jones/Newcomb (1) W vs.
Gomerac/ Gauch (8) L 4 14:02

Round 1

(bye) (13) L vs.
Webb/Tyler (4) W 15:57

(bye) (15) L vs.
Ranek/Stumpe (2) W 15:58

Coon/Garret (9) L vs.
Gomerac/ Gauch (8) W 4 20:17

Cummings/Schulte (11) L vs.
Bock/Wells (6) W 1 15:32

Fry/Abromovich (3) W vs.
(bye) (14) L 15:58

Goss/Jones (7) W vs.
Rhodes/Davenport (10) L 3 18:07

Hewkin/Kassler (5) W vs.
(bye) (12) L 15:57

Jones/Newcomb (1) W vs.
(bye) (16) L 15:57

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20