Friday April 8th

Updated 10:48am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Justin Pillen
(bye)
Brad Brewer 4
Jason Welden 2
Nathan Burpee
(bye)
(bye)
Beth Adkins
Bobby Ballard
(bye)
(bye)
Jill Brewer
Sharon Yoder
(bye)
(bye)
Scott Sadler
Brennin Adkins
(bye)
(bye)
Steve Miller
Jeff Wardell
(bye)
(bye)
Rick Schoeder
Anthony Adkins
(bye)
(bye)
Joe Yambrick
Troy Anderson
(bye)
(bye)
Ken Johnson
Justin Pillen
A
Brad Brewer 4
Nathan Burpee 4
B
Beth Adkins 1
Bobby Ballard 3
C
Jill Brewer
Sharon Yoder 3
D
Scott Sadler 1
Brennin Adkins
E
Steve Miller 3
Jeff Wardell 3
F
Rick Schoeder 3
Anthony Adkins 2
G
Joe Yambrick 3
Troy Anderson 3
H
Ken Johnson 1
Brad Brewer 4
I
Nathan Burpee 3
Bobby Ballard 3
J
Sharon Yoder 2
Steve Miller
K
Jeff Wardell 3
Joe Yambrick 1
L
Troy Anderson 3
Brad Brewer 4
M
Bobby Ballard 2
Jeff Wardell 2
N
Troy Anderson 3
Brad Brewer
O
Troy Anderson 3
Troy Anderson
Bobby Ballard
Troy Anderson
(bye)
Jason Welden
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Jason Welden
H
Ken Johnson
(bye)
G
Anthony Adkins
(bye)
F
Rick Schoeder
(bye)
E
Brennin Adkins
(bye)
D
Scott Sadler
(bye)
C
Jill Brewer
(bye)
B
Beth Adkins
(bye)
A
Justin Pillen
Jason Welden 2
Anthony Adkins 1
Rick Schoeder
Brennin Adkins
Scott Sadler
Jill Brewer
Beth Adkins
Justin Pillen 2
Jason Welden 2
J
Sharon Yoder 1
Brennin Adkins
I
Nathan Burpee 3
Scott Sadler 1
L
Joe Yambrick 2
Justin Pillen
K
Steve Miller 2
Jason Welden 2
Nathan Burpee
Joe Yambrick 1
Steve Miller 2
Jason Welden 2
N
Jeff Wardell 1
Steve Miller
M
Bobby Ballard 2
Jason Welden
Bobby Ballard 2
Bobby Ballard 2
O
Brad Brewer 1
Bobby Ballard

1st

  Troy Anderson

2nd

  Bobby Ballard

3rd

  Brad Brewer

4th

  Jason Welden

5th

  Jeff Wardell

  Steve Miller

7th

  Nathan Burpee

  Joe Yambrick

9th

  Sharon Yoder

  Brennin Adkins

  Scott Sadler

  Justin Pillen

13th

  Anthony Adkins

  Rick Schoeder

  Jill Brewer

  Beth Adkins

17th

  Ken Johnson

Final

Troy Anderson W vs.
Bobby Ballard L 00:09

Elimination Final

Bobby Ballard 2 W vs.
Brad Brewer 1 L 22:56

Elimination Semi-final

Jason Welden L vs.
Bobby Ballard 2 W 15:47

Winners Final

Brad Brewer L vs.
Troy Anderson 3 W 20:12

Elimination 6

Jason Welden 2 W vs.
Jeff Wardell 1 L 39:00

Steve Miller L vs.
Bobby Ballard 2 W 25:21

Elimination 5

Jason Welden 2 W vs.
Nathan Burpee L 12:05

Joe Yambrick 1 L vs.
Steve Miller 2 W 33:51

Winners Semi-finals

Brad Brewer 4 W vs.
Bobby Ballard 2 L 38:47

Jeff Wardell 2 L vs.
Troy Anderson 3 W 01:00:16

Elimination 4

Brennin Adkins L vs.
Nathan Burpee 3 W 30:17

Jason Welden 2 W vs.
Sharon Yoder 1 L 26:13

Justin Pillen L vs.
Steve Miller 2 W 28:37

Scott Sadler 1 L vs.
Joe Yambrick 2 W 21:17

Elimination 3

Beth Adkins L vs.
Justin Pillen 2 W 21:54

Jason Welden 2 W vs.
Anthony Adkins 1 L 19:00

Rick Schoeder L vs.
Brennin Adkins W 37:44

Scott Sadler W vs.
Jill Brewer L 23:06

Winners 2

Bobby Ballard 3 W vs.
Sharon Yoder 2 L 52:51

Brad Brewer 4 W vs.
Nathan Burpee 3 L 37:53

Joe Yambrick 1 L vs.
Troy Anderson 3 W 29:03

Steve Miller L vs.
Jeff Wardell 3 W 28:41

Elimination 2

Jason Welden W vs.
Ken Johnson L 26:06

Winners 1

Anthony Adkins 2 L vs.
Joe Yambrick 3 W 37:19

Bobby Ballard 3 W vs.
Jill Brewer L 31:25

Brennin Adkins L vs.
Steve Miller 3 W 33:16

Jeff Wardell 3 W vs.
Rick Schoeder 3 L 42:56

Justin Pillen L vs.
Brad Brewer 4 W 29:21

Nathan Burpee 4 W vs.
Beth Adkins 1 L 47:42

Sharon Yoder 3 W vs.
Scott Sadler 1 L 36:47

Troy Anderson 3 W vs.
Ken Johnson 1 L 21:55

Round 1

Brad Brewer 4 W vs.
Jason Welden 2 L 40:18

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20