CCL Drakes 10/19 Tier 2

Updated 2:22am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

David Destefano // TJ Keller
(bye)
Richie Rhew // Tom Kraft
5
Karina Hesterberg // Robert Moses
Brad Jeffords // Vernell Staten
(bye)
(bye)
Jay Suess // Rich Gyalog
Dylan Barker // Robert Cobb
(bye)
(bye)
Chris Caudle // Kevin Mitchell
Jessika Rakes // Marcus Cobb
6
Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel
(bye)
Cisco Wade // Tommy Robertson
David Destefano // TJ Keller
A
5
Richie Rhew // Tom Kraft
Brad Jeffords // Vernell Staten
B
4
Jay Suess // Rich Gyalog
Dylan Barker // Robert Cobb
C
3
Chris Caudle // Kevin Mitchell
Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel
D
4
Cisco Wade // Tommy Robertson
Richie Rhew // Tom Kraft
E
6
Brad Jeffords // Vernell Staten
Dylan Barker // Robert Cobb
F
4
Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel
Richie Rhew // Tom Kraft
G
3
Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel
Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel
6
Richie Rhew // Tom Kraft
Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel
(bye)
Karina Hesterberg // Robert Moses
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Jessika Rakes // Marcus Cobb
(bye)
Karina Hesterberg // Robert Moses
D
5
Cisco Wade // Tommy Robertson
(bye)
C
Chris Caudle // Kevin Mitchell
(bye)
B
Jay Suess // Rich Gyalog
Jessika Rakes // Marcus Cobb
A
3
David Destefano // TJ Keller
Cisco Wade // Tommy Robertson
6
Chris Caudle // Kevin Mitchell
Jay Suess // Rich Gyalog
5
David Destefano // TJ Keller
Cisco Wade // Tommy Robertson
E
3
Brad Jeffords // Vernell Staten
Jay Suess // Rich Gyalog
F
6
Dylan Barker // Robert Cobb
Cisco Wade // Tommy Robertson
5
Dylan Barker // Robert Cobb
Dylan Barker // Robert Cobb
G
4
Richie Rhew // Tom Kraft
Richie Rhew // Tom Kraft

1st

  Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel

2nd

  Richie Rhew // Tom Kraft

3rd

  Dylan Barker // Robert Cobb

4th

  Cisco Wade // Tommy Robertson

5th

  Brad Jeffords // Vernell Staten

  Jay Suess // Rich Gyalog

7th

  Chris Caudle // Kevin Mitchell

  David Destefano // TJ Keller

9th

  Karina Hesterberg // Robert Moses

  Jessika Rakes // Marcus Cobb

Final

Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel W vs.
Richie Rhew // Tom Kraft L 6 19:40

Elimination Final

Dylan Barker // Robert Cobb L vs.
Richie Rhew // Tom Kraft W 4 20:18

Elimination Semi-final

Cisco Wade // Tommy Robertson L vs.
Dylan Barker // Robert Cobb W 5 15:34

Winners Final

Richie Rhew // Tom Kraft L vs.
Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel W 3 15:37

Elimination 4

Cisco Wade // Tommy Robertson W vs.
Brad Jeffords // Vernell Staten L 3 12:32

Jay Suess // Rich Gyalog L vs.
Dylan Barker // Robert Cobb W 6 09:01

Elimination 3

Cisco Wade // Tommy Robertson W vs.
Chris Caudle // Kevin Mitchell L 6 13:56

Jay Suess // Rich Gyalog W vs.
David Destefano // TJ Keller L 5 14:34

Winners Semi-finals

Dylan Barker // Robert Cobb L vs.
Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel W 4 20:13

Richie Rhew // Tom Kraft W vs.
Brad Jeffords // Vernell Staten L 6 15:27

Elimination 2

Jessika Rakes // Marcus Cobb L vs.
David Destefano // TJ Keller W 3 24:05

Karina Hesterberg // Robert Moses L vs.
Cisco Wade // Tommy Robertson W 5 13:03

Winners 1

Brad Jeffords // Vernell Staten W vs.
Jay Suess // Rich Gyalog L 4 15:16

David Destefano // TJ Keller L vs.
Richie Rhew // Tom Kraft W 5 15:26

Dylan Barker // Robert Cobb W vs.
Chris Caudle // Kevin Mitchell L 3 12:03

Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel W vs.
Cisco Wade // Tommy Robertson L 4 13:36

Round 1

Jessika Rakes // Marcus Cobb L vs.
Erwin Eisenbraw // Nick Propenvhel W 6 15:34

Richie Rhew // Tom Kraft W vs.
Karina Hesterberg // Robert Moses L 5 09:21

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20