Walsh Ironman

Updated 7:27am

Elimination 8

Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) 3 vs.
Grant Boychuk (Cathedral Prep) 4 vs.
null vs.
null Mat 1 20:55:12

Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) 5 vs.
Joey Roark (Parkersburg South HS) 2 vs.
null vs.
null Mat 2 20:55:04

Elimination Semi-final

Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4)

Winners Final

Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) vs.
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3)

Scroll to the right to view bracket. →

Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1)
(bye) (64)
Luke Stainbrook (Walsh Jesuit HS) (33) 9
Mat 10
Josh Ralston (Wadsworth HS) (32) 2
Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Blake Hellickson (McDonogh School) (16)
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9)
(bye) (56)
(bye) (41)
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24)
Dylan Rakele (Reynolds HS) (25) 7
Mat 5
Sean Bowers (Robinson HS) (40) 4
(bye) (57)
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8)
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5)
(bye) (60)
Dane Bailey (Mt. Carmel HS) (37) 6
Mat 7
Jason Daly (Lakota East HS) (28) 8
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12)
Dalton Tratman (Malvern Prep) (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Lane Billings (Easton Area HS) (20)
Seth Brantley (Marmion Academy) (29)
Mat 9
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 10
(bye) (61)
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4)
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3)
(bye) (62)
Stuart Hocklen (New Kent HS) (35)
Mat 2
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30)
Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14)
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22)
Conner Heuser (Tampa Preparatory School) (27) 1
Mat 1
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 4
(bye) (59)
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6)
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7)
(bye) (58)
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 4
Mat 3
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 8
Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10)
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18)
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 3
Mat 8
Logan Davis (Tuttle HS) (34) 6
(bye) (63)
Dean Hoefs (Blair Academy) (2)
Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1)
A
Mat 1
Luke Stainbrook (Walsh Jesuit HS) (33)
Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) 8
B
Mat 5
Blake Hellickson (McDonogh School) (16) 2
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 20
C
Mat 3
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24) 4
Dylan Rakele (Reynolds HS) (25) 2
D
Mat 4
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 13
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5)
E
Mat 2
Jason Daly (Lakota East HS) (28)
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21)
F
Mat 9
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 10
Dalton Tratman (Malvern Prep) (13) 1
G
Mat 1
Lane Billings (Easton Area HS) (20) 2
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 4
H
Mat 9
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 17
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 12
I
Mat 7
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 3
Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19) 1
J
Mat 10
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 10
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) 11
K
Mat 7
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22) 4
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38)
L
Mat 10
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 11
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 9
M
Mat 8
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 3
Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23) 4
N
Mat 8
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 6
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) 4
O
Mat 6
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 5
Logan Davis (Tuttle HS) (34) 2
P
Mat 2
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) 17
Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) 14
Q
Mat 2
Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) 1
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 4
R
Mat 1
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 6
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) 6
S
Mat 6
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 1
Lane Billings (Easton Area HS) (20) 3
T
Mat 5
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 15
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 14
U
Mat 8
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 4
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11)
V
Mat 10
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 7
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 15
W
Mat 4
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 4
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 3
X
Mat 7
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) 8
Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) 8
Y
Mat 1
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 2
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) 4
Z
Mat 2
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 3
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 5
AA
Mat 3
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 3
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 3
AB
Mat 4
Dean Hoefs (Blair Academy) (2)
Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) 5
AC
Mat 2
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) 6
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 5
AD
Mat 3
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 1
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5)
AE
Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3)
(bye) (64)
Josh Ralston (Wadsworth HS) (32)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
(bye) (41)
Sean Bowers (Robinson HS) (40)
(bye) (57)
(bye) (60)
Dane Bailey (Mt. Carmel HS) (37)
(bye) (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
Seth Brantley (Marmion Academy) (29)
(bye) (61)
(bye) (62)
Stuart Hocklen (New Kent HS) (35)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
(bye) (43)
Conner Heuser (Tampa Preparatory School) (27)
(bye) (59)
(bye) (58)
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39)
(bye) (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31)
(bye) (63)
Josh Ralston (Wadsworth HS) (32) 1
P
Mat 9
Logan Davis (Tuttle HS) (34) 13
(bye) (49)
O
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15)
(bye) (41)
N
Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23)
Sean Bowers (Robinson HS) (40)
M
Mat 1
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 9
Dane Bailey (Mt. Carmel HS) (37) 3
L
Mat 6
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 5
(bye) (53)
K
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22)
(bye) (45)
J
Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19)
Seth Brantley (Marmion Academy) (29) 2
I
Mat 8
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 11
Stuart Hocklen (New Kent HS) (35)
H
Mat 4
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36)
(bye) (51)
G
Dalton Tratman (Malvern Prep) (13)
(bye) (43)
F
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21)
Conner Heuser (Tampa Preparatory School) (27) 2
E
Mat 5
Jason Daly (Lakota East HS) (28) 7
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 4
D
Mat 10
Dylan Rakele (Reynolds HS) (25) 3
(bye) (55)
C
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24)
(bye) (47)
B
Blake Hellickson (McDonogh School) (16)
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 7
A
Mat 3
Luke Stainbrook (Walsh Jesuit HS) (33) 3
Logan Davis (Tuttle HS) (34) 2
Mat 6
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) 9
Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23) 2
Mat 10
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 11
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 3
Mat 9
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22) 1
Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19) 2
Mat 5
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 10
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 3
Mat 1
Dalton Tratman (Malvern Prep) (13) 2
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) 1
Mat 3
Jason Daly (Lakota East HS) (28)
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 7
Mat 8
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24) 1
Blake Hellickson (McDonogh School) (16) 2
Mat 2
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 3
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) 8
T
Mat 10
Lane Billings (Easton Area HS) (20) 4
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26)
S
Mat 7
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 3
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 3
R
Mat 5
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 11
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 6
Q
Mat 4
Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) 3
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 1
X
Mat 2
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 5
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) 2
W
Mat 1
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 6
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 4
V
Mat 6
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) 11
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 4
U
Mat 9
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 9
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15)
Mat 8
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 2
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 3
Mat 6
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 4
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 6
Mat 10
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 1
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) 2
Mat 5
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 5
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12)
AB
Mat 10
Dean Hoefs (Blair Academy) (2)
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30)
AA
Mat 9
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 4
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 4
Z
Mat 4
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 10
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 3
Y
Mat 6
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 2
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 1
Mat 1
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 3
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 11
Mat 4
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 3
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) 3
AC
Mat 1
Grant Boychuk (Cathedral Prep) 4
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) 5
AD
Mat 2
Joey Roark (Parkersburg South HS) 2
Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1)
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4)
AE

7th

  Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12)

  Noah Dorrell (Park Hill HS) (14)

9th

  Dean Hoefs (Blair Academy) (2)

  Brian Chernitsky (Elyria HS) (30)

  Derek Blaze (Perrysburg HS) (18)

  Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8)

13th

  Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15)

  Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9)

  Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10)

  Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11)

17th

  Lane Billings (Easton Area HS) (20)

  Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26)

  Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38)

  Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17)

  Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36)

  Cory Stockmaster (Mentor HS) (21)

  Ryan Collum (Ponderosa HS) (39)

  Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31)

25th

  Logan Davis (Tuttle HS) (34)

  Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23)

  Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22)

  Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19)

  Dalton Tratman (Malvern Prep) (13)

  Jason Daly (Lakota East HS) (28)

  Cade Ruperte (Germantown Academy) (24)

  Blake Hellickson (McDonogh School) (16)

33th

  Josh Ralston (Wadsworth HS) (32)

  (bye) (49)

  (bye) (41)

  Sean Bowers (Robinson HS) (40)

  Dane Bailey (Mt. Carmel HS) (37)

  (bye) (53)

  (bye) (45)

  Seth Brantley (Marmion Academy) (29)

  Stuart Hocklen (New Kent HS) (35)

  (bye) (51)

  (bye) (43)

  Conner Heuser (Tampa Preparatory School) (27)

  Dylan Rakele (Reynolds HS) (25)

  (bye) (55)

  (bye) (47)

  Luke Stainbrook (Walsh Jesuit HS) (33)

49th

  (bye) (64)

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (57)

  (bye) (60)

  (bye) (44)

  (bye) (52)

  (bye) (61)

  (bye) (62)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (59)

  (bye) (58)

  (bye) (42)

  (bye) (50)

  (bye) (63)

Elimination 7

Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 1 L vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 3 W Mat 1 02:16

Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 11 W vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 3 L Mat 4 04:00:49

Winners Semi-finals

Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 5 W vs.
Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 1 L Mat 3 04:25

Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) 5 L vs.
Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) 6 W Mat 2 03:33

Elimination 6

Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) L vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 4 W Mat 9 02:55

Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) W vs.
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) L Mat 10 03:49

Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 4 L vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 10 W Mat 4 06:38

Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 3 W vs.
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 2 L Mat 6 07:29

Elimination 5

Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 3 L vs.
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 4 W Mat 6 15:37

Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 6 W vs.
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 1 L Mat 10 18:59

Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) L vs.
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 2 W Mat 8 19:26

Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) 2 L vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 5 W Mat 5 19:48

Winners 3

Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) 4 W vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 3 L Mat 2 10:16

Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 5 W vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 3 L Mat 3 11:15

Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) 8 W vs.
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 2 L Mat 1 07:23

Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 3 W vs.
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) L Mat 4 15:03

Elimination 4

Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 6 W vs.
Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) 3 L Mat 4 11:08

Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) 2 L vs.
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 6 W Mat 1 09:59

Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) 8 W vs.
Lane Billings (Easton Area HS) (20) 4 L Mat 10 10:23

Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 3 L vs.
Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 11 W Mat 5 10:53

Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) L vs.
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 3 W Mat 7 09:59

Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 4 L vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 9 W Mat 9 11:11:15

Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 4 L vs.
Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) 11 W Mat 6 11:11:17

Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 1 L vs.
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 5 W Mat 2 11:10:52

Elimination 3

Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19) 2 L vs.
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 10 W Mat 5 06:08:55

Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23) 2 L vs.
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 11 W Mat 10 06:10:42

Blake Hellickson (McDonogh School) (16) 2 L vs.
Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 3 W Mat 2 06:13:31

Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) 1 W vs.
Jason Daly (Lakota East HS) (28) L Mat 3 06:19:55

Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 3 W vs.
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22) 1 L Mat 9 06:19:51

Logan Davis (Tuttle HS) (34) 2 L vs.
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) 9 W Mat 6 20:28

Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 7 W vs.
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24) 1 L Mat 8 47:16

Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 3 W vs.
Dalton Tratman (Malvern Prep) (13) 2 L Mat 1 45:11

Winners 2

Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) 6 W vs.
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 1 L Mat 6 06:08:45

Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 14 W vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 4 L Mat 8 06:10:36

Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 4 L vs.
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 6 W Mat 1 06:13:20

Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 3 L vs.
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) 8 W Mat 7 06:17:57

Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) 14 W vs.
Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) 1 L Mat 2 46:58

Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 15 W vs.
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 4 L Mat 4 06:20:34

Lane Billings (Easton Area HS) (20) 3 L vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 15 W Mat 5 20:58

Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) L vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 7 W Mat 10 46:21

Elimination 2

(bye) (41) L vs.
Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23) W 52:42

(bye) (43) L vs.
Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) W 05:37

(bye) (45) L vs.
Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19) W 51:17

(bye) (47) L vs.
Blake Hellickson (McDonogh School) (16) W 30:13

(bye) (49) L vs.
Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) W 31:17

(bye) (51) L vs.
Dalton Tratman (Malvern Prep) (13) W 25:30

(bye) (53) L vs.
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22) W 02:29

(bye) (55) L vs.
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24) W 26:30

Conner Heuser (Tampa Preparatory School) (27) 2 L vs.
Jason Daly (Lakota East HS) (28) 7 W Mat 5 06:07

Dane Bailey (Mt. Carmel HS) (37) 3 L vs.
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 5 W Mat 6 06:12

Josh Ralston (Wadsworth HS) (32) 1 L vs.
Logan Davis (Tuttle HS) (34) 13 W Mat 9 06:21

Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 7 W vs.
Luke Stainbrook (Walsh Jesuit HS) (33) 3 L Mat 3 07:04

Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 4 W vs.
Dylan Rakele (Reynolds HS) (25) 3 L Mat 10 14:45

Sean Bowers (Robinson HS) (40) L vs.
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 9 W Mat 1 14:45

Seth Brantley (Marmion Academy) (29) 2 L vs.
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 11 W Mat 8 15:20

Stuart Hocklen (New Kent HS) (35) L vs.
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) W Mat 4 13:43

Elimination 1

(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 52:55

(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 52:55

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 52:55

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 52:55

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 52:55

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 52:55

(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 52:55

(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 52:55

(bye) (58) L vs.
Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) W 07:12

(bye) (60) L vs.
Dane Bailey (Mt. Carmel HS) (37) W 04:13

(bye) (62) L vs.
Stuart Hocklen (New Kent HS) (35) W 08:12

(bye) (64) L vs.
Josh Ralston (Wadsworth HS) (32) W 04:49

Conner Heuser (Tampa Preparatory School) (27) W vs.
(bye) (59) L 02:30

Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) W vs.
(bye) (63) L 06:30

Sean Bowers (Robinson HS) (40) W vs.
(bye) (57) L 04:35

Seth Brantley (Marmion Academy) (29) W vs.
(bye) (61) L 07:42

Winners 1

Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19) 1 L vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) 10 W Mat 10 08:38:40

Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23) 4 L vs.
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) 6 W Mat 8 08:39:53

Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) W vs.
Jason Daly (Lakota East HS) (28) L Mat 2 08:40:45

Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) 12 W vs.
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) 3 L Mat 7 08:50:04

Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) L vs.
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) 10 W Mat 9 08:51:04

Dalton Tratman (Malvern Prep) (13) 1 L vs.
Lane Billings (Easton Area HS) (20) 2 W Mat 1 09:10:15

Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) 20 W vs.
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24) 4 L Mat 3 09:10:02

Dylan Rakele (Reynolds HS) (25) 2 L vs.
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) 13 W Mat 4 09:10:20

Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) W vs.
Luke Stainbrook (Walsh Jesuit HS) (33) L Mat 1 37:57

Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) 4 L vs.
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) 5 W Mat 6 44:41

Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) L vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) 11 W Mat 10 42:42

Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) 9 W vs.
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 3 L Mat 8 41:53

Logan Davis (Tuttle HS) (34) 2 L vs.
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) 17 W Mat 2 01:06:21

Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) 11 W vs.
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22) 4 L Mat 7 58:24

Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) 8 W vs.
Blake Hellickson (McDonogh School) (16) 2 L Mat 5 44:18

Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 4 L vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) 17 W Mat 9 38:44

Round 1

(bye) (41) L vs.
Cade Ruperte (Germantown Academy) (24) W 52:55

(bye) (43) L vs.
Oskar Valdez (Pueblo East HS) (22) W 52:55

(bye) (45) L vs.
Lane Billings (Easton Area HS) (20) W 52:55

(bye) (47) L vs.
Derek Blaze (Perrysburg HS) (18) W 52:55

(bye) (49) L vs.
Blake Hellickson (McDonogh School) (16) W 52:55

(bye) (51) L vs.
Noah Dorrell (Park Hill HS) (14) W 52:55

(bye) (53) L vs.
Daniel Edmiston (Derry Area HS) (12) W 52:55

(bye) (55) L vs.
Steven Spencer (Palmetto Ridge HS) (10) W 52:55

(bye) (57) L vs.
Dominic Wolters (Lake Highland Prep) (8) W 52:55

(bye) (59) L vs.
Chase Chletsos (Notre Dame-Green Pond) (6) W 52:55

(bye) (61) L vs.
Kavien Maxwell (Thornton Fractional North HS) (4) W 52:55

(bye) (63) L vs.
Dean Hoefs (Blair Academy) (2) W 52:55

Aidan Lawrence (Fauquier HS) (19) W vs.
(bye) (46) L 52:55

Anthony Kimbrell (Kettering Fairmont HS) (23) W vs.
(bye) (42) L 52:55

Bradley Welsh (Waynesburg Central HS) (5) W vs.
(bye) (60) L 52:55

Charlie Feckley (North Olmsted HS) (3) W vs.
(bye) (62) L 52:55

Conner Heuser (Tampa Preparatory School) (27) 1 L vs.
Jake Transue (Col. St. Charles HS) (38) 4 W Mat 1 04:00

Cory Stockmaster (Mentor HS) (21) W vs.
(bye) (44) L 52:55

Dalton Tratman (Malvern Prep) (13) W vs.
(bye) (52) L 52:55

Dane Bailey (Mt. Carmel HS) (37) 6 L vs.
Jason Daly (Lakota East HS) (28) 8 W Mat 7 05:27

Demar Sheldon (Akron Firestone HS) (9) W vs.
(bye) (56) L 52:55

Dylan Rakele (Reynolds HS) (25) 7 W vs.
Sean Bowers (Robinson HS) (40) 4 L Mat 5 05:37

Grant Boychuk (Cathedral Prep) (1) W vs.
(bye) (64) L 52:55

Ian Drousias (Marian Catholic HS) (15) W vs.
(bye) (50) L 52:55

Joey Roark (Parkersburg South HS) (7) W vs.
(bye) (58) L 52:55

Luke Stainbrook (Walsh Jesuit HS) (33) 9 W vs.
Josh Ralston (Wadsworth HS) (32) 2 L Mat 10 05:43

Nick Ferreson (Lake Gibson HS) (31) 3 L vs.
Logan Davis (Tuttle HS) (34) 6 W Mat 8 07:04

Nick Gracia (Cle. St. Ignatius HS) (11) W vs.
(bye) (54) L 52:55

Ryan Collum (Ponderosa HS) (39) 4 L vs.
Jamie Kasich (Mt. St. Joseph HS) (26) 8 W Mat 3 07:34

Ryder Carrie (Montini Catholic HS) (17) W vs.
(bye) (48) L 52:55

Seth Brantley (Marmion Academy) (29) L vs.
Zach Danigal (Seneca Valley HS) (36) 10 W Mat 9 07:45

Stuart Hocklen (New Kent HS) (35) L vs.
Brian Chernitsky (Elyria HS) (30) W Mat 2 07:57

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20