Lake Odessa Social Bracket

Updated 10:43pm

Winners 1

Barf vs.
T N’ R Board 7 12:33:16

Nick vs.
Amateur Corn Stars Board 6 12:33:03

Slater vs.
Team Jones Board 4 12:29:42

T-Bagger vs.
Your Mom Board 4 12:42:38

Elimination 2

Team Brooks vs.
Barf Board 4 12:04:05

We So Corny vs.
Men With Bags Board 5 12:29:28

Elimination 3

Barn Beer vs.
Nick Board 4 11:54:47

Winners 2

T N’ R vs.
Sack Master Board 5 12:16:26

Elimination 4

Men With Bags vs.
Slater Board 4 11:36:52

Elimination 5

T-Bagger vs.
T N’ R Board 5 11:19:37

Elimination 6

Spartys vs.
Sack Master Board 7 10:47:52

Elimination Semi-final

T-Bagger vs.
Spartys Board 4 10:34:45

Winners Final

Lil Fat Boys vs.
Your Mom Board 7 11:29:05

Elimination Final

T-Bagger vs.
Lil Fat Boys Board 2 10:22:02

Winners 1

RM Squared vs.
Barn Beer

Elimination 3

Freakshow vs.
T-Bagger

Winners 2

Team Raimer vs.
Lil Fat Boys

Elimination 4

Spartys vs.
Amateur Corn Stars

Scroll to the right to view bracket. →

Barf
(bye)
T N’ R
Board 4
Freakshow
Spartys
(bye)
(bye)
Sack Master
Off The Cob
(bye)
(bye)
Team Raimer
Men With Bags
(bye)
(bye)
Lil Fat Boys
Nick
(bye)
We So Corny
Board 7
Amateur Corn Stars
RM Squared
(bye)
(bye)
Barn Beer
T-Bagger
(bye)
(bye)
Your Mom
Team Brooks
Board 5
Slater
(bye)
Team Jones
Barf
A
Board 7
T N’ R
Spartys
B
Board 6
Sack Master
Off The Cob
C
Board 5
Team Raimer
Men With Bags
D
Board 6
Lil Fat Boys
Nick
E
Board 6
Amateur Corn Stars
RM Squared
F
Barn Beer
T-Bagger
G
Board 4
Your Mom
Slater
H
Board 4
Team Jones
T N’ R
I
Board 5
Sack Master
Team Raimer
J
Lil Fat Boys
K
L
Sack Master
M
Board 5
Lil Fat Boys
RM Squared
N
Board 7
Your Mom
Lil Fat Boys
O
Board 7
Your Mom
(bye)
Freakshow
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
We So Corny
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Team Brooks
(bye)
Freakshow
H
Board 6
Team Jones
(bye)
G
(bye)
F
(bye)
E
We So Corny
D
Board 5
Men With Bags
(bye)
C
Off The Cob
(bye)
B
Spartys
Team Brooks
A
Board 4
Barf
Freakshow
T-Bagger
Barn Beer
Board 4
Nick
Off The Cob
Spartys
Board 6
Barf
T-Bagger
J
Board 6
Team Raimer
Nick
I
Board 5
T N’ R
Men With Bags
L
Board 4
Slater
Spartys
K
Amateur Corn Stars
T-Bagger
Board 5
T N’ R
Men With Bags
Board 4
Spartys
T-Bagger
N
Board 5
RM Squared
Spartys
M
Board 7
Sack Master
T-Bagger
Board 4
Spartys
T-Bagger
O
Board 2
Lil Fat Boys

5th

  RM Squared

7th

  Men With Bags

9th

  Team Raimer

  Nick

13th

  Barf

17th

  Team Jones

Elimination 6

T-Bagger W vs.
RM Squared L Board 5 10:50

Elimination 5

Men With Bags L vs.
Spartys W Board 4 09:59

Winners Semi-finals

RM Squared L vs.
Your Mom W Board 7 12:35

Sack Master L vs.
Lil Fat Boys W Board 5 11:08

Elimination 4

Nick L vs.
T N’ R W Board 5 10:23

T-Bagger W vs.
Team Raimer L Board 6 09:20

Elimination 3

Spartys W vs.
Barf L Board 6 09:25

Elimination 2

Freakshow W vs.
Team Jones L Board 6 12:07

Winners 1

Men With Bags L vs.
Lil Fat Boys W Board 6 11:26

Off The Cob L vs.
Team Raimer W Board 5 12:24

Spartys L vs.
Sack Master W Board 6 10:03

Round 1

T N’ R W vs.
Freakshow L Board 4 12:51

Team Brooks L vs.
Slater W Board 5 11:47

We So Corny L vs.
Amateur Corn Stars W Board 7 16:10

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20