ACO CCP Singles March Regional

Updated 4:11pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Rex Uhrig (1)
(bye) (32)
Austin Mayberry (17) 16
Jamie MacElravey (16) 21
Ted Wiley (9) 21
Kevin Carver Sr (24) 12
Kevin Carver Jr (25) 10
Board 2
Dennis Posey (8) 21
Sean Short (5) 21
Shawn Preece (28) 5
Justin Cruse (21) 21
Mindy Miller (12) 4
Dave Sanson (13) 16
Board 3
Dan Whittington (20) 21
Jack Cruse (29)
Board 1
Mike Schaffer (4) 21
Jay Dotson (3)
(bye) (30)
David Bowlus (19) 14
Board 3
Rich Leonard (14) 21
Spencer Robbins (11) 15
Chad Jeffers (22) 21
Jeremy Miller (27) 1
Board 2
Russ Funk (6) 21
Brandon Corwin (7) 21
Troy Latimer (26)
Roger King (23) 14
Mike Juarez (10) 21
Cory Mcdaniel (15) 1
Jeremy Williamson (18) 21
(bye) (31)
Chad Mayberry (2)
Rex Uhrig (1) 21
A
Board 1
Jamie MacElravey (16) 4
Ted Wiley (9) 11
B
Board 1
Dennis Posey (8) 21
Sean Short (5) 21
C
Board 1
Justin Cruse (21) 10
Dan Whittington (20) 15
D
Board 3
Mike Schaffer (4) 21
Jay Dotson (3) 21
E
Board 2
Rich Leonard (14) 11
Chad Jeffers (22) 11
F
Russ Funk (6) 21
Brandon Corwin (7) 21
G
Board 3
Mike Juarez (10) 13
Jeremy Williamson (18) 6
H
Chad Mayberry (2) 21
Rex Uhrig (1) 21
I
Dennis Posey (8) 8
Sean Short (5) 10
J
Board 1
Mike Schaffer (4) 21
Jay Dotson (3) 10
K
Board 1
Russ Funk (6) 21
Brandon Corwin (7) 21
L
Board 2
Chad Mayberry (2) 15
Rex Uhrig (1) 21
M
Mike Schaffer (4) 4
Russ Funk (6) 13
N
Brandon Corwin (7) 21
Rex Uhrig (1) 21
O
Board 3
Brandon Corwin (7) 12
Rex Uhrig (1) 15
Board 2
Brandon Corwin (7) 21
Brandon Corwin (7) 21
Board 1
Rex Uhrig (1) 15
Brandon Corwin (7)
(bye) (32)
Austin Mayberry (17)
Kevin Carver Sr (24) 21
Kevin Carver Jr (25) 17
Shawn Preece (28) 21
Mindy Miller (12) 15
Dave Sanson (13) 21
Jack Cruse (29)
(bye) (30)
David Bowlus (19)
Spencer Robbins (11) 21
Board 1
Jeremy Miller (27) 3
Troy Latimer (26) 15
Board 2
Roger King (23) 21
Cory Mcdaniel (15)
(bye) (31)
Austin Mayberry (17) 13
H
Jeremy Williamson (18) 21
Kevin Carver Sr (24) 1
G
Mike Juarez (10) 21
Shawn Preece (28)
F
Board 3
Chad Jeffers (22) 21
Dave Sanson (13) 21
E
Board 2
Rich Leonard (14) 9
David Bowlus (19) 10
D
Board 3
Dan Whittington (20) 21
Spencer Robbins (11) 21
C
Justin Cruse (21) 12
Roger King (23) 7
B
Ted Wiley (9) 21
Cory Mcdaniel (15) 21
A
Jamie MacElravey (16) 4
Jeremy Williamson (18) 21
Mike Juarez (10) 6
Chad Jeffers (22) 9
Board 2
Dave Sanson (13) 21
Dan Whittington (20) 21
Spencer Robbins (11) 7
Ted Wiley (9) 21
Board 1
Cory Mcdaniel (15) 3
Jeremy Williamson (18) 8
J
Sean Short (5) 21
Dave Sanson (13) 15
I
Dennis Posey (8) 21
Dan Whittington (20) 20
L
Chad Mayberry (2) 21
Ted Wiley (9) 10
K
Board 1
Jay Dotson (3) 21
Sean Short (5) 7
Board 3
Dennis Posey (8) 21
Chad Mayberry (2) 9
Board 1
Jay Dotson (3) 21
Dennis Posey (8) 21
N
Board 2
Russ Funk (6) 16
Jay Dotson (3) 21
M
Board 3
Mike Schaffer (4) 11
Dennis Posey (8) 21
Board 1
Jay Dotson (3) 7
Dennis Posey (8) 3
O
Board 1
Brandon Corwin (7) 21
Brandon Corwin (7)

1st

  Brandon Corwin (7)

2nd

  Rex Uhrig (1)

3rd

  Dennis Posey (8)

4th

  Jay Dotson (3)

5th

  Russ Funk (6)

  Mike Schaffer (4)

7th

  Sean Short (5)

  Chad Mayberry (2)

9th

  Jeremy Williamson (18)

  Dave Sanson (13)

  Dan Whittington (20)

  Ted Wiley (9)

13th

  Mike Juarez (10)

  Chad Jeffers (22)

  Spencer Robbins (11)

  Cory Mcdaniel (15)

17th

  Austin Mayberry (17)

  Kevin Carver Sr (24)

  Shawn Preece (28)

  Rich Leonard (14)

  David Bowlus (19)

  Justin Cruse (21)

  Roger King (23)

  Jamie MacElravey (16)

25th

  (bye) (32)

  Kevin Carver Jr (25)

  Mindy Miller (12)

  Jack Cruse (29)

  (bye) (30)

  Jeremy Miller (27)

  Troy Latimer (26)

  (bye) (31)

Final - Match 2

Brandon Corwin (7) 21 W vs.
Rex Uhrig (1) 15 L Board 1 20:15

Final

Rex Uhrig (1) 15 L vs.
Brandon Corwin (7) 21 W Board 2 21:52

Elimination Final

Dennis Posey (8) 3 L vs.
Brandon Corwin (7) 21 W Board 1 12:40

Elimination Semi-final

Dennis Posey (8) 21 W vs.
Jay Dotson (3) 7 L Board 1 19:06

Winners Final

Rex Uhrig (1) 21 W vs.
Brandon Corwin (7) 12 L Board 3 14:25

Elimination 6

Dennis Posey (8) 21 W vs.
Russ Funk (6) 16 L Board 2 19:02

Jay Dotson (3) 21 W vs.
Mike Schaffer (4) 11 L Board 3 20:16

Elimination 5

Chad Mayberry (2) 9 L vs.
Jay Dotson (3) 21 W Board 1 22:03

Sean Short (5) 7 L vs.
Dennis Posey (8) 21 W Board 3 13:13

Winners Semi-finals

Rex Uhrig (1) 21 W vs.
Mike Schaffer (4) 4 L 09:57

Russ Funk (6) 13 L vs.
Brandon Corwin (7) 21 W 16:13

Elimination 4

Dan Whittington (20) 20 L vs.
Chad Mayberry (2) 21 W 24:39

Dave Sanson (13) 15 L vs.
Dennis Posey (8) 21 W 15:04

Jeremy Williamson (18) 8 L vs.
Sean Short (5) 21 W 11:48

Ted Wiley (9) 10 L vs.
Jay Dotson (3) 21 W Board 1 21:36

Elimination 3

Chad Jeffers (22) 9 L vs.
Dave Sanson (13) 21 W Board 2 25:14

Dan Whittington (20) 21 W vs.
Spencer Robbins (11) 7 L 16:41

Jeremy Williamson (18) 21 W vs.
Mike Juarez (10) 6 L 16:19

Ted Wiley (9) 21 W vs.
Cory Mcdaniel (15) 3 L Board 1 06:27

Winners 2

Brandon Corwin (7) 21 W vs.
Chad Mayberry (2) 15 L Board 2 27:36

Jay Dotson (3) 10 L vs.
Russ Funk (6) 21 W Board 1 16:31

Rex Uhrig (1) 21 W vs.
Dennis Posey (8) 8 L 24:49

Sean Short (5) 10 L vs.
Mike Schaffer (4) 21 W Board 1 08:30

Elimination 2

Austin Mayberry (17) 13 L vs.
Jeremy Williamson (18) 21 W 20:44

Cory Mcdaniel (15) 21 W vs.
Jamie MacElravey (16) 4 L 16:46

Dave Sanson (13) 21 W vs.
Rich Leonard (14) 9 L Board 2 22:07

David Bowlus (19) 10 L vs.
Dan Whittington (20) 21 W Board 3 24:43

Kevin Carver Sr (24) 1 L vs.
Mike Juarez (10) 21 W 22:37

Roger King (23) 7 L vs.
Ted Wiley (9) 21 W 10:58

Shawn Preece (28) L vs.
Chad Jeffers (22) 21 W Board 3 08:45

Spencer Robbins (11) 21 W vs.
Justin Cruse (21) 12 L 21:13

Elimination 1

(bye) (30) L vs.
David Bowlus (19) W 14:30

(bye) (32) L vs.
Austin Mayberry (17) W 09:06

Cory Mcdaniel (15) W vs.
(bye) (31) L 57:45

Dave Sanson (13) 21 W vs.
Jack Cruse (29) L 21:15

Kevin Carver Sr (24) 21 W vs.
Kevin Carver Jr (25) 17 L 28:28

Shawn Preece (28) 21 W vs.
Mindy Miller (12) 15 L 14:30

Spencer Robbins (11) 21 W vs.
Jeremy Miller (27) 3 L Board 1 08:27

Troy Latimer (26) 15 L vs.
Roger King (23) 21 W Board 2 22:00

Winners 1

Brandon Corwin (7) 21 W vs.
Mike Juarez (10) 13 L Board 3 19:32

Chad Jeffers (22) 11 L vs.
Russ Funk (6) 21 W 14:36

Dan Whittington (20) 15 L vs.
Mike Schaffer (4) 21 W Board 3 19:13

Jay Dotson (3) 21 W vs.
Rich Leonard (14) 11 L Board 2 24:07

Jeremy Williamson (18) 6 L vs.
Chad Mayberry (2) 21 W 21:32

Rex Uhrig (1) 21 W vs.
Jamie MacElravey (16) 4 L Board 1 11:09

Sean Short (5) 21 W vs.
Justin Cruse (21) 10 L Board 1 16:48

Ted Wiley (9) 11 L vs.
Dennis Posey (8) 21 W Board 1 13:43

Round 1

(bye) (31) L vs.
Chad Mayberry (2) W 39:39

Austin Mayberry (17) 16 L vs.
Jamie MacElravey (16) 21 W 23:57

Brandon Corwin (7) 21 W vs.
Troy Latimer (26) L 10:46

Cory Mcdaniel (15) 1 L vs.
Jeremy Williamson (18) 21 W 12:30

Dave Sanson (13) 16 L vs.
Dan Whittington (20) 21 W Board 3 24:09

David Bowlus (19) 14 L vs.
Rich Leonard (14) 21 W Board 3 29:11

Jack Cruse (29) L vs.
Mike Schaffer (4) 21 W Board 1 06:39

Jay Dotson (3) W vs.
(bye) (30) L 39:39

Jeremy Miller (27) 1 L vs.
Russ Funk (6) 21 W Board 2 11:36

Justin Cruse (21) 21 W vs.
Mindy Miller (12) 4 L 15:52

Kevin Carver Jr (25) 10 L vs.
Dennis Posey (8) 21 W Board 2 16:18

Rex Uhrig (1) W vs.
(bye) (32) L 39:39

Roger King (23) 14 L vs.
Mike Juarez (10) 21 W 15:18

Sean Short (5) 21 W vs.
Shawn Preece (28) 5 L 13:24

Spencer Robbins (11) 15 L vs.
Chad Jeffers (22) 21 W 15:49

Ted Wiley (9) 21 W vs.
Kevin Carver Sr (24) 12 L 21:14

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20