Southland Casino

Updated 5:20am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Kirk Mcclain // Skinny
(bye)
Nick Ferrell // Tim Hill
Ruth Kitchens // Zoey Gann
Jeff Gann // Street Key
(bye)
(bye)
Earl Blevins // Trevor Bruce
Colby Murphy // Danny Rich
(bye)
Jonboy Kirby // Steve Cessac
6
Amber Vanlandingham // Andre Mckinney
Dale Goodwin // Kenny Hall
Preston Amos // Tony Barte
(bye)
Jerry Cissel // Lynda Oglesby
Eric Reynolds // Jeff Miller
(bye)
Divante Payne // Robert Newcomb Sr
Board 1
Kassey Newcomb // Stacey Gann
Tom Carpenter // Tristan Gourley
5
Jerald Guffin // Joe Brassfield
(bye)
A Jordan // Josh Keene
Ethan Stanford // Taddy Hill
(bye)
Bre Johnson // Rodney Crow
Sim Nehm // Vik Nop
Gilbert Mora // Odum P
4
Johnny Koonce // Judy
(bye)
Jeremy Hambick // Ron Norman
Dustin Jones // Randy Pugh
(bye)
Terry Linderman // Ziggy Mendoza
Miller Countess // Star Gann
Rick Mckee // Robert Thomas
(bye)
(bye)
Brownsugar // Chris Hamm
Craig Archer // Michael Burton
(bye)
Tracey // Val Koonce
Kim D // Steele
Dana Smith // Patrick Bailey
3
Allen Massey // Jacob Humpfrey
(bye)
David Harrison // Janice Brown
Brandon Devasier // Pac Man
(bye)
Julie Kuhn // Justin Poindexter
Jeff Khun // Kelan Gourley
Micheal Williams // Sima Sao
Benji Hess // Robert Newcomb Jr
(bye)
Martin // Reggie Watkins
Scott Hamilton // Tyler Barham
(bye)
(bye)
David Tummins // Michael Fifer
Bob Stone // William Newcomb
7
Asa Swindell // Tyler Poindexter
(bye)
Mike D // Pete Kisner
Kirk Mcclain // Skinny
A
4
Ruth Kitchens // Zoey Gann
Jeff Gann // Street Key
B
Earl Blevins // Trevor Bruce
Colby Murphy // Danny Rich
C
6
Jonboy Kirby // Steve Cessac
Preston Amos // Tony Barte
D
Board 1
Jerry Cissel // Lynda Oglesby
Eric Reynolds // Jeff Miller
E
Divante Payne // Robert Newcomb Sr
Jerald Guffin // Joe Brassfield
F
A Jordan // Josh Keene
Ethan Stanford // Taddy Hill
G
Board 1
Sim Nehm // Vik Nop
Gilbert Mora // Odum P
H
Jeremy Hambick // Ron Norman
Dustin Jones // Randy Pugh
I
3
Miller Countess // Star Gann
Rick Mckee // Robert Thomas
J
Brownsugar // Chris Hamm
Craig Archer // Michael Burton
K
3
Tracey // Val Koonce
Dana Smith // Patrick Bailey
L
David Harrison // Janice Brown
Brandon Devasier // Pac Man
M
5
Jeff Khun // Kelan Gourley
Micheal Williams // Sima Sao
N
Martin // Reggie Watkins
Scott Hamilton // Tyler Barham
O
David Tummins // Michael Fifer
Bob Stone // William Newcomb
P
7
Mike D // Pete Kisner
Ruth Kitchens // Zoey Gann
Q
Jeff Gann // Street Key
Jonboy Kirby // Steve Cessac
R
6
Preston Amos // Tony Barte
Divante Payne // Robert Newcomb Sr
S
4
Jerald Guffin // Joe Brassfield
Ethan Stanford // Taddy Hill
T
5
Gilbert Mora // Odum P
Miller Countess // Star Gann
U
4
Brownsugar // Chris Hamm
Craig Archer // Michael Burton
V
3
Dana Smith // Patrick Bailey
Jeff Khun // Kelan Gourley
W
Micheal Williams // Sima Sao
David Tummins // Michael Fifer
X
Bob Stone // William Newcomb
Ruth Kitchens // Zoey Gann
Y
5
Jonboy Kirby // Steve Cessac
Divante Payne // Robert Newcomb Sr
Z
3
Ethan Stanford // Taddy Hill
Miller Countess // Star Gann
AA
Dana Smith // Patrick Bailey
Jeff Khun // Kelan Gourley
AB
7
Bob Stone // William Newcomb
Ruth Kitchens // Zoey Gann
AC
4
Ethan Stanford // Taddy Hill
Miller Countess // Star Gann
AD
Jeff Khun // Kelan Gourley
Ruth Kitchens // Zoey Gann
AE
5
Jeff Khun // Kelan Gourley
Jeff Khun // Kelan Gourley
3
Ruth Kitchens // Zoey Gann
Ruth Kitchens // Zoey Gann
4
Jeff Khun // Kelan Gourley
Ruth Kitchens // Zoey Gann
(bye)
Nick Ferrell // Tim Hill
(bye)
(bye)
(bye)
Amber Vanlandingham // Andre Mckinney
Dale Goodwin // Kenny Hall
(bye)
(bye)
Kassey Newcomb // Stacey Gann
Tom Carpenter // Tristan Gourley
(bye)
(bye)
Bre Johnson // Rodney Crow
Johnny Koonce // Judy
(bye)
(bye)
Terry Linderman // Ziggy Mendoza
(bye)
(bye)
(bye)
Kim D // Steele
Allen Massey // Jacob Humpfrey
(bye)
(bye)
Julie Kuhn // Justin Poindexter
Benji Hess // Robert Newcomb Jr
(bye)
(bye)
(bye)
Asa Swindell // Tyler Poindexter
(bye)
Nick Ferrell // Tim Hill
P
4
Mike D // Pete Kisner
(bye)
O
Scott Hamilton // Tyler Barham
Amber Vanlandingham // Andre Mckinney
N
Martin // Reggie Watkins
Dale Goodwin // Kenny Hall
M
7
Brandon Devasier // Pac Man
Kassey Newcomb // Stacey Gann
L
David Harrison // Janice Brown
Tom Carpenter // Tristan Gourley
K
Tracey // Val Koonce
Bre Johnson // Rodney Crow
J
Rick Mckee // Robert Thomas
Johnny Koonce // Judy
I
Dustin Jones // Randy Pugh
Terry Linderman // Ziggy Mendoza
H
Board 1
Jeremy Hambick // Ron Norman
(bye)
G
Sim Nehm // Vik Nop
Kim D // Steele
F
A Jordan // Josh Keene
Allen Massey // Jacob Humpfrey
E
Eric Reynolds // Jeff Miller
Julie Kuhn // Justin Poindexter
D
3
Jerry Cissel // Lynda Oglesby
Benji Hess // Robert Newcomb Jr
C
6
Colby Murphy // Danny Rich
(bye)
B
Earl Blevins // Trevor Bruce
Asa Swindell // Tyler Poindexter
A
5
Kirk Mcclain // Skinny
Mike D // Pete Kisner
Scott Hamilton // Tyler Barham
Amber Vanlandingham // Andre Mckinney
6
Brandon Devasier // Pac Man
David Harrison // Janice Brown
7
Tom Carpenter // Tristan Gourley
Bre Johnson // Rodney Crow
Johnny Koonce // Judy
Jeremy Hambick // Ron Norman
Sim Nehm // Vik Nop
A Jordan // Josh Keene
Board 1
Allen Massey // Jacob Humpfrey
Jerry Cissel // Lynda Oglesby
Colby Murphy // Danny Rich
Earl Blevins // Trevor Bruce
Asa Swindell // Tyler Poindexter
Mike D // Pete Kisner
T
Gilbert Mora // Odum P
Brandon Devasier // Pac Man
S
5
Jerald Guffin // Joe Brassfield
Tom Carpenter // Tristan Gourley
R
Preston Amos // Tony Barte
Johnny Koonce // Judy
Q
Jeff Gann // Street Key
Jeremy Hambick // Ron Norman
X
David Tummins // Michael Fifer
Allen Massey // Jacob Humpfrey
W
Board 1
Micheal Williams // Sima Sao
Jerry Cissel // Lynda Oglesby
V
4
Craig Archer // Michael Burton
Asa Swindell // Tyler Poindexter
U
Brownsugar // Chris Hamm
Gilbert Mora // Odum P
Brandon Devasier // Pac Man
Tom Carpenter // Tristan Gourley
7
Jeff Gann // Street Key
Jeremy Hambick // Ron Norman
Allen Massey // Jacob Humpfrey
Craig Archer // Michael Burton
Board 1
Asa Swindell // Tyler Poindexter
Gilbert Mora // Odum P
AB
4
Bob Stone // William Newcomb
Tom Carpenter // Tristan Gourley
AA
Board 1
Dana Smith // Patrick Bailey
Allen Massey // Jacob Humpfrey
Z
6
Divante Payne // Robert Newcomb Sr
Craig Archer // Michael Burton
Y
3
Jonboy Kirby // Steve Cessac
Gilbert Mora // Odum P
7
Tom Carpenter // Tristan Gourley
Divante Payne // Robert Newcomb Sr
6
Craig Archer // Michael Burton
Tom Carpenter // Tristan Gourley
AC
5
Ethan Stanford // Taddy Hill
Craig Archer // Michael Burton
AD
5
Miller Countess // Star Gann
Ethan Stanford // Taddy Hill
3
Craig Archer // Michael Burton
Ethan Stanford // Taddy Hill
AE
Board 1
Ruth Kitchens // Zoey Gann
Ruth Kitchens // Zoey Gann

1st

  Ruth Kitchens // Zoey Gann

2nd

  Jeff Khun // Kelan Gourley

3rd

  Ethan Stanford // Taddy Hill

4th

  Craig Archer // Michael Burton

5th

  Tom Carpenter // Tristan Gourley

  Miller Countess // Star Gann

7th

  Gilbert Mora // Odum P

  Divante Payne // Robert Newcomb Sr

9th

  Bob Stone // William Newcomb

  Dana Smith // Patrick Bailey

  Allen Massey // Jacob Humpfrey

  Jonboy Kirby // Steve Cessac

13th

  Brandon Devasier // Pac Man

  Jeff Gann // Street Key

  Jeremy Hambick // Ron Norman

  Asa Swindell // Tyler Poindexter

17th

  Mike D // Pete Kisner

  Jerald Guffin // Joe Brassfield

  Preston Amos // Tony Barte

  Johnny Koonce // Judy

  David Tummins // Michael Fifer

  Micheal Williams // Sima Sao

  Jerry Cissel // Lynda Oglesby

  Brownsugar // Chris Hamm

25th

  Scott Hamilton // Tyler Barham

  Amber Vanlandingham // Andre Mckinney

  David Harrison // Janice Brown

  Bre Johnson // Rodney Crow

  Sim Nehm // Vik Nop

  A Jordan // Josh Keene

  Colby Murphy // Danny Rich

  Earl Blevins // Trevor Bruce

33th

  Nick Ferrell // Tim Hill

  Martin // Reggie Watkins

  Dale Goodwin // Kenny Hall

  Kassey Newcomb // Stacey Gann

  Tracey // Val Koonce

  Rick Mckee // Robert Thomas

  Dustin Jones // Randy Pugh

  Terry Linderman // Ziggy Mendoza

  Kim D // Steele

  Eric Reynolds // Jeff Miller

  Julie Kuhn // Justin Poindexter

  Benji Hess // Robert Newcomb Jr

  Kirk Mcclain // Skinny

Final - Match 2

Ruth Kitchens // Zoey Gann W vs.
Jeff Khun // Kelan Gourley L 4 00:30

Final

Jeff Khun // Kelan Gourley L vs.
Ruth Kitchens // Zoey Gann W 3 24:33

Elimination Final

Ethan Stanford // Taddy Hill L vs.
Ruth Kitchens // Zoey Gann W Board 1 10:48

Elimination Semi-final

Ethan Stanford // Taddy Hill W vs.
Craig Archer // Michael Burton L 3 05:07

Winners Final

Ruth Kitchens // Zoey Gann L vs.
Jeff Khun // Kelan Gourley W 5 13:03

Elimination 8

Craig Archer // Michael Burton W vs.
Miller Countess // Star Gann L 5 10:25

Tom Carpenter // Tristan Gourley L vs.
Ethan Stanford // Taddy Hill W 5 06:36

Elimination 7

Divante Payne // Robert Newcomb Sr L vs.
Craig Archer // Michael Burton W 6 11:37

Gilbert Mora // Odum P L vs.
Tom Carpenter // Tristan Gourley W 7 20:38

Winners Semi-finals

Miller Countess // Star Gann L vs.
Jeff Khun // Kelan Gourley W 16:37

Ruth Kitchens // Zoey Gann W vs.
Ethan Stanford // Taddy Hill L 4 09:43

Elimination 6

Allen Massey // Jacob Humpfrey L vs.
Divante Payne // Robert Newcomb Sr W 6 12:35

Craig Archer // Michael Burton W vs.
Jonboy Kirby // Steve Cessac L 3 15:17

Gilbert Mora // Odum P W vs.
Bob Stone // William Newcomb L 4 08:56

Tom Carpenter // Tristan Gourley W vs.
Dana Smith // Patrick Bailey L Board 1 11:47

Elimination 5

Craig Archer // Michael Burton W vs.
Asa Swindell // Tyler Poindexter L Board 1 13:06

Gilbert Mora // Odum P W vs.
Brandon Devasier // Pac Man L 14:40

Jeremy Hambick // Ron Norman L vs.
Allen Massey // Jacob Humpfrey W 17:47

Tom Carpenter // Tristan Gourley W vs.
Jeff Gann // Street Key L 7 11:42

Winners 3

Divante Payne // Robert Newcomb Sr L vs.
Ethan Stanford // Taddy Hill W 3 17:13

Jeff Khun // Kelan Gourley W vs.
Bob Stone // William Newcomb L 7 12:47

Miller Countess // Star Gann W vs.
Dana Smith // Patrick Bailey L 11:46

Ruth Kitchens // Zoey Gann W vs.
Jonboy Kirby // Steve Cessac L 5 06:50

Elimination 4

Allen Massey // Jacob Humpfrey W vs.
Micheal Williams // Sima Sao L Board 1 13:25

Asa Swindell // Tyler Poindexter W vs.
Brownsugar // Chris Hamm L 20:46

Brandon Devasier // Pac Man W vs.
Jerald Guffin // Joe Brassfield L 5 15:44

Jeremy Hambick // Ron Norman W vs.
David Tummins // Michael Fifer L 18:32

Jerry Cissel // Lynda Oglesby L vs.
Craig Archer // Michael Burton W 4 14:04

Johnny Koonce // Judy L vs.
Jeff Gann // Street Key W 18:51

Mike D // Pete Kisner L vs.
Gilbert Mora // Odum P W 16:33

Tom Carpenter // Tristan Gourley W vs.
Preston Amos // Tony Barte L 14:57

Elimination 3

A Jordan // Josh Keene L vs.
Allen Massey // Jacob Humpfrey W Board 1 09:09

Amber Vanlandingham // Andre Mckinney L vs.
Brandon Devasier // Pac Man W 6 16:06

Bre Johnson // Rodney Crow L vs.
Johnny Koonce // Judy W 26:09

David Harrison // Janice Brown L vs.
Tom Carpenter // Tristan Gourley W 7 06:31

Earl Blevins // Trevor Bruce L vs.
Asa Swindell // Tyler Poindexter W 11:36

Jeremy Hambick // Ron Norman W vs.
Sim Nehm // Vik Nop L 14:23

Jerry Cissel // Lynda Oglesby W vs.
Colby Murphy // Danny Rich L 13:05

Mike D // Pete Kisner W vs.
Scott Hamilton // Tyler Barham L 15:40

Winners 2

Craig Archer // Michael Burton L vs.
Dana Smith // Patrick Bailey W 3 10:44

David Tummins // Michael Fifer L vs.
Bob Stone // William Newcomb W 12:29

Divante Payne // Robert Newcomb Sr W vs.
Jerald Guffin // Joe Brassfield L 4 10:24

Ethan Stanford // Taddy Hill W vs.
Gilbert Mora // Odum P L 5 10:33

Jeff Khun // Kelan Gourley W vs.
Micheal Williams // Sima Sao L 11:05

Jonboy Kirby // Steve Cessac W vs.
Preston Amos // Tony Barte L 6 13:10

Miller Countess // Star Gann W vs.
Brownsugar // Chris Hamm L 4 13:55

Ruth Kitchens // Zoey Gann W vs.
Jeff Gann // Street Key L 08:03

Elimination 2

Allen Massey // Jacob Humpfrey W vs.
Eric Reynolds // Jeff Miller L 19:16

Amber Vanlandingham // Andre Mckinney W vs.
Martin // Reggie Watkins L 12:46

Asa Swindell // Tyler Poindexter W vs.
Kirk Mcclain // Skinny L 5 17:26

Benji Hess // Robert Newcomb Jr L vs.
Colby Murphy // Danny Rich W 6 14:27

Bre Johnson // Rodney Crow W vs.
Rick Mckee // Robert Thomas L 14:12

Dale Goodwin // Kenny Hall L vs.
Brandon Devasier // Pac Man W 7 20:15

Johnny Koonce // Judy W vs.
Dustin Jones // Randy Pugh L 19:22

Julie Kuhn // Justin Poindexter L vs.
Jerry Cissel // Lynda Oglesby W 3 17:00

Kassey Newcomb // Stacey Gann L vs.
David Harrison // Janice Brown W 08:35

Kim D // Steele L vs.
A Jordan // Josh Keene W 14:27

Nick Ferrell // Tim Hill L vs.
Mike D // Pete Kisner W 4 13:54

Terry Linderman // Ziggy Mendoza L vs.
Jeremy Hambick // Ron Norman W Board 1 19:15

Tom Carpenter // Tristan Gourley W vs.
Tracey // Val Koonce L 06:10

Winners 1

Bob Stone // William Newcomb W vs.
Mike D // Pete Kisner L 7 13:43

Brandon Devasier // Pac Man L vs.
Jeff Khun // Kelan Gourley W 5 22:52

Colby Murphy // Danny Rich L vs.
Jonboy Kirby // Steve Cessac W 6 20:35

Craig Archer // Michael Burton W vs.
Tracey // Val Koonce L 3 08:02

Dana Smith // Patrick Bailey W vs.
David Harrison // Janice Brown L 10:59

Dustin Jones // Randy Pugh L vs.
Miller Countess // Star Gann W 3 09:45

Eric Reynolds // Jeff Miller L vs.
Divante Payne // Robert Newcomb Sr W 20:06

Ethan Stanford // Taddy Hill W vs.
Sim Nehm // Vik Nop L Board 1 09:00

Gilbert Mora // Odum P W vs.
Jeremy Hambick // Ron Norman L 11:54

Jeff Gann // Street Key W vs.
Earl Blevins // Trevor Bruce L 12:42

Jerald Guffin // Joe Brassfield W vs.
A Jordan // Josh Keene L 15:27

Kirk Mcclain // Skinny L vs.
Ruth Kitchens // Zoey Gann W 4 08:30

Micheal Williams // Sima Sao W vs.
Martin // Reggie Watkins L 23:31

Preston Amos // Tony Barte W vs.
Jerry Cissel // Lynda Oglesby L Board 1 11:32

Rick Mckee // Robert Thomas L vs.
Brownsugar // Chris Hamm W 08:25

Scott Hamilton // Tyler Barham L vs.
David Tummins // Michael Fifer W 22:24

Round 1

Bob Stone // William Newcomb W vs.
Asa Swindell // Tyler Poindexter L 7 15:38

Bre Johnson // Rodney Crow L vs.
Sim Nehm // Vik Nop W 15:32

Dale Goodwin // Kenny Hall L vs.
Preston Amos // Tony Barte W 11:05

Dana Smith // Patrick Bailey W vs.
Allen Massey // Jacob Humpfrey L 3 17:01

Divante Payne // Robert Newcomb Sr W vs.
Kassey Newcomb // Stacey Gann L Board 1 10:42

Gilbert Mora // Odum P W vs.
Johnny Koonce // Judy L 4 12:26

Jonboy Kirby // Steve Cessac W vs.
Amber Vanlandingham // Andre Mckinney L 6 13:11

Julie Kuhn // Justin Poindexter L vs.
Jeff Khun // Kelan Gourley W 10:21

Micheal Williams // Sima Sao W vs.
Benji Hess // Robert Newcomb Jr L 16:21

Nick Ferrell // Tim Hill L vs.
Ruth Kitchens // Zoey Gann W 12:32

Terry Linderman // Ziggy Mendoza L vs.
Miller Countess // Star Gann W 17:07

Tom Carpenter // Tristan Gourley L vs.
Jerald Guffin // Joe Brassfield W 5 17:28

Tracey // Val Koonce W vs.
Kim D // Steele L 12:30

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20