ACO Regional Singles

Updated 3:11pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Kaleb Hurt (1) 21
3
Billy Collins (16) 7
Matt Stout (9) 21
2
Fitch Wilkins (8) 12
Mike Wolters (5) 17
2
Duane Hardy (12) 21
Keith Carpenter (13) 18
3
Mike Fox (4) 21
Kat Kennedy (3) 21
2
Isacc Hurt (14) 5
Kody Dobyns (11) 21
1
Dalton Hardy (6) 18
Peggy Farrar (7) 1
3
Ted Cecil (10) 21
Cody Collins (15)
2
Rex Hurt (2) 21
Kaleb Hurt (1) 21
A
3
Matt Stout (9) 7
Duane Hardy (12) 2
B
1
Mike Fox (4) 21
Kat Kennedy (3) 15
C
3
Kody Dobyns (11) 21
Ted Cecil (10) 21
D
3
Rex Hurt (2) 14
Kaleb Hurt (1) 21
E
2
Mike Fox (4) 9
Kody Dobyns (11) 15
F
1
Ted Cecil (10) 21
Kaleb Hurt (1) 21
G
1
Ted Cecil (10) 13
Kaleb Hurt (1)
1
Ted Cecil (10)
Kaleb Hurt (1)
Billy Collins (16) 21
2
Fitch Wilkins (8) 19
Mike Wolters (5) 21
1
Keith Carpenter (13) 10
Isacc Hurt (14) 14
2
Dalton Hardy (6) 21
Peggy Farrar (7) 9
1
Cody Collins (15) 21
Billy Collins (16) 6
D
1
Rex Hurt (2) 21
Mike Wolters (5) 21
C
2
Kat Kennedy (3) 12
Dalton Hardy (6) 7
B
3
Duane Hardy (12) 21
Cody Collins (15) 5
A
2
Matt Stout (9) 21
Rex Hurt (2) 21
3
Mike Wolters (5) 17
Duane Hardy (12) 2
3
Matt Stout (9) 21
Rex Hurt (2) 21
E
2
Mike Fox (4) 20
Matt Stout (9) 21
F
1
Kody Dobyns (11) 2
Rex Hurt (2) 21
2
Matt Stout (9) 6
Rex Hurt (2) 11
G
2
Ted Cecil (10) 21
Ted Cecil (10)

1st

  Kaleb Hurt (1)

2nd

  Ted Cecil (10)

3rd

  Rex Hurt (2)

4th

  Matt Stout (9)

5th

  Mike Fox (4)

  Kody Dobyns (11)

7th

  Mike Wolters (5)

  Duane Hardy (12)

9th

  Billy Collins (16)

  Kat Kennedy (3)

  Dalton Hardy (6)

  Cody Collins (15)

13th

  Fitch Wilkins (8)

  Keith Carpenter (13)

  Isacc Hurt (14)

  Peggy Farrar (7)

Final

Kaleb Hurt (1) W vs.
Ted Cecil (10) L 1 00:00:26

Elimination Final

Rex Hurt (2) 11 L vs.
Ted Cecil (10) 21 W 2 24:32

Elimination Semi-final

Rex Hurt (2) 21 W vs.
Matt Stout (9) 6 L 2 11:17

Winners Final

Kaleb Hurt (1) 21 W vs.
Ted Cecil (10) 13 L 1 24:12

Elimination 4

Matt Stout (9) 21 W vs.
Kody Dobyns (11) 2 L 1 10:10

Rex Hurt (2) 21 W vs.
Mike Fox (4) 20 L 2 17:41

Elimination 3

Duane Hardy (12) 2 L vs.
Matt Stout (9) 21 W 3 10:01

Rex Hurt (2) 21 W vs.
Mike Wolters (5) 17 L 3 25:01

Winners Semi-finals

Kaleb Hurt (1) 21 W vs.
Mike Fox (4) 9 L 2 14:11

Kody Dobyns (11) 15 L vs.
Ted Cecil (10) 21 W 1 17:51

Elimination 2

Billy Collins (16) 6 L vs.
Rex Hurt (2) 21 W 1 17:29

Cody Collins (15) 5 L vs.
Matt Stout (9) 21 W 2 06:34

Dalton Hardy (6) 7 L vs.
Duane Hardy (12) 21 W 3 15:32

Mike Wolters (5) 21 W vs.
Kat Kennedy (3) 12 L 2 19:15

Elimination 1

Billy Collins (16) 21 W vs.
Fitch Wilkins (8) 19 L 2 21:08

Isacc Hurt (14) 14 L vs.
Dalton Hardy (6) 21 W 2 17:11

Mike Wolters (5) 21 W vs.
Keith Carpenter (13) 10 L 1 19:47

Peggy Farrar (7) 9 L vs.
Cody Collins (15) 21 W 1 14:53

Winners 1

Duane Hardy (12) 2 L vs.
Mike Fox (4) 21 W 1 08:09

Kaleb Hurt (1) 21 W vs.
Matt Stout (9) 7 L 3 09:31

Kat Kennedy (3) 15 L vs.
Kody Dobyns (11) 21 W 3 16:53

Ted Cecil (10) 21 W vs.
Rex Hurt (2) 14 L 3 27:36

Round 1

Cody Collins (15) L vs.
Rex Hurt (2) 21 W 2 10:43

Kaleb Hurt (1) 21 W vs.
Billy Collins (16) 7 L 3 08:45

Kat Kennedy (3) 21 W vs.
Isacc Hurt (14) 5 L 2 12:54

Keith Carpenter (13) 18 L vs.
Mike Fox (4) 21 W 3 17:55

Kody Dobyns (11) 21 W vs.
Dalton Hardy (6) 18 L 1 19:55

Matt Stout (9) 21 W vs.
Fitch Wilkins (8) 12 L 2 12:09

Mike Wolters (5) 17 L vs.
Duane Hardy (12) 21 W 2 15:26

Peggy Farrar (7) 1 L vs.
Ted Cecil (10) 21 W 3 11:20

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20