ACO Woodriver March Regional-COED

Updated 10:03pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jones/ Maddox (1)
(bye) (16)
Gauch/Mustain (9)
6
Jones/Bruch (8)
Anderson/Tyler (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Lambert/Klein (4)
Webb/Newcomb (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Jones/Naylor (6)
Wyman/Wyman (7)
(bye) (10)
(bye) (15)
Lewis/ Lewis (2)
Jones/ Maddox (1)
A
3
Gauch/Mustain (9)
Anderson/Tyler (5) 21
B
2
Lambert/Klein (4) 5
Webb/Newcomb (3)
C
5
Jones/Naylor (6)
Wyman/Wyman (7)
D
4
Lewis/ Lewis (2)
Gauch/Mustain (9)
E
2
Anderson/Tyler (5)
Webb/Newcomb (3) 21
F
5
Lewis/ Lewis (2) 10
Gauch/Mustain (9)
G
4
Webb/Newcomb (3)
Webb/Newcomb (3)
2
Jones/Bruch (8)
Webb/Newcomb (3)
(bye) (16)
Jones/Bruch (8)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
(bye) (10)
(bye) (15)
Jones/Bruch (8)
D
4
Wyman/Wyman (7)
(bye) (13)
C
Jones/Naylor (6)
(bye) (11)
B
Lambert/Klein (4)
(bye) (15)
A
Jones/ Maddox (1)
Jones/Bruch (8)
4
Jones/Naylor (6)
Lambert/Klein (4)
3
Jones/ Maddox (1)
Jones/Bruch (8)
E
5
Anderson/Tyler (5)
Jones/ Maddox (1)
F
2
Lewis/ Lewis (2)
Jones/Bruch (8)
5
Jones/ Maddox (1)
Jones/Bruch (8)
G
3
Gauch/Mustain (9)
Jones/Bruch (8)

1st

  Webb/Newcomb (3)

2nd

  Jones/Bruch (8)

3rd

  Gauch/Mustain (9)

4th

  Jones/ Maddox (1)

5th

  Anderson/Tyler (5)

  Lewis/ Lewis (2)

7th

  Jones/Naylor (6)

  Lambert/Klein (4)

9th

  Wyman/Wyman (7)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  (bye) (15)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (10)

Final

Webb/Newcomb (3) W vs.
Jones/Bruch (8) L 2 07:39

Elimination Final

Jones/Bruch (8) W vs.
Gauch/Mustain (9) L 3 16:14

Elimination Semi-final

Jones/Bruch (8) W vs.
Jones/ Maddox (1) L 5 15:12

Winners Final

Gauch/Mustain (9) L vs.
Webb/Newcomb (3) W 4 19:44

Elimination 4

Jones/ Maddox (1) W vs.
Lewis/ Lewis (2) L 2 11:59

Jones/Bruch (8) W vs.
Anderson/Tyler (5) L 5 17:37

Elimination 3

Jones/Bruch (8) W vs.
Jones/Naylor (6) L 4 27:59

Lambert/Klein (4) L vs.
Jones/ Maddox (1) W 3 18:31

Winners Semi-finals

Gauch/Mustain (9) W vs.
Anderson/Tyler (5) L 2 10:55

Webb/Newcomb (3) 21 W vs.
Lewis/ Lewis (2) 10 L 5 19:24

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Lambert/Klein (4) W 53:11

(bye) (13) L vs.
Jones/Naylor (6) W 15:34

(bye) (15) L vs.
Jones/ Maddox (1) W 37:17

Jones/Bruch (8) W vs.
Wyman/Wyman (7) L 4 14:24

Elimination 1

(bye) (10) L vs.
(bye) (15) W 45:53

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 45:53

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 45:53

(bye) (16) L vs.
Jones/Bruch (8) W 12:01

Winners 1

Anderson/Tyler (5) 21 W vs.
Lambert/Klein (4) 5 L 2 18:29

Jones/ Maddox (1) L vs.
Gauch/Mustain (9) W 3 16:09

Webb/Newcomb (3) W vs.
Jones/Naylor (6) L 5 13:07

Wyman/Wyman (7) L vs.
Lewis/ Lewis (2) W 4 25:58

Round 1

(bye) (11) L vs.
Jones/Naylor (6) W 45:52

(bye) (13) L vs.
Lambert/Klein (4) W 45:52

(bye) (15) L vs.
Lewis/ Lewis (2) W 45:52

Anderson/Tyler (5) W vs.
(bye) (12) L 45:53

Gauch/Mustain (9) W vs.
Jones/Bruch (8) L 6 17:15

Jones/ Maddox (1) W vs.
(bye) (16) L 45:52

Webb/Newcomb (3) W vs.
(bye) (14) L 45:53

Wyman/Wyman (7) W vs.
(bye) (10) L 45:53

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20