ACO Regional VFW Singles B

Updated 1:06pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Danny Deisher (1)
(bye) (32)
Riley Paynter (17)
Board 5
Derek McKnight (16)
David Rider (9)
(bye) (24)
(bye) (25)
Doug Tevault (8)
Randy Seibert (5)
(bye) (28)
Tyler Cullen (21)
Board 4
Larry Dunklin (12)
Billy Horn (13)
Board 5
Jeremy Taylor (20)
(bye) (29)
Mike Harrison (4)
Karen English (3)
(bye) (30)
Jonathon Hackleman (19)
Board 4
Sammy Dye (14)
Alan Prosser (11)
(bye) (22)
(bye) (27)
Brandon Whitehead (6)
Jim Culver (7)
(bye) (26)
(bye) (23)
Melinda Burnett (10)
Drew Wehking (15)
Board 5
Tyler Tevault (18)
(bye) (31)
Steve Smith (2)
Danny Deisher (1)
A
Board 5
Derek McKnight (16)
David Rider (9)
B
Board 5
Doug Tevault (8)
Randy Seibert (5)
C
Board 5
Tyler Cullen (21)
Jeremy Taylor (20)
D
Board 5
Mike Harrison (4)
Karen English (3)
E
Board 5
Jonathon Hackleman (19)
Alan Prosser (11)
F
Board 4
Brandon Whitehead (6)
Jim Culver (7)
G
Board 4
Melinda Burnett (10)
Drew Wehking (15)
H
Board 4
Steve Smith (2)
Danny Deisher (1)
I
Board 3
Doug Tevault (8)
Tyler Cullen (21)
J
Board 3
Mike Harrison (4)
Karen English (3)
K
Board 5
Alan Prosser (11)
Jim Culver (7)
L
Board 4
Steve Smith (2)
Danny Deisher (1)
M
Board 5
Mike Harrison (4)
Karen English (3)
N
Board 4
Steve Smith (2)
Mike Harrison (4)
O
Board 3
Karen English (3)
Mike Harrison (4)
Board 5
Steve Smith (2)
Steve Smith (2)
Board 5
Mike Harrison (4)
Steve Smith (2)
(bye) (32)
Riley Paynter (17)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
Larry Dunklin (12)
Billy Horn (13)
(bye) (29)
(bye) (30)
Sammy Dye (14)
(bye) (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
(bye) (23)
Tyler Tevault (18)
(bye) (31)
Riley Paynter (17)
H
Board 4
Drew Wehking (15)
(bye) (25)
G
Melinda Burnett (10)
Larry Dunklin (12)
F
Board 3
Brandon Whitehead (6)
Billy Horn (13)
E
Board 5
Jonathon Hackleman (19)
Sammy Dye (14)
D
Board 5
Jeremy Taylor (20)
(bye) (27)
C
Randy Seibert (5)
(bye) (23)
B
David Rider (9)
Tyler Tevault (18)
A
Board 4
Derek McKnight (16)
Drew Wehking (15)
Board 5
Melinda Burnett (10)
Larry Dunklin (12)
Board 5
Jonathon Hackleman (19)
Jeremy Taylor (20)
Board 5
Randy Seibert (5)
David Rider (9)
Board 4
Derek McKnight (16)
Melinda Burnett (10)
J
Board 5
Tyler Cullen (21)
Jonathon Hackleman (19)
I
Board 4
Doug Tevault (8)
Jeremy Taylor (20)
L
Board 4
Jim Culver (7)
Derek McKnight (16)
K
Board 5
Alan Prosser (11)
Tyler Cullen (21)
Board 4
Jonathon Hackleman (19)
Jeremy Taylor (20)
Board 5
Alan Prosser (11)
Tyler Cullen (21)
N
Board 4
Steve Smith (2)
Jeremy Taylor (20)
M
Board 5
Danny Deisher (1)
Steve Smith (2)
Board 5
Danny Deisher (1)
Steve Smith (2)
O
Board 5
Karen English (3)
Steve Smith (2)

1st

  Steve Smith (2)

2nd

  Mike Harrison (4)

3rd

  Karen English (3)

4th

  Danny Deisher (1)

5th

  Tyler Cullen (21)

  Jeremy Taylor (20)

7th

  Jonathon Hackleman (19)

  Alan Prosser (11)

9th

  Melinda Burnett (10)

  Doug Tevault (8)

  Jim Culver (7)

  Derek McKnight (16)

13th

  Drew Wehking (15)

  Larry Dunklin (12)

  Randy Seibert (5)

  David Rider (9)

17th

  Riley Paynter (17)

  (bye) (25)

  Brandon Whitehead (6)

  Billy Horn (13)

  Sammy Dye (14)

  (bye) (27)

  (bye) (23)

  Tyler Tevault (18)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (29)

  (bye) (30)

  (bye) (22)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final - Match 2

Steve Smith (2) W vs.
Mike Harrison (4) L Board 5 12:48

Final

Mike Harrison (4) L vs.
Steve Smith (2) W Board 5 20:36

Elimination Final

Steve Smith (2) W vs.
Karen English (3) L Board 5 17:40

Elimination Semi-final

Steve Smith (2) W vs.
Danny Deisher (1) L Board 5 14:26

Winners Final

Mike Harrison (4) W vs.
Karen English (3) L Board 3 10:28

Elimination 6

Jeremy Taylor (20) L vs.
Danny Deisher (1) W Board 5 37:15

Tyler Cullen (21) L vs.
Steve Smith (2) W Board 4 14:49

Elimination 5

Jeremy Taylor (20) W vs.
Alan Prosser (11) L Board 5 15:22

Tyler Cullen (21) W vs.
Jonathon Hackleman (19) L Board 4 11:21

Winners Semi-finals

Danny Deisher (1) L vs.
Mike Harrison (4) W Board 5 22:38

Karen English (3) W vs.
Steve Smith (2) L Board 4 11:37

Elimination 4

Derek McKnight (16) L vs.
Alan Prosser (11) W Board 5 12:26

Jeremy Taylor (20) W vs.
Jim Culver (7) L Board 4 18:52

Jonathon Hackleman (19) W vs.
Doug Tevault (8) L Board 4 31:44

Melinda Burnett (10) L vs.
Tyler Cullen (21) W Board 5 12:51

Elimination 3

David Rider (9) L vs.
Derek McKnight (16) W Board 4 12:42

Drew Wehking (15) L vs.
Melinda Burnett (10) W Board 5 09:37

Jeremy Taylor (20) W vs.
Randy Seibert (5) L Board 5 13:58

Larry Dunklin (12) L vs.
Jonathon Hackleman (19) W Board 5 24:35

Winners 2

Danny Deisher (1) W vs.
Doug Tevault (8) L Board 3 20:38

Jim Culver (7) L vs.
Steve Smith (2) W Board 4 18:29

Karen English (3) W vs.
Alan Prosser (11) L Board 5 09:05

Tyler Cullen (21) L vs.
Mike Harrison (4) W Board 3 15:37

Elimination 2

(bye) (23) L vs.
David Rider (9) W 12:38

(bye) (25) L vs.
Melinda Burnett (10) W 40:55

(bye) (27) L vs.
Randy Seibert (5) W 45:11

Billy Horn (13) L vs.
Jonathon Hackleman (19) W Board 5 17:36

Larry Dunklin (12) W vs.
Brandon Whitehead (6) L Board 3 18:22

Riley Paynter (17) L vs.
Drew Wehking (15) W Board 4 29:40

Sammy Dye (14) L vs.
Jeremy Taylor (20) W Board 5 11:12

Tyler Tevault (18) L vs.
Derek McKnight (16) W Board 4 14:04

Elimination 1

(bye) (22) L vs.
(bye) (27) W 16:58

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 16:58

(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 16:58

(bye) (28) L vs.
Larry Dunklin (12) W 14:16

(bye) (30) L vs.
Sammy Dye (14) W 49:46

(bye) (32) L vs.
Riley Paynter (17) W 49:53

Billy Horn (13) W vs.
(bye) (29) L 27:04

Tyler Tevault (18) W vs.
(bye) (31) L 37:29

Winners 1

Alan Prosser (11) W vs.
Brandon Whitehead (6) L Board 4 08:35

Danny Deisher (1) W vs.
Derek McKnight (16) L Board 5 08:23

David Rider (9) L vs.
Doug Tevault (8) W Board 5 10:31

Drew Wehking (15) L vs.
Steve Smith (2) W Board 4 06:55

Jeremy Taylor (20) L vs.
Mike Harrison (4) W Board 5 08:30

Jim Culver (7) W vs.
Melinda Burnett (10) L Board 4 10:54

Karen English (3) W vs.
Jonathon Hackleman (19) L Board 5 11:58

Randy Seibert (5) L vs.
Tyler Cullen (21) W Board 5 14:18

Round 1

(bye) (23) L vs.
Melinda Burnett (10) W 16:58

(bye) (25) L vs.
Doug Tevault (8) W 16:58

(bye) (27) L vs.
Brandon Whitehead (6) W 16:58

(bye) (29) L vs.
Mike Harrison (4) W 16:58

(bye) (31) L vs.
Steve Smith (2) W 16:58

Alan Prosser (11) W vs.
(bye) (22) L 16:58

Billy Horn (13) L vs.
Jeremy Taylor (20) W Board 5 09:59

Danny Deisher (1) W vs.
(bye) (32) L 16:58

David Rider (9) W vs.
(bye) (24) L 16:58

Drew Wehking (15) W vs.
Tyler Tevault (18) L Board 5 08:59

Jim Culver (7) W vs.
(bye) (26) L 16:58

Jonathon Hackleman (19) W vs.
Sammy Dye (14) L Board 4 21:05

Karen English (3) W vs.
(bye) (30) L 16:58

Randy Seibert (5) W vs.
(bye) (28) L 16:58

Riley Paynter (17) L vs.
Derek McKnight (16) W Board 5 12:14

Tyler Cullen (21) W vs.
Larry Dunklin (12) L Board 4 24:16

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20