Osterdart 2016

Updated 5:52pm

Elimination 5

Markus vs.
Daniel Board 1 03:38:18

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Daniel
(bye)
Roberto
Sylvia
Ludwig
Board 1
Norbert
Kasia
Board 1
Erwin
Skipper
(bye)
Andrea
Board 1
Tasi
Ciggarr
Moppes
(bye)
Markus
Engel
(bye)
Stippi
Board 1
Atze
Thomaki
Board 1
Anke
(bye)
Juri
Andreas
Locke
Knutschi
Bauers
Thomas
Jennifer
(bye)
Robert
Daniel
A
Board 1
Sylvia
Ludwig
B
Board 1
Kasia
Skipper
C
Tasi
Moppes
D
Board 1
Markus
Engel
E
Atze
Thomaki
F
Juri
Andreas
G
Board 1
Knutschi
Jennifer
H
Robert
Daniel
I
Board 1
Kasia
Skipper
J
Board 1
Markus
Atze
K
Juri
Andreas
L
Board 1
Robert
Kasia
M
Board 1
Skipper
Juri
N
Board 1
Andreas
Skipper
O
Board 1
Andreas
Andreas
Board 1
Skipper
Skipper
Board 1
Andreas
Andreas
(bye)
Roberto
Norbert
Erwin
(bye)
Andrea
Ciggarr
(bye)
(bye)
Stippi
Anke
(bye)
Locke
Bauers
Thomas
(bye)
Roberto
H
Board 1
Jennifer
Norbert
G
Knutschi
Andrea
F
Board 1
Thomaki
Ciggarr
E
Engel
Stippi
D
Moppes
Anke
C
Board 1
Tasi
Bauers
B
Board 1
Ludwig
Thomas
A
Board 1
Sylvia
Roberto
Knutschi
Thomaki
Board 1
Engel
Moppes
Anke
Bauers
Sylvia
Knutschi
J
Board 1
Markus
Engel
I
Daniel
Moppes
L
Robert
Bauers
K
Atze
Markus
Board 1
Daniel
Robert
Bauers
Markus
N
Board 1
Juri
Bauers
M
Kasia
Markus
Board 1
Bauers
Markus
O
Board 1
Skipper
Skipper

1st

  Andreas

2nd

  Skipper

3rd

  Markus

4th

  Bauers

5th

  Juri

  Kasia

7th

  Robert

9th

  Knutschi

  Engel

  Moppes

  Atze

13th

  Roberto

  Thomaki

  Anke

  Sylvia

17th

  Jennifer

  Norbert

  Andrea

  Ciggarr

  Stippi

  Tasi

  Ludwig

  Thomas

25th

  Erwin

  Locke

Final - Match 2

Skipper L vs.
Andreas W Board 1 13:21

Final

Andreas L vs.
Skipper W Board 1 12:47

Elimination Final

Markus L vs.
Skipper W Board 1 00:06

Elimination Semi-final

Markus W vs.
Bauers L Board 1 21:12

Winners Final

Skipper L vs.
Andreas W Board 1 09:50

Elimination 6

Bauers W vs.
Kasia L 10:51

Markus W vs.
Juri L Board 1 09:08

Elimination 5

Robert L vs.
Bauers W 07:22

Winners Semi-finals

Juri L vs.
Andreas W Board 1 13:43

Kasia L vs.
Skipper W Board 1 07:50

Elimination 4

Bauers W vs.
Atze L 10:04

Engel L vs.
Daniel W 13:49

Knutschi L vs.
Markus W Board 1 09:12

Moppes L vs.
Robert W 12:15

Elimination 3

Bauers W vs.
Sylvia L 15:20

Moppes W vs.
Anke L 07:57

Roberto L vs.
Knutschi W 13:09

Thomaki L vs.
Engel W Board 1 09:30

Winners 2

Andreas W vs.
Robert L Board 1 14:47

Atze L vs.
Juri W 10:47

Daniel L vs.
Kasia W Board 1 06:50

Skipper W vs.
Markus L Board 1 13:03

Elimination 2

Andrea L vs.
Thomaki W Board 1 09:53

Anke W vs.
Tasi L Board 1 00:05

Bauers W vs.
Ludwig L Board 1 09:32

Ciggarr L vs.
Engel W 16:57

Norbert L vs.
Knutschi W 09:21

Roberto W vs.
Jennifer L Board 1 17:41

Stippi L vs.
Moppes W 15:18

Thomas L vs.
Sylvia W Board 1 22:12

Elimination 1

Locke L vs.
Bauers W 11:00

Norbert W vs.
Erwin L 08:59

Winners 1

Andreas W vs.
Knutschi L Board 1 13:39

Daniel W vs.
Sylvia L Board 1 23:34

Engel L vs.
Atze W 10:57

Jennifer L vs.
Robert W 09:33

Ludwig L vs.
Kasia W Board 1 07:07

Moppes L vs.
Markus W Board 1 16:24

Skipper W vs.
Tasi L 17:56

Thomaki L vs.
Juri W 01:35

Round 1

Andrea L vs.
Tasi W Board 1 14:33

Andreas W vs.
Locke L 11:45

Ciggarr L vs.
Moppes W 14:39

Kasia W vs.
Erwin L Board 1 12:52

Knutschi W vs.
Bauers L 05:58

Ludwig W vs.
Norbert L Board 1 17:43

Roberto L vs.
Sylvia W 15:38

Stippi L vs.
Atze W Board 1 13:30

Thomaki W vs.
Anke L Board 1 08:25

Thomas L vs.
Jennifer W 22:10

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20