Social mohegan sun

Updated 11:19am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Trisha Nawrocki/danielle McAndrew
(bye)
Jeff Bronack/steve Colleran
Teresa/brian Bogart
Alli Connell/andrew Connell
Paul Skodacek/jay Jacobs
Jill hicks/Scott hertel
Sam Harrington/Brian walsh
Nick Harvey/Roland litzelman
(bye)
Cody Spriggs/steve Darvell
Rich Patton/joe Heater
Ken Kitts/Stephanie Betterly
Homer/chris Tonte
(bye)
Bob Yohn/cheryl Yohn
Sean Murphy/bernie Crabtree
(bye)
Stacie Lee-smith/harold Smith
Mike Starrick/tom Delahanty
Tom levonas/mike foran
Scott Viele/bernie Ketter
(bye)
Team wolfgang
Scott faatz/Randy hadden
(bye)
Zapoticky
Chris Berry/jerry Coles
Justin Buck/tina Baretta
Court 3
Chico/nicole Esposito
(bye)
Lew Thomas/chris Shrader
John Smith/Karli Modleski
(bye)
Casey/cody Miller Time
Jeffrie Rex/michael Jennings
Mike Shandra/tammy Zendzion
Bobbi/kevin martin
(bye)
Jimmy Aguirre/John Lintott
Henry Wolst/tyler Rehl
(bye)
Tom Uhrig/Matt Uhrig
Blair/geno Snyder
Michelle conero/tony Palumbo
Alu
(bye)
Ron zega/Russ barninger
Carlo Thomas/Adam wayman
(bye)
Tom Sinibaldi/jess Griffith
Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth
Anthony Cibello/Matt page
Children Of The Cornhole
(bye)
Marissa/vince hein
Richard Siedal/pat Austin
Dustin beamer/PJ hamilton
Stephen Morgan/Mark Boyle
Court 3
Trevor Anderson/Jason Shaffer
Gary ackley/Robert Hicks
Jeff Ellert/andy sande
(bye)
Bill Macario/don Arace
Trisha Nawrocki/danielle McAndrew
A
Jeff Bronack/steve Colleran
Alli Connell/andrew Connell
B
Sam Harrington/Brian walsh
Nick Harvey/Roland litzelman
C
Rich Patton/joe Heater
Homer/chris Tonte
D
Bob Yohn/cheryl Yohn
Sean Murphy/bernie Crabtree
E
Stacie Lee-smith/harold Smith
Scott Viele/bernie Ketter
F
Team wolfgang
Scott faatz/Randy hadden
G
Zapoticky
Justin Buck/tina Baretta
H
Lew Thomas/chris Shrader
John Smith/Karli Modleski
I
Casey/cody Miller Time
Bobbi/kevin martin
J
Jimmy Aguirre/John Lintott
Henry Wolst/tyler Rehl
K
Tom Uhrig/Matt Uhrig
Alu
L
Ron zega/Russ barninger
Carlo Thomas/Adam wayman
M
Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth
Children Of The Cornhole
N
Marissa/vince hein
Dustin beamer/PJ hamilton
O
Trevor Anderson/Jason Shaffer
Jeff Ellert/andy sande
P
Bill Macario/don Arace
Jeff Bronack/steve Colleran
Q
Alli Connell/andrew Connell
Rich Patton/joe Heater
R
Court 3
Bob Yohn/cheryl Yohn
Stacie Lee-smith/harold Smith
S
Team wolfgang
Scott faatz/Randy hadden
T
Justin Buck/tina Baretta
Casey/cody Miller Time
U
Court 3
Bobbi/kevin martin
Tom Uhrig/Matt Uhrig
V
Alu
Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth
W
Children Of The Cornhole
Dustin beamer/PJ hamilton
X
Jeff Ellert/andy sande
Alli Connell/andrew Connell
Y
Bob Yohn/cheryl Yohn
Team wolfgang
Z
Court 17
Scott faatz/Randy hadden
Bobbi/kevin martin
AA
Court 3
Tom Uhrig/Matt Uhrig
Children Of The Cornhole
AB
Court 3
Dustin beamer/PJ hamilton
Alli Connell/andrew Connell
AC
Court 3
Team wolfgang
Tom Uhrig/Matt Uhrig
AD
Court 3
Dustin beamer/PJ hamilton
Team wolfgang
AE
Court 3
Tom Uhrig/Matt Uhrig
Team wolfgang
Court 14
Tom Uhrig/Matt Uhrig
Team wolfgang
(bye)
Teresa/brian Bogart
Paul Skodacek/jay Jacobs
Jill hicks/Scott hertel
(bye)
Cody Spriggs/steve Darvell
Ken Kitts/Stephanie Betterly
(bye)
(bye)
Mike Starrick/tom Delahanty
Tom levonas/mike foran
(bye)
(bye)
Chris Berry/jerry Coles
Chico/nicole Esposito
(bye)
(bye)
Jeffrie Rex/michael Jennings
Mike Shandra/tammy Zendzion
(bye)
(bye)
Blair/geno Snyder
Michelle conero/tony Palumbo
(bye)
(bye)
Tom Sinibaldi/jess Griffith
Anthony Cibello/Matt page
(bye)
Richard Siedal/pat Austin
Stephen Morgan/Mark Boyle
Gary ackley/Robert Hicks
(bye)
Teresa/brian Bogart
P
Bill Macario/don Arace
Jill hicks/Scott hertel
O
Trevor Anderson/Jason Shaffer
Cody Spriggs/steve Darvell
N
Marissa/vince hein
Ken Kitts/Stephanie Betterly
M
Carlo Thomas/Adam wayman
Mike Starrick/tom Delahanty
L
Ron zega/Russ barninger
Tom levonas/mike foran
K
Henry Wolst/tyler Rehl
Chris Berry/jerry Coles
J
Jimmy Aguirre/John Lintott
Chico/nicole Esposito
I
John Smith/Karli Modleski
Jeffrie Rex/michael Jennings
H
Court 3
Lew Thomas/chris Shrader
Mike Shandra/tammy Zendzion
G
Zapoticky
Blair/geno Snyder
F
Scott Viele/bernie Ketter
Michelle conero/tony Palumbo
E
Sean Murphy/bernie Crabtree
Tom Sinibaldi/jess Griffith
D
Homer/chris Tonte
Anthony Cibello/Matt page
C
Nick Harvey/Roland litzelman
Richard Siedal/pat Austin
B
Sam Harrington/Brian walsh
Gary ackley/Robert Hicks
A
Trisha Nawrocki/danielle McAndrew
Teresa/brian Bogart
Trevor Anderson/Jason Shaffer
Cody Spriggs/steve Darvell
Carlo Thomas/Adam wayman
Mike Starrick/tom Delahanty
Henry Wolst/tyler Rehl
Jimmy Aguirre/John Lintott
John Smith/Karli Modleski
Lew Thomas/chris Shrader
Mike Shandra/tammy Zendzion
Scott Viele/bernie Ketter
Sean Murphy/bernie Crabtree
Homer/chris Tonte
Anthony Cibello/Matt page
Sam Harrington/Brian walsh
Court 3
Gary ackley/Robert Hicks
Trevor Anderson/Jason Shaffer
T
Justin Buck/tina Baretta
Carlo Thomas/Adam wayman
S
Stacie Lee-smith/harold Smith
Henry Wolst/tyler Rehl
R
Rich Patton/joe Heater
John Smith/Karli Modleski
Q
Jeff Bronack/steve Colleran
Lew Thomas/chris Shrader
X
Jeff Ellert/andy sande
Sean Murphy/bernie Crabtree
W
Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth
Homer/chris Tonte
V
Alu
Gary ackley/Robert Hicks
U
Casey/cody Miller Time
Trevor Anderson/Jason Shaffer
Stacie Lee-smith/harold Smith
Henry Wolst/tyler Rehl
Jeff Bronack/steve Colleran
Lew Thomas/chris Shrader
Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth
Alu
Gary ackley/Robert Hicks
Stacie Lee-smith/harold Smith
AB
Court 17
Children Of The Cornhole
Henry Wolst/tyler Rehl
AA
Court 17
Bobbi/kevin martin
Lew Thomas/chris Shrader
Z
Scott faatz/Randy hadden
Alu
Y
Court 3
Bob Yohn/cheryl Yohn
Stacie Lee-smith/harold Smith
Court 3
Henry Wolst/tyler Rehl
Scott faatz/Randy hadden
Court 17
Bob Yohn/cheryl Yohn
Stacie Lee-smith/harold Smith
AC
Court 3
Alli Connell/andrew Connell
Bob Yohn/cheryl Yohn
AD
Court 17
Dustin beamer/PJ hamilton
Stacie Lee-smith/harold Smith
Court 17
Bob Yohn/cheryl Yohn
Bob Yohn/cheryl Yohn
AE
Court 17
Tom Uhrig/Matt Uhrig
Tom Uhrig/Matt Uhrig

1st

  Team wolfgang

2nd

  Tom Uhrig/Matt Uhrig

3rd

  Bob Yohn/cheryl Yohn

4th

  Stacie Lee-smith/harold Smith

5th

  Alli Connell/andrew Connell

  Dustin beamer/PJ hamilton

7th

  Henry Wolst/tyler Rehl

  Scott faatz/Randy hadden

9th

  Children Of The Cornhole

  Bobbi/kevin martin

  Lew Thomas/chris Shrader

  Alu

13th

  Trevor Anderson/Jason Shaffer

  Jeff Bronack/steve Colleran

  Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth

  Gary ackley/Robert Hicks

17th

  Justin Buck/tina Baretta

  Carlo Thomas/Adam wayman

  Rich Patton/joe Heater

  John Smith/Karli Modleski

  Jeff Ellert/andy sande

  Sean Murphy/bernie Crabtree

  Homer/chris Tonte

  Casey/cody Miller Time

25th

  Teresa/brian Bogart

  Cody Spriggs/steve Darvell

  Mike Starrick/tom Delahanty

  Jimmy Aguirre/John Lintott

  Mike Shandra/tammy Zendzion

  Scott Viele/bernie Ketter

  Anthony Cibello/Matt page

  Sam Harrington/Brian walsh

33th

  Bill Macario/don Arace

  Jill hicks/Scott hertel

  Marissa/vince hein

  Ken Kitts/Stephanie Betterly

  Ron zega/Russ barninger

  Tom levonas/mike foran

  Chris Berry/jerry Coles

  Chico/nicole Esposito

  Jeffrie Rex/michael Jennings

  Zapoticky

  Blair/geno Snyder

  Michelle conero/tony Palumbo

  Tom Sinibaldi/jess Griffith

  Nick Harvey/Roland litzelman

  Richard Siedal/pat Austin

  Trisha Nawrocki/danielle McAndrew

49th

  Paul Skodacek/jay Jacobs

  Stephen Morgan/Mark Boyle

Final

Team wolfgang W vs.
Tom Uhrig/Matt Uhrig L Court 14 27:21

Elimination Final

Bob Yohn/cheryl Yohn L vs.
Tom Uhrig/Matt Uhrig W Court 17 18:55

Elimination Semi-final

Stacie Lee-smith/harold Smith L vs.
Bob Yohn/cheryl Yohn W Court 17 22:06

Winners Final

Team wolfgang W vs.
Tom Uhrig/Matt Uhrig L Court 3 15:43

Elimination 8

Bob Yohn/cheryl Yohn W vs.
Dustin beamer/PJ hamilton L Court 17 14:45

Stacie Lee-smith/harold Smith W vs.
Alli Connell/andrew Connell L Court 3 18:26

Elimination 7

Scott faatz/Randy hadden L vs.
Bob Yohn/cheryl Yohn W Court 17 12:35

Stacie Lee-smith/harold Smith W vs.
Henry Wolst/tyler Rehl L Court 3 13:45

Winners Semi-finals

Alli Connell/andrew Connell L vs.
Team wolfgang W Court 3 15:04

Tom Uhrig/Matt Uhrig W vs.
Dustin beamer/PJ hamilton L Court 3 15:47

Elimination 6

Alu L vs.
Bob Yohn/cheryl Yohn W Court 3 16:17

Henry Wolst/tyler Rehl W vs.
Bobbi/kevin martin L Court 17 19:19

Lew Thomas/chris Shrader L vs.
Scott faatz/Randy hadden W 18:19

Stacie Lee-smith/harold Smith W vs.
Children Of The Cornhole L Court 17 19:34

Elimination 5

Alu W vs.
Gary ackley/Robert Hicks L 21:11

Henry Wolst/tyler Rehl W vs.
Jeff Bronack/steve Colleran L 08:56

Lew Thomas/chris Shrader W vs.
Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth L 14:49

Trevor Anderson/Jason Shaffer L vs.
Stacie Lee-smith/harold Smith W 15:29

Winners 3

Alli Connell/andrew Connell W vs.
Bob Yohn/cheryl Yohn L 14:53

Bobbi/kevin martin L vs.
Tom Uhrig/Matt Uhrig W Court 3 21:44

Children Of The Cornhole L vs.
Dustin beamer/PJ hamilton W Court 3 12:45

Team wolfgang W vs.
Scott faatz/Randy hadden L Court 17 12:26

Elimination 4

Carlo Thomas/Adam wayman L vs.
Stacie Lee-smith/harold Smith W 27:25

Gary ackley/Robert Hicks W vs.
Casey/cody Miller Time L 19:23

Henry Wolst/tyler Rehl W vs.
Rich Patton/joe Heater L 13:38

Homer/chris Tonte L vs.
Alu W 11:01

John Smith/Karli Modleski L vs.
Jeff Bronack/steve Colleran W 17:40

Lew Thomas/chris Shrader W vs.
Jeff Ellert/andy sande L 17:56

Sean Murphy/bernie Crabtree L vs.
Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth W 25:13

Trevor Anderson/Jason Shaffer W vs.
Justin Buck/tina Baretta L 20:44

Elimination 3

Cody Spriggs/steve Darvell L vs.
Carlo Thomas/Adam wayman W 08:33

Homer/chris Tonte W vs.
Anthony Cibello/Matt page L 16:57

Jimmy Aguirre/John Lintott L vs.
John Smith/Karli Modleski W 19:00

Lew Thomas/chris Shrader W vs.
Mike Shandra/tammy Zendzion L 10:19

Mike Starrick/tom Delahanty L vs.
Henry Wolst/tyler Rehl W 11:57

Sam Harrington/Brian walsh L vs.
Gary ackley/Robert Hicks W Court 3 21:32

Scott Viele/bernie Ketter L vs.
Sean Murphy/bernie Crabtree W 17:26

Teresa/brian Bogart L vs.
Trevor Anderson/Jason Shaffer W 20:16

Winners 2

Casey/cody Miller Time L vs.
Bobbi/kevin martin W Court 3 19:25

Dustin beamer/PJ hamilton W vs.
Jeff Ellert/andy sande L 14:40

Jeff Bronack/steve Colleran L vs.
Alli Connell/andrew Connell W 18:54

Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth L vs.
Children Of The Cornhole W 19:58

Rich Patton/joe Heater L vs.
Bob Yohn/cheryl Yohn W Court 3 10:04

Scott faatz/Randy hadden W vs.
Justin Buck/tina Baretta L 17:20

Stacie Lee-smith/harold Smith L vs.
Team wolfgang W 16:18

Tom Uhrig/Matt Uhrig W vs.
Alu L 17:18

Elimination 2

Anthony Cibello/Matt page W vs.
Nick Harvey/Roland litzelman L 09:39

Blair/geno Snyder L vs.
Scott Viele/bernie Ketter W 13:28

Chico/nicole Esposito L vs.
John Smith/Karli Modleski W 09:55

Chris Berry/jerry Coles L vs.
Jimmy Aguirre/John Lintott W 20:31

Cody Spriggs/steve Darvell W vs.
Marissa/vince hein L 16:22

Gary ackley/Robert Hicks W vs.
Trisha Nawrocki/danielle McAndrew L 19:19

Jeffrie Rex/michael Jennings L vs.
Lew Thomas/chris Shrader W Court 3 12:55

Jill hicks/Scott hertel L vs.
Trevor Anderson/Jason Shaffer W 13:16

Ken Kitts/Stephanie Betterly L vs.
Carlo Thomas/Adam wayman W 06:03

Michelle conero/tony Palumbo L vs.
Sean Murphy/bernie Crabtree W 14:45

Mike Shandra/tammy Zendzion W vs.
Zapoticky L 15:50

Mike Starrick/tom Delahanty W vs.
Ron zega/Russ barninger L 12:18

Richard Siedal/pat Austin L vs.
Sam Harrington/Brian walsh W 14:17

Teresa/brian Bogart W vs.
Bill Macario/don Arace L 25:04

Tom levonas/mike foran L vs.
Henry Wolst/tyler Rehl W 13:10

Tom Sinibaldi/jess Griffith L vs.
Homer/chris Tonte W 16:42

Elimination 1

Paul Skodacek/jay Jacobs L vs.
Jill hicks/Scott hertel W 14:23

Richard Siedal/pat Austin W vs.
Stephen Morgan/Mark Boyle L 15:36

Winners 1

Alli Connell/andrew Connell W vs.
Sam Harrington/Brian walsh L 13:11

Alu W vs.
Ron zega/Russ barninger L 11:09

Bobbi/kevin martin W vs.
Jimmy Aguirre/John Lintott L 14:19

Carlo Thomas/Adam wayman L vs.
Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth W 12:52

Children Of The Cornhole W vs.
Marissa/vince hein L 08:57

Dustin beamer/PJ hamilton W vs.
Trevor Anderson/Jason Shaffer L 17:21

Henry Wolst/tyler Rehl L vs.
Tom Uhrig/Matt Uhrig W 14:11

Homer/chris Tonte L vs.
Bob Yohn/cheryl Yohn W 12:03

Jeff Ellert/andy sande W vs.
Bill Macario/don Arace L 11:12

John Smith/Karli Modleski L vs.
Casey/cody Miller Time W 11:35

Justin Buck/tina Baretta W vs.
Lew Thomas/chris Shrader L 14:47

Nick Harvey/Roland litzelman L vs.
Rich Patton/joe Heater W 09:48

Scott faatz/Randy hadden W vs.
Zapoticky L 18:18

Scott Viele/bernie Ketter L vs.
Team wolfgang W 22:33

Sean Murphy/bernie Crabtree L vs.
Stacie Lee-smith/harold Smith W 16:35

Trisha Nawrocki/danielle McAndrew L vs.
Jeff Bronack/steve Colleran W 12:12

Round 1

Alli Connell/andrew Connell W vs.
Paul Skodacek/jay Jacobs L 12:17

Anthony Cibello/Matt page L vs.
Children Of The Cornhole W 12:13

Casey/cody Miller Time W vs.
Jeffrie Rex/michael Jennings L 09:14

Cody Spriggs/steve Darvell L vs.
Rich Patton/joe Heater W 14:15

Gary ackley/Robert Hicks L vs.
Jeff Ellert/andy sande W 14:10

Jeff Bronack/steve Colleran W vs.
Teresa/brian Bogart L 17:53

Jill hicks/Scott hertel L vs.
Sam Harrington/Brian walsh W 18:41

Justin Buck/tina Baretta W vs.
Chico/nicole Esposito L Court 3 16:01

Ken Kitts/Stephanie Betterly L vs.
Homer/chris Tonte W 11:22

Michelle conero/tony Palumbo L vs.
Alu W 12:45

Mike Shandra/tammy Zendzion L vs.
Bobbi/kevin martin W 21:15

Richard Siedal/pat Austin L vs.
Dustin beamer/PJ hamilton W 13:38

Stacie Lee-smith/harold Smith W vs.
Mike Starrick/tom Delahanty L 22:03

Stephen Morgan/Mark Boyle L vs.
Trevor Anderson/Jason Shaffer W Court 3 20:45

Tom levonas/mike foran L vs.
Scott Viele/bernie Ketter W 16:45

Tom Sinibaldi/jess Griffith L vs.
Jeff Ratcliffe/Owen Ellsworth W 15:01

Tom Uhrig/Matt Uhrig W vs.
Blair/geno Snyder L 12:17

Zapoticky W vs.
Chris Berry/jerry Coles L 10:52

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20