Final - Match 2
Clinton Lucas // Kyle Anderson W vs.
Kaleb Hurt // Matt Hall L 4 00:04
Final
Kaleb Hurt // Matt Hall L vs.
Clinton Lucas // Kyle Anderson W 8 00:05
Elimination Final
Mike Schaffer // Steve Schroeder 12 L vs.
Clinton Lucas // Kyle Anderson 21 W Center Court 16:35
Elimination Semi-final
Mike Schaffer // Steve Schroeder 21 W vs.
Dustin Froelich // Mark Smothers 12 L Center Court 22:20
Winners Final
Kaleb Hurt // Matt Hall 21 W vs.
Clinton Lucas // Kyle Anderson 4 L 12 33:05
Elimination 8
Dustin Froelich // Mark Smothers 21 W vs.
JD Schierenbeck // Lisa Seeley 8 L 10 20:19
Mike Schaffer // Steve Schroeder 21 W vs.
Austin Schlobohm // Jr Williams 10 L ACO (court 1) 17:00
Elimination 7
Dustin Froelich // Mark Smothers 21 W vs.
Carl Austin // Lynda Oglesby 16 L 6 18:37
Mike Schaffer // Steve Schroeder 21 W vs.
Steven Ochoa // Wesley Pare 15 L 7 19:17
Winners Semi-finals
JD Schierenbeck // Lisa Seeley 4 L vs.
Clinton Lucas // Kyle Anderson 21 W Center Court 11:48
Kaleb Hurt // Matt Hall 21 W vs.
Austin Schlobohm // Jr Williams 17 L Center Court 24:12
Elimination 6
Anne Besek // Brad Anderson 6 L vs.
Mike Schaffer // Steve Schroeder 21 W 8 09:37
Carl Austin // Lynda Oglesby 21 W vs.
Aaron Kandler // Robbie Davis 19 L 5 17:07
Dustin Froelich // Mark Smothers 21 W vs.
Juan Moreno // Suzy Parks 18 L Taco (court3) 25:24
Steven Ochoa // Wesley Pare 21 W vs.
Chris Evans // Erik Kunze 7 L 9 13:16
Elimination 5
Anne Besek // Brad Anderson 21 W vs.
Jason Jarvi // Tanner Halbert 20 L 6 21:48
Carl Austin // Lynda Oglesby 21 W vs.
David McDade // Denise Johnson 4 L 7 12:27
Dustin Froelich // Mark Smothers 21 W vs.
Wayne Rau // Wesley Dodson 5 L 9 10:59
Steven Ochoa // Wesley Pare 21 W vs.
Beverly Dodson // Steve Lamser 11 L 10 15:47
Winners 3
Austin Schlobohm // Jr Williams 21 W vs.
Juan Moreno // Suzy Parks 5 L Center Court 13:24
Chris Evans // Erik Kunze 8 L vs.
JD Schierenbeck // Lisa Seeley 21 W 6 13:46
Clinton Lucas // Kyle Anderson 21 W vs.
Mike Schaffer // Steve Schroeder 6 L Center Court 10:53
Kaleb Hurt // Matt Hall 21 W vs.
Aaron Kandler // Robbie Davis 8 L ACO (court 1) 15:12
Elimination 4
Beverly Dodson // Steve Lamser 21 W vs.
Justin Thomas // Tracey Pyle 4 L 4 16:21
Carl Austin // Lynda Oglesby 21 W vs.
Jeff Jovaag // Joseph Trudeau 10 L 12 11:26
Dustin Froelich // Mark Smothers 21 W vs.
Hugh Mulberg // Jamie Tri 7 L 8 09:40
Dylan Aufdenberg // Matt Johnson 16 L vs.
Anne Besek // Brad Anderson 21 W 5 20:28
Erik Ferguson // Robert Templin 5 L vs.
David McDade // Denise Johnson 21 W 9 11:14
Jason Jarvi // Tanner Halbert 21 W vs.
Drew Stull // Whittney Martinez 20 L 17 16:14
Jerry Armstrong // Vincent Rau 17 L vs.
Steven Ochoa // Wesley Pare 21 W Taco (court3) 14:18
Wayne Rau // Wesley Dodson 21 W vs.
Steve Ochoa // William Coons 8 L 8 10:04
Elimination 3
Andrew Buddensiek // Larry Swann 9 L vs.
Jerry Armstrong // Vincent Rau 21 W Digital Network (court 2) 16:00
Beverly Dodson // Steve Lamser 21 W vs.
Gus Reddemann // Richard Green Jr 5 L 13 08:40
Carl Austin // Lynda Oglesby 21 W vs.
Caleb Avery // Joseph Gilles 7 L 22 11:33
Dustin Froelich // Mark Smothers 21 W vs.
Brian Johnson // Steve Mullis 13 L 7 13:48
Erik Ferguson // Robert Templin 21 W vs.
Donald Schwarz // Kory Lindberg 9 L Taco (court3) 11:25
Jason Jarvi // Tanner Halbert 21 W vs.
Jeremy Luster // Joel Karnick L ACO (court 1) 06:31
Jeff Besek // Jim Bruce 14 L vs.
Dylan Aufdenberg // Matt Johnson 21 W 4 13:29
Wayne Rau // Wesley Dodson 21 W vs.
Jayme Welsh // Jessie Stankey L 5 09:25
Winners 2
Clinton Lucas // Kyle Anderson 21 W vs.
Steve Ochoa // William Coons 6 L 23 15:20
David McDade // Denise Johnson L vs.
Chris Evans // Erik Kunze 21 W Digital Network (court 2) 07:57
Drew Stull // Whittney Martinez 16 L vs.
Austin Schlobohm // Jr Williams 21 W 10 15:15
JD Schierenbeck // Lisa Seeley 21 W vs.
Jeff Jovaag // Joseph Trudeau 15 L 14 12:45
Juan Moreno // Suzy Parks 21 W vs.
Anne Besek // Brad Anderson 18 L 10 17:39
Justin Thomas // Tracey Pyle 10 L vs.
Kaleb Hurt // Matt Hall 21 W Center Court 09:10
Mike Schaffer // Steve Schroeder 21 W vs.
Hugh Mulberg // Jamie Tri 3 L 6 10:46
Steven Ochoa // Wesley Pare 9 L vs.
Aaron Kandler // Robbie Davis 21 W 8 14:40
Elimination 2
Andrew Buddensiek // Larry Swann 21 W vs.
April Lamser // Lisa Monson 2 L 11 14:08
Andrew Cox // Mitch Feist 5 L vs.
Jason Jarvi // Tanner Halbert 21 W 5 12:01
Beverly Dodson // Steve Lamser 21 W vs.
Dan Rau // Michael Mann 10 L 19 16:41
Blake Karnick // Chris Orpen 15 L vs.
Donald Schwarz // Kory Lindberg 21 W 8 12:21
Brian Johnson // Steve Mullis 21 W vs.
Austin Douglas // Wendy Ferguson 9 L 9 15:54
Caleb Avery // Joseph Gilles 21 W vs.
Keith Blair // Korbin Knutson 11 L 20 14:07
Carl Austin // Lynda Oglesby 21 W vs.
Paul Crusan // Shawn Martinez 20 L Taco (court3) 15:23
Dustin Froelich // Mark Smothers 21 W vs.
Frank Huser // Matt Larson 18 L 7 24:55
Francisco Zamudio // Lisa Templin 2 L vs.
Jerry Armstrong // Vincent Rau 21 W 15 06:35
Gus Reddemann // Richard Green Jr 21 W vs.
Josh Fobbe // Josh Glover 4 L 9 11:26
Jay Reddemann // Randy Clemens 14 L vs.
Jeff Besek // Jim Bruce 21 W 17 16:05
Jayme Welsh // Jessie Stankey 21 W vs.
Gary Templin // Paul Martinez 2 L 7 08:34
Jonathan Dahlstrom // Tom Sanders 12 L vs.
Jeremy Luster // Joel Karnick 21 W 4 13:38
Patrick Sandridge // Rich Pyle L vs.
Dylan Aufdenberg // Matt Johnson 21 W Taco (court3) 09:17
Robert Rogers // Tammy Williams 11 L vs.
Erik Ferguson // Robert Templin 21 W 16 16:49
Wayne Rau // Wesley Dodson 21 W vs.
Eric Myklebust // Peyton White L 18 12:24
Elimination 1
Chad Weltzin // Wally Kassler 9 L vs.
Brian Johnson // Steve Mullis 21 W Digital Network (court 2) 16:16
Francisco Zamudio // Lisa Templin 21 W vs.
Corey Westerberg // Hayden Ferguson 17 L 9 14:07
Frank Geers // Jedediah Geer 2 L vs.
Beverly Dodson // Steve Lamser 21 W 14 10:01
Patrick Sandridge // Rich Pyle 21 W vs.
Lucas Anderson // Rick Tiede 14 L 16 14:29
Robert Rogers // Tammy Williams 21 W vs.
Michelle Radke // Tina Armstrong 7 L 18 14:15
Wayne Rau // Wesley Dodson 21 W vs.
Jamie Maddox // Robert Hail 10 L 13 15:14
Winners 1
Aaron Kandler // Robbie Davis 21 W vs.
Paul Crusan // Shawn Martinez 3 L 23 11:36
Austin Douglas // Wendy Ferguson 6 L vs.
Juan Moreno // Suzy Parks 21 W 15 15:03
Dan Rau // Michael Mann 16 L vs.
Chris Evans // Erik Kunze 21 W 22 16:12
Dylan Aufdenberg // Matt Johnson 15 L vs.
Mike Schaffer // Steve Schroeder 21 W Center Court 18:30
Eric Myklebust // Peyton White L vs.
Austin Schlobohm // Jr Williams 21 W 11 09:38
Erik Ferguson // Robert Templin 4 L vs.
Kaleb Hurt // Matt Hall 21 W 6 13:51
Frank Huser // Matt Larson 19 L vs.
Anne Besek // Brad Anderson 21 W 19 17:13
Gary Templin // Paul Martinez 1 L vs.
Drew Stull // Whittney Martinez 21 W 14 11:02
Jason Jarvi // Tanner Halbert 12 L vs.
Steve Ochoa // William Coons 21 W 21 15:09
JD Schierenbeck // Lisa Seeley 21 W vs.
Jerry Armstrong // Vincent Rau 16 L 12 21:09
Jeff Besek // Jim Bruce 14 L vs.
Hugh Mulberg // Jamie Tri 21 W 4 15:45
Jeff Jovaag // Joseph Trudeau 21 W vs.
April Lamser // Lisa Monson 2 L 23 11:21
Jeremy Luster // Joel Karnick L vs.
Clinton Lucas // Kyle Anderson 21 W 15 17:19
Josh Fobbe // Josh Glover 5 L vs.
David McDade // Denise Johnson 21 W 5 11:23
Justin Thomas // Tracey Pyle 21 W vs.
Donald Schwarz // Kory Lindberg 16 L ACO (court 1) 17:11
Keith Blair // Korbin Knutson L vs.
Steven Ochoa // Wesley Pare 21 W 16 09:48
Round 1
Andrew Cox // Mitch Feist 3 L vs.
Steven Ochoa // Wesley Pare 21 W 19 17:31
Brian Johnson // Steve Mullis 6 L vs.
Chris Evans // Erik Kunze 21 W 6 11:02
Chad Weltzin // Wally Kassler 12 L vs.
Dan Rau // Michael Mann 21 W 12 22:07
Clinton Lucas // Kyle Anderson 21 W vs.
Carl Austin // Lynda Oglesby 4 L 11 13:18
Corey Westerberg // Hayden Ferguson 9 L vs.
Austin Schlobohm // Jr Williams 21 W Digital Network (court 2) 16:38
Drew Stull // Whittney Martinez 21 W vs.
Andrew Buddensiek // Larry Swann 8 L 8 18:26
Dustin Froelich // Mark Smothers 18 L vs.
David McDade // Denise Johnson 21 W ACO (court 1) 20:02
Dylan Aufdenberg // Matt Johnson 21 W vs.
Robert Rogers // Tammy Williams 11 L 4 13:15
Eric Myklebust // Peyton White 21 W vs.
Francisco Zamudio // Lisa Templin L 16 07:53
Frank Geers // Jedediah Geer 11 L vs.
Austin Douglas // Wendy Ferguson 21 W 10 23:20
Frank Huser // Matt Larson 21 W vs.
Gus Reddemann // Richard Green Jr 17 L 5 16:32
Jamie Maddox // Robert Hail 8 L vs.
Jerry Armstrong // Vincent Rau 21 W 14 12:12
Jason Jarvi // Tanner Halbert 21 W vs.
Caleb Avery // Joseph Gilles 2 L 18 14:45
Jay Reddemann // Randy Clemens 14 L vs.
Donald Schwarz // Kory Lindberg 21 W 20 23:08
JD Schierenbeck // Lisa Seeley 21 W vs.
Wayne Rau // Wesley Dodson 8 L Center Court 23:30
Jeff Besek // Jim Bruce 21 W vs.
Blake Karnick // Chris Orpen 7 L 21 13:41
Jeff Jovaag // Joseph Trudeau 21 W vs.
Jayme Welsh // Jessie Stankey 13 L Taco (court3) 23:10
Jonathan Dahlstrom // Tom Sanders L vs.
Aaron Kandler // Robbie Davis 21 W 22 09:30
Juan Moreno // Suzy Parks 21 W vs.
Beverly Dodson // Steve Lamser 18 L 17 31:30
Kaleb Hurt // Matt Hall 21 W vs.
Lucas Anderson // Rick Tiede 10 L 9 13:22
Mike Schaffer // Steve Schroeder 21 W vs.
Michelle Radke // Tina Armstrong 9 L 13 19:27
Patrick Sandridge // Rich Pyle 20 L vs.
Erik Ferguson // Robert Templin 21 W 7 23:06