Tourney 10

Updated 6:02am

None.

Elimination Final

Iron Jr. (14-3) (1) vs.
All-American (8-4) (5)

Scroll to the right to view bracket. →

Iron Jr. (14-3) (1)
Green Web (3-4) (32)
Pile Driver (0-2) (17)
Twister (3-2) (16)
Fire Sparrow (7-7) (9)
Striper (4-2) (24)
Blue Triangle (0-2) (25)
Aqua (6-6) (8)
All-American (8-4) (5)
Redner (2-4) (28)
Red Dune Buggie (2-2) (21)
Universal (2-6) (12)
Whitener (2-6) (13)
Power (0-2) (20)
Grasshopper (9-2) (29)
Silver Web (9-6) (4)
Shiner (11-6) (3)
Burger Zone (4-3) (30)
Mopar (1-2) (19)
Purple Triangle (0-2) (14)
Gator (4-5) (11)
Red Robot (1-2) (22)
Forklift (0-2) (27)
Blue Bolt 8 (9-7) (6)
Phantom (6-6) (7)
Silver Bear (0-2) (26)
Crowd (4-4) (23)
Bear (4-6) (10)
Dirty Mirror (0-2) (15)
White Arrow (1-6) (18)
Bow (1-2) (31)
Black Machine (9-2) (2)
Iron Jr. (14-3) (1)
A
Twister (3-2) (16)
Striper (4-2) (24)
B
Aqua (6-6) (8)
All-American (8-4) (5)
C
Red Dune Buggie (2-2) (21)
Whitener (2-6) (13)
D
Grasshopper (9-2) (29)
Shiner (11-6) (3)
E
Mopar (1-2) (19)
Gator (4-5) (11)
F
Blue Bolt 8 (9-7) (6)
Phantom (6-6) (7)
G
Crowd (4-4) (23)
White Arrow (1-6) (18)
H
Black Machine (9-2) (2)
Iron Jr. (14-3) (1)
I
Striper (4-2) (24)
All-American (8-4) (5)
J
Grasshopper (9-2) (29)
Shiner (11-6) (3)
K
Blue Bolt 8 (9-7) (6)
Crowd (4-4) (23)
L
Black Machine (9-2) (2)
Iron Jr. (14-3) (1)
M
All-American (8-4) (5)
Shiner (11-6) (3)
N
Black Machine (9-2) (2)
All-American (8-4) (5)
O
Black Machine (9-2) (2)
Black Machine (9-2) (2)
Green Web (3-4) (32)
Pile Driver (0-2) (17)
Fire Sparrow (7-7) (9)
Blue Triangle (0-2) (25)
Redner (2-4) (28)
Universal (2-6) (12)
Power (0-2) (20)
Silver Web (9-6) (4)
Burger Zone (4-3) (30)
Purple Triangle (0-2) (14)
Red Robot (1-2) (22)
Forklift (0-2) (27)
Silver Bear (0-2) (26)
Bear (4-6) (10)
Dirty Mirror (0-2) (15)
Bow (1-2) (31)
Green Web (3-4) (32)
H
White Arrow (1-6) (18)
Fire Sparrow (7-7) (9)
G
Phantom (6-6) (7)
Redner (2-4) (28)
F
Gator (4-5) (11)
Silver Web (9-6) (4)
E
Mopar (1-2) (19)
Burger Zone (4-3) (30)
D
Whitener (2-6) (13)
Red Robot (1-2) (22)
C
Red Dune Buggie (2-2) (21)
Bear (4-6) (10)
B
Aqua (6-6) (8)
Bow (1-2) (31)
A
Twister (3-2) (16)
Green Web (3-4) (32)
Fire Sparrow (7-7) (9)
Gator (4-5) (11)
Silver Web (9-6) (4)
Burger Zone (4-3) (30)
Red Dune Buggie (2-2) (21)
Aqua (6-6) (8)
Twister (3-2) (16)
Fire Sparrow (7-7) (9)
J
Grasshopper (9-2) (29)
Silver Web (9-6) (4)
I
Striper (4-2) (24)
Burger Zone (4-3) (30)
L
Crowd (4-4) (23)
Twister (3-2) (16)
K
Blue Bolt 8 (9-7) (6)
Grasshopper (9-2) (29)
Striper (4-2) (24)
Burger Zone (4-3) (30)
Blue Bolt 8 (9-7) (6)
Grasshopper (9-2) (29)
N
Shiner (11-6) (3)
Blue Bolt 8 (9-7) (6)
M
Iron Jr. (14-3) (1)
Shiner (11-6) (3)
Iron Jr. (14-3) (1)
Iron Jr. (14-3) (1)
O
All-American (8-4) (5)

4th

  Shiner (11-6) (3)

5th

  Grasshopper (9-2) (29)

  Blue Bolt 8 (9-7) (6)

7th

  Striper (4-2) (24)

  Burger Zone (4-3) (30)

9th

  Fire Sparrow (7-7) (9)

  Silver Web (9-6) (4)

  Crowd (4-4) (23)

  Twister (3-2) (16)

13th

  Green Web (3-4) (32)

  Gator (4-5) (11)

  Red Dune Buggie (2-2) (21)

  Aqua (6-6) (8)

17th

  White Arrow (1-6) (18)

  Phantom (6-6) (7)

  Redner (2-4) (28)

  Mopar (1-2) (19)

  Whitener (2-6) (13)

  Red Robot (1-2) (22)

  Bear (4-6) (10)

  Bow (1-2) (31)

25th

  Pile Driver (0-2) (17)

  Blue Triangle (0-2) (25)

  Universal (2-6) (12)

  Power (0-2) (20)

  Purple Triangle (0-2) (14)

  Forklift (0-2) (27)

  Silver Bear (0-2) (26)

  Dirty Mirror (0-2) (15)

Elimination Semi-final

Shiner (11-6) (3) L vs.
Iron Jr. (14-3) (1) W 00:31

Winners Final

All-American (8-4) (5) L vs.
Black Machine (9-2) (2) W 01:20

Elimination 6

Blue Bolt 8 (9-7) (6) L vs.
Iron Jr. (14-3) (1) W 02:11

Grasshopper (9-2) (29) L vs.
Shiner (11-6) (3) W 01:49

Elimination 5

Burger Zone (4-3) (30) L vs.
Blue Bolt 8 (9-7) (6) W 03:57

Grasshopper (9-2) (29) W vs.
Striper (4-2) (24) L 03:19

Winners Semi-finals

Iron Jr. (14-3) (1) L vs.
All-American (8-4) (5) W 02:17

Shiner (11-6) (3) L vs.
Black Machine (9-2) (2) W 02:47

Elimination 4

Burger Zone (4-3) (30) W vs.
Crowd (4-4) (23) L 03:50

Fire Sparrow (7-7) (9) L vs.
Grasshopper (9-2) (29) W 04:51

Silver Web (9-6) (4) L vs.
Striper (4-2) (24) W 05:31

Twister (3-2) (16) L vs.
Blue Bolt 8 (9-7) (6) W 02:58

Elimination 3

Aqua (6-6) (8) L vs.
Twister (3-2) (16) W 02:42

Burger Zone (4-3) (30) W vs.
Red Dune Buggie (2-2) (21) L 01:58

Gator (4-5) (11) L vs.
Silver Web (9-6) (4) W 05:04

Green Web (3-4) (32) L vs.
Fire Sparrow (7-7) (9) W 04:19

Winners 2

All-American (8-4) (5) W vs.
Grasshopper (9-2) (29) L 05:03

Crowd (4-4) (23) L vs.
Black Machine (9-2) (2) W 04:57

Iron Jr. (14-3) (1) W vs.
Striper (4-2) (24) L 05:09

Shiner (11-6) (3) W vs.
Blue Bolt 8 (9-7) (6) L 05:24

Elimination 2

Bear (4-6) (10) L vs.
Aqua (6-6) (8) W 04:07

Bow (1-2) (31) L vs.
Twister (3-2) (16) W 05:02

Burger Zone (4-3) (30) W vs.
Whitener (2-6) (13) L 02:31

Fire Sparrow (7-7) (9) W vs.
Phantom (6-6) (7) L 05:01

Green Web (3-4) (32) W vs.
White Arrow (1-6) (18) L 05:23

Red Robot (1-2) (22) L vs.
Red Dune Buggie (2-2) (21) W 05:30

Redner (2-4) (28) L vs.
Gator (4-5) (11) W 01:48

Silver Web (9-6) (4) W vs.
Mopar (1-2) (19) L 03:16

Elimination 1

Burger Zone (4-3) (30) W vs.
Purple Triangle (0-2) (14) L 05:41

Dirty Mirror (0-2) (15) L vs.
Bow (1-2) (31) W 09:01

Fire Sparrow (7-7) (9) W vs.
Blue Triangle (0-2) (25) L 07:51

Green Web (3-4) (32) W vs.
Pile Driver (0-2) (17) L 09:17

Power (0-2) (20) L vs.
Silver Web (9-6) (4) W 09:06

Red Robot (1-2) (22) W vs.
Forklift (0-2) (27) L 09:31

Redner (2-4) (28) W vs.
Universal (2-6) (12) L 08:01

Silver Bear (0-2) (26) L vs.
Bear (4-6) (10) W 04:59

Winners 1

All-American (8-4) (5) W vs.
Red Dune Buggie (2-2) (21) L 07:38

Gator (4-5) (11) L vs.
Blue Bolt 8 (9-7) (6) W 06:34

Iron Jr. (14-3) (1) W vs.
Twister (3-2) (16) L 07:13

Phantom (6-6) (7) L vs.
Crowd (4-4) (23) W 06:23

Shiner (11-6) (3) W vs.
Mopar (1-2) (19) L 08:58

Striper (4-2) (24) W vs.
Aqua (6-6) (8) L 09:35

White Arrow (1-6) (18) L vs.
Black Machine (9-2) (2) W 07:46

Whitener (2-6) (13) L vs.
Grasshopper (9-2) (29) W 04:57

Round 1

All-American (8-4) (5) W vs.
Redner (2-4) (28) L 11:48

Blue Triangle (0-2) (25) L vs.
Aqua (6-6) (8) W 11:16

Bow (1-2) (31) L vs.
Black Machine (9-2) (2) W 21:20

Crowd (4-4) (23) W vs.
Bear (4-6) (10) L 17:22

Dirty Mirror (0-2) (15) L vs.
White Arrow (1-6) (18) W 19:08

Fire Sparrow (7-7) (9) L vs.
Striper (4-2) (24) W 10:30

Forklift (0-2) (27) L vs.
Blue Bolt 8 (9-7) (6) W 15:43

Gator (4-5) (11) W vs.
Red Robot (1-2) (22) L 15:05

Grasshopper (9-2) (29) W vs.
Silver Web (9-6) (4) L 13:26

Iron Jr. (14-3) (1) W vs.
Green Web (3-4) (32) L 09:16

Mopar (1-2) (19) W vs.
Purple Triangle (0-2) (14) L 14:38

Phantom (6-6) (7) W vs.
Silver Bear (0-2) (26) L 16:25

Pile Driver (0-2) (17) L vs.
Twister (3-2) (16) W 09:45

Red Dune Buggie (2-2) (21) W vs.
Universal (2-6) (12) L 12:19

Shiner (11-6) (3) W vs.
Burger Zone (4-3) (30) L 14:11

Whitener (2-6) (13) W vs.
Power (0-2) (20) L 12:51

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20