2019 Turkey Shootout

Updated 4:23am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Chelsey // Sam Dexter
(bye)
Popp // Wags
Board 4
Elissa // TJ
Dexter // Nick Georgeson
Board 9
Coop // Tamaria
Berto // Darrin Auckland
Board 10
Tim Kaddatz // Todd W
Jesse V // Mike Wagner
(bye)
Appy // Ky S
Board 6
Byron // Kim
Brandon Owens // Robyn S
Board 12
Doc // Willms
(bye)
Bobby G // Jodi Payson
Jamar M // Mark H
(bye)
Beth // Brianna I
Board 11
Cris Meyers // Drew
Angry Byrd // Ianson
Board 8
Garrett // Justin Celeste
Cicely Elam // Nono
Board 1
Benner // Joey P III
Dillon O // Serb
Board 7
Brandon L // Deram
Booyah // Ted L
Board 3
Porky // Rudy
Danny J // Guido
Board 2
Cindy Lou // Heartless
(bye)
Randy V // Tod M
Brad Malek // Jim Larson
(bye)
Molly // Steph C
Board 5
Jesse O // Kurt H
Captain Chaos // Kyle
Board 2
Frankie M // Tim B
Mike W // Paul C
Board 6
Retired // Tyler R
Cody B // Jurkiewicz
Board 8
Hutch // Wayne S
Edward // Kicks
Board 3
Kraus // Rob Brown
Monkey // Tristin
Board 4
Baker // Jessie Johnsen
(bye)
Greg G // Nick T
Fischer // Skittles
(bye)
Cramer // Showtime
Board 11
Scooter // Trina
Eric P // Hurricain
Board 9
Rob W // Stuart B
Aric B // Do Me N Go
Board 12
Burger // Shotts
Baby Shotts // Saquana
Board 10
Al M // Ernie P
Jimmy S // Lester
Board 1
Benny D // Jax
Amanda M // Carlos
Board 5
Mike Z // Shane W
(bye)
Cobra // Kissh
Chelsey // Sam Dexter
A
Board 6
Popp // Wags
Dexter // Nick Georgeson
B
Board 12
Berto // Darrin Auckland
Jesse V // Mike Wagner
C
Board 7
Byron // Kim
Doc // Willms
D
Board 10
Bobby G // Jodi Payson
Jamar M // Mark H
E
Board 11
Cris Meyers // Drew
Angry Byrd // Ianson
F
Board 3
Benner // Joey P III
Brandon L // Deram
G
Board 8
Booyah // Ted L
Cindy Lou // Heartless
H
Board 4
Randy V // Tod M
Brad Malek // Jim Larson
I
Board 2
Molly // Steph C
Captain Chaos // Kyle
J
Board 5
Mike W // Paul C
Cody B // Jurkiewicz
K
Board 6
Kraus // Rob Brown
Baker // Jessie Johnsen
L
Board 10
Greg G // Nick T
Fischer // Skittles
M
Board 2
Cramer // Showtime
Eric P // Hurricain
N
Board 8
Aric B // Do Me N Go
Al M // Ernie P
O
Board 4
Benny D // Jax
Mike Z // Shane W
P
Board 2
Cobra // Kissh
Popp // Wags
Q
Board 9
Dexter // Nick Georgeson
Byron // Kim
R
Board 5
Doc // Willms
Jamar M // Mark H
S
Board 10
Angry Byrd // Ianson
Booyah // Ted L
T
Board 11
Randy V // Tod M
Brad Malek // Jim Larson
U
Board 1
Captain Chaos // Kyle
Cody B // Jurkiewicz
V
Board 3
Baker // Jessie Johnsen
Fischer // Skittles
W
Board 12
Eric P // Hurricain
Al M // Ernie P
X
Board 8
Cobra // Kissh
Dexter // Nick Georgeson
Y
Board 7
Doc // Willms
Jamar M // Mark H
Z
Board 12
Booyah // Ted L
Brad Malek // Jim Larson
AA
Board 1
Baker // Jessie Johnsen
Eric P // Hurricain
AB
Board 6
Al M // Ernie P
Doc // Willms
AC
Board 1
Booyah // Ted L
Baker // Jessie Johnsen
AD
Board 6
Eric P // Hurricain
Booyah // Ted L
AE
Board 1
Baker // Jessie Johnsen
Booyah // Ted L
Board 1
Baker // Jessie Johnsen
Baker // Jessie Johnsen
Board 4
Booyah // Ted L
Baker // Jessie Johnsen
(bye)
Elissa // TJ
Coop // Tamaria
Board 7
Tim Kaddatz // Todd W
(bye)
Appy // Ky S
Brandon Owens // Robyn S
(bye)
(bye)
Beth // Brianna I
Garrett // Justin Celeste
Board 8
Cicely Elam // Nono
Dillon O // Serb
Board 4
Porky // Rudy
Danny J // Guido
(bye)
(bye)
Jesse O // Kurt H
Frankie M // Tim B
Board 2
Retired // Tyler R
Hutch // Wayne S
Board 3
Edward // Kicks
Monkey // Tristin
(bye)
(bye)
Scooter // Trina
Rob W // Stuart B
Board 9
Burger // Shotts
Baby Shotts // Saquana
Board 1
Jimmy S // Lester
Amanda M // Carlos
(bye)
Elissa // TJ
P
Board 4
Mike Z // Shane W
Tim Kaddatz // Todd W
O
Board 2
Benny D // Jax
Appy // Ky S
N
Board 11
Aric B // Do Me N Go
Brandon Owens // Robyn S
M
Board 5
Cramer // Showtime
Beth // Brianna I
L
Board 3
Greg G // Nick T
Garrett // Justin Celeste
K
Board 7
Kraus // Rob Brown
Porky // Rudy
J
Board 1
Mike W // Paul C
Danny J // Guido
I
Board 12
Molly // Steph C
Jesse O // Kurt H
H
Board 6
Cindy Lou // Heartless
Frankie M // Tim B
G
Board 11
Brandon L // Deram
Hutch // Wayne S
F
Board 9
Benner // Joey P III
Monkey // Tristin
E
Board 10
Cris Meyers // Drew
Scooter // Trina
D
Board 8
Bobby G // Jodi Payson
Burger // Shotts
C
Board 12
Jesse V // Mike Wagner
Jimmy S // Lester
B
Board 6
Berto // Darrin Auckland
Amanda M // Carlos
A
Board 3
Chelsey // Sam Dexter
Elissa // TJ
Board 12
Tim Kaddatz // Todd W
Aric B // Do Me N Go
Board 6
Cramer // Showtime
Greg G // Nick T
Board 5
Garrett // Justin Celeste
Porky // Rudy
Board 11
Danny J // Guido
Cindy Lou // Heartless
Board 7
Frankie M // Tim B
Benner // Joey P III
Board 4
Cris Meyers // Drew
Scooter // Trina
Board 3
Jesse V // Mike Wagner
Berto // Darrin Auckland
Board 7
Chelsey // Sam Dexter
Tim Kaddatz // Todd W
T
Board 5
Randy V // Tod M
Aric B // Do Me N Go
S
Board 6
Angry Byrd // Ianson
Garrett // Justin Celeste
R
Board 9
Byron // Kim
Porky // Rudy
Q
Board 2
Popp // Wags
Cindy Lou // Heartless
X
Board 3
Cobra // Kissh
Cris Meyers // Drew
W
Board 7
Fischer // Skittles
Scooter // Trina
V
Board 1
Cody B // Jurkiewicz
Berto // Darrin Auckland
U
Board 10
Captain Chaos // Kyle
Tim Kaddatz // Todd W
Board 9
Aric B // Do Me N Go
Garrett // Justin Celeste
Board 10
Porky // Rudy
Cindy Lou // Heartless
Board 8
Fischer // Skittles
Cody B // Jurkiewicz
Board 1
Berto // Darrin Auckland
Tim Kaddatz // Todd W
AB
Board 3
Al M // Ernie P
Porky // Rudy
AA
Board 8
Brad Malek // Jim Larson
Fischer // Skittles
Z
Board 4
Jamar M // Mark H
Cody B // Jurkiewicz
Y
Board 1
Dexter // Nick Georgeson
Tim Kaddatz // Todd W
Board 4
Brad Malek // Jim Larson
Fischer // Skittles
Board 2
Cody B // Jurkiewicz
Tim Kaddatz // Todd W
AC
Board 2
Doc // Willms
Cody B // Jurkiewicz
AD
Board 10
Eric P // Hurricain
Tim Kaddatz // Todd W
Board 4
Cody B // Jurkiewicz
Tim Kaddatz // Todd W
AE
Board 2
Baker // Jessie Johnsen
Baker // Jessie Johnsen

1st

  Baker // Jessie Johnsen

2nd

  Booyah // Ted L

3rd

  Tim Kaddatz // Todd W

4th

  Cody B // Jurkiewicz

5th

  Doc // Willms

  Eric P // Hurricain

7th

  Brad Malek // Jim Larson

  Fischer // Skittles

9th

  Al M // Ernie P

  Porky // Rudy

  Jamar M // Mark H

  Dexter // Nick Georgeson

13th

  Aric B // Do Me N Go

  Garrett // Justin Celeste

  Cindy Lou // Heartless

  Berto // Darrin Auckland

17th

  Randy V // Tod M

  Angry Byrd // Ianson

  Byron // Kim

  Popp // Wags

  Cobra // Kissh

  Cris Meyers // Drew

  Scooter // Trina

  Captain Chaos // Kyle

25th

  Elissa // TJ

  Cramer // Showtime

  Greg G // Nick T

  Danny J // Guido

  Frankie M // Tim B

  Benner // Joey P III

  Jesse V // Mike Wagner

  Chelsey // Sam Dexter

33th

  Mike Z // Shane W

  Benny D // Jax

  Appy // Ky S

  Brandon Owens // Robyn S

  Beth // Brianna I

  Kraus // Rob Brown

  Mike W // Paul C

  Molly // Steph C

  Jesse O // Kurt H

  Brandon L // Deram

  Hutch // Wayne S

  Monkey // Tristin

  Bobby G // Jodi Payson

  Burger // Shotts

  Jimmy S // Lester

  Amanda M // Carlos

49th

  Coop // Tamaria

  Cicely Elam // Nono

  Dillon O // Serb

  Retired // Tyler R

  Edward // Kicks

  Rob W // Stuart B

  Baby Shotts // Saquana

Final - Match 2

Baker // Jessie Johnsen W vs.
Booyah // Ted L L Board 4 00:05

Final

Booyah // Ted L L vs.
Baker // Jessie Johnsen W Board 1 38:37

Elimination Final

Tim Kaddatz // Todd W L vs.
Baker // Jessie Johnsen W Board 2 23:02

Elimination Semi-final

Tim Kaddatz // Todd W W vs.
Cody B // Jurkiewicz L Board 4 21:29

Winners Final

Booyah // Ted L W vs.
Baker // Jessie Johnsen L Board 1 27:50

Elimination 8

Cody B // Jurkiewicz W vs.
Eric P // Hurricain L Board 10 13:48

Tim Kaddatz // Todd W W vs.
Doc // Willms L Board 2 13:27

Elimination 7

Fischer // Skittles L vs.
Cody B // Jurkiewicz W Board 2 23:35

Tim Kaddatz // Todd W W vs.
Brad Malek // Jim Larson L Board 4 28:46

Winners Semi-finals

Baker // Jessie Johnsen W vs.
Eric P // Hurricain L Board 6 16:08

Doc // Willms L vs.
Booyah // Ted L W Board 1 32:01

Elimination 6

Cody B // Jurkiewicz W vs.
Dexter // Nick Georgeson L Board 1 20:11

Fischer // Skittles W vs.
Jamar M // Mark H L Board 4 29:27

Porky // Rudy L vs.
Brad Malek // Jim Larson W Board 8 17:41

Tim Kaddatz // Todd W W vs.
Al M // Ernie P L Board 3 24:30

Elimination 5

Cindy Lou // Heartless L vs.
Fischer // Skittles W Board 8 19:57

Cody B // Jurkiewicz W vs.
Berto // Darrin Auckland L Board 1 49:34

Garrett // Justin Celeste L vs.
Porky // Rudy W Board 10 27:42

Tim Kaddatz // Todd W W vs.
Aric B // Do Me N Go L Board 9 29:00

Winners 3

Brad Malek // Jim Larson L vs.
Baker // Jessie Johnsen W Board 1 19:03

Dexter // Nick Georgeson L vs.
Doc // Willms W Board 7 28:06

Eric P // Hurricain W vs.
Al M // Ernie P L Board 6 21:08

Jamar M // Mark H L vs.
Booyah // Ted L W Board 12 21:21

Elimination 4

Aric B // Do Me N Go W vs.
Angry Byrd // Ianson L Board 6 25:28

Berto // Darrin Auckland W vs.
Captain Chaos // Kyle L Board 10 18:11

Cindy Lou // Heartless W vs.
Cobra // Kissh L Board 3 24:26

Cris Meyers // Drew L vs.
Fischer // Skittles W Board 7 20:24

Garrett // Justin Celeste W vs.
Byron // Kim L Board 9 20:22

Porky // Rudy W vs.
Popp // Wags L Board 2 20:17

Scooter // Trina L vs.
Cody B // Jurkiewicz W Board 1 17:18

Tim Kaddatz // Todd W W vs.
Randy V // Tod M L Board 5 31:59

Elimination 3

Aric B // Do Me N Go W vs.
Cramer // Showtime L Board 6 13:53

Benner // Joey P III L vs.
Cris Meyers // Drew W Board 4 17:46

Berto // Darrin Auckland W vs.
Chelsey // Sam Dexter L Board 7 11:45

Cindy Lou // Heartless W vs.
Frankie M // Tim B L Board 7 20:54

Elissa // TJ L vs.
Tim Kaddatz // Todd W W Board 12 17:54

Greg G // Nick T L vs.
Garrett // Justin Celeste W Board 5 21:19

Porky // Rudy W vs.
Danny J // Guido L Board 11 19:18

Scooter // Trina W vs.
Jesse V // Mike Wagner L Board 3 20:50

Winners 2

Al M // Ernie P W vs.
Cobra // Kissh L Board 8 39:02

Booyah // Ted L W vs.
Randy V // Tod M L Board 11 22:34

Brad Malek // Jim Larson W vs.
Captain Chaos // Kyle L Board 1 29:25

Byron // Kim L vs.
Doc // Willms W Board 5 28:52

Cody B // Jurkiewicz L vs.
Baker // Jessie Johnsen W Board 3 15:04

Fischer // Skittles L vs.
Eric P // Hurricain W Board 12 24:07

Jamar M // Mark H W vs.
Angry Byrd // Ianson L Board 10 29:22

Popp // Wags L vs.
Dexter // Nick Georgeson W Board 9 44:45

Elimination 2

Amanda M // Carlos L vs.
Chelsey // Sam Dexter W Board 3 29:33

Appy // Ky S L vs.
Aric B // Do Me N Go W Board 11 13:55

Beth // Brianna I L vs.
Greg G // Nick T W Board 3 14:44

Brandon Owens // Robyn S L vs.
Cramer // Showtime W Board 5 13:20

Burger // Shotts L vs.
Jesse V // Mike Wagner W Board 12 24:28

Danny J // Guido W vs.
Molly // Steph C L Board 12 19:01

Elissa // TJ W vs.
Mike Z // Shane W L Board 4 14:16

Frankie M // Tim B W vs.
Brandon L // Deram L Board 11 16:22

Garrett // Justin Celeste W vs.
Kraus // Rob Brown L Board 7 25:21

Hutch // Wayne S L vs.
Benner // Joey P III W Board 9 19:43

Jesse O // Kurt H L vs.
Cindy Lou // Heartless W Board 6 14:08

Jimmy S // Lester L vs.
Berto // Darrin Auckland W Board 6 24:32

Monkey // Tristin L vs.
Cris Meyers // Drew W Board 10 21:09

Porky // Rudy W vs.
Mike W // Paul C L Board 1 15:47

Scooter // Trina W vs.
Bobby G // Jodi Payson L Board 8 24:18

Tim Kaddatz // Todd W W vs.
Benny D // Jax L Board 2 28:45

Elimination 1

Baby Shotts // Saquana L vs.
Jimmy S // Lester W Board 1 31:22

Coop // Tamaria L vs.
Tim Kaddatz // Todd W W Board 7 16:37

Dillon O // Serb L vs.
Porky // Rudy W Board 4 21:11

Frankie M // Tim B W vs.
Retired // Tyler R L Board 2 13:55

Garrett // Justin Celeste W vs.
Cicely Elam // Nono L Board 8 20:54

Hutch // Wayne S W vs.
Edward // Kicks L Board 3 10:25

Rob W // Stuart B L vs.
Burger // Shotts W Board 9 32:45

Winners 1

Al M // Ernie P W vs.
Benny D // Jax L Board 4 34:25

Angry Byrd // Ianson W vs.
Benner // Joey P III L Board 3 14:19

Baker // Jessie Johnsen W vs.
Greg G // Nick T L Board 10 14:07

Brad Malek // Jim Larson W vs.
Molly // Steph C L Board 2 13:40

Brandon L // Deram L vs.
Booyah // Ted L W Board 8 17:26

Captain Chaos // Kyle W vs.
Mike W // Paul C L Board 5 25:34

Chelsey // Sam Dexter L vs.
Popp // Wags W Board 6 21:48

Cindy Lou // Heartless L vs.
Randy V // Tod M W Board 4 22:01

Cody B // Jurkiewicz W vs.
Kraus // Rob Brown L Board 6 15:12

Dexter // Nick Georgeson W vs.
Berto // Darrin Auckland L Board 12 28:37

Doc // Willms W vs.
Bobby G // Jodi Payson L Board 10 19:48

Eric P // Hurricain W vs.
Aric B // Do Me N Go L Board 8 21:22

Fischer // Skittles W vs.
Cramer // Showtime L Board 2 13:02

Jamar M // Mark H W vs.
Cris Meyers // Drew L Board 11 22:30

Jesse V // Mike Wagner L vs.
Byron // Kim W Board 7 31:49

Mike Z // Shane W L vs.
Cobra // Kissh W Board 2 24:55

Round 1

Amanda M // Carlos L vs.
Mike Z // Shane W W Board 5 29:21

Angry Byrd // Ianson W vs.
Garrett // Justin Celeste L Board 8 24:00

Appy // Ky S L vs.
Byron // Kim W Board 6 23:29

Aric B // Do Me N Go W vs.
Burger // Shotts L Board 12 15:45

Baby Shotts // Saquana L vs.
Al M // Ernie P W Board 10 20:14

Berto // Darrin Auckland W vs.
Tim Kaddatz // Todd W L Board 10 32:27

Beth // Brianna I L vs.
Cris Meyers // Drew W Board 11 26:58

Booyah // Ted L W vs.
Porky // Rudy L Board 3 25:16

Brandon Owens // Robyn S L vs.
Doc // Willms W Board 12 31:33

Captain Chaos // Kyle W vs.
Frankie M // Tim B L Board 2 25:14

Cicely Elam // Nono L vs.
Benner // Joey P III W Board 1 33:05

Cody B // Jurkiewicz W vs.
Hutch // Wayne S L Board 8 12:24

Cramer // Showtime W vs.
Scooter // Trina L Board 11 27:25

Danny J // Guido L vs.
Cindy Lou // Heartless W Board 2 20:35

Dexter // Nick Georgeson W vs.
Coop // Tamaria L Board 9 30:17

Dillon O // Serb L vs.
Brandon L // Deram W Board 7 34:11

Edward // Kicks L vs.
Kraus // Rob Brown W Board 3 18:56

Eric P // Hurricain W vs.
Rob W // Stuart B L Board 9 23:13

Jimmy S // Lester L vs.
Benny D // Jax W Board 1 31:59

Mike W // Paul C W vs.
Retired // Tyler R L Board 6 20:17

Molly // Steph C W vs.
Jesse O // Kurt H L Board 5 33:21

Monkey // Tristin L vs.
Baker // Jessie Johnsen W Board 4 11:21

Popp // Wags W vs.
Elissa // TJ L Board 4 26:52

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20