Elimination 7
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 1 L vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 3 W Mat 1 02:16
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 11 W vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 3 L Mat 4 04:00:49
Winners Semi-finals
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 5 W vs.
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 1 L Mat 3 04:25
Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) 5 L vs.
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) 6 W Mat 2 03:33
Elimination 6
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) L vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 4 W Mat 9 02:55
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) W vs.
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) L Mat 10 03:49
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 4 L vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 10 W Mat 4 06:38
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 3 W vs.
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 2 L Mat 6 07:29
Elimination 5
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 3 L vs.
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 4 W Mat 6 15:37
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 6 W vs.
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 1 L Mat 10 18:59
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) L vs.
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 2 W Mat 8 19:26
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) 2 L vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 5 W Mat 5 19:48
Winners 3
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) 4 W vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 3 L Mat 2 10:16
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 5 W vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 3 L Mat 3 11:15
Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) 8 W vs.
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 2 L Mat 1 07:23
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 3 W vs.
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) L Mat 4 15:03
Elimination 4
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 6 W vs.
Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) 3 L Mat 4 11:08
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) 2 L vs.
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 6 W Mat 1 09:59
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) 8 W vs.
Lane Billings (Easton Area HS) (20) 4 L Mat 10 10:23
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 3 L vs.
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 11 W Mat 5 10:53
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) L vs.
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 3 W Mat 7 09:59
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 4 L vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 9 W Mat 9 11:11:15
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 4 L vs.
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) 11 W Mat 6 11:11:17
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 1 L vs.
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 5 W Mat 2 11:10:52
Elimination 3
Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19) 2 L vs.
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 10 W Mat 5 06:08:55
Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23) 2 L vs.
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 11 W Mat 10 06:10:42
Blake Hellickson (McDonogh School) (16) 2 L vs.
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 3 W Mat 2 06:13:31
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) 1 W vs.
Jason Daly (Lakota East HS) (28) L Mat 3 06:19:55
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 3 W vs.
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22) 1 L Mat 9 06:19:51
Logan Davis (Tuttle HS) (34) 2 L vs.
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) 9 W Mat 6 20:28
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 7 W vs.
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24) 1 L Mat 8 47:16
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 3 W vs.
Dalton Tratman (Malvern Prep) (13) 2 L Mat 1 45:11
Winners 2
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) 6 W vs.
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 1 L Mat 6 06:08:45
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 14 W vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 4 L Mat 8 06:10:36
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 4 L vs.
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 6 W Mat 1 06:13:20
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 3 L vs.
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) 8 W Mat 7 06:17:57
Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) 14 W vs.
Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) 1 L Mat 2 46:58
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 15 W vs.
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 4 L Mat 4 06:20:34
Lane Billings (Easton Area HS) (20) 3 L vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 15 W Mat 5 20:58
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) L vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 7 W Mat 10 46:21
Elimination 2
(bye) (41) L vs.
Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23) W 40:40
(bye) (43) L vs.
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) W 53:35
(bye) (45) L vs.
Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19) W 39:15
(bye) (47) L vs.
Blake Hellickson (McDonogh School) (16) W 18:11
(bye) (49) L vs.
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) W 19:15
(bye) (51) L vs.
Dalton Tratman (Malvern Prep) (13) W 13:28
(bye) (53) L vs.
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22) W 50:27
(bye) (55) L vs.
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24) W 14:28
Conner Heuser (Tampa Preparatory School) (27) 2 L vs.
Jason Daly (Lakota East HS) (28) 7 W Mat 5 06:07
Dane Bailey (Mt. Carmel HS) (37) 3 L vs.
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 5 W Mat 6 06:12
Josh Ralston (Wadsworth HS) (32) 1 L vs.
Logan Davis (Tuttle HS) (34) 13 W Mat 9 06:21
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 7 W vs.
Luke Stainbrook (Walsh Jesuit HS) (33) 3 L Mat 3 07:04
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 4 W vs.
Dylan Rakele (Reynolds HS) (25) 3 L Mat 10 14:45
Sean Bowers (Robinson HS) (40) L vs.
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 9 W Mat 1 14:45
Seth Brantley (Marmion Academy) (29) 2 L vs.
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 11 W Mat 8 15:20
Stuart Hocklen (New Kent HS) (35) L vs.
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) W Mat 4 13:43
Elimination 1
(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 40:53
(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 40:53
(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 40:53
(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 40:53
(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 40:53
(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 40:53
(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 40:53
(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 40:53
(bye) (58) L vs.
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) W 55:10
(bye) (60) L vs.
Dane Bailey (Mt. Carmel HS) (37) W 52:11
(bye) (62) L vs.
Stuart Hocklen (New Kent HS) (35) W 56:10
(bye) (64) L vs.
Josh Ralston (Wadsworth HS) (32) W 52:47
Conner Heuser (Tampa Preparatory School) (27) W vs.
(bye) (59) L 50:28
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) W vs.
(bye) (63) L 54:28
Sean Bowers (Robinson HS) (40) W vs.
(bye) (57) L 52:33
Seth Brantley (Marmion Academy) (29) W vs.
(bye) (61) L 55:40
Winners 1
Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19) 1 L vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 10 W Mat 10 08:38:40
Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23) 4 L vs.
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 6 W Mat 8 08:39:53
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) W vs.
Jason Daly (Lakota East HS) (28) L Mat 2 08:40:45
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 12 W vs.
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 3 L Mat 7 08:50:04
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) L vs.
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 10 W Mat 9 08:51:04
Dalton Tratman (Malvern Prep) (13) 1 L vs.
Lane Billings (Easton Area HS) (20) 2 W Mat 1 09:10:15
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 20 W vs.
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24) 4 L Mat 3 09:10:02
Dylan Rakele (Reynolds HS) (25) 2 L vs.
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 13 W Mat 4 09:10:20
Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) W vs.
Luke Stainbrook (Walsh Jesuit HS) (33) L Mat 1 37:57
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) 4 L vs.
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 5 W Mat 6 44:41
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) L vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 11 W Mat 10 42:42
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 9 W vs.
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 3 L Mat 8 41:53
Logan Davis (Tuttle HS) (34) 2 L vs.
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) 17 W Mat 2 01:06:21
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) 11 W vs.
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22) 4 L Mat 7 58:24
Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) 8 W vs.
Blake Hellickson (McDonogh School) (16) 2 L Mat 5 44:18
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 4 L vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 17 W Mat 9 38:44
Round 1
(bye) (41) L vs.
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24) W 40:53
(bye) (43) L vs.
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22) W 40:53
(bye) (45) L vs.
Lane Billings (Easton Area HS) (20) W 40:53
(bye) (47) L vs.
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) W 40:53
(bye) (49) L vs.
Blake Hellickson (McDonogh School) (16) W 40:53
(bye) (51) L vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) W 40:53
(bye) (53) L vs.
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) W 40:53
(bye) (55) L vs.
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) W 40:53
(bye) (57) L vs.
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) W 40:53
(bye) (59) L vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) W 40:53
(bye) (61) L vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) W 40:53
(bye) (63) L vs.
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) W 40:53
Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19) W vs.
(bye) (46) L 40:53
Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23) W vs.
(bye) (42) L 40:53
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) W vs.
(bye) (60) L 40:53
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) W vs.
(bye) (62) L 40:53
Conner Heuser (Tampa Preparatory School) (27) 1 L vs.
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 4 W Mat 1 04:00
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) W vs.
(bye) (44) L 40:53
Dalton Tratman (Malvern Prep) (13) W vs.
(bye) (52) L 40:53
Dane Bailey (Mt. Carmel HS) (37) 6 L vs.
Jason Daly (Lakota East HS) (28) 8 W Mat 7 05:27
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) W vs.
(bye) (56) L 40:53
Dylan Rakele (Reynolds HS) (25) 7 W vs.
Sean Bowers (Robinson HS) (40) 4 L Mat 5 05:37
Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) W vs.
(bye) (64) L 40:53
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) W vs.
(bye) (50) L 40:53
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) W vs.
(bye) (58) L 40:53
Luke Stainbrook (Walsh Jesuit HS) (33) 9 W vs.
Josh Ralston (Wadsworth HS) (32) 2 L Mat 10 05:43
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 3 L vs.
Logan Davis (Tuttle HS) (34) 6 W Mat 8 07:04
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) W vs.
(bye) (54) L 40:53
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 4 L vs.
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 8 W Mat 3 07:34
Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) W vs.
(bye) (48) L 40:53
Seth Brantley (Marmion Academy) (29) L vs.
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 10 W Mat 9 07:45
Stuart Hocklen (New Kent HS) (35) L vs.
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) W Mat 2 07:57