Reapers Cornhole Tourney

Updated 3:25am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Kirk Boshaw/Mike Tarrence
(bye)
Chad Benner/Katelyn Brown
9
Terry Parker/David Brown
Rick Cansler/Brent Howd
4
Jack Varney/Steve Ochoa
(bye)
Dennis Richardson/Jeff Fisher
Todd Kline/Don Cupp
(bye)
Jackie OlkMatt Hayden
2
Dan Ignash/Tim Gugel
Scott Lamrock/Mike Raspolic
6
Steve Oyler/Josh Farr
(bye)
Jason Fournier/Kevin Bloss
Hannah Benner/Jeremy Schermerhorn
(bye)
Spencer Fournier/Maya Cupp
8
Santana Benner/Randy Newell
Jeff Kline/Katy Kopf
7
Landon Benner/Tami Plantz
(bye)
Carl Easley/Steve Brown
Alea Brown/John Roth
(bye)
Nicole Hyland/Scott Rice
1
Ryan Benner/Cody Most
Gary Valad/Jordan Brown
5
Jennifer Lakey/Jen Melendez
(bye)
Shawn Woods/Mike Boyer
Kirk Boshaw/Mike Tarrence
A
9
Terry Parker/David Brown
Jack Varney/Steve Ochoa
B
4
Dennis Richardson/Jeff Fisher
Todd Kline/Don Cupp
C
8
Jackie OlkMatt Hayden
Steve Oyler/Josh Farr
D
2
Jason Fournier/Kevin Bloss
Hannah Benner/Jeremy Schermerhorn
E
3
Spencer Fournier/Maya Cupp
Jeff Kline/Katy Kopf
F
7
Carl Easley/Steve Brown
Alea Brown/John Roth
G
1
Nicole Hyland/Scott Rice
Gary Valad/Jordan Brown
H
5
Shawn Woods/Mike Boyer
Terry Parker/David Brown
I
1
Jack Varney/Steve Ochoa
Todd Kline/Don Cupp
J
8
Jason Fournier/Kevin Bloss
Spencer Fournier/Maya Cupp
K
7
Carl Easley/Steve Brown
Nicole Hyland/Scott Rice
L
5
Shawn Woods/Mike Boyer
Terry Parker/David Brown
M
6
Todd Kline/Don Cupp
Spencer Fournier/Maya Cupp
N
3
Shawn Woods/Mike Boyer
Terry Parker/David Brown
O
2
Shawn Woods/Mike Boyer
Terry Parker/David Brown
7
Jack Varney/Steve Ochoa
Terry Parker/David Brown
(bye)
Chad Benner/Katelyn Brown
Rick Cansler/Brent Howd
(bye)
(bye)
Dan Ignash/Tim Gugel
Scott Lamrock/Mike Raspolic
(bye)
(bye)
Santana Benner/Randy Newell
Landon Benner/Tami Plantz
(bye)
(bye)
Ryan Benner/Cody Most
Jennifer Lakey/Jen Melendez
(bye)
Chad Benner/Katelyn Brown
H
9
Gary Valad/Jordan Brown
Rick Cansler/Brent Howd
G
1
Alea Brown/John Roth
Dan Ignash/Tim Gugel
F
6
Jeff Kline/Katy Kopf
Scott Lamrock/Mike Raspolic
E
6
Hannah Benner/Jeremy Schermerhorn
Santana Benner/Randy Newell
D
2
Steve Oyler/Josh Farr
Landon Benner/Tami Plantz
C
3
Jackie OlkMatt Hayden
Ryan Benner/Cody Most
B
4
Dennis Richardson/Jeff Fisher
Jennifer Lakey/Jen Melendez
A
9
Kirk Boshaw/Mike Tarrence
Gary Valad/Jordan Brown
1
Rick Cansler/Brent Howd
Dan Ignash/Tim Gugel
8
Scott Lamrock/Mike Raspolic
Steve Oyler/Josh Farr
2
Landon Benner/Tami Plantz
Ryan Benner/Cody Most
4
Jennifer Lakey/Jen Melendez
Rick Cansler/Brent Howd
J
4
Jason Fournier/Kevin Bloss
Scott Lamrock/Mike Raspolic
I
9
Jack Varney/Steve Ochoa
Landon Benner/Tami Plantz
L
3
Nicole Hyland/Scott Rice
Ryan Benner/Cody Most
K
8
Carl Easley/Steve Brown
Jason Fournier/Kevin Bloss
9
Jack Varney/Steve Ochoa
Landon Benner/Tami Plantz
2
Carl Easley/Steve Brown
Jack Varney/Steve Ochoa
N
9
Spencer Fournier/Maya Cupp
Carl Easley/Steve Brown
M
4
Todd Kline/Don Cupp
Jack Varney/Steve Ochoa
6
Carl Easley/Steve Brown
Jack Varney/Steve Ochoa
O
5
Shawn Woods/Mike Boyer
Jack Varney/Steve Ochoa

1st

  Terry Parker/David Brown

2nd

  Jack Varney/Steve Ochoa

3rd

  Shawn Woods/Mike Boyer

4th

  Carl Easley/Steve Brown

5th

  Spencer Fournier/Maya Cupp

  Todd Kline/Don Cupp

7th

  Jason Fournier/Kevin Bloss

  Landon Benner/Tami Plantz

9th

  Rick Cansler/Brent Howd

  Scott Lamrock/Mike Raspolic

  Nicole Hyland/Scott Rice

  Ryan Benner/Cody Most

13th

  Gary Valad/Jordan Brown

  Dan Ignash/Tim Gugel

  Steve Oyler/Josh Farr

  Jennifer Lakey/Jen Melendez

17th

  Chad Benner/Katelyn Brown

  Alea Brown/John Roth

  Jeff Kline/Katy Kopf

  Hannah Benner/Jeremy Schermerhorn

  Santana Benner/Randy Newell

  Jackie OlkMatt Hayden

  Dennis Richardson/Jeff Fisher

  Kirk Boshaw/Mike Tarrence

Final

Terry Parker/David Brown W vs.
Jack Varney/Steve Ochoa L 7 14:39

Elimination Final

Jack Varney/Steve Ochoa W vs.
Shawn Woods/Mike Boyer L 5 17:59

Elimination Semi-final

Jack Varney/Steve Ochoa W vs.
Carl Easley/Steve Brown L 6 15:44

Winners Final

Terry Parker/David Brown W vs.
Shawn Woods/Mike Boyer L 2 12:03

Elimination 6

Carl Easley/Steve Brown W vs.
Todd Kline/Don Cupp L 4 22:22

Jack Varney/Steve Ochoa W vs.
Spencer Fournier/Maya Cupp L 9 12:15

Elimination 5

Jason Fournier/Kevin Bloss L vs.
Jack Varney/Steve Ochoa W 9 19:50

Landon Benner/Tami Plantz L vs.
Carl Easley/Steve Brown W 2 29:31

Winners Semi-finals

Spencer Fournier/Maya Cupp L vs.
Shawn Woods/Mike Boyer W 3 16:33

Terry Parker/David Brown W vs.
Todd Kline/Don Cupp L 6 15:13

Elimination 4

Landon Benner/Tami Plantz W vs.
Nicole Hyland/Scott Rice L 3 33:15

Rick Cansler/Brent Howd L vs.
Jason Fournier/Kevin Bloss W 4 16:01

Ryan Benner/Cody Most L vs.
Carl Easley/Steve Brown W 8 16:06

Scott Lamrock/Mike Raspolic L vs.
Jack Varney/Steve Ochoa W 9 14:50

Elimination 3

Dan Ignash/Tim Gugel L vs.
Scott Lamrock/Mike Raspolic W 8 17:20

Gary Valad/Jordan Brown L vs.
Rick Cansler/Brent Howd W 1 20:08

Ryan Benner/Cody Most W vs.
Jennifer Lakey/Jen Melendez L 4 14:54

Steve Oyler/Josh Farr L vs.
Landon Benner/Tami Plantz W 2 22:17

Winners 2

Nicole Hyland/Scott Rice L vs.
Shawn Woods/Mike Boyer W 5 16:20

Spencer Fournier/Maya Cupp W vs.
Carl Easley/Steve Brown L 7 13:17

Terry Parker/David Brown W vs.
Jack Varney/Steve Ochoa L 1 24:08

Todd Kline/Don Cupp W vs.
Jason Fournier/Kevin Bloss L 8 20:59

Elimination 2

Chad Benner/Katelyn Brown L vs.
Gary Valad/Jordan Brown W 9 21:56

Dan Ignash/Tim Gugel W vs.
Jeff Kline/Katy Kopf L 6 14:43

Jennifer Lakey/Jen Melendez W vs.
Kirk Boshaw/Mike Tarrence L 9 17:14

Landon Benner/Tami Plantz W vs.
Jackie OlkMatt Hayden L 3 23:19

Rick Cansler/Brent Howd W vs.
Alea Brown/John Roth L 1 12:33

Ryan Benner/Cody Most W vs.
Dennis Richardson/Jeff Fisher L 4 29:20

Santana Benner/Randy Newell L vs.
Steve Oyler/Josh Farr W 2 15:18

Scott Lamrock/Mike Raspolic W vs.
Hannah Benner/Jeremy Schermerhorn L 6 14:44

Winners 1

Alea Brown/John Roth L vs.
Nicole Hyland/Scott Rice W 1 19:27

Gary Valad/Jordan Brown L vs.
Shawn Woods/Mike Boyer W 5 44:00

Hannah Benner/Jeremy Schermerhorn L vs.
Spencer Fournier/Maya Cupp W 3 25:11

Jack Varney/Steve Ochoa W vs.
Dennis Richardson/Jeff Fisher L 4 37:09

Jeff Kline/Katy Kopf L vs.
Carl Easley/Steve Brown W 7 27:45

Kirk Boshaw/Mike Tarrence L vs.
Terry Parker/David Brown W 9 19:32

Steve Oyler/Josh Farr L vs.
Jason Fournier/Kevin Bloss W 2 26:18

Todd Kline/Don Cupp W vs.
Jackie OlkMatt Hayden L 8 25:19

Round 1

Chad Benner/Katelyn Brown L vs.
Terry Parker/David Brown W 9 22:08

Gary Valad/Jordan Brown W vs.
Jennifer Lakey/Jen Melendez L 5 20:35

Jackie OlkMatt Hayden W vs.
Dan Ignash/Tim Gugel L 2 26:22

Jeff Kline/Katy Kopf W vs.
Landon Benner/Tami Plantz L 7 39:32

Nicole Hyland/Scott Rice W vs.
Ryan Benner/Cody Most L 1 28:00

Rick Cansler/Brent Howd L vs.
Jack Varney/Steve Ochoa W 4 23:01

Scott Lamrock/Mike Raspolic L vs.
Steve Oyler/Josh Farr W 6 35:20

Spencer Fournier/Maya Cupp W vs.
Santana Benner/Randy Newell L 8 24:19

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20