D2 Tournament Of Champions

Updated 1:56pm

None.

Elimination 1

Brock Herman Mentor Lake vs.
Tyler Wiederholt BB

Jacob Esarco(Canfield) vs.
Georgio Poullas CF

Winners 1

Alek Martin STGL vs.
Todd Allen(Medina Buckeye)

Alex Coleman HR vs.
Matt Adams NL

Cael Woods Millersburg vs.
Tyler Stein CF

Drew Kasper Lex vs.
Jesse Slocum(Salem)

Dylan Dodson NLV vs.
Brent Moore SPGL

Dylan Fishback(Aurora) vs.
Anthony D'Alesio CF

Eddie Pinc(Medina Buckeye) vs.
Gabe Steyer(Van Wert)

Gabe Phillips(Norwalk) vs.
Cole McComas(Lisbon Beaver)

Hadyn Danals CRV vs.
Grant Moyer(Bellevue)

Jack Peura Tipp City vs.
Kyle Rowan(Perry)

Jake Martinez(Newark Licking Valley) vs.
Davin Rhoads LV

Jared Hoy(Bellevue) vs.
Brandon Leynaud(Lexington)

Jordan Leasure(Amanda-Clearcreek) vs.
Ethan Hernandez(Norwalk)

Kyren Butler(Copley) vs.
Tyler Warner UVC

Lucas Salmon SP vs.
David Cumberledge(Aurora)

Marlon Yarbrough(Copley) vs.
Wade Hodges(Wauseon

Mason Elson(Port Clinton) vs.
Tyler Dodd(Carrollton)

Max Fausnaugh(Bowling Green) vs.
Bret Minnick(Columbian)

Nate Barrett Mansfield vs.
Alex Marinelli SPGL

Nate Hagan(Central Cath. vs.
Ryan Thomas SPGL

Nate Keaton CV vs.
Nick Wrobel(Mantua Crestwood)

Nick Jackson(Norwood) vs.
Jacob Decatur Falls CVCA

Rocky Jordan SPGL vs.
Tai Carter SP

Sam McNulty(Sandusky Perkins) vs.
Jaqui Vanmeter(Newark Licking Valley)

Seth Boggs(Sandusky Perkins) vs.
Payton Burgdorf OFL

Elimination 2

Brendon Winning(Ravenna) vs.
Landon Hall WT

David-Brian Whisler WH vs.
Jack Harris Urbana

Garett Lautzenheiser LV vs.
Robbie Bowers(Defiance)

Jeffrey Thomas SPGL vs.
Alec Maloney(Norwalk)

John Haines(McConnelsville Morgan) vs.
Ben Pasiuk CT

Winners 2

Deaken McCoy(Galion) vs.
Mitch Moore SPGL

Scroll to the right to view bracket. →

Nate Barrett Mansfield
(bye)
Alex Marinelli SPGL
Kevon Freeman ML
Jacob Esarco(Canfield) 40
Eli Seipel SPGL 60
Douglas Terry(Granville)
Georgio Poullas CF
Zack Lake(Akron Coventry)
(bye)
Dalton Hartshorn(Minerva)
Ben Pasiuk CT
Sam McNulty(Sandusky Perkins) 77
D.J. White Circleville 23
(bye)
Jaqui Vanmeter(Newark Licking Valley)
Lucas Salmon SP
(bye)
David Cumberledge(Aurora)
Brendon Winning(Ravenna)
J.D. Stickley SPGL 48
Marlon Yarbrough(Copley) 52
(bye)
Wade Hodges(Wauseon
Jared Hoy(Bellevue)
(bye)
Brandon Leynaud(Lexington) 59
Brendan Scherer(Warsaw River View) 41
Jamez Young(Sandusky) 31
Cael Woods Millersburg 69
(bye)
Tyler Stein CF
Gabe Phillips(Norwalk)
(bye)
Cole McComas(Lisbon Beaver)
Benjamin Schram(Bellbrook)
Kyle Kremiller Perry 27
Mason Elson(Port Clinton) 73
(bye)
Tyler Dodd(Carrollton)
Jack Harris Urbana
(bye)
Kavan Sarver SPGL 49
Deaken McCoy(Galion) 51
Jordan Radich(Warren Howland) 14
Mitch Moore SPGL 86
(bye)
Alec Maloney(Norwalk)
Nick Jackson(Norwood)
(bye)
Jordan Crace
Jacob Decatur Falls CVCA
Josh Venia CC
Robbie Bowers(Defiance)
(bye)
Bailey Faust(Lexington)
Max Fausnaugh(Bowling Green)
(bye)
Bret Minnick(Columbian)
Evan Anderson(Aurora)
Dre'K Brumley Akron
Alek Martin STGL
(bye)
Todd Allen(Medina Buckeye)
Nate Keaton CV
(bye)
Abduljelil, Ana
Nick Wrobel(Mantua Crestwood)
Aidan Pasiuk CT
Dylan Fishback(Aurora)
(bye)
Anthony D'Alesio CF
Kyren Butler(Copley)
(bye)
Tyler Warner UVC
Garett Lautzenheiser LV
Peyten Kellar(Vincent Warren) 38
Tyler Copeland(Wapakoneta 62
(bye)
Garit Witt
Dylan Dodson NLV
(bye)
Jeffrey Thomas SPGL 26
Brent Moore SPGL 74
David-Brian Whisler WH
Jordan Leasure(Amanda-Clearcreek)
(bye)
Ethan Hernandez(Norwalk)
Jake Martinez(Newark Licking Valley)
(bye)
Davin Rhoads LV
Cameron Kelly BB
Drew Kasper Lex
Brandon Pahl(Vincent Warren)
(bye)
Jesse Slocum(Salem)
Jack Peura Tipp City
(bye)
Ian Sharp BWB 14
Kyle Rowan(Perry) 86
Cole Genders ACC
Eddie Pinc(Medina Buckeye)
(bye)
Gabe Steyer(Van Wert)
Rocky Jordan SPGL
(bye)
Nick Crawford CF 49
Tai Carter SP 51
Seth Beard Nap
Tyler Rowland(Streetsboro
(bye)
Landon Hall WT
Hadyn Danals CRV
(bye)
Grant Moyer(Bellevue)
Garrett Gross(Bellefontaine)
Nate Hagan(Central Cath.
John Haines(McConnelsville Morgan)
(bye)
Ryan Thomas SPGL
Brock Herman Mentor Lake
Seth Boggs(Sandusky Perkins)
Payton Burgdorf OFL 75
Tyler Wiederholt BB 25
Garrett Jordan SPGL
Alex Coleman HR
(bye)
Matt Adams NL
Nate Barrett Mansfield
A
Alex Marinelli SPGL
Eli Seipel SPGL
B
Douglas Terry(Granville)
Zack Lake(Akron Coventry)
C
Ben Pasiuk CT
Sam McNulty(Sandusky Perkins)
D
Jaqui Vanmeter(Newark Licking Valley)
Lucas Salmon SP
E
David Cumberledge(Aurora)
Marlon Yarbrough(Copley)
F
Wade Hodges(Wauseon
Jared Hoy(Bellevue)
G
Brandon Leynaud(Lexington)
Cael Woods Millersburg
H
Tyler Stein CF
Gabe Phillips(Norwalk)
I
Cole McComas(Lisbon Beaver)
Mason Elson(Port Clinton)
J
Tyler Dodd(Carrollton)
Jack Harris Urbana
K
Deaken McCoy(Galion)
Mitch Moore SPGL
L
Alec Maloney(Norwalk)
Nick Jackson(Norwood)
M
Jacob Decatur Falls CVCA
Robbie Bowers(Defiance)
N
Bailey Faust(Lexington)
Max Fausnaugh(Bowling Green)
O
Bret Minnick(Columbian)
Alek Martin STGL
P
Todd Allen(Medina Buckeye)
Nate Keaton CV
Q
Nick Wrobel(Mantua Crestwood)
Dylan Fishback(Aurora)
R
Anthony D'Alesio CF
Kyren Butler(Copley)
S
Tyler Warner UVC
Tyler Copeland(Wapakoneta
T
Garit Witt
Dylan Dodson NLV
U
Brent Moore SPGL
Jordan Leasure(Amanda-Clearcreek)
V
Ethan Hernandez(Norwalk)
Jake Martinez(Newark Licking Valley)
W
Davin Rhoads LV
Drew Kasper Lex
X
Jesse Slocum(Salem)
Jack Peura Tipp City
Y
Kyle Rowan(Perry)
Eddie Pinc(Medina Buckeye)
Z
Gabe Steyer(Van Wert)
Rocky Jordan SPGL
AA
Tai Carter SP
Tyler Rowland(Streetsboro
AB
Landon Hall WT
Hadyn Danals CRV
AC
Grant Moyer(Bellevue)
Nate Hagan(Central Cath.
AD
Ryan Thomas SPGL
Seth Boggs(Sandusky Perkins)
AE
Payton Burgdorf OFL
Alex Coleman HR
AF
Matt Adams NL
AG
Eli Seipel SPGL
Zack Lake(Akron Coventry)
AH
AI
AJ
AK
Deaken McCoy(Galion)
AL
Mitch Moore SPGL
AM
Bailey Faust(Lexington)
AN
AO
AP
Tyler Copeland(Wapakoneta
AQ
AR
AS
AT
Tyler Rowland(Streetsboro
AU
AV
AW
AX
AY
AZ
BA
BB
BC
BD
BE
BF
BG
BH
BI
BJ
BK
(bye)
Kevon Freeman ML
Jacob Esarco(Canfield)
Georgio Poullas CF
(bye)
Dalton Hartshorn(Minerva)
D.J. White Circleville
(bye)
(bye)
Brendon Winning(Ravenna)
J.D. Stickley SPGL
(bye)
(bye)
Brendan Scherer(Warsaw River View)
Jamez Young(Sandusky)
(bye)
(bye)
Benjamin Schram(Bellbrook)
Kyle Kremiller Perry
(bye)
(bye)
Kavan Sarver SPGL
Jordan Radich(Warren Howland)
(bye)
(bye)
Jordan Crace
Josh Venia CC
(bye)
(bye)
Evan Anderson(Aurora)
Dre'K Brumley Akron
(bye)
(bye)
Abduljelil, Ana
Aidan Pasiuk CT
(bye)
(bye)
Garett Lautzenheiser LV
Peyten Kellar(Vincent Warren)
(bye)
(bye)
Jeffrey Thomas SPGL
David-Brian Whisler WH
(bye)
(bye)
Cameron Kelly BB
Brandon Pahl(Vincent Warren)
(bye)
(bye)
Ian Sharp BWB
Cole Genders ACC
(bye)
(bye)
Nick Crawford CF
Seth Beard Nap
(bye)
(bye)
Garrett Gross(Bellefontaine)
John Haines(McConnelsville Morgan)
(bye)
Brock Herman Mentor Lake
Tyler Wiederholt BB
Garrett Jordan SPGL
(bye)
Kevon Freeman ML
AF
AE
Dalton Hartshorn(Minerva)
AD
D.J. White Circleville
AC
Brendon Winning(Ravenna)
AB
Landon Hall WT
J.D. Stickley SPGL
AA
Brendan Scherer(Warsaw River View)
Z
Jamez Young(Sandusky)
Y
Benjamin Schram(Bellbrook)
X
Kyle Kremiller Perry
W
Kavan Sarver SPGL
V
Jordan Radich(Warren Howland)
U
Jordan Crace
T
Garit Witt
Josh Venia CC
S
Evan Anderson(Aurora)
R
Dre'K Brumley Akron
Q
Abduljelil, Ana
P
Aidan Pasiuk CT
O
Garett Lautzenheiser LV
N
Robbie Bowers(Defiance)
Peyten Kellar(Vincent Warren)
M
Jeffrey Thomas SPGL
L
Alec Maloney(Norwalk)
David-Brian Whisler WH
K
Jack Harris Urbana
Cameron Kelly BB
J
Brandon Pahl(Vincent Warren)
I
Ian Sharp BWB
H
Cole Genders ACC
G
Nick Crawford CF
F
Seth Beard Nap
E
Garrett Gross(Bellefontaine)
D
John Haines(McConnelsville Morgan)
C
Ben Pasiuk CT
B
Douglas Terry(Granville)
Garrett Jordan SPGL
A
Jordan Crace
AN
AM
AL
AK
AJ
AI
AH
AG
AV
AU
AT
AS
AR
AQ
AP
AO
BD
BC
BB
BA
AZ
AY
AX
AW
BF
BE
BH
BG
BJ
BI
BK

65th

  Garit Witt

Elimination 2

Jordan Crace W vs.
Garit Witt L 00:06

Winners 1

Eli Seipel SPGL W vs.
Douglas Terry(Granville) L 00:05

Jack Harris Urbana L vs.
Deaken McCoy(Galion) W 00:12

Mitch Moore SPGL W vs.
Alec Maloney(Norwalk) L 00:28

Robbie Bowers(Defiance) L vs.
Bailey Faust(Lexington) W 00:36

Tyler Copeland(Wapakoneta W vs.
Garit Witt L 00:07

Tyler Rowland(Streetsboro W vs.
Landon Hall WT L 00:13

Zack Lake(Akron Coventry) W vs.
Ben Pasiuk CT L 00:06

Round 1

Abduljelil, Ana L vs.
Nick Wrobel(Mantua Crestwood) W 00:03

Aidan Pasiuk CT L vs.
Dylan Fishback(Aurora) W 00:03

Alex Marinelli SPGL W vs.
Kevon Freeman ML L 00:03

Brandon Leynaud(Lexington) 59 W vs.
Brendan Scherer(Warsaw River View) 41 L 00:12

Bret Minnick(Columbian) W vs.
Evan Anderson(Aurora) L 00:14

Brock Herman Mentor Lake L vs.
Seth Boggs(Sandusky Perkins) W 00:03

Cole Genders ACC L vs.
Eddie Pinc(Medina Buckeye) W 00:04

Cole McComas(Lisbon Beaver) W vs.
Benjamin Schram(Bellbrook) L 00:04

Dalton Hartshorn(Minerva) L vs.
Ben Pasiuk CT W 00:04

David Cumberledge(Aurora) W vs.
Brendon Winning(Ravenna) L 00:03

David-Brian Whisler WH L vs.
Jordan Leasure(Amanda-Clearcreek) W 00:03

Davin Rhoads LV W vs.
Cameron Kelly BB L 00:03

Douglas Terry(Granville) W vs.
Georgio Poullas CF L 00:04

Dre'K Brumley Akron L vs.
Alek Martin STGL W 00:03

Drew Kasper Lex W vs.
Brandon Pahl(Vincent Warren) L 00:05

Garrett Jordan SPGL L vs.
Alex Coleman HR W 00:04

Grant Moyer(Bellevue) W vs.
Garrett Gross(Bellefontaine) L 00:06

Ian Sharp BWB 14 L vs.
Kyle Rowan(Perry) 86 W 00:08

J.D. Stickley SPGL 48 L vs.
Marlon Yarbrough(Copley) 52 W 00:07

Jacob Esarco(Canfield) 40 L vs.
Eli Seipel SPGL 60 W 00:09

Jamez Young(Sandusky) 31 L vs.
Cael Woods Millersburg 69 W 00:07

Jeffrey Thomas SPGL 26 L vs.
Brent Moore SPGL 74 W 00:17

Jordan Crace L vs.
Jacob Decatur Falls CVCA W 00:06

Jordan Radich(Warren Howland) 14 L vs.
Mitch Moore SPGL 86 W 00:08

Josh Venia CC L vs.
Robbie Bowers(Defiance) W 00:05

Kavan Sarver SPGL 49 L vs.
Deaken McCoy(Galion) 51 W 00:11

Kyle Kremiller Perry 27 L vs.
Mason Elson(Port Clinton) 73 W 00:08

Nate Hagan(Central Cath. W vs.
John Haines(McConnelsville Morgan) L 00:08

Nick Crawford CF 49 L vs.
Tai Carter SP 51 W 00:09

Payton Burgdorf OFL 75 W vs.
Tyler Wiederholt BB 25 L 00:09

Peyten Kellar(Vincent Warren) 38 L vs.
Tyler Copeland(Wapakoneta 62 W 00:11

Sam McNulty(Sandusky Perkins) 77 W vs.
D.J. White Circleville 23 L 00:07

Seth Beard Nap L vs.
Tyler Rowland(Streetsboro W 00:07

Tyler Warner UVC W vs.
Garett Lautzenheiser LV L 00:07

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20