ACO Season 15 North Platte - Seniors

Updated 5:55am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Daniel Deisher (1)
(bye) (16)
Brett Englson (9) 5
8
Lonnie Williams (8) 21
Del Worley (5) 4
13
Ruben Martinez (12) 21
(bye) (13)
Frank Huser (4)
Wayne Rau (3)
(bye) (14)
Paul Thomas (11) 21
9
Randy Clemmens (6)
Dave Burkey (7) 6
10
George Tomek (10) 21
(bye) (15)
Randy Johnson (2)
Daniel Deisher (1) 21
A
13
Lonnie Williams (8) 16
Ruben Martinez (12) 21
B
9
Frank Huser (4) 6
Wayne Rau (3) 21
C
11
Paul Thomas (11)
George Tomek (10) 5
D
13
Randy Johnson (2) 21
Daniel Deisher (1) 10
E
10
Ruben Martinez (12) 21
Wayne Rau (3) 21
F
8
Randy Johnson (2) 6
Ruben Martinez (12) 21
G
10
Wayne Rau (3) 10
Ruben Martinez (12) 12
9
Wayne Rau (3) 21
Wayne Rau (3) 21
11
Ruben Martinez (12) 5
Wayne Rau (3)
(bye) (16)
Brett Englson (9)
Del Worley (5)
(bye) (13)
(bye) (14)
Randy Clemmens (6)
Dave Burkey (7)
(bye) (15)
Brett Englson (9) 21
D
12
George Tomek (10) 2
Del Worley (5) 21
C
10
Paul Thomas (11) 1
Randy Clemmens (6)
B
11
Frank Huser (4) 21
Dave Burkey (7)
A
9
Lonnie Williams (8) 21
Brett Englson (9) 21
11
Del Worley (5) 17
Frank Huser (4) 21
12
Lonnie Williams (8) 12
Brett Englson (9) 6
E
9
Daniel Deisher (1) 21
Frank Huser (4) 17
F
10
Randy Johnson (2) 21
Daniel Deisher (1) 21
11
Randy Johnson (2) 8
Daniel Deisher (1) 15
G
12
Wayne Rau (3) 21
Wayne Rau (3)

1st

  Wayne Rau (3)

2nd

  Ruben Martinez (12)

3rd

  Daniel Deisher (1)

4th

  Randy Johnson (2)

5th

  Brett Englson (9)

  Frank Huser (4)

7th

  Del Worley (5)

  Lonnie Williams (8)

9th

  George Tomek (10)

  Paul Thomas (11)

  Randy Clemmens (6)

  Dave Burkey (7)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Wayne Rau (3) 21 W vs.
Ruben Martinez (12) 5 L 11 00:11

Final

Ruben Martinez (12) 12 L vs.
Wayne Rau (3) 21 W 9 20:02

Elimination Final

Daniel Deisher (1) 15 L vs.
Wayne Rau (3) 21 W 12 28:44

Elimination Semi-final

Daniel Deisher (1) 21 W vs.
Randy Johnson (2) 8 L 11 00:13

Winners Final

Ruben Martinez (12) 21 W vs.
Wayne Rau (3) 10 L 10 14:13

Elimination 4

Brett Englson (9) 6 L vs.
Daniel Deisher (1) 21 W 9 23:24

Frank Huser (4) 17 L vs.
Randy Johnson (2) 21 W 10 32:03

Elimination 3

Brett Englson (9) 21 W vs.
Del Worley (5) 17 L 11 32:32

Frank Huser (4) 21 W vs.
Lonnie Williams (8) 12 L 12 17:54

Winners Semi-finals

Daniel Deisher (1) 10 L vs.
Ruben Martinez (12) 21 W 10 17:07

Wayne Rau (3) 21 W vs.
Randy Johnson (2) 6 L 8 20:01

Elimination 2

Brett Englson (9) 21 W vs.
George Tomek (10) 2 L 12 11:26

Dave Burkey (7) L vs.
Lonnie Williams (8) 21 W 9 12:51

Del Worley (5) 21 W vs.
Paul Thomas (11) 1 L 10 14:10

Randy Clemmens (6) L vs.
Frank Huser (4) 21 W 11 00:20

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Randy Clemmens (6) W 23:19

(bye) (16) L vs.
Brett Englson (9) W 34:20

Dave Burkey (7) W vs.
(bye) (15) L 29:47

Del Worley (5) W vs.
(bye) (13) L 30:06

Winners 1

Daniel Deisher (1) 21 W vs.
Lonnie Williams (8) 16 L 13 25:54

George Tomek (10) 5 L vs.
Randy Johnson (2) 21 W 13 09:15

Ruben Martinez (12) 21 W vs.
Frank Huser (4) 6 L 9 16:36

Wayne Rau (3) 21 W vs.
Paul Thomas (11) L 11 10:38

Round 1

(bye) (13) L vs.
Frank Huser (4) W 15:16

(bye) (15) L vs.
Randy Johnson (2) W 15:16

Brett Englson (9) 5 L vs.
Lonnie Williams (8) 21 W 8 17:57

Daniel Deisher (1) W vs.
(bye) (16) L 15:16

Dave Burkey (7) 6 L vs.
George Tomek (10) 21 W 10 13:54

Del Worley (5) 4 L vs.
Ruben Martinez (12) 21 W 13 13:56

Paul Thomas (11) 21 W vs.
Randy Clemmens (6) L 9 00:14

Wayne Rau (3) W vs.
(bye) (14) L 15:16

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20