ACO CA CHAMPIONSHIPS SINGLES 2017

Updated 7:38am

Elimination Final

Nick Renevitz (2) vs.
Ken Jones (1) Board 02 11:17:33

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Ken Jones (1)
Board 07
Paul Reeses (32)
Mike Sorenson (17)
Board 12
David Hernandez (16)
Dan Stokes (9)
Board 11
Pete Cuellar (24)
Chris Sabin (25)
Board 09
Doug Rippy (8)
Brian McCaleb (5)
Board 10
Mattie King (28)
Kepa Ayhee (21)
Board 16
Sean Sheridan (12)
Lionel Ayhee (13)
Board 13
Scott Fong (20)
Justin Strong (29)
Board 15
Jon Richards (4)
Blake Demale (3)
Board 03
Scott Fletcher (30)
Wendy Chacon (19)
Board 14
Matt Strattman (14)
Robert Bently (11)
Board 05
Kyle Bently (22)
David Keeling (27)
Board 06
Brett Holland (6)
Ron Stokes (7)
Board 08
David Gaipa (26)
Mike Keough (23)
Board 02
William Howell (10)
Ernest Biagioni (15)
Board 01
Jason Strattman (18)
Andree Labrador (31)
Board 04
Nick Renevitz (2)
Ken Jones (1)
A
Board 01
Mike Sorenson (17)
Dan Stokes (9)
B
Board 04
Chris Sabin (25)
Brian McCaleb (5)
C
Board 03
Kepa Ayhee (21)
Scott Fong (20)
D
Board 05
Justin Strong (29)
Blake Demale (3)
E
Board 13
Matt Strattman (14)
Robert Bently (11)
F
Board 11
Brett Holland (6)
Ron Stokes (7)
G
Board 08
William Howell (10)
Ernest Biagioni (15)
H
Board 09
Nick Renevitz (2)
Ken Jones (1)
I
Board 12
Dan Stokes (9)
Brian McCaleb (5)
J
Board 02
Justin Strong (29)
Blake Demale (3)
K
Board 05
Brett Holland (6)
Ron Stokes (7)
L
Board 06
Nick Renevitz (2)
Ken Jones (1)
M
Board 16
Justin Strong (29)
Blake Demale (3)
N
Board 14
Nick Renevitz (2)
Ken Jones (1)
O
Board 10
Blake Demale (3)
Blake Demale (3)
Paul Reeses (32)
Board 14
David Hernandez (16)
Pete Cuellar (24)
Board 02
Doug Rippy (8)
Mattie King (28)
Board 15
Sean Sheridan (12)
Lionel Ayhee (13)
Board 06
Jon Richards (4)
Scott Fletcher (30)
Board 12
Wendy Chacon (19)
Kyle Bently (22)
Board 16
David Keeling (27)
David Gaipa (26)
Board 10
Mike Keough (23)
Jason Strattman (18)
Board 07
Andree Labrador (31)
David Hernandez (16)
H
Board 15
Ernest Biagioni (15)
Pete Cuellar (24)
G
Board 03
William Howell (10)
Sean Sheridan (12)
F
Board 13
Robert Bently (11)
Lionel Ayhee (13)
E
Board 07
Matt Strattman (14)
Scott Fletcher (30)
D
Board 09
Scott Fong (20)
David Keeling (27)
C
Board 01
Kepa Ayhee (21)
David Gaipa (26)
B
Board 14
Chris Sabin (25)
Andree Labrador (31)
A
Board 16
Mike Sorenson (17)
Ernest Biagioni (15)
Board 08
Pete Cuellar (24)
Sean Sheridan (12)
Board 11
Lionel Ayhee (13)
Scott Fong (20)
Board 07
Kepa Ayhee (21)
Chris Sabin (25)
Board 15
Mike Sorenson (17)
Pete Cuellar (24)
J
Board 09
Brian McCaleb (5)
Sean Sheridan (12)
I
Board 01
Dan Stokes (9)
Kepa Ayhee (21)
L
Board 02
Ron Stokes (7)
Mike Sorenson (17)
K
Board 03
Brett Holland (6)
Pete Cuellar (24)
Board 14
Dan Stokes (9)
Kepa Ayhee (21)
Board 12
Brett Holland (6)
Dan Stokes (9)
N
Board 15
Nick Renevitz (2)
Brett Holland (6)
M
Board 14
Justin Strong (29)
Nick Renevitz (2)
Board 13
Brett Holland (6)
Nick Renevitz (2)
O
Board 02
Ken Jones (1)

4th

  Brett Holland (6)

5th

  Dan Stokes (9)

  Justin Strong (29)

7th

  Pete Cuellar (24)

  Kepa Ayhee (21)

9th

  Brian McCaleb (5)

  Sean Sheridan (12)

  Ron Stokes (7)

  Mike Sorenson (17)

13th

  Ernest Biagioni (15)

  Lionel Ayhee (13)

  Scott Fong (20)

  Chris Sabin (25)

17th

  David Hernandez (16)

  William Howell (10)

  Robert Bently (11)

  Matt Strattman (14)

  Scott Fletcher (30)

  David Keeling (27)

  David Gaipa (26)

  Andree Labrador (31)

25th

  Paul Reeses (32)

  Doug Rippy (8)

  Mattie King (28)

  Jon Richards (4)

  Wendy Chacon (19)

  Kyle Bently (22)

  Mike Keough (23)

  Jason Strattman (18)

Elimination Semi-final

Nick Renevitz (2) W vs.
Brett Holland (6) L Board 13 23:14

Winners Final

Ken Jones (1) L vs.
Blake Demale (3) W Board 10 20:31

Elimination 6

Brett Holland (6) W vs.
Justin Strong (29) L Board 14 00:05

Dan Stokes (9) L vs.
Nick Renevitz (2) W Board 15 11:00

Elimination 5

Kepa Ayhee (21) L vs.
Brett Holland (6) W Board 12 23:10

Pete Cuellar (24) L vs.
Dan Stokes (9) W Board 14 14:45

Winners Semi-finals

Blake Demale (3) W vs.
Nick Renevitz (2) L Board 14 15:48

Ken Jones (1) W vs.
Justin Strong (29) L Board 16 28:31

Elimination 4

Kepa Ayhee (21) W vs.
Ron Stokes (7) L Board 02 08:28

Mike Sorenson (17) L vs.
Brett Holland (6) W Board 03 11:52

Pete Cuellar (24) W vs.
Brian McCaleb (5) L Board 09 11:42

Sean Sheridan (12) L vs.
Dan Stokes (9) W Board 01 10:18

Elimination 3

Chris Sabin (25) L vs.
Mike Sorenson (17) W Board 15 22:17

Ernest Biagioni (15) L vs.
Pete Cuellar (24) W Board 08 19:06

Scott Fong (20) L vs.
Kepa Ayhee (21) W Board 07 18:06

Sean Sheridan (12) W vs.
Lionel Ayhee (13) L Board 11 21:54

Winners 2

Blake Demale (3) W vs.
Brett Holland (6) L Board 05 20:47

Brian McCaleb (5) L vs.
Justin Strong (29) W Board 02 27:14

Ken Jones (1) W vs.
Dan Stokes (9) L Board 12 21:00

Ron Stokes (7) L vs.
Nick Renevitz (2) W Board 06 20:29

Elimination 2

Andree Labrador (31) L vs.
Mike Sorenson (17) W Board 16 17:00

David Gaipa (26) L vs.
Chris Sabin (25) W Board 14 22:58

David Hernandez (16) L vs.
Ernest Biagioni (15) W Board 15 11:24

David Keeling (27) L vs.
Kepa Ayhee (21) W Board 01 15:50

Lionel Ayhee (13) W vs.
Matt Strattman (14) L Board 07 18:16

Pete Cuellar (24) W vs.
William Howell (10) L Board 03 18:04

Scott Fletcher (30) L vs.
Scott Fong (20) W Board 09 17:21

Sean Sheridan (12) W vs.
Robert Bently (11) L Board 13 13:48

Elimination 1

David Gaipa (26) W vs.
Mike Keough (23) L Board 10 15:32

Jason Strattman (18) L vs.
Andree Labrador (31) W Board 07 22:17

Kyle Bently (22) L vs.
David Keeling (27) W Board 16 14:41

Lionel Ayhee (13) W vs.
Jon Richards (4) L Board 06 20:20

Mattie King (28) L vs.
Sean Sheridan (12) W Board 15 23:47

Paul Reeses (32) L vs.
David Hernandez (16) W Board 14 20:36

Pete Cuellar (24) W vs.
Doug Rippy (8) L Board 02 18:04

Scott Fletcher (30) W vs.
Wendy Chacon (19) L Board 12 11:52

Winners 1

Blake Demale (3) W vs.
Matt Strattman (14) L Board 13 13:18

Brian McCaleb (5) W vs.
Kepa Ayhee (21) L Board 03 23:28

Dan Stokes (9) W vs.
Chris Sabin (25) L Board 04 13:18

Ernest Biagioni (15) L vs.
Nick Renevitz (2) W Board 09 14:59

Ken Jones (1) W vs.
Mike Sorenson (17) L Board 01 17:33

Robert Bently (11) L vs.
Brett Holland (6) W Board 11 19:48

Ron Stokes (7) W vs.
William Howell (10) L Board 08 29:11

Scott Fong (20) L vs.
Justin Strong (29) W Board 05 16:40

Round 1

Andree Labrador (31) L vs.
Nick Renevitz (2) W Board 04 16:50

Blake Demale (3) W vs.
Scott Fletcher (30) L Board 03 20:31

Brian McCaleb (5) W vs.
Mattie King (28) L Board 10 25:44

Chris Sabin (25) W vs.
Doug Rippy (8) L Board 09 14:17

Dan Stokes (9) W vs.
Pete Cuellar (24) L Board 11 16:20

David Keeling (27) L vs.
Brett Holland (6) W Board 06 23:20

Ernest Biagioni (15) W vs.
Jason Strattman (18) L Board 01 17:20

Justin Strong (29) W vs.
Jon Richards (4) L Board 15 24:27

Ken Jones (1) W vs.
Paul Reeses (32) L Board 07 13:24

Kepa Ayhee (21) W vs.
Sean Sheridan (12) L Board 16 22:17

Lionel Ayhee (13) L vs.
Scott Fong (20) W Board 13 17:14

Mike Keough (23) L vs.
William Howell (10) W Board 02 17:39

Mike Sorenson (17) W vs.
David Hernandez (16) L Board 12 16:28

Robert Bently (11) W vs.
Kyle Bently (22) L Board 05 09:41

Ron Stokes (7) W vs.
David Gaipa (26) L Board 08 25:14

Wendy Chacon (19) L vs.
Matt Strattman (14) W Board 14 17:24

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20